Ako napáliť video na disk pre sledovanie na DVD prehrávači

Dobrý deň všetkým!

Opakovane som sa stretol s otázkami používateľov, ktorí nedokázali dosiahnuť, aby DVD prehrávač prehrával video z DVD s vlastnou nahrávkou.

A musím vám povedať, že v drvivej väčšine prípadov si za to môžu samotní používatelia: faktom je, že mnohí píšu na disk iba samotné súbory AVI, MKV, MP4, FLV atď. S filmami. Prehrávač nedokáže tieto súbory prečítať kvôli chýbajúcemu požadovanému kodeku.

Samozrejme, modernejšie zariadenia (prehrávače) podporujú čoraz viac formátov a nedržia krok so vznikom nových a nových HD-ripov.

Všeobecne v tomto článku chcem uviesť niekoľko spôsobov, ako môžete rýchlo a ľahko vypáliť video na disk, ktorý sa otvorí takmer na akomkoľvek prehrávači DVD (aj pred 15 rokmi ✌)!

Takže ...

Dôležité!

Pred prácou s nižšie uvedenými programami vám odporúčam nainštalovať modernú sadu kodekov: //ocomp.info/kodeki-dlya-video-i-audio.html

*

3 spôsoby, ako napáliť správne disky DVD

Pár dôležitých bodov

Aby prehrávač DVD mohol prehrávať disk, musí byť správne pripravený! Ak iba napálite film vo formáte FLV na disk (ako akýkoľvek iný súbor), potom, ako som už uviedol vyššie, prehrávač DVD jednoducho nedokáže film prečítať a prehrať, pretože nemá správny kodek na dekódovanie súboru. Na počítači je to jednoduché: nie je potrebný požadovaný kodek - stiahnutý a nainštalovaný ?.

Otvorenie disku na DVD prehrávači: musí byť zaznamenaný v požadovanom formáte - vo formáte DVD Video (jedná sa o dvojicu priečinkov na disku: AUDIO_TS a VIDEO_TS) . Existuje veľa programov na prevod AVI, MP4, FLV do formátu DVD (ale je tu ešte jedna drobnosť!).

Ide o to, že veľkosť disku DVD (DVD 5) je 4,5 GB. Tých. musíte sa prispôsobiť veľkosti, vypočítať bitovú rýchlosť, aby ste uhádli a dostali sa do tejto veľkosti súboru po kódovaní. To je samozrejme dosť nepríjemné a nepríjemné!

Existujú ale programy, ktoré dokážu automaticky previesť všetky súbory, ktoré vyberiete, do požadovaného formátu pri zachovaní požadovanej veľkosti a potom ich napáliť na disk DVD. Riešia sa tak 2 úlohy naraz! O takýchto programoch - o pár riadkov nižšie ...

Video Master

Stránka: //video-converter.ru/

Tento program je skutočným nálezom pre váš domáci počítač! Umožňuje vám rýchlo prevádzať videá (podporuje viac ako 500 formátov!), Strihať / strihať, vytvárať DVD, komprimovať videá na prezeranie na telefóne, set-top boxy atď.

Čo je obzvlášť podmanivé, všetky akcie v ňom sa vykonávajú na 2 - 3 kliknutia myšou, menu je jednoduché a zrozumiteľné aj pre človeka, ktorý sa v oblasti videa nevyzná.

Zvážim v ňom všetko, čo je potrebné urobiť pre vyriešenie nášho problému (krok za krokom).

1) Po spustení programu choďte do ponuky „Súbor“ a pridajte všetky videá a filmy, ktoré chcete napáliť na DVD.

Dôležité! Čím viac súborov pridáte (presnejšie, tým dlhší bude celkový čas videa) - tým bude nastavená nižšia kvalita. Snažte sa nespáliť viac ako 3 - 4 filmy na jednom disku!

KROK 1 - pridanie videa (Video Master)

2) Ďalej kliknite na tlačidlo „Napáliť DVD“ v pravej dolnej časti okna programu. Pozri snímku obrazovky nižšie.

KROK 2 - vyberte nástroj na napaľovanie DVD

3) Potom musíte zvoliť ponuku - zobrazí sa okamžite po vložení disku do zásuvky prehrávača DVD. Všeobecne veľmi šikovná vec.

Môžete si však zvoliť možnosť „Žiadne menu“ a prejsť priamo k nahrávaniu (to znamená obísť ďalší krok).

KROK 3 - výber ponuky

4) Potom sa zobrazí okno, v ktorom môžete podrobne prispôsobiť ponuku: podpíšte každé video podľa potreby; vyberte písma; meniť farby; pridať pozadie, obrázok atď. Všeobecne sa to všetko deje pomerne ľahko a nepotrebujete samostatné komentáre ...

KROK 4 - nastavenie ponuky

5) A posledný dotyk:

 1. zadajte jednotku, na ktorej sa DVD napáli (spravidla sa vyberá automaticky);
 2. nastavte typ videa (pre našu krajinu je to optimálne „DVD v štandarde PAL“, ako v príklade nižšie);
 3. zadajte kvalitu a kliknite na Ďalej.

KROK 5, 6, 7 - nastavenie nahrávania, nahrávanie

6) Zostáva len čakať na koniec procesu. Doba premeny a napaľovania sa môže veľmi líšiť (v závislosti od výkonu vášho počítača; od kodekov použitých na kompresiu videa; od počtu pridaných súborov; od rýchlosti vašej jednotky DVD atď.).

KROK 8 - čakanie na koniec procesu nahrávania

*

ConvertXtoDVD

Webové stránky: //ru.vso-software.fr/products/convert_x_to_dvd/

Veľmi dobrý kódovač, ktorý mi viackrát alebo dvakrát napísal „správne“ a čitateľné videodisky. Jednou z jeho výhod je úplná automatizácia, ktorá vás ušetrí od všetkých bežných úloh: stačí zvoliť súbory, ktoré chcete pridať na DVD, a stlačiť tlačidlo prevodu!

Výhody:

 • Video súbory zaznamenané týmto programom sú čitateľné na akomkoľvek DVD prehrávači;
 • Zabudované kodeky v programe (nie všetky!);
 • Celkom rýchly prevodník;
 • Automatické napaľovanie disku po konverzii;
 • Podpora ruského jazyka;
 • Podpora pre všetky populárne verzie systému Windows: XP, 7, 8, 10.

Postup záznamu disku zvážim v niekoľkých krokoch.

1) Po otvorení programu uvidíte okno rozdelené na 2 časti: vľavo uvidíte pridané súbory, vpravo - iba prehliadač a editor.

Prvá vec, ktorú urobíte, je pridať súbory, ktoré chcete napáliť na DVD (šípka-1 na snímke obrazovky nižšie), druhá, prejsť na nastavenia (šípka-2 na snímke obrazovky nižšie).

Poznámka!

Teoreticky je možné na jeden disk DVD napáliť pomerne veľa súborov. Čím viac súborov však pridáte, tým horšia bude kvalita (zvuková aj obrazová)! Na jeden disk odporúčam nepridávať viac ako 2 - 3 filmy. 

Pridanie do projektu a nastavenie

2) V nastaveniach programu: v sekcii „Cieľový formát“ vyberte formát videa - PAL (Rusko, Európa) (pre našu krajinu je to najlepšia voľba, jeden z najpopulárnejších formátov. Ale napríklad v USA, NTSC je veľmi rozšírený). Rozlíšenie DVD - celá obrazovka, pomer strán - automatické.

Cieľový formát

3) V časti „Možnosti kódovania“ odporúčam nastaviť túto možnosť automaticky (aby si samotný program vybral optimálne možnosti pre pridaný počet súborov). Pokiaľ ide o celkovú veľkosť - tu si vo väčšine prípadov musíte zvoliť DVD-5 (4300 MB) (alebo DVD-9, ktorého objem je dvakrát väčší, ale tieto disky sa podľa mojich skúseností používajú menej často ).

Priorita konverzie je normálna. Ak ju nastavíte vysoko, počítač môže počas úlohy začať mrznúť a spomaliť (aj keď si niekedy môžete kúpiť čas ...).

Kódovanie

4) Posledná vec, ktorú odporúčam v nastaveniach nastaviť, je zvuk. Musíte nastaviť niekoľko možností: zvoliť automatický zvukový formát a začiarknuť políčko pred položkou „Prevod DTS na AC-3 (lepšia kompatibilita)“ (pozri snímku obrazovky nižšie).

Nastavenia zvuku

5) Po zadaní nastavení a pridaní videosúborov musíte:

 1. Pretože program má zabudovaný editor, môžete upravovať video (napríklad vystrihnúť reklamy, ak ste nahrávali z televízneho tunera - nástroj nožnice; alebo pridať ďalšie titulky atď.);
 2. kliknite na tlačidlo previesť (pozri snímku obrazovky nižšie).

Prispôsobenie a konverzia (klikateľné)

6) Program začne spracovávať video (prevádzať do požadovaného formátu). Spravidla je doba premeny pomerne dlhá (závisí to od výkonu vášho počítača, množstva a kvality pridaného videa). V tejto chvíli je lepšie PC nezaťažovať vedľajšími úlohami a iba čakať na dokončenie operácie.

Proces premeny

7) Po prevedení súborov vás program ConvertXtoDVD vyzve na výber jednotky a napálenie videa na disk. Všeobecne k tomu nie je čo komentovať - ​​nahraný disk môžete bezpečne vložiť do ľubovoľného DVD prehrávača a vychutnať si video!

Výber jednotky na napálenie disku

*

Freemake Video Converter

Stránka: //www.freemake.com/ru/free_video_converter/

Zadarmo a veľmi populárny video prevodník. Podporuje množstvo rôznych video formátov: MP4, AVI, MKV, WMV, MP3, DVD, 3GP, SWF, FLV, HD, MOV, RM, QT, Divx, Xvid, TS, Fraps atd. Program podporuje vysoko kvalitný formát Full HD 1080p video, HD 720p (z akejkoľvek HD kamery).

Chcem tiež osobitne poznamenať jeho rýchlu prácu - podľa môjho skromného názoru prevádza video rýchlejšie ako mnoho iných podobných programov.

Nevýhody : bezplatná verzia vkladá malé šetriče obrazovky na koniec a na začiatok videa (pri vytváraní DVD). Podľa mňa to nie je také strašidelné .


A tak podrobne o vytváraní DVD vo Freemake Video Converter ...

1) Po spustení programu - kliknite na tlačidlo „Video“ a pridajte všetky videosúbory, ktoré chcete napáliť na disk. Majte na pamäti, že čím viac súborov pridáte, tým horšia bude kvalita! Moja rada: pokiaľ ide o filmy, nepridávajte ich viac ako 3-4 kusy (štandardná dĺžka - asi 1 hodina 30 minút).

Pridávanie videa do projektu

2) Po pridaní všetkých videí musíte kliknúť na tlačidlo „ Previesť na formát DVD “. Tlačidlá na konverziu sú umiestnené v dolnej časti okna (pozri snímku obrazovky nižšie).

Pridané video prevádzame do formátu DVD

3) Ďalším krokom je nastavenie parametrov prevodu. Tu by ste mali venovať pozornosť (na obrazovke nižšie je zobrazené všetko, čo je napísané nižšie):

 1. Výber miesta na konverziu videa  - odporúčam iba uložiť video do súboru ISO na pevný disk vášho počítača (ISO je obraz disku, ktorý sa dá ľahko a rýchlo napáliť na bežný disk CD / DVD, viac v článku nižšie );
 2. Dobrá kvalita : ak vám program takto píše, potom je všetko v poriadku. Ak existuje fráza, že kvalita je zlá, znamená to, že ste pridali príliš veľa filmov (videosúborov) a je potrebné ich počet znížiť;
 3. Štandardné DVD (4,7 GB)  - tu stačí uviesť disk, na ktorý chcete napáliť filmy;
 4. PAL 720x576 25 FPS - tu  nie je potrebné nič meniť, v Rusku je rozšírený formát PAL;
 5. AC, 320 kb / s, 5,1  - zvukový formát (kodek). Nemôžete zmeniť;
 6. Šetrič obrazovky  je mínus voľného programu, iba ho akceptujeme .

Možnosti premeny

4) Proces premeny môže trvať pomerne dlho. V tejto chvíli je lepšie odložiť myseľ od počítača a robiť iné veci (môj prístup ).

Proces tvorby

Po dokončení konverzie budete mať súbor ISO vo formáte DVD. Teraz to musíte napáliť na disk, pár slov o tom nižšie ...

Ako napáliť ISO obraz na DVD disk

Existujú špeciálne nástroje: Alkohol 120%, Daemon Tools, Nero, Ultra ISO a ďalšie. Najnovšie verzie systému Windows dokážu napáliť obraz ISO bez akýchkoľvek ďalších programov (proces je však zostavený krivo a často je plný chýb). Preto odporúčam používať Ultra ISO.


Ultra ISO

Webové stránky: //www.ezbsystems.com/ultraiso/index.html

Jeden z najpohodlnejších a multifunkčných programov na prácu s obrázkami ISO. Akýkoľvek obraz ISO je možné otvoriť, upraviť a napáliť na jednotku USB flash, disk CD / DVD, externý pevný disk atď. Ak sa musíte zaoberať obrazmi ISO - odporúčam tento program ako jeden z najlepších!


Samotný proces nahrávania ...

1) Po spustení Ultra ISO - otvorte ponuku súborov / otvorte a vyberte obrázok, ktorý chcete napáliť na disk (t. J. Otvorte ISO obraz, ktorý sme vytvorili v programe Ultra ISO).

Otvorte súbor ISO

2) Ďalej otvorte ponuku Nástroje / Napáliť obraz CD (alebo stlačte tlačidlo F7). Pozri snímku obrazovky nižšie.

Napáliť obraz CD

3) Tu musíte určiť jednotku, do ktorej je vložený disk CD / DVD na nahrávanie, určiť rýchlosť zápisu (môžete ju ponechať na predvolenom maxime) a kliknúť na tlačidlo „ Vypáliť “.

Záznam obrazu

To je vlastne všetko. Po napálení obrazu je možné disk použiť na prezeranie v ľubovoľnom prehrávači DVD.

Nejde o zložité programy, ktoré vám umožňujú rýchlo a ľahko napáliť video disky.

Príjemné sledovanie!

?

Článok je opravený: 05.12.19

Prvé zverejnenie: 8.12.16