Ako zmeniť tapetu na ploche, ako ju zverejniť. Čo ak sa tapeta nezmení?

Dobrý deň!

Takmer nikto z používateľov neopustí obrázok pozadia systému Windows na pracovnej ploche, ktorý bol pôvodný (po inštalácii v systéme OS).

Zvyčajne každý chce zinscenovať niečo, čo má rád, z filmov, hier, futbalu, závodenia atď. V skutočnosti to urobíme v tomto článku (najmä preto, že obrázok na pozadí sa nie vždy mení obvyklým spôsobom ...).

Mimochodom, myslím si, že v tomto článku by sa malo povedať pár slov aj o živých tapetách (tzv. Obrázky s animáciou): napríklad padajúci vodopád, okoloidúca ryba, horiaca sviečka atď. Vyzerá to veľmi upokojujúco a neobvykle. Ale, bohužiaľ, v štandardných možnostiach v systéme Windows - je nemožné nainštalovať také živé tapety ...

Napriek tomu to vyriešime! .. ?

? Mimochodom!

Na blogu - odkaz mám malý výber tapiet s počítačovou tematikou

*

Práca s tapetami v systéme Windows

Ako zmeniť tapetu

Metóda 1

A tak je prvá metóda vo Windows najjednoduchšia a najzrejmejšia. Zmena tapety: stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na voľné miesto na pracovnej ploche a v zobrazenej ponuke zvoliť možnosť „Personalizácia“ .

Personalizácia

Potom sa automaticky otvoria možnosti systému Windows, karta „Pozadie“ . Vlastne práve v ňom môžete nastaviť ktorýkoľvek z obrázkov ako pozadie na pracovnej ploche (pozri príklad uvedený nižšie na snímke obrazovky).

Výber tapety (možnosti systému Windows)

Poznámka: ak váš operačný systém Windows nie je aktivovaný, táto metóda nebude fungovať. niektoré karty v parametroch budú neaktívne ...

Metóda 2

Prieskumník Windows umožňuje nastaviť ktorýkoľvek z obrázkov ako pozadie pracovnej plochy jedným až dvoma kliknutiami myšou. Stačí otvoriť ľubovoľný priečinok (adresár) s obrázkami, kliknúť na požadovaný priečinok pravým tlačidlom myši a v kontextovom menu prieskumníka zvoliť požadovaný priečinok (pozri obrazovku nižšie ?).

Nastaviť ako pozadie plochy

Metóda 3

Táto metóda je univerzálna, pretože umožňuje zmeniť pozadie, aj keď nemáte otvorené možnosti systému Windows (alebo také možnosti neexistujú ...).

Najprv musíte otvoriť prehliadač Internet Explorer (je zabudovaný do všetkých operačných systémov Windows).

internet Explorer

Ďalej musíte stlačiť kombináciu tlačidiel „Ctrl + O“ („Otvoriť“) a v zobrazenej ponuke zadať buď adresu URL požadovanej webovej stránky s obrázkom, alebo stlačiť tlačidlo „Prehľadávať“ (ak je obrázok nie je na pevnom disku).

Prehľad

Potom zadajte, že prehľadávač zobrazí všetky súbory, a vyberte požadovaný obrázok.

Otvorený obrázok

Internet Explorer by mal obrázok zobraziť - zostáva na neho kliknúť pomocou RMB a v zobrazenej ponuke zvoliť možnosť „Nastaviť ako obrázok na pozadí “.

Nastaviť ako pozadie

Metóda 4

Práca s obrázkami (katalogizácia, kompresia, úpravy atď.) Je pomocou špeciálov veľmi pohodlná. programy - diváci. V tomto ohľade na mňa najviac urobí dojem XnView (odkaz na oficiálnu stránku).

Otvorte katalóg s obrázkami a vyberte požadovaný - stačí naň kliknúť pravým tlačidlom myši a v ponuke zvoliť „Nastaviť ako pozadie pracovnej plochy -> Stred“ (príklad nižšie).

XnView - vytvorí obrázok pozadia otroka. stôl - v strede

Ako nastaviť živé tapety (animované)

Živá (niekedy sa nazýva animovaná) tapeta by nemala byť obrázkom, ale videom, najlepšie vo formáte WMV (malý úryvok na 3 - 30 sekúnd). Takéto video si môžete pripraviť a komprimovať sami, alebo použiť niečo pripravené ...

Ako to nakoniec bude vyzerať, to ukáže krátke video nižšie. ?

//ocomp.info/wp-content/uploads/2019/12/11.webm

Čo musíte urobiť, aby ste nastavili podobné pozadie:

  1. choďte na jednu zo stránok so živými tapetami a stiahnite si, čo sa vám páči (príklad podobnej stránky: //oformi.net/);
  2. nainštalujte program Desktop Live Wallpapers (odkaz na webovú stránku spoločnosti Microsoft);
  3. spustite program a označte priečinok, do ktorého bola stiahnutá živá tapeta;
  4. posledným krokom je výber jedného z predtým stiahnutých súborov ...

    Screenshot okna aplikácie - výber tapety

Čo robiť, ak sa tapeta nezmení

Najskôr sa upokojte a prečítajte si poznámku až do konca ... ? 

Ďalej uvediem niekoľko najpopulárnejších dôvodov, prečo nemôžete zmeniť obrázok na otroka. stôl. Je vhodné ich absolvovať v poriadku a vykonať požadované úkony.

Dôvod 1

Najčastejšie nemôžete zmeniť tapetu z dôvodu, že Windows nie je aktivovaný (alebo je nainštalovaná počiatočná verzia, ktorá túto možnosť nepodporuje).

Riešenie je v tomto prípade jednoduché: inovujte Windows na profesionálnu verziu a aktivujte. Tiež odporúčam vyskúšať všetky vyššie uvedené spôsoby nastavenia tapety, najmä 3. a 4. (kde sa používajú programy tretích strán).

Dôvod 2

Ak ste nainštalovali akékoľvek aplikácie na prispôsobenie vzhľadu systému Windows, zmeňte efekty Aero (alebo rovnakú tapetu) - je možné, že môžu blokovať prispôsobenie vzhľadu pracovnej plochy. Skúste prejsť do ovládacieho panela systému Windows a odstrániť všetky nepotrebné ...

? Pomoc!

Ako odinštalovať program, ktorý sa nedá odstrániť - //ocomp.info/programma-dlya-udaleniya-programm.html

Chybové okno pri odinštalovaní softvéru

Dôvod 3

Mimochodom, v prístupnosti systému Windows existuje špeciálna možnosť, ktorá umožňuje odstrániť obrázok na pozadí (v predvolenom nastavení je zvyčajne zakázaný, ale nikdy neviete ...?).

Ak chcete skontrolovať túto možnosť, musíte otvoriť časť „Prístupnosť“ na ovládacom paneli systému Windows a prejsť na kartu „Optimalizácia obrazu obrazovky“ .

Špeciálne schopnosti

Ďalej posuňte stránku nadol úplne dole a skontrolujte, či nie je začiarknutie vedľa položky „Odstrániť obrázok na pozadí (ak je to možné)“ .

Ak je to možné, odstráňte obrázok na pozadí

Dôvod 4

V niektorých prípadoch je chyba v poškodení systémového súboru TranscodedWallpaper. Ak chcete vymazať neplatný súbor - stlačte kombináciu klávesov Win + R   (otvorí sa okno „Spustiť“) a použite príkaz.

% USERPROFILE% \ AppData \ Roaming \ Microsoft \ Windows \ Themes \

Ďalej odstráňte súbor TranscodedWallpaper a skúste zmeniť tapetu. Metódy sú opísané vyššie.

Dôvod 5

Ak máte problém s tapetou na počítači v kancelárii alebo v práci (tj. V práci), je veľmi pravdepodobné, že ste zakázali „hrať sa“ s obrázkami na pozadí prostredníctvom politiky skupinových domén (tj. „správca zakázal robiť všetko zbytočné, nesúvisiace s prácou ...).

Môžete skúsiť odstrániť toto obmedzenie (ak samozrejme môžete otvoriť Editor skupinových politík). Skúste stlačením Win + R kombinácie a vložte do gpedit.msc príkaz  v Spustiť okno (pozri obrázok dole).

gpedit.msc - spustiť editor skupinovej politiky

Ďalej musíte v editore otvoriť jednu z nasledujúcich častí:

Konfigurácia používateľa - ›Šablóny pre správu -› Desktop - ›Desktop (pre Windows 8/10)

Konfigurácia používateľa - ›Šablóny pre správu -› Desktop - ›Active Desktop (pre Windows 7)

Mal by mať možnosť Pozadia pracovnej plochy  - otvorte ju.

Pozadia pracovnej plochy

Potom nastavte parameter do režimu „Nenastavené“ a nastavenia uložte.

Nie je nastavené

Teraz môžete skúsiť zmeniť obraz na otroka. pracovná plocha: ak bol dôvod v nastaveniach skupinovej politiky, obrázok na pozadí sa okamžite zmení ... Je úloha dokončená ?! ...

PS

Ak nemôžete nájsť a zistiť príčinu problémov s tapetami na pracovnej ploche, možno by stálo za to preinštalovať Windows ..?

*

Dodatky k téme - vitajte ...

Veľa štastia!

?