Ako pripojiť externý mikrofón k notebooku alebo PC: niekoľkými spôsobmi

Otázka používateľa

Ahoj.

Povedzte mi, ako sa pripojiť k počítaču a nastaviť externý kondenzátorový mikrofón (krok za krokom).

Len z toho nemôžem dostať zvuk, aj keď sa zdá, že som urobil všetko správne: pripojil som ho k ružovému zvukovému výstupu, v nastaveniach zvuku systému Windows nastavil všetko na maximum. objem - a nič ...

PS Pre istotu som skontroloval mikrofón na inom PC - všetko tam funguje. Na oboch aktualizovaných zariadeniach so systémom Windows 10 bol systém skontrolovaný na prítomnosť vírusov.

S pozdravom Natalia ...

Ahoj.

Vo všeobecnosti mi už boli podobné otázky viackrát kladené v komentároch (napríklad v článku o pripojení slúchadiel s mikrofónom k ​​PC). Bodkovanie „Ja“ - zvážte postup z rôznych uhlov a podrobnejšie!

Takže ...

? Mimochodom!

Notebooky majú zabudovaný mikrofón a dajú sa tiež zapnúť a použiť pre vaše potreby (veľa používateľov o tom ani nevie ...).

*

Pripojenie a konfigurácia externého mikrofónu v systéme Windows

Možnosť 1: klasický spôsob

KROK 1

Na začiatok odporúčam zaobstarať si mikrofón a starostlivo preskúmať jeho zástrčku: koľko kontaktov sa na ňom nachádza?! Pozri fotku nižšie.

Rozbalenie mikrofónu

*

Klasický mikrofón má 3 kontakty na zástrčke (ak máte 4, potom je toto zariadenie určené na pripojenie k konektoru pre náhlavnú súpravu . Takéto konektory sa inštalujú do mnohých moderných notebookov / telefónov).

Venujte pozornosť fotografii nižšie: ikony klasických zvukových konektorov a náhlavných súprav sa výrazne líšia! Ak máte na svojom zariadení konektor pre náhlavnú súpravu a mikrofón je klasický - pozrite si možnosť 2 nižšie.

? Pomoc!

Jeden vstup pre slúchadlá a mikrofón v notebooku - ako ich pripojiť

Konektory pre náhlavnú súpravu a klasický mikrofón!

Na PC spravidla vždy (aspoň na zadnej stene systémovej jednotky) vždy existuje najbežnejší konektor mikrofónu (označený ružovou farbou). Práve k nemu musíte pripojiť mikrofón (so zástrčkou s 3 kontaktmi)!

Kam pripojiť mikrofón

KROK 2

Dvakrát skontrolujte, či máte na zvukovej karte nainštalované ovládače, mat. doska a ďalšie zariadenia, fungujú tieto zariadenia normálne (na začiatok aspoň venujte pozornosť: je v reproduktoroch / slúchadlách zvuk?).

Všeobecne platí, že v ideálnom prípade ísť ? do Správcu zariadení a zobraziť zoznam zariadení v záložkách "Audio vstupy ...", "Sound, zverina a zariadení videa", "videoadaptéra", "Ostatné zariadenia", atď. Existuje by nemali byť zariadenia so žltými výkričníkmi!

? Pomoc!

1) Ako nainštalovať ovládač zvuku. Vyhľadajte zvukové ovládače (napríklad Realtek).

2) Automaticky aktualizujte ovládače pomocou špeciálov. inžinierske siete.

Ovládač grafickej karty je nainštalovaný (vľavo), žiadny ovládač (vpravo) nie je.

KROK 3

Mikrofón je pripojený, ovládače nainštalované - poďme ďalej ... ?

Teraz musíte otvoriť nastavenia zvuku v systéme Windows - potrebujete na to správcu úloh (klávesová skratka: Ctrl + Alt + Del). V ňom musíte kliknúť na ponuku „Súbor / nová úloha“ a použiť príkaz  mmsys.cpl . Pozri príklad nižšie. ?

mmsys.cpl - nastavenie zvuku

Ďalej by ste mali otvoriť okno „Zvuk“ . V ňom musíte prejsť na kartu „Nahrávanie“ : tu sa zobrazia všetky skutočné a virtuálne mikrofóny pripojené k systému.

Externý mikrofón má zvyčajne označenie niečo ako „Microphone / Realtek (R) Audio“  - musíme otvoriť jeho vlastnosti (ak máte na tejto karte veľa zariadení a neviete, ktoré z mikrofónov ste práve pripojili - začnite s prvý a dvakrát ich skontrolujte, či je všetko rovnaké ako nižšie ...).

Záznam - vlastnosti

Ďalej otvorte kartu „Počúvať“ , začiarknite políčko „Počúvať z tohto zariadenia“ a kliknite na tlačidlo „Použiť“  - teraz skúste niečo povedať do mikrofónu. V ideálnom prípade by ste mali začať počuť seba z reproduktorov / slúchadiel, všetko, čo hovoríte do mikrofónu.

Počúvajte z tejto jednotky

Ak nie (tj. Z reproduktorov nič nepočujete):

  • ovládač nie je nainštalovaný na zvukovej karte;
  • alebo boli otvorené vlastnosti pre iný mikrofón;
  • mikrofón je vypnutý alebo poškodený (napríklad v blízkosti zástrčky majú často ohnuté vodiče).

*

Mimochodom , vo vlastnostiach mikrofónu na karte „Úrovne“  môžete upraviť jeho hlasitosť a zosilnenie (ak je to potrebné). Zvyčajne pri nastavovaní vysokej úrovne hlasitosti môže mikrofón začať syčať (čo je dobré). Všeobecne je to v praxi nakonfigurované pre konkrétny model zariadenia ...

Hlasitosť mikrofónu

KROK 4

Ak máte Windows 10 (zvyšok tohto kroku je možné preskočiť), musíte programom povoliť používanie mikrofónu (bez toho ich OS zablokuje!).

To sa deje v parametroch OS: najskôr musíte stlačiť Win + i , prejsť do časti „Súkromie / oprávnenia aplikácií / mikrofón“ a prepnúť posúvač do režimu „Zapnuté“. ... Pozri snímku obrazovky nižšie. ?

Povoliť prístup k mikrofónu

Potom zapnite mikrofón pred aplikáciami, ktorým dôverujete a ktoré budete používať: Skype, Microsoft Edge, Voice Recorder atď.

Hlasový záznam je povolený

KROK 5

A posledná vec: spustite jednu z tých aplikácií, v ktorých ste chceli použiť mikrofón (odporúčam najskôr „Voice Recorder“ ).

Hlasový záznam

Zapnite zvukový záznam a povedzte niečo do mikrofónu. Potom skontrolujte, ako bola zaznamenaná vaša reč, či neobsahuje rušenie alebo syčanie.

Všeobecne platí, že ak ste kráčali krok za krokom a v žiadnej fáze ste nemali chyby, všetko by malo fungovať správne!

Práca s programom nahrávania hlasu

*

Možnosť 2: pomocou adaptéra (ak máte konektor pre náhlavnú súpravu)

Ak ste si pri kúpe mikrofónu nevšimli, že máte na svojom notebooku napríklad konektor pre náhlavnú súpravu (tj. Pre zástrčku so 4 kontaktmi a na mikrofóne máte 3) - ako sa hovorí „vy by si nemal sypať popol na hlavu "... ?

Konektory pre náhlavnú súpravu a klasický mikrofón!

Teraz sú v zľave zľavy. adaptéry, ktoré umožňujú pripojenie klasického klasického mikrofónu (a slúchadiel / reproduktorov) k konektoru pre náhlavnú súpravu. Pozri fotku nižšie. ?

? Pomoc!

Takéto maličkosti si môžete kúpiť v ktoromkoľvek obchode s počítačmi (alebo objednať v Číne).

Pripojenie mikrofónu k konektoru náhlavnej súpravy

V opačnom prípade sa všetky nastavenia vykonajú rovnakým spôsobom ako v prípade možnosti 1 (pozri vyššie v článku).

*

Možnosť 3: cez externú zvukovú kartu (ak zvukový konektor nefunguje)

Ak vo svojom počítači nemáte zvukovú kartu alebo k nej nemôžete pripojiť mikrofón alebo váš laptop má iba konektor pre slúchadlá, riešením môže byť mini USB zvuková karta. Môže sa však použiť namiesto adaptéra opísaného v 2. verzii.

Je to „bežná jednotka USB flash“, ktorá má dva zvukové konektory: pre mikrofón a slúchadlá / reproduktory. Môže byť pripojený k akémukoľvek PC / notebooku, ktorý má USB port.

V modernom operačnom systéme Windows 7/8/10 sa konfiguruje automaticky a doslova za 2 - 3 sekundy. po vložení do USB portu je pripravený na použitie!

Externá zvuková karta USB

? Pomoc!

Takéto mini USB zvukové karty môžete kúpiť v čínskych online obchodoch.

Možno jediná nevýhoda: zaberie port USB, čo nie je v prípade notebookov vždy výhodné. Odporúčam okamžite objednať rozbočovač USB v súprave. ?

Zvuková karta

Poznámka: Konfigurácia a testovanie mikrofónu v systéme Windows bude podobné možnosti 1 popísanej vyššie v článku.

*

Možnosť 4: použitie bluetooth mikrofónu

Mnoho moderných mikrofónov je vybavených modulmi Bluetooth, čo je veľmi pohodlné (žiadne ďalšie káble, žiadne adaptéry, ďalšie zvukové karty atď.).

? Pomoc!

Nastavenie Bluetooth v počítači (PC): pripojenie adaptéra -> inštalácia ovládača -> párovacie zariadenia

Pripojenie mikrofónu Bluetooth, slúchadiel, náhlavnej súpravy atď. V modernom systéme Windows 10 je zvyčajne veľmi jednoduché:

  • najskôr musíte zapnúť samotné zariadenie (napríklad mikrofón) a otvoriť parametre OS ( Win + i );
  • v časti „Zariadenia / Bluetooth“ povoľte Bluetooth;
  • kliknite na tlačidlo „pridať zariadenie“ .

Zapnutie zariadenia Bluetooth (Windows 10)

Ďalej bude Windows skenovať a detekovať zariadenia v okolí, ktoré sú k dispozícii na pripojenie - stačí si vybrať mikrofón zo zoznamu, ktorý sa nachádza, a súhlasiť s párovaním. ?

Výber nájdených zariadení na pripojenie

Podrobnejšie je proces pripojenia zariadení Bluetooth k počítaču / notebooku (s možnými nuansami a chybami) analyzovaný v jednom z mojich predchádzajúcich článkov (odkaz na ne je uvedený nižšie).

? Pomoc!

Podrobné pripojenie Bluetooth bezdrôtových slúchadiel s mikrofónom k ​​telefónu a počítaču / notebooku.

*

Dodatky k tejto téme sú vítané!

Dobré zdravie!

?