Ako pripojiť joystick k telefónu (Android)

Dobrý deň!

Moderný joystick je dnes možné pripojiť nielen k PC (notebooku), ale aj k bežnému „priemernému“ smartfónu (tento článok sa zameria na zariadenie s Androidom). Mimochodom veľmi užitočná vec, hlavne niekde na ceste (kde sa nedá nič robiť, iba „sedieť“ s telefónom ?).

Všeobecne teraz nájdete dva typy joystickov:

  • drôtové pripojenie (USB) určené pre počítač PC (sú najproblematickejšie pri pripojení k smartfónu);
  • bezdrôtový. Môžu byť podmienene rozdelené do dvoch poddruhov: 1) so špeciálnymi. adaptér pripojený k MicroUSB (najlepšia voľba z hľadiska ľahkého nastavenia); 2) Modely Bluetooth.

Pokiaľ ste si gamepad ešte nekupovali, odporúčam zvoliť verziu so špeciálnym pre váš telefón. adaptér (používajú sa najpohodlnejšie na počítačoch aj telefónoch). Príklad takého gamepadu za „výhodnú“ cenu je tu (pozri bod 10): //ocomp.info/podborka-tovaryi-iz-kitaya.html

Teraz o niektorých nuansách a maličkostiach týkajúcich sa spojenia ...

*

Pripojenie pomocou joysticku

Bezdrôtový model

1) Prvým krokom je otvorenie priehradky na batérie a ich inštalácia (mimochodom, často obsahuje USB adaptér). Dávajte pozor na telo joysticku, u niektorých modelov je nainštalovaný špeciálny. prepínač: kým nebude prepnutý do režimu ON, joystick nebude fungovať.

Joystick (pohľad zozadu)

2) Ak je všetko v poriadku s joystickom a batériami, mali by sa rozsvietiť indikátory na ňom (veľa modelov je vybavených niekoľkými LED diódami naraz, viď príklad na fotografii nižšie).

Batérie sú nainštalované

3) Ďalej vložte adaptér USB do adaptéra OTG (tento „dobrý“ je dodávaný s bezdrôtovým joystickom; ako vyzerá na fotografii nižšie) a pripojte ho k MicroUSB telefónu.

Pripojenie adaptéra

Ak máte joystick Bluetooth (bez samostatného adaptéra USB), potom ihneď po zapnutí prejdite do nastavení telefónu v časti „Pripojenie zariadenia“ , zapnite protokol Bluetooth a z nájdených zariadení vyberte gamepad ...

Spárovanie sa spravidla uskutoční 1-2 kliknutiami na obrazovke.

Pripojenie zariadení Bluetooth (Android 9)

4) Po spustení hry choďte na „Nastavenia“ (nastavenia ovládania): v ňom zadajte, ktoré tlačidlá a za čo budú zodpovedné. Môj príklad je uvedený nižšie ...

Nastavenie

5) Vlastne potom môžete začať hrať - všetko by malo fungovať! Mimochodom, veľa ľudí si myslí, že bezdrôtový joystick dáva „mikrolatenciu“ - podľa osobných pocitov nič také neexistuje, postava reaguje na tlačidlá v rovnakom okamihu (okom sa nelíši od drôtového modelu) ).

Hra je na ...

USB joystick

1) Pripojenie je podobné vyššie uvedenému (aj prostredníctvom adaptéra OTG).

Joystick je pripojený k telefónu pomocou adaptéra OTG

2) Ďalej veľa závisí od modelu vášho joysticku, telefónu a hry, ktorú chcete hrať.

Odporúčam vám najskôr spustiť požadovanú hru a pokúsiť sa ovládať postavu z gamepadu. Bude to fungovať? Ak nie, skúste zadať jeho nastavenia a uvidíte, či môžete zmeniť ovládanie. Je v hre vôbec vidieť joystick?

3) V niektorých prípadoch hra jednoducho nerozpozná pripojený gamepad a aby ste to napravili, musíte si nainštalovať špeciálny. Dodatok. Ak máte podobný prípad, odporúčam vám zostať v aplikácii  Tincore Keymapper  (alebo v jej analógovom joystickovom centre).

Tincore keymapper

Odkaz na Google Play: //play.google.com/store/apps/details?id=com.tincore.and.keymapper&hl=ru&rdid=com.tincore.and.keymapper

Odkaz na w3bsit3-dns.com (existujú pokyny na prácu s aplikáciou): // w3bsit3-dns.com/forum/index.php?showtopic=471293

Toto je špeciálne. aplikácia, ktorá umožňuje prenášať na obrazovku kliknutia z gamepadu, myši, klávesnice a iných vstupných zariadení. Nepostrádateľný kúsok pre zariadenia pripojené k telefónu / tabletu cez USB a Bluetooth.

Po inštalácii a spustení Tincore Keymapper sa joystick zvyčajne rozpozná a vy môžete hru spustiť (všimnite si, že tyčinky často nie sú k dispozícii). Možno existuje iba jedna významná nevýhoda tohto softvéru - prítomnosť nepríjemných reklám ...

Pripojené zariadenie Tincore Keymapper

Ak telefón nevidí joystick

1) Skontrolujte stav batérií. Ak sa batérie vybijú, niektoré tlačidlá na joysticku môžu prestať fungovať správne.

2) Uistite sa, že je joystick v poriadku. Skúste znova skontrolovať jeho prácu na inom zariadení: PC, notebooku atď. Postup nájdete tu - //ocomp.info/kak-podklyuchit-i-nastroit-dzhoystik.html

3) Ak ste vzali joystick z nejakého set-top boxu, počítača (voliteľné rozhranie USB) - a pripojili ste ho k telefónu, pravdepodobne budete pre jeho správnu činnosť potrebovať špeciálny. aplikácia: Joystick Center, Tincore Keymapper atď.

4) Ak máte káblový joystick: najskôr sa ho pokúste pripojiť k portu MicroUSB telefónu, potom reštartujte zariadenie a znova skontrolujte jeho činnosť.

*

To je zatiaľ všetko. Dobrá hra!