Ako rozdeliť obrazovku rovnomerne medzi 2 - 4 okná programov (Snap vo Windows 10)

Dobrý deň!

Nedávno som si všimol, ako jedno dievča neustále manuálne (pomocou myši) upravovalo okno programu Excel a prehliadača tak, aby mohlo pracovať súčasne s 2 oknami ?. Na jednej strane je to možné, ale na druhej strane sa dá táto operácia výrazne zjednodušiť a urýchliť! ..

Faktom je, že aj vo Windows 7 sa objavila funkcia Snap, ktorá umožňuje pripnúť okno v požadovanej oblasti obrazovky - a mimochodom, automaticky sa volí šírka a výška okna. Vo Windows 10 bola táto funkcia vylepšená a stala sa ešte pohodlnejšou (teraz, keď pracujete na veľkej obrazovke, je vždy po ruke správna kombinácia ?).

V skutočnosti nižšie ukážem niekoľko príkladov použitia tejto funkcie (je možné, že mnohí tiež robia všetko pomocou myši zotrvačnosťou a ani nevedia o tejto užitočnej „maličkosti“).

*

Ľahký spôsob rozdelenia obrazovky (automatické prispôsobenie)

Povedzme teda, že máte prehliadač otvorený na celú šírku obrazovky (v predvolenom nastavení). A teraz musíte pracovať paralelne s dokumentom Word.

Je to jednoduché: musíte stlačiť kombináciu klávesov Win + → (šípka doprava).

Win + Right - Umiestnenie okna na pravú stranu

Systém Windows automaticky zmení šírku okna prehľadávača na presne polovicu (čím sa otvorí väčšina skratiek na pracovnej ploche).

Čo sa stalo

Ďalej spustite Word (alebo ten druhý program, ktorý potrebujete) a stlačte kombináciu Win + ← (šípka doľava).

Stlačte klávesy Win + Left

Systém Windows tiež automaticky zmení šírku okna Wordu a umiestni ho na ľavú stranu - hranica medzi týmito dvoma oknami bude nakoniec presne v strede (a je to zvykom, urobíte to veľmi rýchlo - za pár sekúnd. Nie myš vám umožní predbehnúť kombináciu klávesových skratiek ...) ...

Windows automaticky rozdelia obrazovku pre Word a prehľadávač

Ak potrebujete umiestniť na obrazovku 3 okná (alebo 4), vyberte programové okno, ktoré sa dá opäť rozdeliť na polovicu, a stlačte kombináciu Win + ↓ (šípka nadol). Vďaka tomu sa vybrané okno umiestni presne do dolného rohu a horné okno zostane pre novú aplikáciu ...

Polovica bola rozdelená na polovicu - teraz môžete otvoriť 3 okná!

Samozrejme, tieto kombinácie (Win + šípky) - je možné kombinovať pre pohodlnejšie umiestnenie okien na „území“ pracovnej plochy.

? Mimochodom!

Ak často pracujete s dokumentmi, špeciály vám umožňujú výrazne ušetriť čas. nástroje na automatické prepínanie rozložení klávesnice (analyzujú, v akom jazyku píšete text, a samy na neho prepnú).

Viac podrobností o týchto pomôckach - //ocomp.info/pereklyuchenie-raskladki-utilityi.html

*

To je zatiaľ všetko ...

Šťastnú prácu!

?