Nedá sa získať prístup na web (Google Chrome). Čo robiť s chybou?

Dobrý deň!

Pri surfovaní sa často stáva chyba v nemožnosti prístupu na web (ako v príklade nižšie ?). Môže sa to vyskytnúť z rôznych dôvodov: žiadne pripojenie k internetu, problém s DNS, infekcia systému adware atď.

V skutočnosti by som vám v tomto článku chcel povedať, ako to môžete vylúčiť a čo pre to urobiť. Myslím si, že táto poznámka bude veľmi užitočná pre všetkých používateľov prehliadača Chrome (a na jeho engine je postavených pomerne veľa prehliadačov a podobná chyba sa vyskytuje aj v nich).

Takže ...

Príklad chyby: „Nemôžem získať prístup na web“ (v prehliadači Chrome)

*

Dôvody a riešenie

1) Server hosťujúci web neodpovedá. Žiadne pripojenie na internet 

Najbežnejším dôvodom takejto chyby je buď nedostatočný prístup k internetu v počítači (napríklad router by mohol prerušiť pripojenie, dočasné problémy s poskytovateľom atď.), Alebo server, na ktorom sa stránka nachádza. momentálne neodpovedá.

V obidvoch prípadoch skúste otvoriť ďalšie stránky - fungujú? Vďaka takejto jednoduchej „otázke“ môžete zistiť a skontrolovať stav svojej siete a konkrétneho servera. Ak sa podobná chyba zobrazuje iba na jednom serveri, skúste ho otvoriť neskôr (pravidelne má väčšina serverov problémy s prístupnosťou).

? Pomoc!

Tiež by som odporučil skontrolovať rýchlosť internetu - //ocomp.info/kak-uznat-skorost-interneta.html

*

2) Problém s DNS (úprava nastavení pripojenia)

Dôvodom správy „Nepodarilo sa získať prístup ...“ je často problém so serverom DNS (napríklad váš poskytovateľ ich môže „spadnúť“ alebo sú vaše nastavenia zvyčajne nesprávne nastavené).

Všeobecne sa odporúča zaregistrovať ho v nastaveniach DNS od spoločnosti Google alebo Yandex (sú oveľa stabilnejšie, rýchlejšie a spoľahlivejšie ako väčšina poskytovateľov internetu). Aspoň na testovacie účely - odporúčam skúsiť zmeniť DNS.

Ako to spraviť:

 1. stlačte kombináciu klávesov Win + R a zadajte príkaz ncpa.cpl (na otvorenie sieťových pripojení);

  ncpa.cpl - Zobraziť všetky sieťové pripojenia

 2. potom otvorte vlastnosti aktuálneho adaptéra, cez ktorý máte prístup k internetu (v prenosných počítačoch to je zvyčajne „bezdrôtová sieť“, v počítačoch - Ethernet);

  Vlastnosti bezdrôtového adaptéra

 3. potom otvorte vlastnosti "IP verzia 4 (TCP / IPv4)" ;

  Vlastnosti verzie IP

 4. uveďte v preferovaných a alternatívnych riadkoch DNS: 8.8.8.8 a 8.8.4.4 (ako v príklade nižšie). Tento server DNS od spoločnosti Google pracuje stabilne, rýchlo a spoľahlivo (aký iný server DNS si môžete zvoliť).

  Použite nasledujúce adresy DNS

 5. po uložení nastavení reštartujte prehliadač a skúste webovú stránku otvoriť znova ...

3) Stránka nie je vo vašej krajine k dispozícii

Je možné, že stránka, ktorú chcete navštíviť, nie je vo vašej krajine k dispozícii (pravdepodobne si mnohí pamätajú, ako bola u nás omylom zablokovaná sociálna sieť VK).

Najjednoduchší spôsob, ako skontrolovať, či je to tak, je použitie VPN (napríklad prehliadač Opera má zabudovanú VPN - je možné ju zapnúť v nastaveniach prehliadača, pozri snímku obrazovky nižšie).

Opera - VPN

? Pomoc!

VPN pre Chrome, prehliadač Yandex a Opera: ako otvoriť neprístupnú stránku - //ocomp.info/vpn-dlya-chrome-opera.html

*

4) Vírus zmenil súbor HOSTS

Často, keď vírusy alebo adware blokujú prístup na určité stránky (napríklad aby ste nemohli používať sociálne siete, takže nemôžete pristupovať na stránky populárnych antivírusov atď.). Takéto vírusy navyše často používajú systémový súbor HOSTS na zmenu skutočnej adresy webovej stránky na falošnú.

Najjednoduchším a najspoľahlivejším spôsobom obnovenia systémového súboru HOSTS je použitie antivírusového programu AVZ (okrem toho dokáže „uzavrieť“ veľa dier v systéme, skontrolovať systém na prítomnosť vírusov a adware) .

Ak chcete obnoviť HOSTS - spustite AVZ, otvorte ponuku „Obnovenie súborov / systému“ .

Obnova systému pomocou AVZ

Ďalej v zozname začiarknite políčka parametrov a nastavení, ktoré je potrebné obnoviť (odporúčam postupovať podľa pokynov na nasledujúcej snímke obrazovky). Potom kliknite na tlačidlo „Vykonať označené operácie“ .

Obnovte nastavenia HOST, IE atď.

Ďalej odporúčam otvoriť „Sprievodcu riešením problémov“ z ponuky „Súbor“ . S jeho pomocou môžete „zavrieť“ suboptimálne nastavenia systému, ktoré by mohli potenciálne ohroziť vašu bezpečnosť (pozri príklad nižšie).

Sprievodca riešením problémov

? Dodatok!

Alternatívne spôsoby kontroly a opravy súboru HOSTS - //ocomp.info/kak-izmenit-i-vosstanovit-fayl-hosts.html

*

5) Zakážte prácu proxy serverov, brány firewall

Ak máte v nastaveniach prehľadávača (systému) povolený server proxy, môže to pri práci v sieti spôsobiť rôzne problémy. V prehliadači Chrome musíte skontrolovať nastavenia servera proxy, musíte prejsť na parametre a pozrieť sa do sekcie „Systém“ .

Táto sekcia by mala obsahovať odkaz na nastavenia proxy servera (stačí ho vypnúť, ak existujú rozšírenia zodpovedné za jeho fungovanie, tiež ich deaktivovať / odstrániť).

Adresa stránky s nastaveniami: chrome: // settings /

Nastavenie servera proxy

Vo Windows 10 otvorte ŠTART / Nastavenia / Sieť a internet / Proxy a uistite sa, že je prepínač „Použiť proxy server“ nastavený na „Vypnuté“. ...

Proxy server je zakázaný.

*

6) Obnovte medzipamäť DNS a Winsock

V niektorých prípadoch môže byť problémom so zobrazením stránok v prehliadači Google Chrome zlyhanie sieťových služieb. Ak chcete resetovať ich parametre, musíte najskôr otvoriť príkazový riadok ako správca. Pre to:

 1. stlačte kombináciu klávesov Ctrl + Shift + Esc (alebo Ctrl + Alt + Del);
 2. v otvorenom správcovi úloh kliknite na „Súbor / spustiť novú úlohu“ ;
 3. zadajte príkaz CMD riadkom „otvorený“ a označte začiarkavacie políčko, že úloha musí byť v mene správcu;
 4. kliknite na OK.

Spustite príkazový riadok ako správca

V otvorenom príkazovom riadku zadajte dva príkazy:

 1. ipconfig / flushdns (a stlačte kláves Enter). Vyrovná sa medzipamäť DNS systému Windows;
 2. netsh winsock reset (a stlačte kláves Enter). Týmto sa resetujú nastavenia systému Winsock. Príklady sú uvedené nižšie. Príkazy musia byť vykonávané postupne.

Resetovanie medzipamäte DNS na príkazovom riadku

Potom reštartujte počítač (prenosný počítač) a skontrolujte funkčnosť prehliadača (zobrazí sa znova podobná chyba?).

*

7) Informujte sa u svojho ISP

Posledná vec, ktorú odporúčam, ak nepomôže všetko uvedené, obráťte sa na svojho poskytovateľa internetových služieb. Je možné, že problém je na jeho strane ...

*

Doplnky sú vítané ...

Veľa štastia!

?

Prvýkrát zverejnené: 8.04.2018

Oprava: 30.01.2020