Ako zvýšiť hlasitosť v systéme Android (zvuk je príliš tichý, chýbajú mi hovory)

Ahoj.

Hlasitosť telefónu (alebo tabletu) bohužiaľ nie je vždy dostatočná: nie je také zriedkavé počúvať ... Ešte horšie je, že mnohým ľuďom chýbajú hovory (niekedy dôležité), keď sú na ulici alebo na nejakom hlučnom mieste (tichý zvonček je takmer nepočuteľný ).

Tejto kategórii problémov možno pripísať slabý zvuk pri prehrávaní hudby, sledovaní videa atď.

Všeobecne môžu byť dôvody tohto „správania“ telefónu také ako tieto. porucha a softvér (na niektorých zariadeniach vývojári zámerne podcenia maximálny možný zvuk z dôvodu bezpečnosti používateľa - koniec koncov, príliš hlasný zvuk môže spôsobiť problémy so sluchom!). Pretože to bolo programovo obmedzené, znamená to, že ak chcete, toto obmedzenie je možné odstrániť!

V skutočnosti v tomto článku chcem ukázať niekoľko možností, ako vyriešiť problém príliš tichého zvuku na zariadeniach so systémom Android.

Takže ...

Poznámka! Mimochodom, ak máte slabý zvuk iba pri prehrávaní niektorých multimediálnych súborov (a v iných situáciách je všetko v poriadku), odporúčam najskôr vyskúšať alternatívne audio-video prehrávače: //ocomp.info/videopleer-dlya-android.html

*

Spôsoby zvýšenia hlasitosti v Androide

Pomocou ponuky nastavení

Chcem začať elementárnym, napriek možným námietkam ... (s tým je len malý zmätok, takže to jednoznačne stojí za zmienku).

Ovládanie hlasitosti v systéme Android (keď stlačíte bočné tlačidlá na puzdre telefónu) je možné vykonať pre konkrétnu aplikáciu samostatne aj globálne (všeobecná hlasitosť). Napríklad, ak sledujete video a nastavíte zvuk, potom sa v tejto aplikácii zvýši hlasitosť, z tohto sa nezvýši hlasitosť hovoru!

Tlačidlá hlasitosti (klasický telefón s Androidom)

Všeobecne platí, že pre podrobné nastavenie zvuku na zariadeniach Android musíte otvoriť nastavenia, sekciu „Zvuky a upozornenia“ a potom posúvať posúvač doprava pre požadovaný riadok (môžete napríklad zmeniť hlasitosť vyzváňacieho tónu, upozornení , hudba, video, budík atď.). Pozri snímku obrazovky nižšie.

Vyzváňací tón, budík atď. (V Androide upravte hlasitosť)

S pomocou špeciálov. aplikácie

Pretože problém nízkej hlasitosti je dosť populárny, veľa vývojárov vydalo špeciály. aplikácie, ktoré môžu využívať niektoré zo „skrytých“ schopností vášho prístroja. V zásade pre ich prácu (spravidla) nepotrebujete práva root, takže ich môžete použiť bez obáv z „pokazenia“ niečoho v nastaveniach ...

Volume Booster GOODEV

Odkaz na Google Play: //play.google.com/store/apps/details?id=com.goodev.volume.booster

Volume Booster GOODEV

Jednoduchá bezplatná aplikácia, ktorá pomôže zvýšiť zvuk reproduktora telefónu (alebo slúchadiel). Môže byť použitý pri sledovaní filmov, počúvaní zvukových kníh, hudby.

Upozorňujeme, že pred použitím aplikácie sa odporúča odskrutkovať zvukový posúvač systému o 100% (a potom vylepšiť ...).

Varovanie pre vývojárov: buďte opatrní! Zvýšenie hlasitosti zvuku môže poškodiť reproduktor zariadenia (alebo váš sluch). Vykonajte pridávanie v malých krokoch (testovanie každej zmeny), bez náhlych trhnutí na maximum!

Zosilňovač zvuku

Odkaz na Google Play: //play.google.com/store/apps/details?id=speaker.audio.tools.speaker.booster

Nastavenia aplikácie Sound Booster

Sound Booster sa líši od ostatných aplikácií tohto druhu tým, že spracuje zvuk ešte predtým, ako sa dostane na zvukovú kartu (t.j. funguje ako druh sprostredkovateľa). Samozrejme, pomocou tejto technológie je možné zvýšiť hlasitosť v akejkoľvek inej aplikácii, hrách, počúvaní hudby, sledovaní filmov atď.

Aplikácia umožňuje zvýšiť zvuk až na 500% pôvodnej úrovne! Odporúčanie: nepridávajte okamžite na maximum, choďte po malých krokoch, testujte každé pridanie ...

Za zmienku tiež stojí, že v aplikácii je zabudovaný špeciál. filter, ktorý pomáha eliminovať šum a chvenie vo zvukovej stope po spracovaní a zosilnení. Všeobecne odporúčam!

Zosilňovač zvuku

Odkaz na Google Play: //play.google.com/store/apps/details?id=feniksenia.app.speakerlouder10

Obrazovka vývojárov aplikácií

Ďalšia bezplatná a veľmi jednoduchá aplikácia na zosilnenie zvuku na zariadeniach s Androidom (podotýkam, že táto aplikácia je úplne v ruštine, čo poteší).

Rovnako ako jeho náprotivky vám samozrejme umožňuje upraviť zvuk pri prehrávaní mediálnych súborov (hudba, video atď.), Audiokníh atď. Podporuje slúchadlá aj systémový zvuk.

Pomocou inžinierskej ponuky

Smartfóny s Androidom majú skryté inžinierske menu, ktoré vývojári používajú na finálne testovanie zariadenia (vrátane jemného vyladenia zvuku). Spravidla nie je zariadenie nikdy vyladené na maximálnu hlasitosť a zostáva potenciálna rezerva 20 - 30% (niekedy aj viac).

Tých. ak vstúpite do tohto inžinierskeho menu sami a budete robiť „malé“ manipulácie, môžete výrazne zvýšiť hlasitosť telefónu.

Podotýkam, že pre tento postup nie sú potrebné práva root (čo znamená, že sa riziko poškodenia niečoho zníži), stále vás však vyzývam, aby ste boli opatrní a menili iba tie parametre, ktoré poznáte ...

Vstup do inžinierskeho menu

Ak to chcete urobiť, musíte zadať špeciálnu. kód. Každé zariadenie (v závislosti od výrobcu a modelu) môže mať svoje vlastné. Zhromaždil som niekoľko populárnych možností na štítku nižšie (ak je vaše zariadenie nové, mali by ste sa obrátiť na jeho pokyny, oficiálnu webovú stránku výrobcu).

Príklad zadania kódu

Poznámka: Zadajte kódy na svoje vlastné nebezpečenstvo a riziko (napriek tomu, že sú zhromaždené, a to aj z oficiálnych zdrojov od výrobcov).

Výrobca Kód
Samsung, ZTE * # * # 4636 # * # * alebo * # * # 8255 # * # *
Acer * # * # 2237332846633 # * # *
Sony * # * # 7378423 # * # *
HTC * # * # 3424 # * # * alebo

* # * # 4636 # * # * alebo * # * # 8255 # * # *

Lg * # 546368 # * 818 # alebo 2945 # * #
Huawei * # * # 2846579 # * # * alebo * # * # 2846579159 # * # *
Fly, Lenovo, Acer, Prestigio, Philips, Texet, Alcatel * # * # 3646633 # * # *
Alcatel (A3) * # * # 825364 # * # *
BQ * # * # 83781 # * # *
Smartfóny založené na procesore MTK * # * # 3646633 # * # * alebo * # * # 54298 # * # *

Po vstupe do technickej (niekedy nazývanej servisnej ) ponuky otvorte sekciu „Zvuk“ (karta „Testovanie hardvéru“). Ďalej venujte pozornosť niekoľkým bodom (pozri obrazovku nižšie):

  1. Normálny režim - normálna (všeobecná) úroveň hlasitosti;
  2. Režim náhlavnej súpravy - úroveň zodpovedná za prácu so slúchadlami, náhlavnými súpravami atď.;
  3. Režim LoudSpeaker - nastavenie hlasitého telefónu;
  4. Headset_LoudSpeaker Mode - režim hlasitého telefónu s náhlavnou súpravou;
  5. Speech Enhancement - úroveň zodpovedná za režim hovoru (bez náhlavnej súpravy).

Vstúpte do požadovanej ponuky (v mojom príklade Normálny režim).

Režim zvuku

Potom vyberte typ „médiá“ (tj. Objem média).

V stĺpci Úroveň postupne vyberte každú zo 14 úrovní (musíte si všetko prekliknúť) a zvýšte hodnotu „Hodnota“ (napríklad o 15 bodov) a „Max. Objem“ (až 155 - 160). Mimochodom, maximálny objem nemôže byť vyšší ako 160.

Podotýkam, že po nastavení čísel - kliknite na tlačidlo Nastaviť (preklad: nastaviť / nastaviť).

Nastavenie hodnôt pre úrovne hlasitosti (klikateľné)

Poznámka: v stĺpci „Typ“ môžete určiť Sph (toto je zvuk hovoreného reproduktora).  

Ak chcete upraviť hlasitosť prichádzajúceho hovoru v sekcii „Zvuk“, otvorte „Režim reproduktora“ a v stĺpci „Typ“ nastavte „Zvonenie“. Ďalej analogicky s vyššie uvedeným príkladom.

Po vykonaní nastavení ukončite inžinierske menu a reštartujte telefón. Týmto jednoduchým spôsobom je možné zvýšiť objem o 15-20% (a viac).

*

Alternatívne riešenia v komentároch sú vítané ...

Šťastnú prácu!