Ako zistiť rýchlosť čítania / zápisu na flash disku (určujeme skutočnú rýchlosť práce)

Otázka používateľa

Ahoj.

Nie je to tak dávno, čo som si na AliExpress objednal 32 GB flash disk. Zdá sa, že funguje, ale informácie na ňom sa kopírujú veľmi dlho (aj keď podporuje USB 3.0 a pripájam ho k rovnakému portu).

Povedzte mi, ako skontrolovať jednotku USB flash, je s ňou všetko v poriadku, aká je jej skutočná rýchlosť?

PS Zdá sa, že som začal chápať, prečo je veľa produktov na AliExpress tak lacné ...

Ahoj.

Samotný obchod s tým bohužiaľ nemá nič spoločné - mohli ste si kúpiť USB flash disk v neprimeranej kvalite na akomkoľvek inom mieste (tu máte také šťastie). Aj keď je samozrejme nepravdepodobné, že by nákup flash diskov slávnych značiek (Adata, Kingston, Sandisk atď.) Narazil na rôzne špinavé triky ...

A tak nižšie v článku zvážim proces testovania v niekoľkých pomocných programoch, ktoré vám pomôžu skontrolovať fungovanie vášho flash disku. Začnime ... ?

*

Ako určiť skutočnú rýchlosť jednotky flash

Metóda 1: použitie rýchleho testu v CrystalDiskMark

Oficiálna webová stránka: //crystalmark.info/download/index-e.html

DiskMark je kompaktný malý nástroj, ale veľmi efektívny z hľadiska testovania rôznych diskov: pevných diskov (HDD), diskov SSD, flash diskov, pamäťových kariet atď.

Umožňuje veľmi rýchlo získať skutočné údaje o rýchlosti čítania / zápisu z disku. Nepotrebuje inštaláciu, stačí rozbaliť archív a spustiť spustiteľný súbor. Nižšie je uvedený malý návod na testovanie jednotky USB flash v nej.

  1. najskôr pripojte jednotku flash k portu USB a spustite obslužný program;
  2. potom nastavte parametre: zvoľte počet prechodov (zvolil som 1, pre objektivitu, nastavte viac), veľkosť súboru (pre flash disky, odporúčam nastaviť 100-200MiB), a zadajte písmeno jednotky;
  3. spustiť začiatok testu - tlačidlo ALL ;

    DiskMark - začíname

  4. po chvíli uvidíte čísla v dvoch stĺpcoch Read a Write (čítanie a zápis). Musíte sa navigovať podľa prvého riadku Seq  - to je postupná rýchlosť zápisu, čítania.

    Rýchlosť čítania - 37 MB / s, zápis - 7 MB / s (snímka obrazovky okna DiskMark)

*

Metóda 2: Použitie USB-Flash-Benchmark

Oficiálna webová stránka: //usbflashspeed.com/

Softpedia (odkaz na stiahnutie): //www.softpedia.com/

Vynikajúca pomôcka na testovanie flash diskov rôznych výrobcov a úprav. Na oficiálnej webovej stránke obslužného programu sa môžete oboznámiť s výsledkami testov iných flash diskov, nájsť najrýchlejšie disky (mimochodom veľmi pohodlné!).

USB-Flash-Benchmark nepodporuje ruštinu, ale jeho použitie je celkom jednoduché. Kroky zvážim.

1) Vložte USB flash disk do USB portu vášho počítača / notebooku. Upozorňujeme, že ak váš flash disk podporuje USB 3.0, pripojte ho tiež k portu USB 3.0 (zvyčajne sú také porty označené modrou farbou).

Ďalším príkladom sú USB 2.0 a USB 3.0

2) Stiahnite a spustite nástroj USB-Flash-Benchmark (nemusíte ho inštalovať, stačí rozbaliť archív).

3) Ďalej v nástroji vyberte písmeno jednotky (naša jednotka USB) a stlačte tlačidlo „Benchmark“ (pozri snímku obrazovky okna nižšie).

Mimochodom, upozorňujeme, že výberom požadovanej jednotky uvidíte na nej všetky informácie: sériové číslo, výrobcu, modelový rad, VID, PID, skutočnú veľkosť. Tieto informácie sú mimochodom veľmi užitočné.

Počas testovania nepracujte s jednotkou USB flash a program neprerušujte.

USB-Flash-Benchmark - začiatok testovania

4) Testovanie môjho flash disku trvalo asi 5-7 minút. čas (čas závisí od veľkosti jednotky flash a rýchlosti portu). Vo výsledkoch uvidíte graf s priemermi pre každú veľkosť súboru (16, 8, 4 MB).

Mimochodom, venujte pozornosť odkazu „Nahlásiť odkaz“ . Dôrazne vám odporúčam otvoriť ho, stránka bude obsahovať vaše priemerné informácie o teste.

Výsledky testu // venujte pozornosť odkazu na správu

5) Tu v skutočnosti samotné čísla: približne 32,1 MB / s  - rýchlosť čítania a 12,03 MB / s  - rýchlosť zápisu.

Čísla, úprimne povedané, sú malé, ale flash disk patrí k možnostiam rozpočtu a používa sa zriedka.

Výsledky testov môjho flash disku Toshiba na webovej stránke obslužného programu (priemerné údaje)

*

Metóda 3: Kontrola rýchlosti a chýb Check Flash

Stránka vývojára: //www.mikelab.kiev.ua/index.php?page=PROGRAMS/chkflsh

Skontrolujte Flash - jednotka sa kontroluje

Toto je bezplatná utilita, ktorá skontroluje nielen rýchlosť flash disku, ale aj vyhodnotí jeho výkon a skontroluje chyby. Nástroj podporuje takmer všetky typy USB flash diskov. Nevyžaduje inštaláciu, podporuje ruský jazyk v plnom rozsahu.

Okrem priamej kontroly chýb a rýchlosti môže nástroj Check Flash upravovať informácie o diskových oddieloch, ukladať a obnovovať obrázky diskových oddielov (alebo celého disku ako celku), úplne mazať obsah disku (aby nikto nemohol nič obnoviť). od toho).

Na začiatok: stačí vložiť flash disk do USB portu, spustiť utilitu a určiť pre ňu písmeno jednotky, kliknúť na tlačidlo „ŠTART“ .

Potom sa začne test, treba len čakať. Mimochodom, obslužný program funguje dostatočne dlho. Ja, ak to skontrolujem sám, zvyčajne nečakám na koniec (10 - 15 minút) - získam objektívne výsledky (ak nie sú žiadne chyby, s najväčšou pravdepodobnosťou je všetko v poriadku s diskom).

? Poznámka: Rýchlosť overenia a prevádzky pomôcky (podľa uistenia vývojára) sa rovná maximálnej rýchlosti vašej jednotky.

*

PS

Nie je nezvyčajné nájsť v predaji flash disky veľkostí 300-500 a dokonca 1 000 GB (všetko závisí od fantázie predajcu a dôveryhodnosti kupujúceho)!

Navyše nikoho netrápi, že jeho náklady sú veľmi nízke (mimochodom, najčastejšie sa to nachádza v rôznych čínskych obchodoch). Chcem vás varovať: v mnohých prípadoch bude skutočný objem jednotky flash oveľa menší! Ako skontrolovať skutočnú hlasitosť vášho flash disku sa dozviete z nižšie uvedeného článku.

? Pomoc!

Ako zistiť skutočný objem flash disku a obnoviť jeho výkon (čínske falošné pre 120, 240, 500-1000 GB).

*

To je zatiaľ všetko ...

Veľa štastia!

?

Prvé zverejnenie: 02.12.2017

Oprava: 10.02.2020