Ako napísať e-mailovú adresu (e-mail) ✔ tak, aby ste na ňu mohli poslať list ...

Dobrý deň!

„Prečo neodpovieš?“, „Poštou mi nič neprišlo!“, „Nemôžeš mi poslať list s dokumentmi?!“  - to sú všetky otázky a sťažnosti, ktoré som opakovane dostával ako na pracovisku, tak aj na tomto blogu ... ?

Najzaujímavejšie na tom všetkom je to, že v týchto prípadoch nebolo v zásade možné odpovedať a poslať e-mail, pretože adresa bola napísaná nesprávne. A osobe na druhom konci riadku nikdy nemôžete nič dokázať ...

Vlastne po ďalšom takomto „prípade“ som sa rozhodol načrtnúť malý vzdelávací program na túto tému (teraz bude kam umiestniť odkaz v prípade iného podobného tvrdenia ... ?).

Pomôcť!

Ako vytvoriť e-mail: e-mail (na portáli mail.ru). Nastavenie pošty - //ocomp.info/kak-sozdat-elektronnuyu-pochtu.html

*

Správny pravopis e-mailovej adresy

KROK 1: základné informácie

Akákoľvek e-mailová adresa má teda jasnú štruktúru: login, @ („pes“), doména. Prvý a tretí prvok sa môžu navzájom výrazne líšiť, je však nutná prítomnosť znaku @! E-mail musí byť navyše napísaný latinskými písmenami (poznámka: sú povolené čísla, podčiarkovníky)!

To, čo som uviedol vyššie, nie je požiadavka niekoho, ale medzinárodný formát. Pri jeho dodržaní budete vždy schopní odpovedať a preposlať list ...

Príklad nájdete na snímke obrazovky nižšie.

Príklad e-mailovej adresy

Niekoľko príkladov správneho pravopisu e-mailových adries:

 1. Admin @ ocomp.info
 2. Dima @ mail.ru
 3. Alex @ ya.ru

Každú časť adresy podrobnejšie rozoberiem:

 1. „Správca“ alebo „Dima“ je jedinečná prezývka (prihlasovacie meno), ktorú má každý používateľ v určitej poštovej službe (zvyčajne sa vyberie pri registrácii);
 2. „@“ Je zvláštne. znak - oddeľovač. Stojí medzi prezývkou (prihlásením) a doménou. Hovoria mu u nás „pes“ (v angličtine iba „o“). Ak ho chcete napísať na klávesnicu, použite kláves „2“ a Shift;
 3. "ocomp.info" , "mail.ru" , "ya.ru" - názov domény (v závislosti od vybranej poštovej služby). Napríklad môžete získať bezplatnú poštovú schránku v službe mail.ru alebo yandex.ru alebo môžete získať firemnú poštovú adresu (ak sa vám zdá, že niekde pracujete).

Dôležité!

Pri písaní e-mailovej adresy nemusíte používať úvodzovky ani ďalšie znaky (medzery medzi psom, prihlásením a doménou sa nepoužívajú)!

O to dôležitejšie je to dodržať, keď pri registrácii na stránkach uvediete svoju poštu vo formulári (táto osoba môže hádať, opraviť vašu adresu a poslať vám správu, ale auto nie ...).

Vkladanie e-mailu do formulára

KROK 2: Ako si zaobstarať poštovú schránku

Poštu môžete dnes vytvárať na takmer akomkoľvek významnom portáli (najlepšie e-mailové služby). Napríklad pošta od Yandexu môže byť veľmi dobrou voľbou.

Na založenie krabice potrebujete niečo:

 1. prejdite na hlavnú stránku yandex.ru
 2. kliknite na odkaz „Vytvoriť poštu“ (nachádza sa v rohu);
 3. vyberte svoju adresu (prezývka / prihlásenie);
 4. zadajte svoje údaje (meno, dátum narodenia, telefónne číslo);
 5. a woo-a-i - máte svoju vlastnú poštu!

Vytvorte poštu na Yandexe

KROK 3: ako poslať niekomu e-mail

Pretože som si ako príklad vzal poštu Yandex, je vhodné si tu ukázať, ako s ňou pracovať ...

Keď si zaobstaráte krabicu a vstúpite do nej, zobrazí sa vám pomerne jednoduché menu. Ak chcete vytvoriť písmeno, jednoducho kliknite na tlačidlo  „Napísať“ v hornom rohu.

napísať správu

Ďalej:

 1. uviesť e-mail adresáta (berúc do úvahy všetky uvedené skutočnosti);
 2. uveďte predmet správy (správy bez predmetu často chodia do spamu a váš list sa nemusí jednoducho zobraziť ...);
 3. ak potrebujete poslať nejaké súbory, pripojte ich k správe pomocou nástroja „Sponky na papier“ ;
 4. potom napíšte text správy a kliknite na tlačidlo „poslať“ . Ako vidíte, nič zložité ...

Priloženie dokumentov k listu

KROK 4: Ako zmeniť vaše číslo na poštovú adresu pre mobil

Jednou z funkcií pošty Yandex môže byť veľmi dobrý spôsob, ako prestať makať na písaní e-mailov - ako e-mailovú adresu môžete použiť svoje mobilné číslo!

Napríklad namiesto [email protected] môžete použiť [email protected]   (e-mailové adresy sú náhodné). Súhlasíte, môže to byť veľmi výhodné?

Ak chcete povoliť túto možnosť, po registrácii v e-maile od spoločnosti Yandex prejdite do nastavení osobných údajov a použite funkciu „Vytvoriť adresu telefónneho čísla“ (na obrazovke nižšie sú šípky zobrazené, kam kliknúť).

Zadajte adresu telefónneho čísla

Potom budete môcť dostávať e-maily na  adresu [email protected] *, ako aj predtým (t. J. V skutočnosti budete mať 2 e-mailové adresy, z ktorých budú listy prichádzať do jednej schránky!).

*

To je dnes pre tohto simíka všetko. Doplnky sú vítané ...

Všetko najlepšie!

?