Ako zistiť skutočný objem jednotky flash a obnoviť jej výkon (čínske falzifikáty pre 120, 240, 500 - 1 000 GB)

Otázka od obete ...

Dobrý deň.

Kúpil som si USB flash disk v čínskom obchode AliExpress (sľúbený za ~ 700 rubľov. 500 GB). Jednotka flash prišla o pár týždňov neskôr, vložila ju do USB portu a pozrela sa na vlastnosti môjho počítača: vlastne 500 GB. Potešil som sa!

Radosť však nebola dlhá. Po tom, čo som na ňu skopíroval 3-4 filmy, sa objavila chyba záznamu. Snažím sa to naformátovať - ​​nie je naformátované. Čo robiť, dá sa to obnoviť? Začal som pochybovať o kvalite takýchto výrobkov, možno o falošnej jednotke flash, čo si o tom myslíš?

Dobrý deň!

Všeobecne môj osobný názor: normálny produkt nemôže stáť menej ako je priemer na trhu a je lacnejší ako jeho cena.

Pokiaľ hovoríme o flash disku, potom za tieto peniaze si môžete kúpiť 4-16 GB flash disk, v závislosti od výrobcu a rozhrania. A už samotná skutočnosť, že za tak nízku cenu sa ponúka pomerne drahý produkt, už mala byť upozornená ... ☝

Ale nech je to akokoľvek, a taký flash disk sa dá vrátiť k bežnému výkonu, samozrejme, len jeho objem nebude 500 GB, ale oveľa menej ...

Poviem vám o všetkom v poriadku.

? Pomoc!

Pokyny na určenie skutočnej rýchlosti jednotky flash

*

Určenie hlasitosti jednotky flash

Niekoľko slov o pamäťových bunkách a ovládači

Akákoľvek jednotka flash sa skladá z pamäťových buniek (v skutočnosti sú tam zapísané údaje) a radiča (tento „kúsok“ spája pamäťové bunky a umožňuje vám s nimi pracovať).

Je zrejmé, že ak majú pamäťové bunky v jednotke flash 8 GB, nemôžete na jednotku flash zapísať viac ako 8 GB (to sa jednoducho nedá fyzicky). Čo je však zodpovedné za zobrazený objem vo vlastnostiach jednotky flash a za jej fungovanie? Kontrolór ! ☝

Ovládače sú často univerzálne, okamžite pre konkrétnu sériu flash diskov. A potom je to šité správnym spôsobom pre konkrétny objem jednotky flash.

Existujú však prefíkaní predajcovia, ktorí upravia radič podľa potreby - a jednotka flash vo vašich vlastnostiach začne ukazovať 500 GB alebo 1 000 GB (v skutočnosti budú mať pamäťové bunky rovnakých 8 GB). Cítite, kde je „pes“ zakopaný? ?

V skutočnosti môžu nepoctiví predajcovia / výrobcovia obnoviť USB flash disk na požadovaný objem a predať ho. A ako to bude fungovať, keď bude tých 8 GB plných - je im to jedno!

Áno, a klam sa zvyčajne neodhalí okamžite: veľa používateľov plní objem postupne (a nie každý pochopí, čo je to - objavila sa nejaká chyba ... No, často sa objavujú ?).

*

Diagnostika jednotky Flash: určenie skutočnej veľkosti pamäťových buniek

Na túto prácu potrebujeme špeciál. užitočnosť ? ...

? H2testw

Webové stránky: //www.heise.de/download/product/h2testw-50539

Utilita od nemeckých programátorov. Veľmi jednoduché, nevyžaduje sa žiadna inštalácia.

Hlavný účel: skenovanie jednotky flash na jej skutočnú fyzickú pamäť. Pomôže vám rýchlo a presne určiť skutočný stav vášho disku: objem, rýchlosť. Ďalej uvediem testovanie jedného takého „super“ flash disku pre 120 GB.

A tak nižšie najskôr ukážem vlastnosti  experimentálneho flash disku (tým bude jasnejšie, čo mám na mysli).

Poznámka : skopírujte všetky dôležité údaje z tejto jednotky flash, v procese obnovy sa z nej odstránia všetky súčasné údaje.

Jednotka Flash 120 GB

Ďalej si musíte stiahnuť a spustiť utilitu H2testw a:

 1. prepnúť jazyk v nástroji na angličtinu (myslím, že je to pohodlnejšie ?);
 2. vyberte nosič - to znamená našu jednotku flash (tlačidlo Select Target);
 3. stlačte tlačidlo „Write + Verify“ a trpezlivo čakajte na koniec testu (ktorý môže trvať niekoľko hodín, všetko závisí od rýchlosti jednotky flash a jej hlasitosti).

Spustite skenovanie

Špeciálne som zvýraznil výsledky skenovania:

 1. Zápis: skutočná rýchlosť zápisu na USB flash disk (2,82 MByte / s);
 2. Overovanie: skutočná rýchlosť čítania z flash disku (12,4 MByte / s);
 3. 14,8 GByte v poriadku: skutočná veľkosť jednotky flash, t.j. ~ 15 GB. Mimochodom, skopírujte alebo si zapamätajte počet sektorov - 31068072 ( zvýraznený na snímke obrazovky nižšie, budete mať svoje vlastné číslo! Bude potrebné obnoviť jednotku flash).

Skutočná rýchlosť čítania, zápisu a skutočný objem jednotky flash

Mimochodom, ak je všetko v poriadku s vašou jednotkou flash, potom v spodnej časti okna nástroja nebudete vidieť červený pruh, ale zelený a bude na ňom nápis „Test bol dokončený bez chýb“ (preložený do ruštiny). dokončené bez chýb “). Príklad nižšie ? ...

Test prebehol normálne, nenašli sa žiadne chyby

*

Liečba a obnova jednotky flash

Na formátovanie disku a obnovenie jeho skutočnej veľkosti potrebujeme ešte jeden nástroj: MyDiskFix.

? MyDiskFix

Anglická verzia: //www.usbdev.ru/files/mydiskfix/

(Čo je zaujímavé, je to čínsky vyrobený nástroj)

MyDiskFix je bezplatný nástroj určený na nízkoúrovňové formátovanie chybných flash diskov. Schopný oživiť médiá a uviesť ich do funkčného stavu. S jeho pomocou môžete obnoviť skutočný objem jednotky flash.

Teraz sa pozrime na to, ako naformátovať jednotku USB flash v  pomôcke MyDiskFix a obnoviť jej funkčnosť a jej skutočnú veľkosť.

Najprv teda spustíme obslužný program a zadáme nasledujúce parametre:

 1. označíme nosič (našu jednotku flash), stĺpec Vyberte zariadenie ;
 2. nastaviť metódu formátovania na Nízku úroveň (nízku úroveň);
 3. označíme náš počet pracovných sektorov (graf Sektory ), ktorý sme dostali od utility H2testw (pozri predchádzajúcu snímku obrazovky);
 4. a kliknite na tlačidlo Spustiť formát (pozri snímku obrazovky nižšie);
 5. poznámka: ak máte čínsku verziu nástroja MyDiskFix, postupujte podľa umiestnenia modulov v angličtine, všetky funkcie v čínštine sa nachádzajú na rovnakých miestach!

  Konfigurácia obslužného programu MyDiskFix

Po tom, čo obslužný program MyDiskFix naformátuje jednotku flash, uvidíte správu z Windows, že bolo nájdené nové médium bez súborového systému, a ponuku na jeho formátovanie (pozri snímku obrazovky nižšie).

Formátovanie jednotky USB flash v systéme Windows

Môžete nezávisle prejsť na „Tento počítač“ , vybrať USB flash disk a naformátovať ho štandardným spôsobom. Mimochodom, upozorňujeme, že objem jednotky flash bude skutočný, t.j. 14,5 GB (nie ~ 120 ako predtým)!

Jednotka flash sa obnoví, skutočný objem jednotky flash je 14,5 GB

Jednotka flash by teraz mala fungovať dobre. ?

*

PS 

Ak nebolo možné obnoviť jednotku flash týmto spôsobom, pokúste sa nájsť špeciálny nástroj pre radič jednotky flash (po znalosti identifikátorov VID a PID) a naformátujte s ním médium. Všeobecne je táto téma dosť veľká a otvoril som ju v jednom zo svojich článkov (odkaz uvádzam nižšie).

? Pomoc!

Obnova jednotky USB flash: identifikácia radiča a firmvér jednotky - pozrite si pokyny krok za krokom

*

To je všetko, každý má pri výbere a kúpe tovaru chladnú hlavu.

Veľa štastia!

?

Prvýkrát zverejnené: 23.06.2017

Oprava: 01.03.2020