Ako odinštalovať program, ktorý sa neodinštaluje

Otázka používateľa

Ahoj.

Nainštaloval som si jednu hru a teraz ju nemôžem odinštalovať (skúsil som to cez Pridať alebo odstrániť programy v ovládacom paneli Windows). Pri odinštalovaní sa píše: „Operácia je nemožná, inštalačný súbor je poškodený ...“. Pokúsil som sa ručne vyhľadať priečinok s hrou a odstrániť ho - objavila sa chyba, že nebol prístup. 

Čo teraz? 

Veronika, Moskva.

Dobrý deň!

Mnoho aplikácií (a najmä hier) sa v skutočnosti nie vždy odinštaluje prostredníctvom ponuky ŠTART alebo pomocou okna Pridanie alebo odstránenie programov v systéme Windows. Zdá sa, že vývojári aplikácií veria, že hlavná vec je, že program je správne nainštalovaný a spustený a vy nemôžete ani len myslieť na odinštalovanie - nechajte používateľa nad týmto ...

Nemôžem si však nevšimnúť skutočnosť, že sa mohol poškodiť inštalačný program hry (napríklad vírusom alebo nesprávnou inštaláciou), a preto bolo nemožné odinštalovať ho klasickým spôsobom.

V tomto článku zvážim, čo sa dá s týmto urobiť ...

*

Ako odinštalovať odinštalovaný program

Skúste reštartovať počítač a skúste to znova

Rada je triviálna, ale v niektorých prípadoch stále funguje. Upozorňujeme, že systém Windows niekedy ponúka odstránenie programu zo zoznamu (v časti „Programy a funkcie“ na ovládacom paneli) - ak s tým súhlasíte, nezabudnite, že samotné súbory programu a položky v registri zostávajú vo vašom počítači. pevný disk (a v niektorých prípadoch bude neskôr potrebné ich manuálne odstrániť).

Chybové okno pri odinštalovaní softvéru

Mimochodom, v systéme Windows 10 môžete odinštalovať akýkoľvek program prostredníctvom nastavení systému. Ak ich chcete otvoriť, stlačte kombináciu klávesov Win + i .

Potom prejdite do sekcie „Aplikácie / Aplikácie a funkcie“ a zobrazí sa vám kompletný zoznam nainštalovaného softvéru (pozri snímku obrazovky nižšie) .

Windows 10 - aplikácie - aplikácie a funkcie

*

Skontrolujte Správcu úloh

Niekoľko programov nemožno odstrániť, keď sú spustené. Navyše sa niekedy stane, že sa program zdá byť uzavretý, ale jeho proces je spustený (napríklad z dôvodu nesprávneho ukončenia aplikácie). Ak chcete zistiť, či je odinštalovaná aplikácia spustená, choďte do správcu úloh a skontrolujte to na vlastné oči.

Poznámka: Ak chcete zavolať Správcu úloh - stlačte kombináciu klávesov Win + Shift + Esc.

Ak sa program nachádza v správcovi úloh, stačí ho zavrieť (príkaz „Ukončiť úlohu“) a skúsiť ho znova odinštalovať klasickým spôsobom.

Pred odinštalovaním program zavrite

*

Používajte špecializovaný softvér

Ak všetky vyššie uvedené kroky nemohli odstrániť program, odporúčam prejsť na špecializované nástroje. Je ich pomerne veľa, ale odporúčam zostať pri nasledujúcich: IObit Uninstaller, Geek Uninstaller, CCleaner, Revo Uninstaller. A podľa môjho (skromnejšieho ?) názoru - IObit Uninstaller je jeden z najlepších!

IObit Uninstaller

Webové stránky: //ru.iobit.com/advanceduninstaller.php

Veľmi výkonný nástroj na sledovanie stavu systému a odstraňovanie rôznych aplikácií v systéme Windows. Pomôže vyrovnať sa aj so softvérom, v ktorom sa našli chyby, zlyhania, nesprávna inštalácia atď. (t.j. pomôže v prípadoch, keď si Windows sám nedokáže poradiť!).

Ďalším významným plusom aplikácie IObit Uninstaller je, že nielen odstráni samotný program, ale aj vyčistí všetky zvyšky za ním (položky registra, dočasné súbory, inštalačný priečinok atď.). V programe sú navyše zabudované špeciály. ochranný modul, ktorý sleduje inštaláciu doplnkov v prehliadačoch a riadi ich automatické načítanie. Všeobecne 10 z 10 bodov!

Hlavné výhody:

  • Rýchle a ľahké odstránenie nepotrebných programov a doplnkov / panelov nástrojov v prehľadávači;
  • Prítomnosť možnosti „hlboká kontrola“ a „vynútené odstránenie“ neodstrániteľných programov;
  • Výkonné skenovanie systému na „chvosty“ v registri;
  • Program je zadarmo a funguje vo všetkých verziách systému Windows: 7, 8, 10.

Ako odinštalovať program pomocou nástroja IObit Uninstaller

Teraz zvážim samotný proces odstránenia. Povedzme, že ste sa rozhodli aplikáciu odinštalovať. Všetky kroky zvážim v poriadku.

1) Spustite IObit Uninstaller.

2) Túto aplikáciu nájdeme v zozname všetkých nainštalovaných programov: môžete to urobiť pomocou kariet vľavo v ponuke alebo pomocou vyhľadávacieho panela.

Poznámka: Po nájdení aplikácie kliknite na ikonu koša  a spustite proces odinštalovania (pozri snímku obrazovky nižšie).

IObit Uninstaller - zoznam programov, spustite odinštalovanie / je možné kliknúť

3) Ďalej sa vás program opýta, či je potrebné túto aplikáciu odstrániť. Mimochodom, upozorňujeme, že pred odinštalovaním aplikácie môžete pre každý prípad vytvoriť bod obnovenia .

IObit Uninstaller - odinštalovať

4) Po odstránení programu IObit Uninstaller automaticky prehľadá systémový register, aby našiel „chvosty“: rôzne položky, dočasné súbory a ďalšie údaje, ktoré v odstránenej aplikácii zostali. Zvyčajne to netrvá dlhšie ako 10 - 15 sekúnd.

Po skenovaní uvidíte, že na disku zostane tucet ďalších súborov a v registri môžu byť záznamy (pozri obrazovku nižšie). Odporúča sa tiež všetky vymazať!

IObit Uninstaller - automaticky nájdené zostávajúce položky registra (chvosty)

Poznámka!

Koľko zvyškov odpadu v systéme pri odinštalovávaní pomocou štandardného inštalátora systému Windows ...

5) Na konci postupu sa zobrazí krátka správa - všetky zvyšné súbory boli úspešne odstránené.

Úspešné odstránenie aplikácie (správa)

Umiestnenia súborov a RegEdit

Mimochodom, všimnite si, že IObit Uninstaller má dva veľmi užitočné odkazy:

  1. „Otvoriť umiestnenie súboru“  - pomáha rýchlo nájsť priečinok na disku, kde je nainštalovaný program;
  2. „Open in RegEdit“  - editor registra sa automaticky otvorí s vetvou obsahujúcou jeho parametre.

Umiestnenie aplikácie a jej pobočiek v registri

Pomocou nástroja IObit Uninstaller teda môžete ručne vymazať informácie z registra a súbory z disku niektorého z programov (v niektorých prípadoch to veľmi pomôže).

Všeobecne odporúčam používať!

*

To je zatiaľ všetko ...

Šťastnú prácu!

?

Prvýkrát zverejnené: 11.12.2016

Oprava článku: 19.02.2019