Ako zobraziť históriu návštev stránok, aj keď je odstránená

Otázka používateľa

Ahoj.

Môžete mi prosím povedať, či sú stránky, ktoré som navštívil, uložené niekde v počítači? Faktom je, že som čítal zaujímavý článok, ale nepamätám si, na ktorej stránke ...

Dobrý deň!

Celá história prezeraných stránok (a podľa dátumu a času) sa ukladá do histórie prehľadávača. Takýto protokol je, mimochodom, v každom bežnom prehliadači.

V tomto článku vám ukážem, ako otvoriť tento časopis a zistiť, kedy a ktoré stránky v ňom boli zobrazené. Dotknem sa tiež niekoľkých možností zobrazenia histórie návštev, ak už bol denník vymazaný.

Takže ...

? Pomoc! 

Aby nikto nemohol vidieť vašu históriu návštev určitých stránok - použite špeciálne čistiace nástroje

*

Prezeranie histórie návštev v prehliadači:

Chrome

Možnosť číslo 1

Stlačte jednoduchú kombináciu tlačidiel Ctrl + H - automaticky by sa malo otvoriť okno s históriou (poznámka: H - História) .

Možnosť číslo 2

Postačí skopírovať adresu:  chrome: // history / a vložiť ju do adresného riadku prehliadača. Jednoduché a ľahké!

Možnosť číslo 3

V pravom hornom rohu okna prehliadača musíte kliknúť na ikonu s „tromi bodkami“ - v zozname, ktorý sa otvorí, vyberte kartu „História“ (pozri snímku obrazovky nižšie).

Ďalej uvidíte niekoľko naposledy navštívených stránok. Ak potrebujete viac informácií o návštevách, kliknite na odkaz „História“ .

Poradenstvo! Mimochodom, na otvorenie poslednej karty (ktorú ste zavreli) - stlačte kombináciu klávesov Ctrl + Shift + T.

Ďalej uvidíte kompletný zoznam všetkých návštev: podľa dátumu, času (pozri príklad nižšie). Stránku môžete vyhľadať aj podľa jej názvu (horná ponuka).

Spravidla veľmi rýchlo nájdete stránky, ktoré ste navštívili ...

*

Opera

Možnosť číslo 1

Podržte súčasne stlačené  klávesy Ctrl + H (rovnako ako v prehliadači Chrome).

Možnosť číslo 2

Kliknite na ľavý horný roh ponuky a vyberte kartu História . Potom budete mať príležitosť:

 1. otvoriť denník (história návštev);
 2. vymažte históriu prehliadania (mimochodom, môžete na to tiež podržať tlačidlá Ctrl + Shift + Del);
 3. alebo si pozrite niekoľko posledných zobrazených stránok (príklad nižšie).

Mimochodom , samotný časopis je podľa mňa ešte pohodlnejší ako v Chrome. Tu môžete tiež vyhľadávať v histórii podľa konkrétneho názvu stránky, na bočnej strane je pohodlná rubrica podľa dátumu: dnes / včera / stará.

*

Firefox

Možnosť číslo 1

Ak chcete otvoriť okno návšteva protokolu, stlačte Ctrl + Shift + H kombinácie klávesov .

Možnosť číslo 2

Do denníka môžete tiež zavolať pomocou prístupu do ponuky: v pravom hornom rohu musíte kliknúť na ikonu s „tromi riadkami“ - v otvorenom podokennom okne zvoľte „Denník“ (pozri obrazovku nižšie ?).

Mimochodom , vo Firefoxe je história návštev (viď obrazovka nižšie), podľa môjho názoru, tvorená takmer dokonale: môžete sledovať dnešnú históriu, včerajšiu, za posledných 7 dní, za tento mesiac atď.

Môžete vytvoriť zálohu alebo exportovať alebo importovať nahrávky. Všeobecne je všetko, čo potrebujete, po ruke!

*

Hrana

Možnosť číslo 1

Stlačte kombináciu tlačidiel na klávesnici Ctrl + H  - v pravom hornom okne programu sa otvorí malá bočná ponuka s logom (príklad na snímke obrazovky nižšie).

Možnosť číslo 2

Kliknite na ponuku „Stred“ (nachádza sa v pravom hornom rohu programu) a potom prepnite kartu z obľúbených položiek do časopisu (pozri číslo 2 na snímke obrazovky nižšie).

V skutočnosti sa tu môžete dozvedieť všetky potrebné informácie (mimochodom, tiež tu môžete vyčistiť históriu návštev).

*

Ak bol príbeh odstránený, dá sa to zistiť?

Nie vždy a nie úplne ... Záleží tiež na tom, ako a kedy sa tento príbeh vyčistil.

Keby sa napríklad použili špeciály. nástroje na úplné zničenie histórie - potom prakticky neexistuje šanca. A ak jednoduché čistenie pomocou obvyklej funkcie samotného prehliadača (a dokonca aj nedávno), potom sú šance oveľa väčšie. Ďalej uvediem niekoľko pracovných metód ...

*

? Metóda 1: použitie medzipamäte DNS

Ak ste po vymazaní histórie v prehľadávači nereštartovali počítač / notebook, potom v medzipamäti DNS nájdete domény, do ktorých boli prechody vykonané. Nejde samozrejme o konkrétne adresy stránok, ale stále sa môžete o niečom dozvedieť ...

Ďalšia nevýhoda tejto metódy: že okrem pripojení používateľov bude zobrazovať adresy služieb, ktoré používa váš systém, antivírusové aplikácie atď.

Ako teda prezerať históriu pomocou DNS:

 1. Najskôr otvorte príkazový riadok: stlačte kombináciu klávesov Win + R a v okne, ktoré sa otvorí, zadajte príkaz CMD , stlačte kláves Enter;

  Ako spustiť príkazový riadok - univerzálny spôsob pre Windows 7, 8, 10

 2. Ďalej do príkazového riadku zadajte  ipconfig / displaydns a stlačte kláves Enter.
 3. Mal by sa zobraziť zoznam domén, ktoré boli navštívené. Pozerajte, analyzujte, vyvodzujte závery ? ...

  Medzipamäť DNS

 4. Mimochodom, ak chcete vyčistiť medzipamäť DNS, zadajte do príkazového riadku  príkaz ipconfig / flushdns  a stlačte kláves Enter (alebo len reštartujte počítač).

? Pomoc! 

Niekoľko spôsobov, ako otvoriť príkazový riadok v rôznych Windows

*

? Metóda 2: Používanie softvéru na obnovu dát

História prehliadania prehľadávača je uložená v bežných súboroch na vašom pevnom disku (rovnako ako v iných súboroch). A keď ich odstránite, môžete sa ich tiež pokúsiť obnoviť pomocou programov na obnovu dát (ktorých sú teraz stovky).

Téma obnovy je dosť rozsiahla, preto odporúčam prečítať si článok, ktorého odkaz je uvedený nižšie. V ňom som ukázal, ako vyhľadať a obnoviť dokumenty Word / Excel (princíp fungovania bude podobný).

? Pomoc! 

Ako obnoviť neuložený dokument Word alebo Excel (pozri podnadpis „Vyhľadanie odstráneného dokumentu na pevnom disku“)

Kde nájsť súbory na obnovenie:

Google Chrome:

C: \ Users \ (Username) \ AppData \ Local \ Google \ Chrome \ User Data \ Default \ local storage

Mozilla Firefox:

C: \ Users \ (Používateľské meno) \ AppData \ Roaming \ Mozilla \ Firefox \ Profiles \

Microsoft Edge:

C: \ Users \ (Používateľské meno) \ AppData \ Local \ Microsoft \ Windows \ History

*

? Metóda 3: Inštalácia programu na sledovanie akcií používateľa

Ak chcete vedieť, ktoré adresy a stránky bude používateľ v budúcnosti navštevovať, môžete si v takom prípade nainštalovať špeciálny. program na monitorovanie akcií a práce na PC.

Zobrazia sa nielen adresy, ale aj všetky spustené programy, prevádzkový čas, čas zapnutia / vypnutia počítača (dokáže snímať aj snímky obrazovky pracovnej plochy) atď. Všeobecne môžete zistiť všetko, čo sa deje za počítačom!

O tom, ako to nastaviť a čo si zvoliť, som hovoril v jednom zo svojich článkov, nižšie uvedenom odkaze.

? Pomoc! 

Ako sledovať pracovný čas zamestnancov: zistite, čo robia na počítači

Kontrolné programy: Office metric, JETLOGGER, Kickidler, Time Doctor, CleverControl, Stakhanovets, CrocoTime.

Poznámka: Chcem všetkým pripomenúť, že používanie tohto softvéru na monitorovanie zamestnancov na počítačoch alebo iných zariadeniach, pre ktoré nemáte dostatočné prístupové práva (a právomoci), sa považuje za porušenie ruských federálnych a štátnych zákonov!

*

? Metóda 4: Obnovte systém pomocou kontrolného bodu

Ak máte kontrolný bod na obnovenie systému, môže tiež pomôcť pri obnovení histórie (štandardne sa vytvárajú automaticky v systémoch Windows XP, 7, 8 - v systéme Windows 10 je ich automatické vytváranie zakázané).

Na svojom blogu mám samostatný článok venovaný tejto téme. Z nej sa dozviete, ako zistiť, ktoré body obnovy sú v systéme, a ako sa vrátiť k požadovanému bodu (odkaz nižšie).

? Pomoc!

Ako opraviť Windows 10: podrobné pokyny.

Nevýhody: Nie vždy existujú kontrolné body s požadovaným dátumom. Nie je obnovená celá história (program Internet Explorer má šancu ...).

*

 To je zatiaľ všetko ...

Doplnky k tejto téme sú vítané!

Veľa šťastia všetkým!

?

Prvé zverejnenie: 21.10.2017 

Oprava: 30.01.2020