Ako vysielať obraz na obrazovke z telefónu (tabletu) do počítača / notebooku (bezdrôtovo, cez Wi-Fi)

Dobrý deň!

Myslím si, že nikto nebude namietať, že je oveľa pohodlnejšie prezerať (zobrazovať) fotografie a videá nie na malom displeji smartfónu, ale na veľkom, na počítači alebo notebooku. ?

A teraz, relatívne nedávno, sa pre to objavila zaujímavá príležitosť: vo Windows 10 (verzia 1809+) existuje funkcia, ktorá umožňuje prijímať vysielanie zo smartphonu (to znamená, čo sa zobrazí na obrazovke vášho telefónu) na veľkej obrazovke počítača!).

Navyše nemusíte inštalovať nič dodatočne, nemusíte meniť ani žiadne superkomplikované nastavenia ani parametre.

V tomto článku predstavím krátkeho podrobného sprievodcu nastavením takého vysielania. Myslím, že to bude pre mnohých užitočné (napríklad každému môžete ukázať svoje fotografie, keď prídete na návštevu).

A teda, bližšie k téme ...

*

? Venujte pozornosť!

Prenos obrazovky telefónu do počítača cez USB (alebo ako ovládať Android z počítača) - pozrite si podrobné pokyny

*

Príklad prenosu obrázka na obrazovku prenosného počítača

*

Ako preniesť obrázok z obrazovky Android do počítača / notebooku

? KROK 1 (voliteľný)

Najskôr sa uistite, že váš telefón a počítač / notebook (ktoré budete navzájom pripájať) majú adaptér Wi-Fi . Všetky moderné notebooky a smartphony majú zabudovaný modul Wi-Fi a v počítači si ho samozrejme musíte dokúpiť zvlášť ...

Ďalej sa uistite, že ? sú v počítači nainštalované ovládače adaptéra Wi-Fi (ak po kliknutí na ikonu siete uvidíte možnosť pripojenia k bezdrôtovým sieťam, potom všetko funguje tak, ako má! ?) .

Skontrolujte funkčnosť modulu Wi-Fi

? Dôležité (pracovné podmienky)

1) nie je potrebné pripájať telefón a počítač k rovnakej sieti Wi-Fi (nájdu sa samy bez pomoci smerovača). Hlavná vec je, že adaptéry Wi-Fi sú zapnuté a môžu fungovať;

2) počítač musí mať Windows 10 verzie 1809+ (a nie domáci!);

3) smartphone musí mať verziu pre Android minimálne 5!

*

? KROK 2

Ďalej musíte v počítači (notebooku) otvoriť nastavenia systému Windows 10 (to je možné vykonať pomocou tlačidla START (ako na snímke obrazovky nižšie ?), alebo stačí kliknúť na kombináciu  Win + i ).

možnosti

Potom prejdite do časti „Systém / Projekcia do tohto počítača“  - všetky možnosti budú s najväčšou pravdepodobnosťou sivé a zatiaľ ich nemôžete prepnúť ...

Ak je to tak - kliknite na odkaz „Ďalšie komponenty“ .

Premietanie do tohto počítača je voliteľné. Komponenty

Potom kliknite na tlačidlo „Pridať komponent“ , zvoľte „Bezdrôtový displej“ a kliknite na „Inštalovať“ . Pozri príklad nižšie. ?

Nainštalujte bezdrôtový displej

Potom nakonfigurujte nastavenia podľa nasledujúceho príkladu:

  • povoliť projekciu (napríklad zadajte možnosť „Dostupné všade“ );
  • prepnite do režimu „Pri každom pripojení“ (takže ak niekto chce vysielať na vašu obrazovku, zobrazí sa výzva);
  • Doporučil by som deaktivovať PIN kód (keď ho povolíte, v niektorých prípadoch sa objaví chyba nemožnosti pripojenia).

Potom na tomto počítači spustite projekčnú aplikáciu (pozri šípky-3 ?).

Spustenie konfiguračnej aplikácie na tomto počítači

Na obrazovke počítača by sa malo zobraziť oznámenie, že je zariadenie pripravené na bezdrôtové pripojenie. Teraz to môžete nechať a ísť do nastavení telefónu ... ?

Pripravené na bezdrôtové pripojenie

*

? KROK 3

Vopred si všimnem, že verzia pre Android musí byť minimálne vo verzii 5 * (4.4).

Otvorte na telefóne okno s upozornením (potiahnutím najhornejšej čiary s upozorneniami smerom k sebe) a kliknite na funkciu „Preniesť obrázok na obrazovke“ .

Upozorňujeme, že môžu existovať alternatívne názvy: „Broadcast“ , „Smart View“ (platí pre telefóny Samsung) atď.

Smart View - telefón - iné zariadenie

Poznámka!

Ak sa vám po kliknutí na túto funkciu zobrazí správa „Nie sú k dispozícii žiadne zariadenia“ , kliknite na odkaz „Ďalšie nastavenia“ (pozri príklad nižšie).

Preneste obraz na obrazovke

Výber bezdrôtového monitora

Potom by sa v rohu obrazovky vášho prenosného počítača alebo počítača malo vysunúť upozornenie s otázkou: „ Či tu povoliť projekciu pre také a také zariadenie ...“ (príklad nižšie). Kliknite samozrejme na „Áno“ ... ?

Povoliť projekciu na PC

Potom sa zobrazí (na celej obrazovke) varovanie, že pripojenie bude čoskoro nadviazané (zvyčajne to netrvá dlhšie ako 10 - 15 sekúnd), a potom sa konečne objaví obrázok!

Príklad prenosu obrázka na obrazovku prenosného počítača

Teraz samozrejme môžete začať prezerať niektoré fotografie, ktoré sa zobrazia na obrazovke počítača v celej šírke (ak hru spustíte, môžete si ju aj pozrieť, dôjde však k miernemu zamrznutiu a oneskoreniu *). Pár príkladov na fotografii vyššie ?.

*

* Funkcie vysielania:

  1. vysielanie pokračuje s miernym oneskorením (asi 0,5 - 1 s!!). Vyskúšal som niekoľko rôznych telefónov / notebookov / počítačov - latencia bola vždy približne rovnaká (rovnakých 0,5 sekundy);
  2. z dôvodu latencie možno režim vysielania použiť iba na prezeranie fotografií, videí a prezentácií. Na všetko ostatné, kde je dôležitá rýchlosť a reakcia (napríklad hry) - je to kvôli oneskoreniu veľmi nepríjemné (a niekedy je to nemožné).

*

Ak telefón nevidí displej, neprenáša sa žiadny obraz: typické problémy

1) Vo funkciách telefónu nemám položku „Odoslať obrázok“. 

Upozorňujeme, že aby ste mohli streamovať, musíte mať Android verziu minimálne 5 * (táto funkcia je síce na jednom z mojich smartphonov s Androidom 4.4 - ale nepripojí sa k PC ani notebooku)!

Okrem toho môže byť položka v závislosti od modelu a značky vášho telefónu pomenovaná inak: „Broadcast“ , „Smart View“ a ďalšie deriváty.

2) V mojom systéme Windows 10 neexistuje možnosť „Projekt do tohto počítača“.

Možno máte nainštalovanú „starú“ verziu systému Windows 10 (zistite jej verziu, musí byť minimálne 1809). Okrem toho potrebujete profesionálnu verziu OS (domáca verzia nebude fungovať)!

3) V mojej verzii Windows 10 je na karte „Projekt do tohto počítača“ všetko sivé a nastavenia sa nezmenia.

Možno nemáte nainštalovaný modul bezdrôtového displeja (vo vyššie uvedenom článku som ukázal, ako ho nainštalovať). Znova skontrolujte tiež verziu operačného systému.

Mimochodom, ak ste nenainštalovali pôvodnú verziu systému Windows 10, ale zostavu od „ľudových“ remeselníkov, potom je možné všetko ...

4) Telefón nevidí bezdrôtový displej, nenájde ho vôbec ...

Po prvé, zariadenia by nemali byť od seba veľmi vzdialené (aspoň pri prvom nastavení).

Po druhé skontrolujte, či je položka „Dostupné všade“ v nastaveniach systému Windows (pozri KROK 2 vyššie), a deaktivujte možnosť „PIN“.

Nebude nadbytočné používať na diagnostiku iný telefón (možno tu existuje nejaká nekompatibilita. Napríklad som nemohol prinútiť smartphone od Honoru, aby preniesol obraz na sladkú tyčinku od spoločnosti HP).

5) Chyba v ponuke Windows „Toto zariadenie nepodporuje príjem štandardného signálu ...“

Je pravdepodobné, že nemáte nainštalovaný adaptér Wi-Fi (alebo napríklad nefunguje, je vypnutý).

Častejšie je však problém spojený s chýbajúcim ovládačom adaptéra.

Poznámka: po preinštalovaní ovládača alebo po „manipulácii“ s povolením / zakázaním adaptéra - reštartujte počítač.

*

PS

Ak sa vám stále nedarí nastaviť telefón a počítač na vysielanie obrázkov z jednej obrazovky na druhú, môžete jednoducho skopírovať fotografie a videá z pamäte systému Android na pevný disk počítača. Kliknite na odkaz nižšie! ?

*

? Pomoc!

Ako nahrávať fotografie a súbory z telefónu do počítača - 6 spôsobov!

*

Dodatky sú vítané ako vždy ...

Veľa šťastia všetkým!

?

Prvýkrát zverejnené: 11.12.2018

Oprava poznámky: 20.08.2020