Ako nájsť video podľa výňatku (snímka) a zistiť hudbu, ktorá v ňom hrá (alebo ako zistiť názov filmu bez toho, aby ste o ňom niečo vedeli)

Dobrý deň!

Nie je to tak dávno, čo som priateľke pri hľadaní názvu filmu pomohol úryvkom, ktorý našla na internete (samozrejme v malom videu bol zostrih z rôznych videí a ich pôvodné názvy neboli uvedené) . Okamžite som si do zošita zapísal, že by bolo pekné (aspoň stručne) takúto poznámku zavesiť na blog ... ?

Stojí za zmienku, že aby bolo hľadanie výňatku (alebo rámca) úspešné, musí mať normálnu kvalitu (nie 240p) a pôvodné video (z ktorého bol tento výňatok vystrihnutý) je pomerne populárne.

A samozrejme, nižšie navrhované metódy sú relevantnejšie pre zábavné videá: televízne seriály a hrané filmy (športové a dokumentárne filmy sú oveľa horšie!).

A tak, teraz o tom, čo robiť ... ?

? Blízko k predmetu!

Ako vystrihnúť potrebné fragmenty (kúsky) z videa: bez konverzie! Rozdelenie videa na časti - pokyny pre kroky

*

Zbierame max. informácie o pôvodnom videu výňatkom

Zobrazujú sa metadáta

Prvá vec, ktorú by som odporúčal na začiatok, je otvorenie vlastností požadovaného videa (ak ho máte uložené na disku). Stačí kliknúť na ňu pomocou RMB (pravé tlačidlo myši) a vybrať ju z ponuky. ?

Vlastnosti videa

Potom choďte na kartu „Podrobnosti“ a pozorne si prezrite všetky metadáta. Často medzi nimi nájdete pôvodný názov, z ktorého bol fragment vyrezaný (pozri príklad nižšie).

Opis a ďalšie parametre

*

Hľadajte podľa rámcov z výňatku

Na vyhľadanie pôvodného videa potrebujeme niekoľko úryvkov (obrázkov, snímok obrazovky) z výňatku (lepšie je urobiť 5 až 6 naraz).

Ak ich chcete vytvoriť, jednoducho začnite prehrávať video v prehrávači a využite niektorú zo špeciálov. programy (screenshoty).

? Pomoc!

Ako vytvoriť z okna snímku obrazovky okna systému Windows, obrazovky hry alebo rámčeka (so šípkami a vysvetleniami)

Vytvorte snímku obrazovky z videa // prehrávač VLC prehrá video

Avšak na to, mimochodom, môžete použiť program nožníc , ktorý je vo väčšine verzií systému Windows (otvoríte ho: stlačte kláves Win + R a do riadku „Spustiť“ vložte príkaz  snippingtool ).

Stačí v tejto aplikácii kliknúť na tlačidlo „Vytvoriť“ a zvoliť okno prehrávača - snímka obrazovky bude pripravená!

snippingtool - nožnicový nástroj

*

Automatická cesta

Teraz, keď máme screenshoty z výňatku, musíme otvoriť ? obrázky Google (alebo ? obrázky Yandex) a použiť funkciu vyhľadávania obrázkov. Samozrejme ako obrázok - musíte označiť jeden z rámov, ktoré sme vytvorili skôr .

Google - vyhľadávanie podľa obrázka (snímka z oficiálnej stránky)

Doslova cez niekoľko. sekúnd vo výsledkoch vyhľadávania sa predstavia desiatky webov, na ktorých sa nachádzajú rovnaké (alebo veľmi podobné) rámce. Z nich je samozrejme celkom ľahké zistiť pôvodný názov filmu / videa (pozri príklad nižšie ?).

Poznámka: všetky populárne videá sú snímky po snímke ...

Názov filmu sa našiel

Mimochodom, webovú stránku ? TinEye možno odporučiť ako alternatívu k vyhľadávačom. Obsahuje milióny obrázkov a obrázkov a v niektorých prípadoch môže pomôcť ešte viac ako vyhľadávače ...

TinEye - vyhľadávanie podľa obrázka

*

Manuálne (prostredníctvom sociálnych médií)

Ak sa pomocou vyhľadávania podľa obrázkov nič nenašlo, môžete ako alternatívu použiť „pomocníka v hale“ ?. Hovoríme o službách ako napríklad „Mail.ru Answers“ alebo „Yandex. Q (odborníci)“.

Na nich môžete požiadať o pomoc žijúcich ľudí nahraním vášho videa a záznamov z neho. Mnoho ľudí to zanedbáva, ale je veľmi pravdepodobné, že vám budú vedieť niečo povedať ...

Odpovede na Mail.ru

Text otázky

*

Určte, aký druh hudby v ňom hrá

Najlepšie je urobiť pomocou „elektronického ucha“ - aplikácie „Shazam“ (odkaz na Play Market) tak, že si ju nainštalujete do telefónu.

Potom spustite prehrávanie videa v prehrávači a povoľte definíciu kompozície: aplikácia potrebuje doslova 5 - 10 sekúnd na to, aby určila, „čo sa prehráva“. Pozri snímky obrazovky nižšie. ?

Príklady shazamov

Mimochodom, často rozpoznávajúce zvukovú kompozíciu vo videu, čo môže viesť aj k názvu videa, ktoré bolo vo videu použité (čo je dobrá správa ?).

Ak „Shazam“ skladbu nezistí, použite iné spôsoby opísané v jednom z mojich predchádzajúcich príspevkov (?).

? Pomoc!

Ako nájsť skladbu podľa zvuku online (pomocou mikrofónu v počítači a systéme Android).

*

Dodatky k téme - boli by užitočné!

Vidíme sa neskôr!

?