Ako zmeniť veľké písmená na malé a naopak (veľké a malé písmená)

Dobrý deň!

Pomerne často vidím, koľko ľudí píše a nechtiac zabudne vypnúť Caps Lock, a majú všetky veľké písmená. Vo výsledku ich potom vymažú a znova začnú tlačiť ...

Dobre, ak bol text krátky (stratíte pár minút času - nie strašidelné ?), ale ak ste omylom napísali dlhý text nesprávnymi písmenami? ..

V tomto článku chcem ukázať, ako môžete rýchlo zmeniť veľkosť písmen (všetky na veľké a naopak) pomocou niekoľkých kliknutí myšou (alebo 1 - 2 stlačenia klávesov na klávesnici). Myslím si, že takáto zdanlivá maličkosť príde pri každodennej práci s textovými informáciami vhod viac ako raz, dvakrát ...

*

? Pomoc!

Mimochodom, dosť často sa ma pýtajú aj to, ako môžete do textu vložiť rôzne znaky a symboly (dom, ruka, značka autorských práv atď.), Ktoré nie sú na klávesnici. Odporúčam tento článok ->

*

Zmeňte veľké písmená na malé / a naopak

V programe MS Word

Pravdepodobne najbežnejšia možnosť (keďže veľa ľudí pracuje s textom v programe Word). A tak som si ako príklad vzal začiatok tohto článku a napísal som ho veľkými písmenami (všetky písmená sú veľké). Aby som nič neprepisoval, urobil som iba toto:

  1. zvýraznil text (v ktorom musíte zmeniť písmená);
  2. otvoril kartu „Domov“ a vybral ikonu „Aa“ : umožňuje vám, aby sa všetok vybraný text zmenil na veľké alebo malé písmená (existujú aj možnosti: ako vo vetách, začnite veľkým písmenom atď.).
  3. Zvolil som možnosť „Ako vo vetách“ - a všetky moje písmená sa stali normálnymi, ako v bežnom texte, ani som nemusel nič opravovať!

Wordový dokument - zmeňte všetko na malé písmená

Zmenili sa veľké a malé písmená ako vo vetách

? Dôležité!

Ak tento nástroj „Aa“ nenájdete v sekcii „Domov“ (mám program Word 2016, možno v programe Word 2007 a starší - toto nie je) - potom vyberte požadovaný text a stlačte kombináciu klávesov Shift + F3 .

Mnoho ľudí sa sťažuje, že táto kombinácia nefunguje na prenosných počítačoch. Faktom je, že na niektorých prenosných počítačoch tlačidlo F3 predvolene znižuje / zvyšuje hlasitosť alebo jas obrazovky a pre svoj priamy účel musíte dodatočne stlačiť tlačidlo Fn .

Preto na prenosných počítačoch skúste stlačiť klávesy Fn + Shift + F3 .

*

Mimochodom, ak nemáte Word na počítači, vystačíte si s jeho analógmi. Napríklad bezplatný program re LibreOffice Writer vám umožňuje rýchlo meniť veľké a malé písmená pomocou rovnakej skratky Shift + F3 . ?

Shift + F3 - LibreOffice (náhrada za MS Word)

*

V textovom bloku

Na niektorých počítačoch / laptopoch nemôže byť Word nainštalovaný z rôznych dôvodov. A samotný balík MS Office váži viac ako 3 GB, čo sa pri pomalom internete načíta dlho, zatiaľ čo malý poznámkový blok si s takouto úlohou poradí ...

Reč je o programe Poznámkový blok ++.

Poznámkový blok ++

Oficiálna stránka: //notepad-plus-plus.org/

Bezplatný a veľmi funkčný textový poznámkový blok. Funguje vo všetkých verziách Windows, podporuje ruštinu. Umožňuje otvoriť viac ako 100 rôznych textových formátov!

Okrem toho zdôrazňuje syntax väčšiny programovacích jazykov. Môžete napríklad ľahko upraviť kód PHP, upraviť značky HTML atď.

Mimochodom, tento notebook má vo svojom arzenáli aj kopu rôznych užitočných možností: prácu s kódovaním (na prevod „kryakozabr“ a čínskych znakov do normálneho textu, prácu s veľkými a malými písmenami, hľadanie a nahradenie určitých znakov v texte atď.) ).

*

Preto vynechávam inštaláciu a spustenie programu (sú štandardné a nespôsobujú žiadne ťažkosti).

Ďalej musíte otvoriť textový súbor (alebo iba skopírovať požadovaný text) do programu Poznámkový blok ++. Potom vyberte požadovaný riadok (alebo dokonca celý text).

Poznámkový blok ++ vybral požadovaný text

Ďalej otvorte ponuku „úpravy“, kartu „Prevod veľkých písmen : vyberte potrebné veľké písmená, napríklad malé písmená. Upozorňujeme, že program poskytuje klávesové skratky:

  • Ctrl + U - všetok vybraný text bude prevedený na malé písmená;
  • Alt + U - všetok vybraný text bude napísaný veľkými písmenami;
  • Ctrl + Shift + U - všetky písmená budú veľké atď.

Konverzia prípadov v programe Poznámkový blok ++

V mojom príklade som vybraný text previedol na malé písmená. Ilustračná snímka obrazovky nižšie. Rýchle, ľahké, pohodlné!

Poznámkové bloky ++ sa zmenili na veľké a malé písmená

*

Ako sa chrániť pred náhodným napísaním nesprávnych znakov

Tu by som chcel zdieľať jeden malý nástroj - Punto Switcher. Hlavným účelom je všeobecne automatická zmena rozloženia klávesnice (z ruštiny do angličtiny a z angličtiny do ruštiny) v závislosti od toho, aký text píšete.

ALE! Program tiež sleduje veľké a malé písmená a ak omylom napíšete veľké písmená, ľahko ich opraví. Za chodu navyše dochádza k úprave „ľahkých“ a najčastejších chýb (niekde chýbajúce písmeno, alebo 2 veľké písmená v slove atď.). Celkovo to vrelo odporúčam!

Punto Switcher

Oficiálna webová stránka: //yandex.ru/soft/punto/

Celkom výkonný nástroj na automatickú zmenu rozloženia (sám určuje rozloženie v závislosti od zadaného textu).

Pokiaľ už máte napísaný text v nesprávnom rozložení, môžete stlačením jediného tlačidla rýchlo zmeniť anglické písmená na ruské.

*

Jednoduchý príklad. Povedzme, že ste napísali, napísali a videli ste, že ste napísali niečo úplne zlé (v nesprávnom rozložení) ...

Po nainštalovaní nástroja Punto Switcher stačí zvoliť text a stlačiť klávesy Shift + Pause - text sa okamžite zmení na ruštinu (pozri príkladné screenshoty nižšie).

Punto Switcher - zadané v nesprávnom rozložení

Punto Switcher - po výbere textu a stlačení Shift + Pause - sa text zmenil na normálny

Všeobecne si na túto pomôcku rýchlo zvyknete a potom už nemáte predstavu, ako zadávať text bez jej pomoci ?. Veľmi to pomáha pri práci s textami (úspora času je zrejmá).

*

To je všetko, čo som chcel povedať k tejto téme ...

Na doplnenie - samostatný milosrdenstvo!

Veľa štastia!

?

Prvé zverejnenie: 08.01.2018

Oprava: 7. 8. 2020