Ako pripojiť AirPods k počítaču / notebooku (v systéme Windows)

Vítam všetkých!

Niekedy sa ma pýtajú otázky týkajúce sa AirPodov, je možné ich pripojiť k počítaču (notebooku), a ak áno, ako na to? ..

Hneď musím povedať, že sa to urobiť , ale je to o niečo komplikovanejšie, ako sa to deje na iPhone (nie o veľa ?). „Moje“ AirPods som predtým viackrát pripojil k notebooku Windows 10 (keď bolo nariadené, aby hlavné slúchadlá dlho žili ...).

Všeobecne nižšie v článku uvediem všetky podrobné kroky tohto „procesu“ (?) ako vizuálnu pomôcku. Myslím, že je ľahké zistiť, kam kliknúť a čo zadať.

Teraz k práci! ..

? Blízko k predmetu!

Ako zistiť verziu Bluetooth. Ktoré adaptéry a slúchadlá Bluetooth sú lepšie, aký je rozdiel medzi rôznymi verziami

*

Krok za krokom pripojenie AirPods

KROK 1

Prvým odporúčaným krokom je dvakrát skontrolovať, či máte v počítači adaptér Bluetooth (veľa nie, ale pokúšajú sa pripojiť bezdrôtové zariadenia ...).

Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je použiť ? Správcu zariadení. V ňom musíte nájsť kartu „Bluetooth“ a otvoriť ju ... ?

Bluetooth adaptér - správca zariadenia

Všeobecne stojí za zmienku, že:

Ak máte počítač  , najčastejšie bude potrebné pripojiť Bluetooth adaptér k USB portu zariadenia (poznámka: klasický počítač má zriedka zabudované Bluetooth). Ak nie je žiadny adaptér, môžete si ho kúpiť za „odpadovú“ cenu na serveri AliExpress ...

Ak máte notebook  , potom väčšina moderných zariadení už má zabudovaný modul (čo znamená, že si pravdepodobne nebudete musieť niečo kupovať).

KROK 2

A tak po pripojení adaptéra - vstúpte do nastavení systému Windows stlačením kombinácie tlačidiel Win + i . Potom prejdite na kartu „Zariadenia / Bluetooth a ďalšie zariadenia“ a zapnite Bluetooth.

Windows 10 - zariadenia

Na paneli vedľa hodín by sa mala objaviť charakteristická ikona - kliknutím na ňu ľavým tlačidlom myši zvoľte „Pridať zariadenie Bluetooth“ .

? Pomoc! 

Ikona Bluetooth na notebooku zmizla: ako ju pridať do priečinka vedľa hodín [pokyny]

Bluetooth - pridajte nové zariadenie

KROK 3

Ďalej prepnite slúchadlá do režimu párovania. Umiestnite AirPods do puzdra a podržte tlačidlo na puzdre, kým nezačne blikať biely indikátor LED (príklad je uvedený na fotografii nižšie).

AirPods v režime párovania

KROK 4

Potom spustite postup párovania zariadení - kliknite na tlačidlo „Pridať Bluetooth“ v nastaveniach systému Windows (alebo prostredníctvom ikony na paneli vedľa hodín, pozri krok 2 vyššie).

Pridáva sa nové zariadenie

Ak je všetko v poriadku so slúchadlami a adaptérom Bluetooth, o chvíľu by ste mali vidieť nájdené zvukové zariadenie (AirPods). Zostáva ho vybrať a dokončiť párovanie.

Pridajte zvukové zariadenie

KROK 5

No a posledný dotyk: v niektorých prípadoch OS štandardne neposkytuje zvuk na AirPods a aby ste to napravili, musíte ručne zaškrtnúť „párové“ políčka, aby sa slúchadlá stali predvoleným prehrávacím zariadením .. .

Ako to spraviť:

  • možnosť 1 (pre Windows 10): prejdite do nastavení operačného systému Windows (Win + i) a na karte „Systém / zvuk“ a na karte „Výstup“ zadajte AirPods. Pozri príklad nižšie ?

    Zvuk - výstup

  • Možnosť 2 (univerzálna): najskôr otvorte открыть Ovládací panel systému Windows, prejdite na kartu Hardvér a zvuk / zvuk, kliknite pravým tlačidlom myši na AirPods a nastavte ich ako predvolené prehrávacie zariadenie (na ich ikone sa zobrazí zelená značka začiarknutia, ako v mojom príklade nižšie ?).

    Zelená značka začiarknutia na AirPods - predvolené zariadenie na prehrávanie

Laptop / PC niekedy „tvrdohlavo“ nenájde a nepripojí priložené slúchadlá. V takom prípade si prečítajte poznámku nižšie (dôvod je možno triviálny ...).

? Pomoc!

1) Ako zapnúť bluetooth na notebooku (pôvod: Bluetooth)

2) Prečo Bluetooth nenájde zariadenia: laptop nevidí telefón ani slúchadlá, čo mám robiť?

*

To je dnes pre tohto simíka všetko. Komentáre a dodatky k tejto téme sú vždy vítané!

Veľa štastia!

?