Chyba modulu kernelbase.dll pri spustení hier a programov. Čo robiť?

Otázka používateľa

Ahoj.

Prosím pomôžte s jedným problémom. Pri pokuse o spustenie PUBG, FIFA a niektorých ďalších hier sa mi zobrazí chyba „AppCrash - chyba modulu kernelbase.dll ...“.

Pokúsil som sa reštartovať a preinštalovať hry, vyčistiť systém od odpadkov, stiahnuť tento súbor z Internetu, skontrolovať ho antivírusom - a nič! 

Môžete niečo urobiť? (môj OS je Windows 7, 64 bit, 12 GB RAM, 1000 GB HDD (500 zadarmo), Nvidia 1050 Ti)

Ahoj.

Kernelbase.dll  je  systémový súbor zodpovedný za vzájomnú interakciu rôznych knižníc. Chyby, ktoré sa na ňu vzťahujú, spravidla naznačujú, že bola narušená integrita vašich súborov OS (napríklad v dôsledku vírusovej infekcie, nesprávneho vypnutia počítača alebo náhodného odstránenia „niečoho užitočného“ ...).

Hneď by som rád poznamenal, že nie je vždy možné obnoviť výkon systému bez jeho preinštalovania. Napriek tomu je v niektorých prípadoch (pomocou určitých krokov) možné tento problém vylúčiť! Vlastne sa im budeme venovať ...

Príklad chyby kernelbase.dll (AppCrash)

*

Ako opraviť chyby kernelbase.dll 

KROK 1

Prvá vec, ktorú odporúčam, je skontrolovať systém Windows OS na prítomnosť vírusov (ak je systém infikovaný - bez ohľadu na to, ako veľmi ho obnovujeme, vírus bude opakovane kaziť systémové súbory).

Navyše, utrácajte navyše. skontrolujte, aj keď už máte v OS Windows nainštalovaný antivírus (našťastie online verzie vám umožňujú ich paralelné spustenie ...).

? Pomoc!

1) Online antivírusy: ako skontrolovať počítač na prítomnosť vírusov online ->

2) Ako odstrániť vírusy z počítača, ak ich antivírus nevidí ->

Prevádzka skenera Bezplatný online skener spoločnosti ESET

KROK 2

Windows má špeciálnu. nástroj, ktorý umožňuje skontrolovať integritu systémových súborov (a v niektorých prípadoch ich obnoviť).

Na vykonanie takejto kontroly musíte:

  1. otvorte príkazový riadok ako správca (môžete zavolať správcovi úloh (Ctrl + Alt + Del) a použiť príkaz CMD );

    Spustite príkazový riadok ako správca

  2. potom zadajte  príkaz sfc / scannow a stlačte kláves Enter. Potom sa začne kontrola - spravidla to trvá 5-10 minút. čas.

    Kontrola integrity súboru - scannow

  3. po opätovnej kontrole - skúste znova spustiť problematickú aplikáciu: objaví sa chyba? ..

KROK 3

Ďalším krokom je kontrola aktuálne nainštalovaných ovládačov a systémových knižníc pre NET Framework, DirectX, Visual C ++ atď. To možno vykonať v automatickom režime pomocou nástroja Driver Booster (hneď po opätovnej kontrole - začiarknite políčka, ktoré majú vplyv na hry a aktualizujte ich ...).

? Pomoc! Automatická aktualizácia systémových knižníc a ovládačov pomocou Driver Booster ->

Aktualizujte všetko - herné komponenty, zvuk a herné zariadenia atď. / Driver Booster

KROK 4

Môžete sa pokúsiť opraviť chybu súvisiacu s kernelbase.dll pomocou nástroja Obnovovanie systému Windows (aj keď nie všetky systémy majú povolené automatické obnovovacie body ...). Ale aj tak...

Ak chcete zobraziť všetky body pre vrátenie systému: stlačte kombináciu Win + R (zobrazí sa okno „Spustiť“) a použite príkaz  rstrui . Pozri snímku obrazovky nižšie. ?

Prezeranie zoznamu medzných bodov - príkaz rstrui

Potom prepnite prepínač do režimu „Vybrať iný bod obnovenia“ a kliknite na tlačidlo „Ďalej“ .

Vyberte iný bod obnovenia

Potom začiarknite políčko „Zobraziť ďalšie body obnovenia“  - a zobrazí sa vám celý zoznam.

Zistite, či je v tomto zozname dátum, kedy operačný systém Windows pracoval podľa očakávania (správne). Ak je to tak, vyberte ho a vyjadrite súhlas s obnovením systému (vaše dokumenty a súbory nebudú ovplyvnené. Je však možné, že to ovplyvní niektoré z nedávno nainštalovaných programov, ovládačov, systémových súborov ...).

Zoznam bodov obnovenia podľa dátumu

KROK 5

Aktualizácia OS môže byť veľmi dobrým riešením (našťastie na to stačí otvoriť Windows Control Center a kliknúť na tlačidlo „Skontrolovať aktualizácie“. Viď príklad nižšie).

aktualizácia systému Windows

KROK 6

Ak vám vyššie uvedené nepomohlo, odporučil by som vám preinštalovať Windows (tento súbor kernelbase.dll sa samozrejme môžete pokúsiť nájsť v zdrojoch tretích strán - existuje však veľká pravdepodobnosť výskytu vírusu , alebo nakoniec „zabiť“ systém ...) ...

? Pomoc!  Ako preinštalovať Windows 10 (bez straty dát) - čítanie ->

Mimochodom, v tomto ohľade na mňa urobí dojem verzia Windows 10 LTSC, v ktorej nie je nič nadbytočné (prichádza bez Store, Edge, Cortana, OneDrive atď.). Okrem toho je zriedka aktualizovaný a nezasahuje do týchto noriem. prácu (navyše ide o oficiálnu verziu OS, ktorá je k dispozícii na stiahnutie na webových stránkach spoločnosti Microsoft).

PS 

Mimochodom, ak chyba AppCrash naďalej zlyhávala, ale „vinníkom“ nebol kernelbase.dll , ale niečo iné - odporúčam vám, aby ste sa oboznámili s jednou z mojich minulých poznámok. ?

? Pomoc!

Chyba APPCRASH pri spúšťaní hier a programov ->

*

Ak sa vám chybu podarilo opraviť - napíšte do komentárov aspoň pár slov: čo vám pomohlo (snáď to „zachráni“ niekoho iného ...).

To je zatiaľ všetko. Vidíme sa neskôr...!

?