Odnoklassniki: moja stránka OK.RU - prihlásenie bez prihlásenia a hesla ♀♂

Dobrý deň!

Odnoklassniki  je jednou z najpopulárnejších sociálnych sietí. sietí v našej krajine. A pomerne často sa ma na to pýta celkom typická otázka: „Je možné vstúpiť na vašu stránku bez neustáleho zadávania používateľského mena a hesla, a ak áno, ako na to?“ ... ?

Všeobecne si každý moderný prehliadač zvyčajne pamätá heslá a prihlasovacie údaje na prístup na rôzne stránky - t.j. Tieto údaje zadáte raz a neskôr ich prehľadávač nahradí z pamäte!

Ale niekedy sa stane, že sa tak nestane a vy musíte znova a znova zadávať údaje na autorizáciu ...

Tento článok je akýmsi malým príspevkom na sociálnych sieťach. sieť Odnoklassniki, o tom, ako sa nestať obeťou podvodu chuligánov SMS, ako zabrániť hacknutiu svojej stránky a ako na ňu rýchlo a automaticky vstúpiť ...

*

Ako otvoriť stránku na Odnoklassniki bez zadania používateľského mena a hesla

Bez zadania hesla a prihlásenia sa vôbec (NAJMENE 1-krát!) - nie je možné zadať Odnoklassniki! Presne ako na iných stránkach, kde sa musíte zaregistrovať. ?

Prehliadač si vo všeobecnosti v ideálnom prípade pamätá vaše heslo a prihlasovacie údaje a potom ich zadáva namiesto vás. Vďaka tomu sa vám stránka automaticky otvorí.

? Ak ste si predtým uložili údaje vo svojom prehliadači a automaticky ste vstúpili na svoju stránku, teraz v časti OK.RU uvidíte formulár so žiadosťou o zadanie vášho používateľského mena a hesla, potom by sa mohlo stať:

  • resetovať medzipamäť prehliadača (napríklad sa často odporúča vymazať ju, ak sa stránky v prehliadači nezobrazujú správne);
  • Nainštalovali ste nový prehliadač (alebo ste preinštalovali starý) a pokúšate sa pomocou neho vstúpiť na stránku;
  • aktualizovaný (preinštalovaný) operačný systém Windows;
  • vyčistiť počítač / notebook pomocou nejakej pomôcky na odstránenie „smetí“ (dočasné súbory, vyrovnávacia pamäť atď.);
  • pokus o prístup na stránku z cudzieho / nového počítača (z ktorého ste predtým nevstúpili do siete);
  • váš počítač je napadnutý vírusom (a možno ste nechodili ani na skutočnú stránku Odnoklassniki. Pozor! Neponáhľajte sa posielať SMS, kým neskontrolujete správnosť adresy a či je všetko v poriadku so súborom HOSTS. ).

? Dôležité!

Oficiálne stránky "Odnoklassniki":

  1. //ok.ru/
  2. //www.odnoklassniki.ru/

Prezrite si podrobne panel s adresou prehliadača: zhoduje sa adresa s vyššie uvedenou adresou a je tu ikona „zámku“ (znamená zabezpečené pripojenie prostredníctvom protokolu HTTPS. Ako to vyzerá v prehliadači Chrome - zobrazené na snímke obrazovky nižšie).

Skontrolujte panel s adresou a ikonu zámku! / Prehliadač Chrome

Všeobecne platí, že ak sa vám stránka Odnoklassniki zdá byť čudná, zobrazí sa vám výzva na odoslanie SMS na krátke čísla. Zadajte kódy, ktoré ste nikdy predtým nezadali - odporúčam skontrolovať, či sa v počítači nenachádzajú špeciálne vírusy. softvér.

Poďme teraz priamo k ukladaniu hesiel (aby sme ich nezadávali pri každej návšteve OK.RU).

A tak, keď prejdete na hlavnú stránku a zadáte svoje heslo a prihlasovacie meno, je tu začiarkavacie políčko „zapamätať si ma“ . Nezabudnite to skontrolovať, aby ste tieto údaje nezadali znova.

Poznámka: nemusia existovať žiadne „začiarkavacie značky“ (ako na snímke obrazovky nižšie then) - potom sa vás ihneď po zadaní prehľadávača opýta „či uložiť údaje pre ďalšie prihlásenie“ - stačí kliknúť na „Áno“.

Zapamätať si ma (heslo a prihlásenie na OK.RU)

Upozorňujeme tiež , že pri všetkých moderných prehľadávačoch (Chrome, Firefox, Opera atď.) Budete pri vstupe na ľubovoľný web vyzvaní na uloženie hesla a prihlásenie (ak nezmenili predvolené nastavenia).

Ako to vyzerá v prehliadači Chrome - snímku obrazovky si môžete pozrieť nižšie.

Poznámka: tento formulár sa zobrazí automaticky (netreba na nič klikať!) Po úspešnom prihlásení na akýkoľvek web, pre ktorý ešte nebolo v prehliadači uložené heslo.

Uložte heslo v prehliadači Chrome

? Dôležité!

Ak zadáte svoju stránku z počítača alebo notebooku niekoho iného, ​​neukladajte si na svoju stránku heslo, aby ho po práci na tomto počítači nemohol nikto použiť.

? Tip!

Mnoho ľudí má doma jeden počítač, ktorý zdieľajú viacerí členovia rodiny.

Ak neviete, ako správne nakonfigurovať režim viacerých používateľov v systéme Windows, urobte jednu jednoduchú vec - nechajte jedného používateľa používať jeden prehliadač pre Odnoklassniki (povedzme Firefox) a ďalší povedzme Chrome (v tomto prípade stránky jedného a automaticky sa otvorí ďalší užívateľ!).

*

Ako rýchlo vstúpiť na stránku na Odnoklassniki

(priamo z pracovnej plochy)

Ak sa chcete dostať priamo na svoju stránku dvojitým kliknutím myši, musíte si vytvoriť odkaz na pracovnej ploche (mimochodom, táto otázka je často kladená ?).

Najskôr kliknite pravým tlačidlom myši na pracovnú plochu a otvorte kartu „Nový / Skratka“ (príklad na snímke obrazovky nižšie).

Vytvoriť zástupcu

Potom zadajte adresu  //ok.ru/ do riadku „Zadajte umiestnenie objektu“   (poznámka: toto je hlavná stránka „Odnoklassniki“). Kliknite na tlačidlo „Ďalej“ a výslednú skratku uložte. ?

Odkaz na OK

Teraz budete mať na ploche ikonu, dvojitým kliknutím na ňu prehliadač predvolene otvorí stránku Odnoklassniki. Ak často používate túto sociálnu. sieť - takáto skratka je veľmi pohodlná a umožňuje vám šetriť čas (a nerobiť zbytočné gestá ?).

Rýchle prihlásenie do OK.RU

Mimochodom, ak sa stránka otvorí v nesprávnom prehliadači, zmeňte predvolený program. Ak to chcete urobiť, stlačte kombináciu klávesov Win + i , otvorte kartu „Predvolené aplikácie“ a nainštalujte požadovaný prehliadač (napríklad Chrome).

Ako zmeniť predvolený prehliadač / Windows 10

*

Ako sa chrániť pred hacknutím stránky

Pravdepodobne si budem protirečiť, ale hacknúť sa dá akákoľvek stránka bez ohľadu na to, ako sa chránite (keďže nie všetko závisí iba od vás - môže nastať problém na strane služby). Na základe jednoduchej série odporúčaní sa to však môže stať s veľmi, veľmi malou pravdepodobnosťou.

Ďalej dodám, že vo väčšine prípadov je dôvodom hacknutia samotný užívateľ, jeho neopatrnosť a nedostatok predvídavosti.

Hlavné dôvody hackerstva ...

1) Jednoduché, krátke heslo

Mnoho používateľov sa neobťažuje a vyberie si heslo, napríklad: „heslo“, „admin“, „láska“, „boh“ atď. Tých. najbežnejšie slová!

Aj metóda hrubej sily takéto heslo ľahko uhádne! Preto používajte heslá dlhé 6 - 10 znakov, ktoré budú obsahovať čísla a písmená, najlepšie rozdielnych veľkých a malých písmen. Príklad: uYtr73J09 .

? Pomoc!

Ako vytvoriť silné heslo (alebo najsmiešnejšie heslá, ktoré je možné prelomiť)

Mimochodom, veľa ľudí berie svoj dátum narodenia ako heslo, ktoré je uvedené na ich vlastnej stránke. Všeobecne platí, že žiadny komentár ... ?

2) Rovnaké heslá

Snažte sa nepoužívať rovnaké heslá na rôznych weboch a v iných službách. Faktom je, že ak ste napadnutí na jednom webe, môžu sa tieto informácie použiť na iných serveroch.

Mnoho ľudí urobí chybu, keď zadá rovnakú poštu (tj. Prihlasovacie meno) a heslo na všetky stránky, na ktorých sa zaregistrujú (aj na veľmi pochybných zdrojoch).

3) Hackovanie pošty

Všeobecne by pošta mala mať najvyššie bezpečnostné požiadavky. Faktom je, že ak útočník získa prístup k vašej pošte, bude môcť získať prístup k mnohým stránkam, na ktorých ste zaregistrovaní.

Už ani nehovorím o tom, že mnohí v pošte ukladajú množstvo osobných informácií, ktoré im služby a stránky poslali počas procesu registrácie ...

4) Používanie anonymizátorov

Niektorí chcú skryť svoju aktivitu (alebo niečo iné there) pomocou stránok anonymizátorov - často sú medzi nimi aj „šedé“ stránky, pomocou ktorých unikajú vaše heslá.

Neodporúčal by som ich vôbec používať, pokiaľ samozrejme nechcete stratiť prístup na svoju stránku ...

5) Používanie softvéru na podvádzanie a ďalšie „pochybné“ prípady

To isté ako predchádzajúci bod. Medzi takýmto softvérom existuje veľa trójskych koní, vírusov, programov, ktoré kradnú osobné informácie.

Okrem toho môžete stratiť nielen prístup do Odnoklassniki, ale napríklad aj do internetovej banky!

6) Nedostatok antivírusu

Ak vo svojom počítači nemáte nainštalovaný moderný antivírus s pravidelnými aktualizáciami, ste vystavení väčšiemu riziku.

Faktom je, že antivírusy (bez ohľadu na to, ako ich karháme) chránia váš počítač pred väčšinou známych hrozieb v sieti a pomáhajú chrániť váš systém.

? Pomoc!

Mimochodom, najlepšie antivírusy pre aktuálny rok som vám odporučil v tomto článku ->

*

Ak je vaša stránka zablokovaná

Neponáhľajte sa okamžite vytvoriť novú stránku. Všeobecne existuje veľa dôvodov na zablokovanie vašej stránky, napríklad podozrivá aktivita vášho profilu (čo keby vás napadol hacker?!), Posielanie spamu, zverejňovanie materiálov, ktoré porušujú zákon, atď. (V druhom prípade , mimochodom, odblokovanie nie je ľahká úloha) ...

Vo väčšine prípadov, najmä ak bol váš účet zablokovaný z dôvodu podozrivej aktivity (v prípade hackerstva), je možné ho odblokovať iba tak, že do okna stačí zadať niekoľko čísel, ktoré vám prídu prostredníctvom SMS.

? Pozor!

Ak je váš počítač napadnutý vírusmi, možno sa nenachádzate na oficiálnej webovej stránke Odnoklassniki. Odoslaním (zadaním) kódov pomocou SMS prevediete peniaze útočníkom.

Najskôr sa uistite, že v paneli s adresou je znak „zámok“ a adresa sa presne zhoduje s oficiálnou (pozri obrazovku nižšie ?).

Skontrolujte panel s adresou a ikonu zámku!

Po druhé, odporúčam pred zadaním akýchkoľvek kódov z SMS, ? skontrolovať počítač na prítomnosť vírusov!

Ak je blokovanie spojené s porušením akýchkoľvek pravidiel, je nepravdepodobné, že bude k dispozícii obnovenie prístupu pomocou SMS a budete sa musieť obrátiť na technické oddelenie (z mnohých dôvodov to mnohí nerobia).

Ak sa budete správať adekvátne a zdržanlivo, vo väčšine prípadov presne popíšte, ako a čo sa stalo - takmer určite budete „omilostení“ a odblokovaní. ?

*

V túto chvíľu zaokrúhľujem ... 

Doplnky k tejto téme sú vítané!

Všetko dobré ♀♂

?

Prvé zverejnenie: 14.04.2017

Oprava: 30.01.2020