Prehliadač Google Chrome sa v mojom počítači neotvára [Čo robiť]

Otázka používateľa

Ahoj.

Prehliadač Chrome sa prestal spúšťať (je nainštalovaný oficiálny systém Windows 10 dodávaný s mojim prenosným počítačom). Vyskúšali ste spustenie iného prehliadača Edge (bol zabudovaný do systému Windows) - funguje to, všetko je v poriadku. Čo môže byť príčinou problému s prehliadačom Chrome? 

Dobrý deň všetkým!

Najbežnejším dôvodom tohto správania prehliadača je buď problém s programom Explorer / Windows (napríklad už existuje jedna spustená kópia prehľadávača a druhá, ktorú otvoríte, sa jednoducho nezobrazí) , alebo poškodenie niektorých systémových súborov samotný prehliadač (v prípade vírusovej infekcie, bežného zlyhania aplikácie, problémov s pevným diskom atď.) .

V tomto článku uvediem niekoľko základných rád, ktoré je potrebné vyskúšať najskôr, ako Chrome znova uviesť do činnosti.

Takže ...

*

Čo robiť, ak sa Chrome prestane spúšťať

Tip 1. Skontrolujte, či existuje kontrolný bod na vrátenie

Jedným z najefektívnejších spôsobov, ako vrátiť prehliadač a systém späť do normálu, je pokúsiť sa ich vrátiť späť (za predpokladu, že máte bod prerušenia) .

Ako zistiť, v ktorých dátumoch sú kontrolné body vo vašom systéme:

 1. stlačte kombináciu tlačidiel Win + Pause   (malo by sa otvoriť okno s vlastnosťami počítača) alebo prejdite do ponuky  Ovládací panel \ Systém a zabezpečenie \ Systém
 2. potom v ponuke vľavo otvorte kartu "Ochrana systému";

  Ochrana systému

 3. potom kliknite na tlačidlo „Obnoviť“ (pozri obrazovku nižšie);

  Obnoviť

 4. potom uvidíte niekoľko hraničných bodov (pokiaľ samozrejme nie je ich vytváranie vo vašom OS zakázané). Orientujte sa podľa dátumu vytvorenia bodu - vyberte ten, keď pre vás všetko fungovalo, a vráťte nastavenia a parametre systému späť k tomuto dátumu.

  Zobrazte a vyberte bod obnovenia

Vlastne takýmto jednoduchým spôsobom môžete vyriešiť práve tento problém. Chcem však poznamenať, že vo všeobecnosti je v moderných verziách systému Windows 10 automatické vytváranie kontrolných bodov z nejakého dôvodu zakázané ...

Tip 2. Skontrolujte, či je spustený proces Google Chrome

Tiež veľmi častý problém pri spustení prehliadača (nielen Chrome) spočíva v tom, že jeho proces je už spustený: t.j. prehľadávač funguje, iba vy ho nevidíte (prieskumník ho nezobrazuje). A spustenie druhej kópie často z nejakého dôvodu nie je možné ...

Jednou z prvých akcií, ktoré odporúčam, je preto otvorenie Správcu úloh : použite na to kombináciu klávesov Win + Shift + Esc . Ďalej na karte Procesy skontrolujte, či existuje prehliadač Chrome. Ak je to tak, zatvorte túto aplikáciu / proces a potom skúste program otvoriť znova.

Odstrániť úlohu

Tip 3. Skúste použiť špeciály. kľúč „- pieskovisko“

Ak sa váš prehliadač nespustí v normálnom režime, môžete ho skúsiť spustiť pomocou špeciálneho kľúča „--no-sandbox“ (poskytuje bezpečné spustenie programového kódu, ktorý umožňuje skontrolovať funkčnosť súborov „raw“ a „ chybný „softvér“).

Tento kľúč môže byť napríklad veľmi užitočný, ak chcete z prehliadača pred opätovnou inštaláciou uložiť svoje záložky, prihlásenia a heslá a niektoré ďalšie informácie. Sám o sebe dodám, že tento kľúč umožňuje spúšťať Chrome aj v tých beznádejnejších prípadoch.

Ako spustiť prehliadač pomocou klávesu „--no-sandbox“:

 1. vyhľadajte odkaz na prehliadač Chrome na pracovnej ploche (alebo ho vytvorte);
 2. otvoriť jeho vlastnosti;
 3. pridať --no-sandbox do riadku "Objekt" na samom konci  (príklad na snímke obrazovky nižšie).

Vlastnosti skratky - pridať „--no-sandbox“

Potom uložte zmenené vlastnosti odkazu a skúste pomocou neho otvoriť prehliadač. Prehliadač by sa mal spustiť aj v prípade vážnych porúch.

Tip 4. Skontrolujte, či nedochádza ku konfliktom modulov

Myslím si, že pre mnohých nie je tajomstvom, že pri inštalácii rôznych programov, aktualizácii systému, prehliadača je možné pridať počet modulov v Chrome (napríklad moduly sú často zabudované tak, aby chránili prehliadač pred malvérom, zväčšili jeho výkon, vylepšiť svoju prácu s grafikou atď.). atď.).

Samotný Chrome má vyhradenú kartu, ktorá vám ukáže, ktoré moduly sú nainštalované a či nedochádza ku konfliktom. Preto, ak sa vám stále podarilo spustiť prehliadač (napríklad pomocou predchádzajúcej rady), odporúčam otvoriť stránku:  chrome: // konflikty

Ako to vyzerá, je zobrazené na snímke obrazovky nižšie.

Moduly v prehliadači Chrome

Tu venujte pozornosť úplne prvému riadku: či boli nájdené konflikty. Ak sa nájdu, nainštalujte si, ktoré aplikácie spôsobili konflikt, a rozhodnite sa ich odstrániť. Najčastejšie dochádza ku konfliktom s rôznymi adware, ktoré je možné zachytiť počas „plynulej“ inštalácie rôznych programov.

Tip 5. Pokúste sa „zmeniť“ užívateľský profil

Prehliadač Chrome ukladá rôzne používateľské údaje (rozšírenia, záložky atď.) A ich nastavenia v jednom zo systémových priečinkov systému Windows. Tento priečinok sa nazýva Údaje používateľa . Niekedy sa stáva, že z dôvodu zväčšenia veľkosti tohto priečinka dôjde k rôznym poruchám aplikácie. Jednou z možností „vyliečenia“ prehliadača Chrome je pokúsiť sa ho odstrániť .

Mimochodom, v mojom počítači (so systémom Windows 10) sa priečinok s  údajmi používateľov  nachádza pozdĺž tejto cesty:  C: \ Users \ alex \ AppData \ Local \ Google \ Chrome

Všeobecne platí, že aby ste ho nevyhľadávali manuálne, stačí stlačiť kombináciu klávesov Win + R a zadať príkaz:  % LOCALAPPDATA% \ Google \ Chrome \   (relevantné pre Windows 7/8/10) .

Príklad toho, ako otvoriť systémový priečinok Údaje používateľov

V skutočnosti by sa mal zobraziť priečinok „Údaje používateľa“ (ako na snímke obrazovky nižšie). Pred jeho odstránením odporúčam pre každý prípad urobiť zálohu.

Dôležité! Po odstránení tohto priečinka sa nastavenia prehliadača, rozšírenia, záložky atď. - bude tiež odstránený!  

USER DATA - užívateľské nastavenia

Pomôcť!

Ako vymazať súbor alebo priečinok, ktorý nie je možné vymazať (zápisy: nemožno vymazať, žiadny prístup. Súbor používa iný program) - //ocomp.info/kak-udalit-fayl-ili-papku-esli-ne -udalyayutsya.html

Tip 6. Skontrolujte, či vo vašom počítači nie sú vírusy, vyhodnotte prácu antivírusového softvéru

Často, keď sa prehliadač nedá spustiť z dôvodu jeho blokovania antivírusovým softvérom. Podobný problém môže vzniknúť aj v dôsledku infekcie súborov prehľadávača vírusmi.

Na úvod odporúčam, aby ste si svoj počítač kompletne skontrolovali moderným antivírusovým produktom. Našťastie sa to dá urobiť aj bez inštalácie ďalších antivírusových programov (existujú online verzie antivírusov). Jeden z mojich predchádzajúcich článkov vám povie, ako na to.

Pomôcť!

Ako skontrolovať počítač na prítomnosť vírusov online - //ocomp.info/onlayn-antivirusyi.html

Ak je všetko v poriadku a nenašli sa žiadne vírusy, na chvíľu vypnite bežný antivírus a skúste spustiť Chrome. Mimochodom, antivírusy Panda a Norton sú v tomto smere obzvlášť „horlivé“: keď max. ochranu, niekedy nielen blokujú spustenie mnohých aplikácií, ale tiež zakazujú extrakciu archívov ...

Zakážte antivírus Avast na 1 hodinu

Tip 7. Preinštalujte prehliadač

A posledná vec, v prípadoch, keď dôjde k poškodeniu súborov prehliadača (napríklad počas vírusových útokov, zlyhaní atď.), Sa to môže stať tak, že problém bude možné vyriešiť iba opätovnou inštaláciou prehliadača.

Pomôcť!

Ako odinštalovať program „čisto“ (aj v prípadoch, keď ho nemožno odinštalovať štandardným spôsobom) - //ocomp.info/programma-dlya-udaleniya-programm.html

Najskôr ho úplne odstráňte z počítača: otvorte nastavenia systému Windows (pre Windows 10 - pozri snímky obrazovky nižšie).

ŠTART - parametre

Ďalšia časť je „Aplikácie“.

Nastavenia systému Windows 10

V zozname aplikácií vyhľadajte Chrome: keď vyberiete aplikáciu, malo by sa zobraziť tlačidlo „Odstrániť“ (ako v príklade nižšie).

Odstraňuje sa Chrome

Potom skontrolujte, či v priečinku Systémové údaje používateľa prehľadávača nezostali nejaké údaje . Ak to chcete urobiť, stlačte kombináciu klávesov Win + R a zadajte príkaz: % LOCALAPPDATA% \ Google \ Chrome \

Príklad toho, ako otvoriť systémový priečinok Údaje používateľov

Ak sú v priečinku User Data a Data nejaké údaje, vymažte ich. Ďalej prejdite na oficiálnu webovú stránku prehliadača Google Chrome (//www.google.ru/chrome/index.html) a znova stiahnite inštalátor. Po opätovnej inštalácii prehliadača Chrome by sa mal obnoviť ...

*

Dodatky k tejto téme sú vítané ...

Veľa štastia!