Chyba 0xc000007b pri spúšťaní programov a hier

Otázka používateľa

Dobrý deň.

Povedzte mi, čo môžete urobiť s chybou 0xc000007b ... Z tohto dôvodu nemôžem spustiť niekoľko hier. Chyba sa začala objavovať po preinštalovaní systému (predtým bolo všetko v poriadku). Už som pravdepodobne vyskúšal všetko, čo by mohlo byť ...

Ahoj!

Táto chyba sa vyskytuje v dôsledku skutočnosti, že niektoré knižnice sú v systéme Windows poškodené, nie sú tam žiadne ovládače, nie sú potrebné súbory atď.

Stáva sa to napríklad v dôsledku preinštalovania systému (ako vo vašom prípade), núdzového vypnutia počítača, prerušeného procesu aktualizácie systému, keď je program odstránený priamo z inštalačného priečinka (bez špeciálneho odinštalačného programu), atď.

V tomto článku uvediem všetky najobľúbenejšie dôvody, ktoré spôsobujú takúto chybu, a ponúknem im riešenie, ktoré je možné urobiť, aby sa to napravilo.

Takže ...

Príklad podobnej chyby pri spustení hry

? Pomoc! 

Mimochodom, na tému hrania. Ak máte vysoký ping, odporúčam nasledujúcu poznámku na čítanie

*

Príčiny chyby 0xc000007b. Rozhodnutie

Dôvod 1 : Vytvorenie hry / aplikácie môže byť zlomené alebo „pokrivené“.

Rozhodnutie

Ak sa zobrazí chyba iba v jednej konkrétnej hre / programe, je možné, že nemáte problémy v systéme, ale problém je priamo v súboroch samotnej tejto aplikácie.

Stane sa to, ak súbory hry (povedzme) nie sú úplne načítané alebo niektoré z nich boli poškodené vírusom (antivírus). Stáva sa, že samotné zostavenie hry sa vykonáva nechutne (často sa to stáva pri hrách stiahnutých z internetu).

Predpoklad je jednoduchý: nájdite inú verziu programu a vyskúšajte to, alebo si program stiahnite z oficiálnych webových stránok výrobcu a postupujte podľa všetkých pokynov vývojára tohto softvéru.

*

Dôvod 2 : ovládače nie sú nainštalované (neaktualizované) na grafickej karte.

Rozhodnutie

Odporúčam skontrolovať a aktualizovať ovládače videa (najmä ak ste systém preinštalovali tak dávno). Mimochodom, chcem poznamenať, že táto chyba sa najčastejšie vyskytuje, ak máte grafickú kartu od NVIDIA (ani Intel a AMD však nie sú imúnne).

Najprv musíte zistiť, či sú v počítači nainštalované ovládače grafickej karty. Ak tam nie sú, vo väčšine prípadov to možno pochopiť aj jednoduchým pohľadom na obrazovku: rozlíšenie nebude optimálne, text je veľký, obraz je miestami nevýrazný.

Ak máte grafický ovládač - potom na paneli úloh (vpravo dole) v zásobníku (vedľa hodín) - budú ikony na otvorenie ovládacieho panela grafickej karty. Nájdete ich tiež v ovládacom paneli systému Windows.

? Pomoc!

V zásobníku vedľa hodín a na pracovnej ploche sa nenachádza ikona grafického ovládača Intel HD, nVidia alebo AMD Radeon. Čo robiť

Grafika Intel HD

Prítomnosť ovládačov videa (a nielen ich) sa dá navyše zobraziť v ? správcovi zariadení. Ak ho chcete otvoriť - stlačte kombináciu klávesov  WIN + R , do riadku zadajte príkaz open devmgmt.msc a stlačte kláves Enter .

Otvorte správcu zariadení // devmgmt.msc

Ďalej musíte otvoriť kartu „Video adaptéry“ - ak je tu grafický ovládač, tu uvidíte názov / model vašich kariet (pozri príklad nižšie). Ak nie sú k dispozícii žiadne ovládače, zobrazí sa nápis, napríklad „Štandardný ovládač videa pre VGA ...“ .

Tiež tie zariadenia, pre ktoré neexistujú žiadne ovládače, nájdete na karte „Ďalšie zariadenia“ , oproti nim svietia žlté výkričníky.

Existuje ovládač - pozri správcu zariadenia

Ako a kde stiahnuť ovládače videa

Najlepšia voľba je na oficiálnych webových stránkach vašich výrobcov. Nižšie sú uvedené odkazy na grafické karty:

 1. NVIDIA (GeForce) - //www.nvidia.ru/drivers
 2. AMD (Radeon) - //www.amd.com/ru/support
 3. IntelHD - //downloadcenter.intel.com/ru/product/80939/-

Ak máte notebook, je veľmi žiaduce prevziať ovládače z oficiálnych webových stránok výrobcu vášho zariadenia. Faktom je, že výrobcovia notebookov často upravujú ovládače videa pre konkrétny model zariadenia a systém Windows.

? Pomoc!

Ďalšie informácie o aktualizácii ovládačov grafickej karty nájdete v tomto článku.

*

Dôvod 3 : Na spustenie programu alebo hry neexistujú žiadne práva správcu.

Rozhodnutie

Z bezpečnostných dôvodov systém Windows nespúšťa väčšinu programov a hier od správcu (t. J. Obmedzuje práva na programy, čo umožňuje chrániť váš systém pred vírusmi). Niektoré programy a hry však bez týchto práv nemôžu fungovať - ​​preto došlo k chybe pri spustení.

Ak chcete udeliť administrátorovi práva na hru (aplikáciu), môžete robiť nasledovné:

 1. kliknite pravým tlačidlom myši na odkaz na program / hru a v zobrazenej ponuke prieskumníka vyberte možnosť „Spustiť ako správca“ ;

  Spustiť ako správca

 2. môžete tiež otvoriť vlastnosti programu alebo hry (tiež kliknite pravým tlačidlom myši na súbor a vyberte vlastnosti z ponuky ), potom otvorte kartu kompatibility a začiarknite políčko úplne dole, aby sa hra vždy začínala týmito právami ( pozri obrazovku nižšie).

  Vlastnosti - Kompatibilita - Práva správcu

*

Dôvod 4 : problém s DirectX, Microsoft Visual C ++ a Microsoft Net Framework (chýbajú požadované knižnice, niektoré jednotlivé súbory môžu byť poškodené).

Rozhodnutie

Všetky tieto knižnice sú veľmi dôležité (viac pre hry). Ak tam nie sú, potom sa hra najčastejšie nespustí a spôsobí všetky možné chyby (často neexistujú žiadne súbory DLL).

Všetky herné komponenty požadované pre Windows môžete aktualizovať naraz pomocou nástroja required Driver Booster. Systém stačí prehľadať (pozri obrazovku nižšie).

Aktualizujte všetko - herné komponenty, zvuk a herné zariadenia atď. / Driver Booster

Tieto súbory tiež môžete nájsť a stiahnuť na oficiálnej webovej stránke spoločnosti Microsoft (odkazy sú uvedené nižšie):

 1. DirectX - odkaz vedie k pokynom na aktualizáciu DirectX. Vo väčšine prípadov bude stačiť stiahnuť webový inštalátor z webovej stránky spoločnosti Microsoft a spustiť ho: potom automaticky stiahne všetky potrebné knižnice a musíte len čakať;
 2. Microsoft Visual C ++ - to je skutočne potrebné pre aplikácie, ktoré sú vyvinuté na platforme Visual Studio (a takých aplikácií je veľa, preto odporúčam inštaláciu!);
 3. Microsoft Net Framework (4.5) - venujte pozornosť verzii balíka (uviedol som odkaz na môj predchádzajúci článok, ktorý popisuje, ako tento balík aktualizovať).
 4. Mimochodom, ak chcete zistiť aktuálnu verziu nainštalovanú vo vašom systéme Windows - otvorte v ovládacom paneli „Pridať alebo odstrániť programy“ a potom kliknite na odkaz v ľavej ponuke „Povoliť alebo zakázať súčasti systému Windows“ . Pozri príklad nižšie.

  Súčasti systému Windows

*

Dôvod 5 : vírusová infekcia počítača.

Rozhodnutie

Mnoho vírusov, aj keď neurobí nič zlé, upravuje programové súbory pridaním svojho kódu do svojho tela. A často sa to stáva kritickým: upravený súbor odmieta pracovať, v dôsledku čoho sa začnú hromadiť chyby (mimochodom, antivírusy tiež počas liečby súbory „mrzačia“), pričom zo súboru odstráni nielen samotný vírus, ale aj niektoré riadky potrebné na fungovanie programu).

Preto odporúčam skontrolovať váš systém pomocou moderného antivírusového produktu. Moje odporúčania nájdete v predchádzajúcich článkoch, odkazy na ne dávam nižšie.

Najlepšie antivírusy tohto roku - viď tento príspevok

Ako odstrániť vírusy z počítača, ak ich antivírus nevidí

*

Dôvod 6 : chyby v súboroch operačného systému.

Rozhodnutie

Ak chcete skontrolovať integritu systémových súborov a opraviť ich, musíte spustiť príkazový riadok ako správca a spustiť v ňom aplikáciu sfc.

Ak to chcete urobiť, otvorte Správcu úloh (poznámka: použite skratku Ctrl + Alt + Del).

V správcovi úloh vyberte súbor / novú úlohu , do otvoreného riadku napíšte CMD a nezabudnite zaškrtnúť práva správcu (pozri obrazovku nižšie).

Spustite príkazový riadok ako správca

? Pokyny!

Ako otvoriť príkazový riadok (aj ako správca)

Ďalej v príkazovom riadku zadajte príkaz sfc / scannow a stlačte kláves Enter.

Potom do 5-10 minút. váš systém bude skontrolovaný (kontrolu môžete sledovať podľa percenta dokončenia v dolnej časti okna príkazového riadku. Na obrazovke pod 6%). Po skontrolovaní počítača ho nezabudnite reštartovať.

Skenovanie systému Sfc / scannow

*

Čo ešte môžete urobiť, ak zlyhajú iné možnosti ...

1) Obnovte systém

(ak existujú body na obnovenie)

O obnovení systému som písal v tomto článku - //ocomp.info/vosstanovlenie-windows-10.html (relevantné pre všetky verzie systému Windows). Z nej sa naučíte, ako ju nakonfigurovať, uvidíte, aké sú body, ako spustiť zotavenie a ďalšie typické otázky.

2) Na chvíľu vypnite antivírus a bránu firewall. 

Niektoré antivírusové programy (najmä v režime maximálnej bezpečnosti) chránia systém takým spôsobom, že polovica aplikácií odmietne pracovať. Je vhodné to urobiť až po úplnej kontrole vírusov v systéme (a po vykonaní testov nezabudnite zapnúť antivírus ...).

Zakážte antivírus Avast na 1 hodinu

3) Zmeňte OS

Ak máte ľubovoľnú zostavu systému Windows (nie je jasné, kto a čo ju v nej upravoval), zmeňte ju na licenciu. Myslím, že tu nie je žiadny komentár.

Mimochodom, môže to zahŕňať aj skutočnosť, že niektoré z vašich aplikácií nemusia byť kompatibilné s aktuálnou verziou systému Windows. Nie je nezvyčajné, že program funguje dobre v systéme Windows 7, ale odmieta sa spúšťať v systéme Windows 10.

Dávajte pozor aj na bitovosť systému: x32 a x64. Niektoré aplikácie sú určené pre konkrétnu verziu a bitovosť systému! O definícii všetkých „jemností“ vášho systému sa môžete dozvedieť z článku, ktorého odkaz je uvedený nižšie.

? Pomoc!

Ako zistiť, aký mám operačný systém Windows: bitovosť, verzia, montáž

*

Ak máte iné riešenie problému - napíšte do komentárov (vopred ďakujem).

Veľa štastia!

?

Prvé zverejnenie: 31.10.2017 

Oprava: 30.01.2020