Všetko najlepšie!
Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že používatelia sa najčastejšie stretávajú s problémom tichého zvuku pri preinštalovávaní operačného systému Windows (menej často pri výmene zariadenia za nový).
Všeobecne platí, že tichý a tichý spor: ak zvýšite hlasitosť o 100% a zvuk je sotva počuť, problém je zrejmý, ale ak očakávate hlasitosť od lacného notebooku ako múzy. centrum - tu bez komentárov je nepravdepodobné, že vám môj článok pomôže ?.
Všeobecne nižšie chcem uviesť niekoľko dôvodov, kvôli ktorým sa môže zvuk „zhoršiť“ (praskanie, brúsenie, syčanie) a znižovanie jeho hlasitosti. Dám aj nejaké tipy na zväčšenie hlasitosti ☝.
Takže ...
? Poznámka!
Ak nemáte vôbec žiadny zvuk, odporúčam vám prečítať si túto poznámku.
*
Tiché zvukové dôvody. Ako zosilniť zvuk!
Doladenie zvuku: hlasitosť a komunikácia
Najskôr odporúčam urobiť dve veci:
- kliknite na ikonu so zvukom (ako to vyzerá vo Windows 10 -
vo Windows 7 -
) a skúste spustiť „Zistiť problémy so zvukom“ . Takáto jednoduchá vec v mnohých prípadoch pomáha skontrolovať a opraviť zlyhania a poruchy systému Windows;
- otvorte mixér hlasitosti (šípka-2 na snímke obrazovky nižšie) a zvýšte hlasitosť pre každú aplikáciu, ktorá tam bude. Niekedy sa stáva, že úroveň hlasitosti je minimálna iba pre niektoré konkrétne aplikácie ...

Nastavenie hlasitosti
Teraz o niečom zaujímavejšom: o komunikácii
V systéme Windows existuje taká možnosť ako „komunikácia“ - ide o to, že „inteligentný“ systém Windows znižuje hlasitosť pri používaní počítača na konverzáciu (to znamená, že to pre vás predstavuje plus - takže lepšie počujete partnera).
Stáva sa však, že táto možnosť funguje veľmi zle - a vždy znižuje zvuk, a to nielen počas hovorov ...
Ak to chcete skontrolovať, prejdite do ovládacieho panela systému Windows a otvorte sekciu Hardvér a zvuk / zvuky (pozri snímku obrazovky nižšie ?).

Hardvér a zvuk - zvuk
Potom prejdite na kartu „Komunikácia“ a posuňte posúvač „nevyžaduje sa žiadna akcia“ . Uložte svoje nastavenia a reštartujte počítač (posledný krok je povinný!). Potom vyskúšajte, aký objem sa stal.

Zvuk - nie sú potrebné žiadne kroky
Niekoľko slov o hlasitosti
V systéme Windows existuje ďalšia možnosť, ktorá môže výrazne ovplyvniť hlasitosť. Hovoríme o hlasitosti - zvláštnej. možnosť eliminácie rozdielov hlasitosti pri zohľadnení zvláštností ľudského vnímania. Ak máte problémy s tichým zvukom, odporúčam povoliť túto možnosť .
Ak to chcete urobiť, prejdite na ovládací panel a otvorte sekciu „Hardvér a zvuk / zvuk“ : na karte „Prehrávanie“ vyberte zdroj zvuku (reproduktory, slúchadlá) a prejdite na ich vlastnosti (pozri snímku obrazovky nižšie, šípka 1) -2 ?) ...
Potom otvorte kartu „Vylepšenia“ a vo vlastnostiach vyhľadajte možnosť „Hlasitosť“ - povoľte ju, uložte nastavenia a znova skontrolujte kvalitu zvuku (mimochodom, vo Windows 8.1 sa táto možnosť nazýva trochu inak - „Ďalšie funkcie / vyrovnanie hlasitosti “).

Hlasitosť
Kontrola konektorov a vodičov
Jednou z najbežnejších príčin skreslenia zvuku, vzhľadu šumu, praskania a zníženia hlasitosti je zlý kontakt medzi reproduktormi reproduktorov (slúchadlá) a zvukovou kartou počítača.
K tomu dochádza najčastejšie v dôsledku „zlomených“ konektorov a zástrčiek, ako aj poškodenia izolácie vodičov (príklad zlomeného drôtu zo slúchadiel je uvedený na fotografii nižšie ?). Ak sa vyskytnú takéto chyby, odporúčam vymeniť drôt (alebo znovu spájkovať, ak existujú také skúsenosti ...).

Prerušený drôt na slúchadlách
Všeobecne nemusí byť prerušenie drôtu „viditeľné“ - tj. opletenie na vrchu bude neporušené, zatiaľ čo medené jadro vo vnútri bude poškodené. Skúste vodič skrútiť a ak zvuk zmizne, potom sa objavia skreslenia, problém je zrejmý.
Slúchadlá (reproduktory) môžete skontrolovať aj ich pripojením k inému počítaču, tabletu alebo hudbe. centrum a pod.

Pripojenie prijímača Bluetooth k hudobným reproduktorom. centrum
Ak problém súvisí s konektormi na zvukovej karte - opravte alebo použite externú zvukovú kartu. Teraz napríklad existujú také „bábätká“ veľkosti bežného flash disku, zatiaľ čo mnohé z nich dokážu produkovať kvalitu zvuku nie horšiu ako vstavané zvukové karty.
? Pomoc!
Na AliExpress si môžete kúpiť lacné rôzne drobnosti (napríklad zvukovú kartu).

Externá zvuková karta
Kontrola a aktualizácia ovládačov
Za každý 3-4. Problém so zvukom môžu vodiči! Presnejšie ich absencia alebo nesprávna verzia pre tento OS.
Všeobecne platí, že v prípade problémov so zvukovým ovládačom často nie je počuť vôbec žiadny zvuk (ospravedlňujem sa za tautológiu). Stáva sa však, že existoval (napríklad) Windows 7 - a ten sa potom aktualizoval na Windows 8/10. Podľa mojich pozorovaní po takejto aktualizácii nastanú problémy so zvukom ...
Najskôr odporúčam otvoriť Správcu zariadení . Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako to urobiť: stlačte klávesy WIN + R , zadajte devmgmt.msc a stlačte tlačidlo OK .

Spustite Správcu zariadení - devmgmt.msc
V Správcovi zariadení kliknite na kartu Zvukové, herné a videozariadenia . Táto karta by mala zobrazovať vašu zvukovú kartu (napríklad na obrazovke nižšie - Realtek High Definition Audio) .
? Ak je karta prázdna alebo sa zobrazuje ikona „Neznáme zariadenie“ s otáznikom , potom neexistuje žiadny ovládač.

Aktualizácia ovládačov pre Windows
? Dôležité!
V prípade problémov s audio ovládačmi - odporúčam prečítať si nasledujúci článok
Aktualizácia ovládača v systéme Windows: stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na zariadenie (pre ktoré aktualizujete ovládače) a v kontextovej ponuke zvoliť možnosť „Aktualizovať ovládače“ (šípka 1-2 na snímke obrazovky vyššie).
? Poznámka!
Môžete aktualizovať ovládače v automatickom režime - na to potrebujete špeciálny. úžitkovosť
Napríklad nasledujúca snímka obrazovky zobrazuje program Driver Booster, pomocou ktorého môžete aktualizovať zvukový ovládač jedným kliknutím ... Pohodlné? Pohodlne!

Aktualizujte všetko - herné komponenty, zvuk a herné zariadenia atď. / Driver Booster
Nastavenie zvukového ovládača: Realtek ako príklad
Hlasitosť tiež závisí od nastavení zvukového ovládača (a od verzie samotného ovládača, ale to bolo diskutované o niečo vyššie ☝). Navrhujem zvážiť nastavenia založené na jednom z najpopulárnejších ovládačov - Realtek ...
? Pomoc!
Žiadny odznak od správcu Realtek HD! Ako vstúpiť do ovládacieho panela Realtek, inak nemôžem nakonfigurovať zvuk
Výber zariadenia
Keď pripojíte akékoľvek zariadenie k vstupu zvukovej karty, spravidla sa zobrazí správa z ovládača Realtek, ktorá vás požiada, aby ste označili, aké zariadenie ste pripojili. Úroveň hlasitosti závisí aj od správneho typu zariadenia.
V niektorých prípadoch pomáha vynútené prepínanie typu zariadenia: od slúchadiel k reproduktorom (alebo naopak). Vyskúšajte oboje.
Poznámka: Ak chcete otvoriť okno pre výber typu zariadenia, ktoré sa má pripojiť, skúste odpojiť zástrčku reproduktorov (slúchadiel) zo zvukovej karty a znova ju zasunúť.

Slúchadlá Realtek
Úprava hlasitosti prehrávania
Na ovládacom paneli zvukovej karty Realtek - je niekoľko posuvníkov hlasitosti (niečo ako mixér vo Windows). Napríklad, ak je posúvač Front nastavený na 60% (a reproduktory sú pripojené k prednej strane systémovej jednotky), potom kým ho nezvýšite o 100%, váš zvuk nebude hlasnejší!
Takže jednoduchý tip: otvorte mixér v Realteku a nastavte všetky posuvníky hlasitosti (ktoré tam budú) na 100%!

Realtek - objem na maximum
? Dodatok!
Ak máte slúchadlá (reproduktory) pripojené k prednej časti systémovej jednotky, skúste ich pripojiť zozadu.
Kodeky, video a audio prehrávače
Ak máte slabý zvuk iba pri sledovaní filmov alebo počúvaní hudby, problém je s najväčšou pravdepodobnosťou v audio-video kodekoch (alebo v prehrávačoch).
Tu je rada jednoduchá: Úplne ODSTRÁNTE všetky kodeky zo systému a skúste nainštalovať sadu z balíka od K-Lite Codec Pack (úplný popis je k dispozícii tu).
Pri inštalácii navyše nezabudnite zapnúť režim „Veľa vecí“ , ako na obrázku nižšie. Takto získate všetky potrebné a moderné kodeky pre dnešok!

Ako správne nainštalovať kodeky ...
Mimochodom, venujte pozornosť prehrávaču VLC - je to dobré nielen pri prehrávaní sieťového videa, ale aj pri sledovaní videa z pevného disku. Má možnosť zvýšiť hlasitosť zvuku až na 125%!
? Pomoc!
1) Najlepšie kodeky pre Windows - môj výber
2) 10 bezplatných prehrávačov pre Windows - môj výber

VLC - objem pri 125%
Programy na zvýšenie hlasitosti
Posledná vec, ktorú odporúčam, je vyskúšať spustenie špeciálnych programov na zosilnenie zvuku. Celý článok je im venovaný na mojom blogu (odkaz nižšie)!
? Pomoc!
Programy na zvýšenie hlasitosti v počítači - môj výber
Všeobecne odporúčam vyskúšať Sound Booster (jeho snímka obrazovky je uvedená nižšie). Jeho hlavné výhody:
- nainštalovaný, nakonfigurovaný raz a funguje (spustí sa vždy, keď je počítač zapnutý);
- zvyšuje hlasitosť až o 500%!
- podporuje všetky populárne programy, hry, prehrávače atď.: Skype, ICQ, Windows Media Player atď.

Zvýšte hlasitosť o 500%!
*
To je zatiaľ všetko ...
Dúfam, že pre vás bude fungovať aspoň jedno odporúčanie!
Za doplnky k téme - vopred ďakujem.
Veľa štastia!
?
Prvé zverejnenie: 14.12.2016
Oprava: 1. 5. 2020