Analógy Google Play Market alebo čo môžete použiť, ak Play Market nefunguje

Dobrý deň všetkým!

Dobré alebo zlé, ale v niektorých prípadoch musíte hľadať náhradu za Google Play Market.

Napríklad nemusí obsahovať všetky aplikácie alebo jednoducho nemusí fungovať, byť neprístupný (čo mimochodom nie je také zriedkavé).

Vlastne som o analógoch premýšľal práve kvôli nefunkčnosti trhu so smartfónom (počas blokovania telegramu v Rusku). Ukazuje sa, že existuje pomerne veľa zaujímavých alternatív s tisíckami prezentovaných aplikácií! .. ?

Myslím si, že aspoň niekoľko služieb by malo byť označených ako záložky, aby ste si v prípade problémov na trhu mohli stiahnuť niektoré z najnutnejších programov. Stále je oveľa bezpečnejšie sťahovať aplikácie z hlavných oficiálnych služieb ako z neznámych stránok ...

Úvod je možné v tomto bode dokončiť, poďme na vec ... ?

*

? Dodatok!

Možno vám bude užitočný článok s dôvodmi, prečo nemusí trh Google Play fungovať

*

Analógy na trhu Google Play

Galaxy Store (pre majiteľov Samsung)

Stránka vývojára: //www.samsung.com/

Galaxy Store - viac snímok obrazovky

Ak máte telefón Samsung (a v Rusku je ich veľa) - venujte pozornosť predinštalovanej aplikácii Galaxy Store. Toto nie je veľmi zlá náhrada za Google Play (áno, má menej aplikácií, ale má všetko najobľúbenejšie: témy, hry, sociálne siete atď.).

Galaxy Store navyše kladie menší dôraz na systém (neustále aktualizácie), čo má pozitívny vplyv na energiu batérie (a zaťaženie procesora).

Mimochodom, ak máte účet Samsung, môžete stratiť telefón pomocou funkcie vyhľadávania (približne ?, ako som už popísal tu).

Poznámka: mimochodom, začiatkom roka 2020. boli správy o možnom uvoľnení ich obchodov od spoločností Lenovo, Huawei a ďalších výrobcov.

*

Amazon AppStore

Webová stránka: //www.amazon.com/

Amazon AppStore - obrazovka hlavného okna

Veľmi zaujímavý analóg. Všeobecne platí, že Amazon.com (jeden z najväčších obchodných domov v USA) poskytuje službu distribúcie svojich aplikácií, ale postupom času jeho popularita výrazne vzrástla. K dnešnému dňu zhromaždil viac ako 300 000 aplikácií.

Politika spoločnosti je veľmi „mäkká“ a umožňuje všetkým vývojárom zverejňovať svoje aplikácie (samozrejme po ich testovaní).

Zaujímavosť: každý deň sa jedna a tá istá aplikácia v tomto obchode distribuuje bezplatne komukoľvek. Stojí za zmienku, že môžu byť rozdané aj veľmi drahé aplikácie.

Nevýhoda: „problém“ s ruským jazykom (mnoho aplikácií tu ho jednoducho nepodporuje).

*

APKČistý

Webové stránky: //apkpure.com/ru/

APKPure - domovská stránka

Tento obchod sa líši od trhu Play v tom, že si tu môžete stiahnuť aplikáciu v súbore APK. To zase umožňuje ľahký a rýchly prenos inštalačného súboru k ďalším používateľom (napríklad tým, ktorí nemajú prístup do tohto obchodu).

Táto služba ponúka mnoho z najpopulárnejších hier a programov. Jedno z hesiel služby: neexistujú žiadne softvérové ​​bariéry ani bariéry v distribúcii súborov APK.

Celkovo vzaté, veľmi zaujímavá alternatíva. Všetko je tu navyše v ruštine, čo je tiež veľmi podmanivé. Odporučiť!

*

F-Droid

Webové stránky: //f-droid.org/en/packages/

F-Droid - hlavná stránka služby

F-Droid obsahuje iba freeware (mimochodom, každá aplikácia je tu licencovaná pod Apache alebo GNU, čo tiež zvyšuje dôveryhodnosť služby). F-Droid je podporovaný a existuje iba pre nadšenie vývojárov a dary používateľov.

Tiež by som poznamenal, že služba je veľmi jednoduchá a niekedy dokonca vyzerá „staromódne“. Ale ak sa na to pozriete z jednej a z druhej strany, je vyrobená v štýle minimalizmu, kde nie je nič nadbytočné (a teraz je to v trende!).

Okrem toho obsahuje dobrú zbierku bezplatných hier a programov (s licenciou!). Preto si F-Droid zaslúži veľmi dobré hodnotenie (podľa mňa) a môžem ho pokojne odporučiť vášmu známemu!

Nevýhody: F-Droid nie je preložený do ruštiny.

*

SlideME

Webové stránky: //slideme.org/applications

SlideME - hlavná stránka webu

Tento obchod s aplikáciami je mimochodom starší ako Google Play. Okrem toho tu existujú niektoré z najprísnejších pravidiel výberu: služba z 3 aplikácií odmietne 2 (aby tu „prelomili“, musia vývojári aplikácií tvrdo pracovať v doslovnom zmysle slova!).

Rád by som poznamenal, že v SlideME nenájdete programy s dostatkom reklamy, s neoprávneným spektrom právomocí a s rôznymi podozrivými činnosťami. Všeobecne platí, že ak sa obávate o bezpečnosť svojho prístroja, potom je táto služba určená pre vás.

Medzi nedostatky: nie je tu žiadny ruský jazyk (napriek tomu sú v zozname aplikácií k dispozícii aj tie, v ktorých je k dispozícii ruština).

*

Aptoid

Web pre vývojárov: //ru.aptoide.com/

Aptoide - screenshot domovskej stránky

Veľký alternatívny obchod s aplikáciami pre Android. Táto služba má už 300 miliónov používateľov po celom svete!

Aptoide poskytuje možnosť vyhľadávať hry a aplikácie bez akýchkoľvek obmedzení (napríklad v Rusku - môžete si stiahnuť aplikáciu lokalizovanú pre prácu v Anglicku ...).

Upozorňujeme, že Aptoide starostlivo kontroluje prítomnosť škodlivého kódu v aplikáciách vo svojom obchode. Sťahujú sa aplikácie ako súbory APK!

Mimochodom, v súčasnosti má služba asi 1 milión aplikácií! Je kam sa túlať ... ?

*

ApkMirror

Webové stránky: //www.apkmirror.com/

ApkMirror - hlavná stránka služby

ApkMirror je dobrý obchod, kde nájdete veľa zastaraných aplikácií (v iných obchodoch si spravidla môžete stiahnuť iba jednu verziu, najnovšiu - na výber sú desiatky verzií ...).

Upozorňujeme, že aplikácie z tohto webu sa sťahujú ako súbory APK. Napriek tomu, že všetky aplikácie na webe sú antivírusovo prehľadané, nezabudnite si ich skontrolovať sami.

Poznámka: služba je dostupná iba prostredníctvom bežného prehliadača (pre Android neexistuje špeciálna aplikácia). To, mimochodom, má mierne nepríjemnosti: ak potrebujete aktualizovať niektorú aplikáciu, budete to musieť urobiť manuálne ...

*

Mobile9

Webová stránka: //www.mobile9.com/

Mobile9 - hlavná stránka

Táto služba sa líši od ostatných v tom, že obsahuje nielen desaťtisíce aplikácií, ale aj vyzváňacie tóny, témy, tapety a ďalšie súbory pre váš telefón. Svoje zariadenie môžete zmeniť na nepoznanie!

Mimochodom, je tu veľmi veľká komunita: niekoľko miliónov ľudí. Registrovaní používatelia si môžu medzi sebou vymieňať správy, komentovať aplikácie, hodnotiť ich atď. Akási minispoločnosť. sieť.

Podotýkam, že všetky zverejnené aplikácie sú zadarmo (minimálne pre prvotné zoznámenie). Túto službu možno odporučiť všetkým záujemcom o zábavný obsah.

Poznámka: Mobile9 podporuje ruský jazyk.

*

Mi Store (pre majiteľov Xiaomi)

Webová stránka: //mobile.mi.com/ru/

Mi Store - snímka obrazovky aplikácie

Moderné smartphony od Xiaomi majú svoj vlastný obchod s aplikáciami - Mi Store (akýsi analóg trhu Play)!

V obchode Mi Store si môžete stiahnuť stovky rôznych hier a aplikácií. Upozorňujeme, že obchod pohodlne triedi všetky tieto položky v závislosti od ich popularity, hodnotenia (hodnotenie používateľov) a dátumu vydania.

Čo je frustrujúce: pre čínske publikum existuje veľa aplikácií (nie každý softvér má ruský preklad). Keď však Play Market nefunguje, Mi Store vám určite umožní vyhľadať a stiahnuť všetky najpotrebnejšie a najpopulárnejšie (čo znamená, že bude plniť svoju funkciu ✌).

*

Obchod Yandex

Webová stránka:  //store.yandex.ru/

Dôležité: od 1. septembra 2020. Spoločnosť Yandex oznámila zatvorenie obchodu (aplikácie, ktoré ste si predtým stiahli, budú naďalej fungovať). Dúfajme, že sa po nejakom „rebrandingu“ služba oživí v novej podobe ...

Yandex Store - hlavná stránka služby

Dobrá alternatíva pre trh Google Play. Služba je kompletne v ruštine, obsahuje viac ako 100 000 aplikácií pre Android. Väčšinou sú predstavené hry a programy od ruských vývojárov.

Na zakúpenie softvéru môžete použiť:

  • zostatok na mobilnom telefóne;
  • Peniaze Yandex;
  • bankové karty;
  • bonusy (Yandex Store vám dáva 10% za každý nákup).

Tiež by som poznamenal, že služba berie bezpečnosť veľmi vážne. Všetky aplikácie sú dôkladne testované. Všeobecne si služba zaslúži dosť vysoké hodnotenie, odporúčam!

*

1MOBILNÉ

Webové stránky:  //www.1mobile.com/

Poznámka (od 15.11.18): odstránený aktívny odkaz, pretože stránka bola posledných pár dní nefunkčná ...

1 MOBILE je jedno z najlepších bezplatných trhov s aplikáciami

Tento trh sa vyznačuje predovšetkým tým, že sa tu prijímajú iba bezplatné aplikácie (t. J. Odtiaľto si môžete stiahnuť akékoľvek aplikácie zadarmo a oficiálne). Mimochodom, aplikácie sa sťahujú ako bežné súbory APK (čo je v niektorých prípadoch tiež veľmi výhodné!).

Tiež by som poznamenal, že služba sa umiestňuje skôr ako zábava (preto obsahuje veľké množstvo hier, zaujímavé a vtipné aplikácie, vtipy).

Mimochodom, existuje tu modul odporúčaní, ktorý je založený na vašich záujmoch a radí vám v podobných aplikáciách, ktoré by vás mali zaujímať.

Počet aplikácií už prekročil 1 000 000! Takže vždy budete mať čo robiť!

*

Ak poznáte nejaké ďalšie zaujímavé obchody s aplikáciami, potom budú doplnky veľmi užitočné!

Šťastnú prácu!

?

Prvýkrát zverejnené: 28.09.2018

Oprava: 2.09.2020