Online antivírusy: ako rýchlo vyhľadať vírusy v počítači (bez sťahovania a inštalácie bezpečnostného softvéru)

Dobrý deň!

Ak vo svojom počítači nemáte plnohodnotný antivírus alebo chcete rýchlo skontrolovať systém (uistite sa, že je aktuálna ochrana spoľahlivá), potom je jedným z najlepších riešení použitie online antivírusov (alebo sú to tiež nazývaný cloudový). Vlastne im tento článok budem venovať úplne ... ?

Všeobecne môžu všetky tieto cloudové antivírusy pracovať v troch hlavných smeroch:

  1. skontrolujte konkrétny súbor, ktorý im do služby nahráte;
  2. skontrolujte podozrivý odkaz (ktorý chcete sledovať, ale bojíte sa niečo vyzdvihnúť ...);
  3. skontrolujte celý systém a všetky disky zobrazené v systéme Windows.

*

Upozorňujeme , že je nemožné skontrolovať celý systém iba na jednom otvorenom serveri (pretože serverom je z bezpečnostných dôvodov zakázaný prístup na vaše disky).

Online antivírusy majú ale malého klienta, po stiahnutí ktorého stačí spustiť a súhlasiť s kontrolou (nemusíte inštalovať, registrovať, konfigurovať, aktualizovať atď.). Súhlasíte s tým, že je to pohodlné a šetrí vám to veľa času?! ?

Tento článok som sa rozhodol podmienečne rozdeliť na 2 časti: jedna bude obsahovať univerzálne systémové skenery, druhá - služby na skenovanie konkrétnych súborov.

A tak, poďme na to ...

*

? Poznámka!

Cloudový antivírus nemôže úplne nahradiť klasický antivírus. Najlepšie produkty tohto roku nájdete v tomto príspevku -> ?

*

Najlepšie online antivírusové programy

Skontrolovať celý systém

Bezplatný online skener spoločnosti ESET

Webová stránka: //www.esetnod32.ru/

Prevádzka skenera Bezplatný online skener spoločnosti ESET

Veľmi výkonný a jednoduchý skener od známej spoločnosti ESET. Určené nielen na odstránenie klasických vírusov, ale aj potenciálne nebezpečného softvéru.

Produkt je úplne zadarmo a funguje ihneď po uvedení na trh. Nie sú potrebné žiadne špeciálne nastavenia. Klient váži iba asi 6 MB, čo umožňuje jeho stiahnutie aj na PC, kde nie je k dispozícii vysokorýchlostný prístup na internet.

*

Online skener F-Secure

Webové stránky: //www.f-secure.com/

F-Secure - nenašli sa žiadne škodlivé položky

Celkom známy antivírus v zahraničí. Ak chcete spustiť kontrolu systému, stačí stiahnuť a spustiť súbor 512 kB! Potom bude váš systém a pamäť automaticky skenované a vyčistené od škodlivých prvkov.

Nástroj pracuje úplne automaticky! Podľa môjho názoru jeden z najrýchlejších spôsobov kontroly PC: od chvíle, keď prejdete na stránku vývojára, do začiatku kontroly, to nebude trvať dlhšie ako 10 sekúnd!

*

HouseCall: Bezplatná online kontrola vírusov

Webové stránky: //www.trendmicro.com/

HouseCall - proces skenovania systému

Produkt od renomovaného výrobcu Trend Micro. Umožňuje vám rýchlo skontrolovať všetky disky, flash disky, systém, pamäť atď. na prítomnosť škodlivých prvkov: vírusy, trójske kone, adware.

V nastaveniach môžete nastaviť konkrétny disk na kontrolu. Program po skenovaní a vyčistení systému úplne automaticky „minimalizuje“ a vo Windows nezanecháva žiadne stopy (čo poteší). Poznamenávam veľmi dobrú účinnosť tohto nástroja, určite ho odporúčam!

*

McAfee Security Scan Plus

Webové stránky: //home.mcafee.com/

McAfee - Kontrola systému

Veľmi dobrý produkt od renomovaného výrobcu. Umožňuje behom niekoľkých sekúnd spustiť antivírusovú kontrolu počítača, či neobsahuje malware.

Program okrem toho skontroluje vaše súčasné zabezpečenie a nahlási, či nie je problém s aktuálnym antivírusom, či sú správne nakonfigurované aktualizácie databázy, nastavenia brány firewall atď.

*

Bezpečnostný skener spoločnosti Microsoft

Webové stránky: //www.microsoft.com/

Prebieha rýchla kontrola počítača v programe Microsoft Safety Scanner

Toto je antivírusový nástroj od spoločnosti Microsoft sám. Je to samostatný antivírus. Ak máte podozrenie, že je váš počítač infikovaný, jednoducho si stiahnite tento nástroj a spustite skenovanie.

Funguje autonómne, nie je potrebné pripojenie na internet (upozorňujem však, že programový súbor váži viac ako 100 MB! Navyše po 10 dňoch je potrebné nástroj znova stiahnuť, pretože aktualizácia databázy sa neposkytuje automaticky).

*

Na kontrolu jednotlivých súborov a adries URL

Virustotal

Webová stránka: //www.virustotal.com/ru/

Virustotálne hlavné okno

Jedna z najslávnejších služieb na rýchlu online kontrolu odkazov a súborov. Najdôležitejšia vlastnosť služby: skenujú sa naraz desiatky antivírusov: AVAST, AVG, AhnLab, Baidu, BitDefender a ďalšie známe produkty.

Súčasná kontrola s desiatkami antivírusov naraz

Maximálna veľkosť nahrávaného súboru je v súčasnosti 128 MB!

*

Dr.Web Online

Webové stránky: //vms.drweb.ru/online/?lng=ru

Vtipné názvy online antivírusu Dr.Web

Online skenovanie na vírusy podozrivých adries URL a súborov s produktom od spoločnosti Dr.Web. Okrem toho sú k dispozícii špeciálne rozšírenia prehľadávača, ktoré vás včas upozornia na nebezpečenstvo v sieti.

Upozorňujeme, že v sekcii „Patológ súborov“ (pozri obrazovku vyššie) si môžete okrem kontroly konkrétneho súboru stiahnuť bezplatnú liečivú utilitu CureIt! (môže ľahko a rýchlo prehľadať celý váš systém. Nie je v rozpore s klasickým antivírusom, môžete ho použiť ako jeho dodatok).

*

VirSCAN.org

Webová stránka: //www.virscan.org/

Hlavné okno VirSCAN

Online bezpečnostná služba, kde môžete skontrolovať súbor s niekoľkými antivírusmi naraz: AhnLab, Antiy AVL SDK, Avast, Baidu, Clamav, BitDefender a mnoho ďalších (na hlavnej stránke stránky sú označené všetky antivírusy zúčastňujúce sa na kontrole, ako aj aktuálna aktualizačná databáza) ...

Maximálna veľkosť súboru na nahranie: 20 MB. Služba tiež podporuje skenovanie archivovaných súborov vo formátoch RAR a ZIP. Služba podporuje ruský jazyk (musí byť zadaný v nastaveniach v pravom hornom rohu).

*

Jotti

Webová stránka: //virusscan.jotti.org/ru

Efektívna online platba u Jotti

Jotti je bezplatný cloudový skener súborov. Umožňuje vám spustiť súbor z databáz najpopulárnejších antivírusov v priebehu niekoľkých sekúnd: Ad-Aware, eScan, AVG, Dr.Web, Avast, ESET, Kaspersky, VBA32 atď. Veľmi užitočné pri riešení podozrivých súborov.

Výsledky testu

*

PS

V rámci tohto článku nemôžem odporučiť ? špeciálne nástroje na odstránenie adware a škodlivého softvéru, ktoré bežné antivírusy nevidia.

*

Dodatky sú vítané (komentáre sú otvorené).

A mám všetko, veľa šťastia všetkým!

?

Prvé zverejnenie: 18.04.2018

Oprava: 20.10.2020