Nemôžem ísť na VK (na Vkontakte), nemôžem otvoriť svoju stránku

Otázka používateľa

Ahoj.

Z počítača jednoducho nefunguje prechod na stránku Vkontakte (VK) - v prehliadači sa namiesto toho objaví chyba, že webová stránka nie je momentálne k dispozícii. Zároveň všetko dobre funguje na telefóne. Čo sa môže stať?

PS: Celý počítač som skontroloval antivírusom Avast, všetko sa zdá byť čisté ...

Dobrý deň všetkým!

Keďže VK je jedným z najpopulárnejších webov v našej krajine, vždy sa okolo neho točia najrôznejšie podvodníci, objavujú sa vírusy, skripty atď.

Často, keď namiesto skutočného webu VK uvidíte falošnú stránku, na ktorej sa vám ponúka zasielanie SMS na krátke číslo na obnovenie prístupu (v skutočnosti si jednoducho vyberú peniaze z vášho účtu).

V tomto článku uvediem tipy a triky, ktoré vám pomôžu obnoviť prístup na stránku VK ako celok a priamo na vašu stránku.

Takže ...

*

Prečo sa nemôžem prihlásiť do VK

Ďalej nájdete hlavné dôvody, prečo nemôžete otvoriť svoju stránku na VK. Každá bude mať pripojené riešenie. 

? Dôležité!

Najskôr skontrolujte, či máte prístup k internetu. Stáva sa, že veľa používateľov na VK hreší, ale v skutočnosti majú problém so sieťou. Odporúčam skontrolovať rýchlosť internetu

*

Dôvod č. 1: Malvér zmenil súbor hostiteľov systému

Rozhodnutie

Pre referenciu! V systéme Windows existuje jeden špeciálny súbor hostiteľov systému  , ktorý mení určité riadky, v ktorých pre vás môžu byť takmer všetky weby neprístupné.

A čo je ešte horšie, namiesto stránok, na ktoré ste zvyknutí, sa môžu otvoriť úplne iné: choďte napríklad na VK a automaticky vás presmerujú na web podvodníkov, kde sa zobrazí výzva na odoslanie SMS na krátke číslo na obnovenie prístup na stránku. Prirodzene to nemusíte robiť!

Teraz o tom, kde sa tento súbor nachádza a ako skontrolovať, či je s ním všetko v poriadku. 

Vo Windows 7/8/10 je súbor hostiteľov umiestnený v adresári  C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc (musíte ho otvoriť pomocou bežného poznámkového bloku s právami správcu). Vo Windows 2000 / XP - vyhľadajte súbor v adresári C: \ WINNT \ system32 \ drivers \ etc \ HOSTS.

Na otvorenie poznámkového bloku s právami správcu potrebujete:

  • spustite správcu úloh (tlačidlá Ctrl + Alt + Del);
  • kliknite na súbor -> nová úloha ;
  • napíšte príkazový poznámkový blok (začiarknite políčko udeľujúce práva správcu, pozri šípku 2 na obrazovke nižšie) a stlačte kláves Enter.

    Ako otvoriť poznámkový blok s právami správcu

Ďalej v poznámkovom bloku kliknite na súbor / otvoriť a do adresného riadku poznámkového bloku vložte adresu  C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc (pozri šípku 1 na snímke obrazovky nižšie) . Prepnite displej na režim „Všetky súbory“ (pozri šípku 2) - a otvorte súbor hostiteľov.

Ako otvoriť súbor hostiteľov v poznámkovom bloku

Dole na obrazovke mám typický pohľad na súbor hostiteľov . Venujte pozornosť niekoľkým dôležitým veciam:

  1. všetky riadky v súbore začínajú znakom #;
  2. súbor sa skladá z asi desiatky riadkov a nie je kam posúvať kolieskom (poznámka: niekedy prefíkané vírusy pridávajú škodlivé riadky, aby ich nebolo možné vidieť bez rolovania myšou).

Čo je súbor hostiteľov // predvolený súbor v systéme Windows 10

Ak máte v tomto súbore niečo podozrivé, pokojne ho vymažte a uložte (našťastie vám to umožnia administrátorské práva, s ktorými sme spustili program Poznámkový blok).

Screenshot nižšie ukazuje príklad toho, ako vyzerajú podozrivé riadky, ktoré nahrádzajú adresy populárnych webov (také riadky musia byť zo súboru odstránené).

Podozrivý riadok v súbore hostiteľov

Mimochodom, súbor hostiteľov môžete tiež obnoviť pomocou antivírusového programu AVZ. Hovoril som o tom v jednom zo svojich predchádzajúcich článkov. Odkaz na ňu nižšie.

? Pomoc!

Ako zmeniť a obnoviť súbor hostiteľov

*

Dôvod č. 2: Zachytili ste vírus alebo adware. Problém s prehliadačom

Rozhodnutie

V zásade je tento problém podobný predchádzajúcemu - rovnaký vírus môže zmeniť súbor hostiteľov systému (a aj po jeho obnovení po chvíli, ak ste vírus zo systému neodstránili, môže zmeniť hostiteľov znova) .

Preto odporúčam do počítača nainštalovať moderný antivírus, aktualizovať jeho databázy a potom kompletne prehľadať počítač. Svoje úvahy nad výberom antivírusu vyjadril v jednom z článkov, odkaz naň je uvedený nižšie.

? Pomoc!  

Najlepšie bezplatné antivírusy - veľký výber ->

Samotný prehliadač je navyše veľmi často infikovaný. Navyše v tomto prípade klasický antivírus nie je vždy schopný vírus z prehliadača odstrániť. Preto v prípade takýchto problémov odporúčam skontrolovať a vyčistiť prehliadač (ako to urobiť v 5 krokoch - popísané v článku na odkaze nižšie).

? Pomoc!

Ako odstrániť vírus z prehliadača - v 5 krokoch!

Skontrolujte tiež, či je vo vašom prehliadači povolené turbo. V niektorých prípadoch naopak namiesto očakávaného zrýchlenia otvárania stránok dôjde k spomaleniu alebo dokonca k nemožnosti ich prezerania. Podobné turbo režimy sú k dispozícii v niektorých prehľadávačoch, napríklad v prehliadači Yandex, v Opere atď.

Režim Turbo v prehliadači Yandex

*

Dôvod č. 3: Blokuje poskytovateľ prístup?

Rozhodnutie

V posledných niekoľkých rokoch (súdiac podľa toho, čo vidím) začali na internete robiť poriadok: blokujú rôzne weby a stránky so zakázanými informáciami. Všetko by bolo v poriadku, ale už sa vyskytli prípady, keď poskytovatelia internetu omylom zablokovali stránky (vrátane VK). Okrem toho nemožno vylúčiť ani poruchy systému pri prevádzke zariadení ...

Skúste preto zavolať (kontaktovať) poskytovateľa internetu a ujasniť si, či nie je na ich strane nejaký problém ...

? Pomoc!

VPN pre Chrome, prehliadač Yandex a Opera: ako otvoriť neprístupnú stránku

*

Dôvod číslo 4: blokovanie prístupu k VK prostredníctvom vášho firewallu / antivírusu

Rozhodnutie

Niektoré webové stránky často obsahujú nebezpečné vírusy, skripty a adware, ktorým by bolo veľmi žiaduce sa vyhnúť. Mnoho antivírusov také stránky jednoducho zablokuje a zabráni vám v ich otvorení.

Stáva sa tiež, že keď antivírus našiel podobné „dobré“ na niektorej stránke VK, jednoducho zablokoval prístup na celú stránku ...

Napríklad antivírus NOD32 - pri otvorení nebezpečnej webovej stránky upozorní, že „Prístup je odmietnutý“ (ale bohužiaľ nie všetky antivírusy takéto okno zobrazujú).

Stránka je v zozname nebezpečných webových stránok / NOD32

Preto skontrolujte nastavenie vášho antivírusu a brány firewall, či je tam pevný internetový filter alebo či nie je nič blokované.

Ak nemáte antivírusové programy tretích strán, skontrolujte nastavenia brány Windows Firewall. Ako ho povoliť / zakázať a ako v ňom zablokovať prístup ľubovoľného programu na internet, je popísaný v jednom z mojich článkov, v nižšie uvedenom odkaze.

? Pomoc!

1) Práca s bránou Windows Firewall (Ako zabrániť programu v prístupe na internet) 

2) Ak sa vyskytne chyba súvisiaca so servermi DNS, internet je preč a stránky sa neotvárajú, odporúčam prečítať si tento návod

*

Dôvod č. 5: nesprávne heslo, chyba v čísle / pošte

Rozhodnutie

Niekedy si používatelia zmätia svoju poštu (najmä ak ich je viac), zabudnú heslá, iba sa ponáhľajú a nepozorne zadávajú údaje, aby získali prístup na svoju stránku. Zvyčajne sa v takom prípade vždy zobrazí chyba, že e-mail / telefón alebo heslo sú nesprávne.

Poštová adresa neexistuje, heslo nie je správne / Len príklad

Ak je váš telefón a váš e-mail prepojený s vašou stránkou, potom s obnovením prístupu nie sú žiadne problémy (aj keď ste zabudli heslo)! Stačí kliknúť na odkaz „Zabudnuté heslo“ umiestnený pod autorizačným formulárom (viď obrazovka vyššie) a postupovať podľa pokynov VK.

Ďalej je možné, že heslo pre vašu stránku je uložené vo vašom prehliadači. V nastaveniach to vyzerá ako podobná vec.

Napríklad v Chrome sú tieto údaje umiestnené na stránke  chrome: // settings / passwords   (alebo otvorte Nastavenia / Ďalšie / Heslá a formuláre)  - môžete povoliť / zakázať automatické dokončovanie a pozrieť si uložené heslá pre všetky weby.

Chrome - nakonfigurujte ukladanie hesiel

*

Dôvod 6: Boli ste napadnutí hackerom, stránka bola zablokovaná (napríklad kvôli spamu)

Rozhodnutie

Vaša stránka môže byť tiež nedostupná z toho dôvodu, že bola jednoducho zmrazená (zablokovaná). Zvyčajne v takom prípade, keď sa ho pokúsite otvoriť, uvidíte správu o tom, prečo bol zablokovaný a čo je potrebné urobiť, aby ste ho obnovili.

Napríklad, ak ste našli škodlivé odkazy, môže sa zobraziť výzva na kontrolu vírusov vo vašom počítači, potom potvrdenie, že ste vlastníkom tejto stránky, a zmena hesla (príklad nižšie).

Stránka VK bola zmrazená. Žiadajú o potvrdenie, že som ja

Všeobecne je nemožné uviesť univerzálny recept na rozmrazovanie stránky, najmä preto, že existuje veľa dôvodov na blokovanie! Obráťte sa na podporu VK (zo skúsenosti poviem, že ak sami nemáte s tým nič spoločné, popíšte situáciu normálne a zrozumiteľne - potom môžete zmraziť aj tie stránky, ktoré boli nadobro zablokované!).

*

Preventívne opatrenia

Aby ste nemali neustále problémy s prihlásením do siete VK a nechytali rôzne vírusy, odporúčam dodržiavať množstvo jednoduchých pravidiel.

1) Nainštalujte a používajte moderný antivírus, ktorý je pravidelne aktualizovaný. O výbere antivírusov som písal v tomto článku.

2) Neodmietajte ani nezakazujte aktualizáciu operačného systému Windows. Ak ste zakázali automatické aktualizácie, občas skontrolujte a nainštalujte všetky dôležité opravy!

3) Snažte sa nezadávať Vkontakte nie z počítača / notebooku. Môžete ľahko zistiť heslo a získať dôverné informácie.

4) Neriaďte sa odkazmi, ktoré dostanete od neznámych ľudí a vedú k podozrivým stránkam s nepochopiteľným obsahom. Na takýchto stránkach pre dospelých sa často zachytávajú rôzne škodlivé skripty.

5) Neinštalujte rôzne „čarovné“ peňaženky, „bezplatný“ internet, softvérové ​​rozbíjače atď. „Dobré“. Polovica z týchto programov (a možno aj viac) vždy obsahuje adware alebo vírusy ...

Spravidla sa pokúste stiahnuť programy a pomocné programy z oficiálnych webových stránok ich výrobcov. Takže pravdepodobnosť chytenia vírusu bude oveľa nižšia.

6) Pred spustením stiahnutých súborov a programov z Internetu - skontrolujte ich pomocou antivírusového programu.

7) Je veľmi vhodné používať moderný firewall. V zásade nestačí ani deaktivovať zabudovaný Windows (čo mnohí robia účelovo).

8) Mnoho používateľov veľmi často „chytí“ vírus pri aktualizácii aplikácie Flash Player. Ako to správne aktualizovať sa dozviete v jednom z mojich článkov ...

*

Anekdota o VK ...

Z dievčenského domu odišiel, o päť minút neskôr hovor na jeho mobil:

- Neopustili ste svoj „Vkontakte“, čo mám robiť?

- No, vezmi si ma.

- Súhlasím!

*

To je zatiaľ všetko ..

Veľa štastia!

?

Prvé zverejnenie: 05.11.2017

Oprava: 10.02.2020