Ako otvoriť súbory HEIC v systéme Windows (alebo ich previesť do formátu JPG)

Otázka používateľa

Ahoj.

Pomôžte mi s jedným problémom. Môj Apple iPad fotí, vo formáte HEIC, ale Windows 10 to neotvorí (systém nepodporuje). Povedzte mi, ako môžem previesť tento formát na bežný JPEG a otvoriť ho v počítači / televízii.

Vopred ďakujem.

Ahoj.

Áno, produkty Apple nedávno štandardne nasnímali fotografie HEIF, čo často vedie k určitým ťažkostiam ...

Keď ste sa však uchýlili k mnohým nástrojom, podarí sa vám tento bod vyriešiť dostatočne rýchlo a prestanete si opäť všímať rozdiel medzi formátmi JPEG a HEIC ... ?

*

Demontáž pomocou HEIC a HEIF

Hlavný bod o formáte HEIF

HEIF je špeciálny. formát kompresie obrazu (analogický s HEVC / H.265). Jeho hlavnou výhodou oproti JPEG je, že väčšina fotografií vo formáte HEIF zaberá zhruba dvakrát menej miesta a pri rovnakej kvalite!

HEIC je formát kontajnera, v ktorom sa ukladá súbor kódovaný HEVC / H.265.

Tých. na rovnakom množstve pamäte (povedzme 64 GB) - zmestí sa do vás asi dvakrát viac fotografií ako do formátu JPEG (v porovnateľnej kvalite)! *

* Poznámka!

Veľkosť fotografie v HEIC závisí od zloženia konkrétneho rámu - čím viac rôznych malých prvkov na obrázku, tým väčšia je veľkosť fotografie. Pri „najhoršom“ variante pre HEIC sa jeho veľkosť bude rovnať fotografii v JPEG.

Vďaka takýmto úsporám samozrejme nemôžete aktívne využívať cloudové disky (fotografie v pamäti telefónu sú koniec koncov oveľa rýchlejšie a pohodlnejšie sa spracovávajú ...).

? Je tiež potrebné poznamenať, že okrem efektívnejšej kompresie má fotografia HEIF oproti JPG niekoľko výhod:

 1. existuje podpora pre transparentnosť, napríklad GIF alebo PNG;
 2. existuje podpora pre 16-bitové farby (JPG má iba 8);
 3. súbor HEIC sa zmestí na niekoľko samostatných obrázkov, čo sa často vyžaduje na vytvorenie takzvaných „živých fotografií“;
 4. HEIC ukladá históriu zmien obrázkov, na ktoré môžete v priebehu času vrátiť snímku. Napríklad ste orezali časť obrázka a potom ste sa rozhodli všetko vrátiť späť - prosím! Tento trik nemôžete urobiť s JPG ...

*

Ako a ako otvárať fotografie HEIC v systéme Windows

Možnosť 1: Šikovné nástroje ?

Asi najjednoduchším, najrýchlejším a najbezpečnejším spôsobom prezerania fotografií HEIC (v akejkoľvek verzii systému Windows) je ich nahranie na disk Yandex Drive / Google Drive (pozri obrazovku nižšie ?).

? Pomoc!

Kde získať cloudový disk: najlepšie služby

Tieto cloudové disky automaticky zobrazia „obrázok“. Mimochodom, môžete z neho urobiť snímku obrazovky a uložiť ju na pevný disk. Nie je to najjednoduchší spôsob konverzie? ?

Fotografia HEIC bola nahraná na Disk Google

Pokiaľ hovoríme o divákoch (programoch na prezeranie fotografií), vyniká v tomto ohľade toto:

 • Irfan View je malá utilita, ktorá uľahčuje prezeranie fotografií a videa (podporuje niekoľko stoviek grafických formátov). Pre úplnú prácu s HEIC potrebujete "upgradovanú" verziu;
 • Apowersoft Photo Viewer - tento prehliadač je „všežravý“ a pracuje s HEIC hneď po vybalení z krabice (aj keď v mojom prípade otvoril asi 20% HEIC ako „priehľadný“ ...).

Prehliadač fotografií Apowersoft - hlavné okno programu

*

Možnosť 2: Rozšírenie pre Windows

Prípony pre obrázky HEIF sú špeciálne. doplnok pre Windows 10. Po jeho nainštalovaní môžete otvárať súbory vo formáte HEIF rovnako ako bežné fotografie (prostredníctvom aplikácie „Fotografie“ zabudovanej do systému Windows 10).

Prípona pre obrázky HEIF

Poznámka: tento doplnok bol naraz bezplatný, potom sa stal plateným, teraz je opäť bezplatný ... ?

Ak vôbec - v súčasnosti je to opäť „podávané“ ako bezplatné, preto som ho zahrnul do recenzie ...

Aplikácia Fotografie - Windows 10

*

Možnosť 3: „odvzdušnenie“ vodiča

CopyTrans HEIC (odkaz na oficiálnu webovú stránku) - špeciálne program, ktorý sa integruje do vášho operačného systému Windows a poskytuje úplnú slobodu nad formátmi HEIF / HEIC:

 • HEIC si môžete pozrieť v Prieskumníkovi a ďalších programoch Windows;
 • je možné previesť HEIC na JPG jednoduchým kliknutím na požadovaný súbor;
 • schopnosť tlačiť fotografie (priamo z HEIC bez ich konverzie na niečo „pohodlnejšie“);
 • možnosť vkladať súbory HEIC do aplikácií Word, Excel, Paint a ďalších kancelárskych aplikácií.

Windows 10 - pred a po inštalácii

*

Možnosť 4: používame špeciálne. prevodník

iMazing HEIC Converter (odkaz na oficiálnu stránku) je program na konverziu určený na rýchlu hromadnú konverziu veľkého množstva súborov HEIC do formátu JPG.

Rozhranie programu je mimoriadne jednoduché: stačí pridať zoznam súborov, zvoliť formát pre kompresiu a kliknúť na tlačidlo „Previesť“ (pozri príklad nižšie).

iMazing HEIC Converter - hlavné okno programu

*

Možnosť 5: využívanie služieb online

Rôzne online služby pre rýchlu konverziu z HEIC na JPG sú dnes populárne. Niekoľko z nich (ktoré som sám skontroloval are) je uvedených nižšie:

 • HeicToJPG (odkaz na web);
 • Freetoolonline (odkaz na stránku);
 • Prevodník HEIC na JPG (odkaz na webovú stránku).

Používanie je veľmi jednoduché: musíte nahrať svoju fotografiu na HEIC, stlačiť tlačidlo previesť a potom stiahnuť JPG zo stránky. Pohodlne ?!

Poznámka: samozrejme buďte opatrní pri osobných fotografiách. Napriek tomu za vás tieto služby nenesú žiadnu zodpovednosť ...

HEIC to JPG - obrazovka z webu

*

To je zatiaľ všetko ...

Dodatky k tejto téme sú vítané.

Šťastnú prácu!

?