Zámka obrazovky v systéme Android: ako nastaviť? Naše osobné údaje chránime pred cudzími ľuďmi: vzor, ​​odtlačok prsta, PIN a heslo

Ahoj.

Myslím, že väčšina z nás na mobile (alebo tablete) má súbory a informácie, ktoré by sme nechceli zobrazovať ?.

Existuje mnoho spôsobov, ako ju chrániť, ale jedným z najjednoduchších a najspoľahlivejších je uzamknutie obrazovky, aby telefón nemohol zapnúť nikto okrem vás (aby to telefón s Androidom ľahko zvládol).

Takáto ochrana vás samozrejme neochráni pred profesionálnymi hackermi, pre väčšinu používateľov to však nie je potrebné. Ak omylom, napríklad, zabudnete telefón v práci, nikto nebude vidieť vašu korešpondenciu a fotografie. To je všeobecne to, čo potrebujete! ?

V tomto článku zvážim niekoľko spôsobov, ako môžete nastaviť zámku obrazovky v systéme Android pomocou rôznych metód: vzor, ​​PIN, heslo a špeciálne nástroje.

Takže ...

? Poznámka!

Odporúčam zvoliť si heslo, na ktoré nezabudnete. Nech to bolo akokoľvek vtipné, ale neraz som sa musel stretnúť s takou situáciou, že ľudia zabudli svoje heslá za 1-2 minúty po tom, čo ich vložili ...

Majte na pamäti, že ak na odomknutie obrazovky zabudnete heslo, v niektorých prípadoch bude stačiť zadať údaje z vášho účtu Google a v niektorých prípadoch budete musieť obnoviť továrenské nastavenia telefónu (alebo dokonca obnoviť nastavenia).

*

Metódy zámku obrazovky Android

Grafický kľúč

V predvolenom nastavení sa zámok obrazovky Android zvyčajne odstráni po jednoduchom prejdení prstom po obrazovke (čo vás ochráni iba v prípade, že sa telefón náhodne zapne, napríklad vo vrecku). Preto sa odporúča nahradiť túto metódu bezpečnejšou ... ?

Najjednoduchší spôsob, ako sa chrániť, je použiť vzor: ide o to, že musíte prstom nakresliť malého „ hada “ pozostávajúceho zo 4 - 9 bodov. Ak tohto „hada“ poznáte - robí sa to ľahko a rýchlo.

Takáto ochrana vám napriek tomu umožňuje vážne ochrániť vaše zariadenie pred zvedavosťou a zvedavými očami.

Napríklad: dokonca aj had so 4 bodmi má 1624 kombinácií a 9 - 140704. náhodne zvoliť správnu kombináciu (keď ani nevieš koľko bodov) je veľmi, veľmi ťažké.

Na zabezpečenie tejto ochrany musíte:

 1. otvorte nastavenia systému Android;
 2. potom otvorte kartu „Zabezpečenie“ ;

  Bezpečnosť

 3. Potom prejdite do sekcie „Zámok obrazovky“ ;
 4. Potom vyberte metódu ochrany "Grafický kľúč" ;

  Grafický kľúč

 5. Teraz musíte na obrazovku „nakresliť“ hada s 9 bodkami. To sa deje celkom jednoducho (čo je najdôležitejšie, nezabudnite na to!). Príklad je uvedený na snímke obrazovky nižšie;

  5 bodový graf. kľúč

  Čo nerobiť!  1) Pripojte začiatočný a koncový bod. 2) Medzi bodmi v kľúči urobte prestávku. 3) Použite menej ako štyri body. 4) Použite ľubovoľný bod dvakrát.

 6. Potom budete musieť znova nakresliť toho istého hada (skontrolujte, či ste ho nezabudli alebo či ste ho náhodou nevylosovali);
 7. A posledný krok: určiť, ako sa budú oznámenia zobrazovať, existujú iba tri možnosti: zobraziť ich úplne, skryť osobné informácie a nezobraziť ich. Všeobecne je tu otázka vkusu ...

  Ako zobrazovať oznámenia

Teraz , keď chcete zapnúť telefón a zobraziť ponuku - v prvom rade budete musieť odomknúť obrazovku zadaním vzoru. Kým ho nezadáte, bude telefón uzamknutý pred očami cudzincov ...

*

Odtlačok prsta (ID odtlačku prsta)

Na drvivú väčšinu nových telefónov začali inštalovať špeciály. snímač na skenovanie odtlačku prsta (t. j. zariadenie sa zapne, iba ak sa ho dotkne jeho vlastník!).

Tento prístup je veľmi pohodlný a umožňuje vám relatívne spoľahlivo chrániť zariadenie pred rôznymi „nehodami“. ?

Snímač odtlačkov prstov

Ak máte tento senzor, potom jeho aktivácia netrvá dlhšie ako 1 minútu. Najprv musíte zadať nastavenia zabezpečenia systému Android a otvoriť kartu zodpovednú za „odtlačky prstov“ (v rôznych telefónoch - názov sa môže mierne líšiť). Pozri snímku obrazovky nižšie ?.

Nastavenia - bezpečnosť a súkromie

Ďalej musíte vytvoriť niekoľko identifikátorov odtlačkov prstov - zariadenie si ich zapamätá (a umožní im v budúcnosti zariadenie zapnúť).

ID odtlačku prsta

To je všetko, ochrana je nainštalovaná!

Poznámka : vzor je zvyčajne spojený paralelne s ochranou proti odtlačkom prstov (to môže byť veľmi užitočné, ak zariadenie nerozpozná mokré prsty ...).

*

PIN

PIN je štvormiestny typ hesla. Mnoho používateľov dôveruje číslam viac ako grafické hady nakreslené na obrazovke. ?

PIN kód sa navyše používa všade, napríklad na bankových kartách, na SIM kartách atď.

Postup nastavenia kódu PIN:

 1. musíte otvoriť nastavenia systému Android, kartu Zabezpečenie ;
 2. potom otvorte sekciu "Zámok obrazovky" (snímky obrazovky, mimochodom, sú uvedené vyššie, pri nastavovaní ochrany pomocou grafického kľúča);
 3. potom vyberte možnosť ochrany „PIN-kódom“ a zadajte 4 číslice za sebou;

  PIN

 4. potom sa zobrazí výzva na opätovné zadanie kódu PIN (na overenie) a na výber možnosti zobrazenia upozornení;
 5. vlastne je to všetko - teraz ho môžete použiť, na odstránenie zámku musíte správne zadať kombináciu 4 číslic.

? Poznámka : Mnoho ľudí pochybuje o bezpečnosti PIN kódu, údajne ho možno ľahko vybrať ...

Môžem s nimi polemizovať: celkovo sa ukazuje, že musíte skontrolovať 10 000 kombinácií. Musíte ich prejsť manuálne, navyše po niekoľkých nesprávnych pokusoch o zadanie PIN kódu - Android zablokuje zadávanie hesla na 30 sekúnd.

Tých. čisto teoreticky bude musieť zvedavý človek sedieť za telefónom dlhšie ako jeden deň! Ak je váš telefón ponechaný bez dozoru tak dlho, myslím si, že vám nepomôže žiadna ochrana ani heslo ...

*

Heslo

Je to jeden z najspoľahlivejších chráničov uzamknutej obrazovky. Dĺžka hesla môže byť od 4 do 17 znakov. Berúc do úvahy skutočnosť, že znaky môžu byť latinské aj cyrilice (veľké aj malé), plus číslice a špeciálne znaky, je možné získať všetky možné kombinácie.

Aj pomocou špeciálneho softvéru je ťažké nájsť heslo.

Ak chcete nastaviť heslo , musíte tiež otvoriť nastavenia na nasledujúcej ceste:  „Zabezpečenie / Zámok obrazovky / Heslo“ . Ďalej musíte dvakrát zadať heslo a zvoliť možnosť zobrazovania upozornení. Nastavenie hesla je zobrazené na snímke obrazovky nižšie.

Nastavenie hesla

*

Špeciálne aplikácie

Obrazovka Soft Lock

Webové stránky: //play.google.com/store/apps/details?id=diewland.screen.off

Soft Lock Screen - snímky obrazovky aplikácie (od vývojárov)

Aplikácia umožňuje ľahko a rýchlo zapnúť zámok obrazovky smartfónu, prispôsobiť tapetu, zvoliť šetrič obrazovky, kalendár, počasie atď. Aplikácia skutočne prekvapí jasnými farbami a jednoduchým používaním!

Ak je to potrebné, tapeta v šetriči obrazovky sa zmení automaticky, nová každý deň, čo vás poteší a prekvapí.

Poznámka: na niektorých telefónoch nie je možné (alebo problematické) zmeniť šetrič obrazovky. Rovnaká aplikácia vám umožňuje tento problém vyriešiť.

Vlastnosti:

 1. krásne a pohodlné rozhranie s tapetami HD (mimochodom, všetky tapety boli testované vývojármi programu, takže sa nebude zobrazovať žiadna škvara!);
 2. efektívnosť: vývojári priniesli na uzamknutú obrazovku niektoré z najpotrebnejších aplikácií (napríklad môžete rýchlo zapnúť baterku, notebook atď.);
 3. zabezpečenie: môžete vložiť heslo alebo vzor na ochranu svojho smartphonu (kľúč môže byť navyše s fotografiami ľudí vo vašom okolí, pozri fotografiu vyššie).

LOCKit

Webové stránky: //play.google.com/store/apps/details?id=com.ushareit.lockit

LOCKit - snímky obrazovky aplikácie (od vývojárov)

LOCKit  je program navrhnutý špeciálne na ochranu osobných údajov. Okrem priameho blokovania obrazovky je možné blokovať aplikácie, fotografie, kontakty.

Okrem toho je tu funkcia ochrany telefónu pred krádežou - pomáha nájsť telefón a chytiť zlodeja.

Mimochodom, pomáha v tom také niečo ako „Zlodejská selfie“ - automaticky sa urobí fotografia osoby, ktorá zadala nesprávny PIN kód alebo nakreslila vzor.

No, navyše si môžete nastaviť HD tapety (pekné a príjemné pre oči ?).

PS

V zásade existuje veľa takýchto aplikácií, z ktorých každá má svoje vlastné výhody / nevýhody. Myslím si, že nemá zmysel uvažovať o desiatkach (stovkách) týchto aplikácií v rámci tohto článku ...

Každý, kto vstúpil na hrací trh, si môže experimentálne vyskúšať a nájsť aplikáciu podľa svojich predstáv.

*

Čo robiť, ak ste zabudli kľúč / heslo?

V tomto nie som odborník a uvediem iba základné metódy. Mimochodom, odporúčam vám vyhľadať možnosť odomknutia špeciálne pre váš model telefónu (možno existuje oveľa ľahšia možnosť ako univerzálne, ktoré ponúkajú mnohí autori).

1) Heslo účtu Google

V najneškodnejšom prípade by sa po nesprávnom zadaní vzoru (zvyčajne je potrebné zadať 5-krát), malo zobraziť okno s výzvou na zadanie údajov z vášho účtu Google.

Zadajte svoje údaje a ak sa telefónu podarilo získať prístup k sieti (napríklad pripojením cez Wi-Fi), môžete heslo resetovať.

Odblokovanie

Poznámka: nie vždy a nie na všetkých zariadeniach sa zobrazí takéto okno s možnosťou obnovenia hesla. Navyše, ak bolo heslo nastavené pomocou špeciálnych aplikácií.

2) HARD-Reset

Jedná sa o špeciálny reštart zariadenia, ktorý obnoví výrobné nastavenia systému.

Týmto sa odstránia všetky používateľské údaje: kontakty, SMS, heslá, aplikácie atď. Všetky tieto údaje nie je možné obnoviť, takže vám neodporúčam, aby ste sa k tomuto postupu ponáhľali.

Hard Reset sa zvyčajne používa ako posledná možnosť, keď sa vyskytnú chyby, poruchy, problémy so vstupom zariadenia, keď iné metódy nefungujú.

? Pomoc!

Ako resetovať nastavenia systému Android na pôvodné nastavenia [Hard Reset] (tj odstrániť všetky dáta z telefónu, tabletu)

3) Blikanie telefónu

Téma je dosť rozsiahla a konkrétna. Ak ste to ešte nikdy neurobili, odporúčam kontaktovať servisné stredisko.

PS 

Mimochodom, v niektorých prípadoch je možné vstúpiť do ponuky nastavení telefónu a deaktivovať zámok ... Skúste to počkať na nejaké upozornenie, napríklad na to, že batéria je takmer vybitá a je potrebné ju nabiť ( tento „trik“ fungoval na mnohých zariadeniach).

*

To je vlastne všetko, čo som chcel povedať v tomto článku.

Veľa štastia!

?

Prvé zverejnenie: 17.07.2017

Oprava: 1.02.2020