Súbory a priečinky nie sú na jednotke flash viditeľné (a boli tam aj predtým)

Otázka používateľa

Ahoj.

Na jednotke flash som mal rôzne dokumenty a priečinky. Po preinštalovaní systému nenájdem na tej istej jednotke flash žiadne súbory, teraz sa stali neviditeľnými (aj keď na ňom zaberajú miesto, vidím to vo vlastnostiach disku).

Ako ich obnoviť, prečo by sa mohli stať neviditeľnými ...?

Ahoj.

Ghm, jeden z najdôležitejších dôvodov tohto problému: vírusová infekcia jednotky flash (alebo vášho PC), porucha súborového systému jednotky (aj keď Windows zvyčajne ponúkajú kontrolu chýb disku), z nejakého dôvodu atribúty súborov a priečinkov boli zmenené na „skryté“ (a prieskumník ich predvolene nezobrazuje).

Vlastne v článku zvážim, ako môžete vyriešiť celú túto kopu problémov ... ?

*

Čo robiť s „neviditeľnosťou“ súborov

❶ Zapnite zobrazenie skrytých súborov

Prvá vec, ktorú odporúčam začať, je nakonfigurovať prieskumník tak, aby začal zobrazovať všetky skryté a systémové priečinky a súbory.

Ako to spraviť:

 1. stlačte kombináciu tlačidiel Win + R  (malo by sa zobraziť okno "Spustiť");
 2. zadajte priečinky ovládania príkazov  a kliknite na tlačidlo OK. Ak tento príkaz nefungoval pre vás (čo ak?), Použite druhú metódu, ktorá bola uvedená hneď nižšie.

  ovládať priečinky - otvoriť možnosti prieskumníka

 3. potom otvorte ponuku „Zobraziť“ a v ďalších parametroch v podsekcii „Skryté súbory a priečinky“ posuňte posúvač do režimu „Zobraziť skryté súbory, priečinky a jednotky“ . Ďalej zrušte začiarknutie políčok pre skrytie chránených systémových súborov a prípon. Kliknite na tlačidlo OK.

  Možnosti prieskumníka - skryté priečinky budú teraz viditeľné

 4. Všetci! Teraz, ak idete na jednotku flash, môžete vidieť všetky informácie, ktoré sa na nej nachádzajú.

*

Mimochodom , nastavenia Prieskumníka môžete otvoriť aj pomocou ovládacieho panela systému Windows: prepnite zobrazenie na „malé ikony“ a vyberte „Možnosti prieskumníka“ . Pozri príklad nižšie.

Parametre prieskumníka (ako ich môžete stále zadávať)

*

❷ Výber alternatívy k prieskumníkovi (Far Manager)

Všeobecne by som odporúčal, aby mal Explorer nejakého iného veliteľa súboru (manažéra). Je ich pomerne veľa, ale mne osobne sa páčia dve: Total Commander a Far Manager.

Druhá je podľa môjho názoru najvhodnejšia, keď sa vyskytnú najrôznejšie problémy, napríklad:

 • ak je v adresári veľa súborov a prieskumník zamrzne, Far do neho ľahko vstúpi a pomôže vám nájsť alebo odstrániť nepotrebné súbory;
 • môžete ľahko a rýchlo zmeniť atribúty akýchkoľvek súborov (Far vidí všetko);
 • pri spustení starých programov, ktoré potrebujú prejsť cez príkazový riadok určité parametre ...

*

FAR manažér

Oficiálna webová stránka: //www.farmanager.com/

FAR hlavné okno

Mnoho používateľov sa zľakne vzhľadu tohto správcu súborov (ale opäť, pokiaľ ide o možnosti, nie je nižší ako ten istý Total Commander!).

Na „modré“ reproduktory si rýchlo zvyknete a stávajú sa z nich „príbuzní“ (môžem sa mýliť, ale teraz môže ľahko zmeniť svoj vzhľad).

*

? Teraz čo robiť v Ďaleko, aby boli viditeľné skryté súbory:

 1. otvorte Far a stlačte kombináciu klávesov ALT + F1 - malo by sa objaviť malé okno s výberom disku;

  Ďaleko. Výber disku

 2. ďalej prechodom na disk / flash disk uvidíte všetky súbory na ňom (Far zobrazuje absolútne všetky skryté a systémové priečinky, súbory). Môžete len skopírovať všetky potrebné súbory na pevný disk (môžete na to dokonca použiť myš (nie nevyhnutne klávesnicu));
 3. alebo môžete zmeniť atribúty súborov v priečinku Far tak, aby boli viditeľné. Ak to chcete urobiť, vyberte všetky súbory na jednotke flash (kombinácia tlačidiel Shift + Home a Shift + End , súbory by mali žltnúť). Po oddelení tlačovej kombinačné tlačidlá Ctrl + A .

  Vyberajú sa súbory

 4. potom odstránime všetky krížiky (a otázniky) v zátvorkách (môžete použiť myš, môžete použiť tlačidlá „a“, „r“, „h“ atď.). Potom kliknite na tlačidlo „Nastaviť“ .

  Odstránenie skrytých, archivovaných, systémových atribútov atď.

 5. to je ono, teraz by mali byť všetky súbory viditeľné v prieskumníkovi (a v iných programoch).

Poznámka: Dal som všetky klávesové skratky pre Far v.3, ktoré sa používajú v predvolenom nastavení.

*

❸ Kontrola chýb jednotky flash

Aj keď Far „nevidel“ údaje na USB flash disku, možno by stálo za to skontrolovať ich prítomnosť chýb (napríklad ak ste USB flash disk odpojili nesprávne z USB portu, mohlo by sa to veľmi dobre stať, alebo počítač / laptop bol pri kopírovaní informácií vypnutý).

Môžete to skontrolovať pomocou štandardných nástrojov systému Windows. Ak to chcete urobiť, musíte otvoriť ?  „Tento počítač“ („Tento počítač“) a kliknúť pravým tlačidlom myši na jednotku flash: v zobrazenej ponuke zvoliť „Vlastnosti“ . (?)

Vlastnosti USB kľúča

Ďalej otvorte kartu „Služba“ a kliknite na tlačidlo „Skontrolovať“ (budete potrebovať práva správcu).

Servis - skontrolujte chyby na jednotke flash

? Pomoc!

Alternatívna možnosť kontroly jednotky flash pomocou príkazového riadku - pokyny

Potom súhlaste s kontrolou disku (mimochodom, Windows môžu okamžite hlásiť, že na ňom našli chyby, ako v mojom prípade).

Našli sme chyby na tomto disku. Skontrolujte ho!

Po dokončení kontroly sa obnoví súborový systém jednotky flash.

Medzi novými adresármi na jednotke sa môže objaviť „FOUND.000“ - bude obsahovať obnovené súbory (na ich prečítanie použite napríklad pomôcku unCHKfree).

Spravidla však vo väčšine prípadov po kontrole - jednotka flash začne pracovať v normálnom režime a pri kopaní pomocou výrazu „FOUND.000“ nemá žiadny zvláštny zmysel ...

*

❹ Kontrola jednotky flash pomocou antivírusového produktu

Ak máte v systéme bežný klasický antivírus, overte si ho.

Pokiaľ v systéme nie je klasický antivírus, odporúčam použiť akýsi online skener . Hovoril som tu o najlepších z nich.

*

? Pomoc!

Ako skontrolovať, či disk USB flash obsahuje vírusy a vyčistiť ho - pokyny

*

Osobne na mňa urobí dojem ESET Scaner (malá váha programu spojená s výkonnými skenovacími filtrami nenecháva šancu pre väčšinu vírusov).

Ďalej ukážem, ako prebieha kontrola v ESET Scaneri. Po stiahnutí a spustení antivírusového modulu (a váži iba pár megabajtov) odporúčam povoliť detekciu potenciálne nebezpečného softvéru a vykonať nastavenie skenovania (číslo 2 na snímke obrazovky nižšie).

ESET Scaner - zakáže detekciu nebezpečného softvéru

Ďalej je vhodné zvoliť RAM, bootovací sektor, systémový disk s Windows (zvyčajne „C: \“. Ak je niečo také, je tento disk označený ikonou Windows) a samotnú jednotku USB flash. Potom môžete začať skenovať.

Výber jednotky na skenovanie

Čas skenovania závisí od vybratých diskov v predchádzajúcom kroku, od veľkosti vašej jednotky flash a počtu súborov na nej. Odporúčam vám počkať si na konečné dokončenie procesu.

Prebieha kontrola počítača - len čakáte na výsledky

Ak sa nájdu vírusy, nebude nadbytočné riadiť systém niekoľkými ďalšími antivírusovými produktmi. Pozrite si odkaz na poznámku nižšie!

? Pomoc!

Ako odstrániť vírusy z počítača, ak ich antivírus nevidí. Odporučiť!

*

❺ Ak boli z jednotky odstránené informácie

Ak ste údaje z jednotky flash omylom odstránili (buď to urobil vírus, alebo ste jednotku omylom naformátovali) - neponáhľajte sa do zúfalstva!

S najväčšou pravdepodobnosťou sa dá väčšina informácií obnoviť . Hlavná vec je odpojiť USB flash disk od PC / notebooku a nič do neho nekopírovať !

*

Potom v počítači musíte nainštalovať špeciálne. nástroj na obnovenie súborov (napríklad R. Saver) a naskenujte pomocou neho jednotku.

Podrobnosti o tom, ako to urobiť, sú popísané v mojich dvoch predchádzajúcich pokynoch:

 1.  obnovenie odstránených súborov (fotografií, obrázkov, textov atď.) z USB flash diskov a SD kariet - ? //ocomp.info/kak-vosstanovit-foto-s-sd-karty.html
 2. obnoviť odstránené súbory z diskov, flash diskov atď. - ? //ocomp.info/kak-vosstanovit-udalennyie-faylyi.html

Niekoľko možností obnovenia (s možnosťou kliknutia) / pomôcka R.Saver našla odstránené údaje na SD karte

Dôležité : súbory, ktoré je potrebné obnoviť, musíte uložiť na pevný disk počítača (nemôžete používať rovnakú jednotku USB flash!).

*

❻ Ak po pripojení jednotky flash - počítač zamrzne, zobrazí sa. chyby zamietnuté prístupom atď.

Túto škálu problémov som vzal do samostatnej časti článku. Môžu vzniknúť pri fyzickom poškodení pohonu (napríklad po páde z výšky ?), alebo pri závažných chybách.

Príklad poškodenej jednotky flash

Pretože táto téma je dosť rozsiahla, potom v jednom z jej predchádzajúcich špecialit. V tejto poznámke som „zhromaždil“ všetky možné typické problémy tohto druhu. Odkaz na ňu nižšie.

? Pomoc!

Ako obnoviť USB flash disk: Oprava DIY - pozrite si pokyny krok za krokom

*

Ak ste problém vyriešili nejako inak - dajte mi vedieť v komentároch! Doplnky sú vždy vítané ...

Veľa štastia!

?

Prvýkrát zverejnené: 17. 5. 2018

Revízia poznámky: 17.08.2020