Najlepší softvér na aktualizáciu ovládačov v systéme Windows 10 (v ruštine!)

Všetko najlepšie!

Bez ohľadu na to, aký dobrý je Windows 10, ktorý pre väčšinu hardvéru vyhľadáva a inštaluje ovládače v automatickom režime - stále však musíte s ovládačmi robiť problémy ... ?

Posúďte sami: tie univerzálne ovládače, ktoré systém nainštaluje - sa väčšinou nedajú prispôsobiť (a niektoré funkcie sa stratia, skúste napríklad optimalizovať 3D grafiku bez úpravy grafickej karty ...).

Preto po nainštalovaní systému Windows 10 (alebo iného operačného systému) vždy odporúčam aktualizovať a nainštalovať všetky ovládače v systéme.

Našťastie je teraz pre tento biznis softvér viac než dosť (a je zbytočné hľadať nič a nikde, aj keď už dávno nemáte „natívny“ disk s ovládačmi). ☝

V tomto článku sa chcem venovať iba 5 najlepším (podľa môjho názoru) ruským programom pre automatickú aktualizáciu ovládačov (všetky programy sú kompatibilné s Windows 10, osobne skontrolované!).

Driver Booster ?

Webové stránky: //ru.iobit.com/driver-booster.php

Jeden z najlepších softvérov na prácu s ovládačmi: hľadanie nových ovládačov, aktualizácia, vytváranie záloh, riešenie konfliktov atď. - Driver Booster robí všetko!

Po prvom spustení program prehľadá váš systém a poskytne správu, ktoré ovládače je možné aktualizovať.

Napríklad na mojom PC bolo navrhnuté aktualizovať 9 starých ovládačov a 4 zastarané komponenty pre hry (mimochodom, ak sa vaše hry spomaľujú alebo zaostávajú, určite odporúčam vyskúšať aktualizáciu herných komponentov v Driver Booster).

Aktualizujte všetko - herné komponenty, zvuk a herné zariadenia atď. / Driver Booster

Ak chcete spustiť aktualizáciu ovládačov - musíte kliknúť iba na jedno tlačidlo „Skenovať“ (a potom na „Aktualizovať“, pozrite si snímku obrazovky nižšie ?).

Driver Booster 7 - jedno tlačidlo na spustenie aktualizácie! / Posilňovač vodičov

Mimochodom, upriamujem vašu pozornosť na skutočnosť, že program Driver Booster vytvorí záložnú kópiu vašich starých ovládačov (pre každý prípad), a ak sa zrazu s novými ovládačmi niečo pokazí, môžete systém kedykoľvek vrátiť späť.

Proces aktualizácie je plne automatický, v hornej časti oka sa zobrazí aktuálny stav aktualizácie (príklad nižšie).

Proces aktualizácie / inštalácie zvukového ovládača

Po aktualizácii vám program poskytne kompletnú správu o aktualizovaných ovládačoch a vyzve vás na reštartovanie počítača.

Aktualizované 37 ovládačov

Mimochodom, tiež chcem dodať, že program má sprievodcu korekciou chýb - niektoré z nich sú celkom bežné:

 1. eliminácia chýb týkajúcich sa zvuku;
 2. oprava sieťových chýb;
 3. oprava nesprávneho povolenia;
 4. vymazanie deaktivovaných zariadení.

Odstraňovanie problémov

Program je vo všeobecnosti oprávnene považovaný za vedúceho v tejto oblasti. Je pravdepodobne nemožné aktualizovať ovládače rýchlejšie a ľahšie ako v Driver Booster.

Program je plne preložený do ruštiny, kompatibilita s Windows 10 je 100%!

Možno existuje jedna nevýhoda: na to, aby fungovala, je potrebné pripojenie k internetu. Tých. nemôžete aktualizovať ovládače offline (ak nie je k dispozícii sieť).

*

DriverPack riešenie

Webové stránky: //drp.su/ru

Obrovský balík ovládačov distribuovaný v jednom ISO obraze, s veľkosťou približne 19 GB.

Krása je v tom, že tento obraz môže fungovať aj bez prítomnosti internetu, t.j. dá sa zapísať na ľubovoľný USB flash disk / disk a otvoriť na ľubovoľnom PC / notebooku (poznámka: Chcem tiež poznamenať, že program má druhú možnosť práce - stiahnite si malý EXE súbor, ktorý po analýze vášho systému aktualizovať všetky potrebné ovládače).

Používanie programu je veľmi jednoduché: stačí ho spustiť a počkať 20 - 30 sekúnd, kým analyzuje váš systém. Ďalej sa zobrazí výzva na aktualizáciu všetkých ovládačov, s čím odporúčam nesúhlasiť, a na aktiváciu expertného režimu!

Nevýhodou je, že štandardne nainštalovaný DPS spolu s ovládačmi nainštaluje tucet alebo dva (v závislosti od verzie softvéru) programy, z ktorých mnohé jednoducho nie sú potrebné!

Inštalácia ovládačov v DPS

V expertnom režime vyberte ovládače, ktoré chcete aktualizovať, vyjadrite súhlas s operáciou a počkajte, kým sa dokončí. O procese aktualizácie nie sú žiadne sťažnosti - všetko ide rýchlo (aspoň pre mňa ?).

Informácie o softvéri ...

Ak chcete nainštalovať ďalšie populárne programy, môžete otvoriť kartu s ikonou -  a nastaviť začiarkavacie políčka ručne oproti všetkému, čo potrebujete (nedôverujte automatizácii v tomto softvéri!).

Odporúčané riešenie pre softvér / DriverPack

Mimochodom, riešenie DriverPack má ešte jednu zaujímavú vlastnosť: program poskytuje pomoc pre váš antivírus. Môže analyzovať váš softvér a odporučiť, ktoré programy sa nepoužívajú a ktorých je možné sa zbaviť (príklad nižšie below).

DriverPack Protect - pridať. ochrana

Napriek „zavedeniu“ často nepotrebného softvéru je program jedným z najlepších svojho druhu. Automatické aktualizácie ovládačov pre väčšinu hardvéru sú koniec koncov veľké problémy! Odporúčam mať túto ISO na samostatnom pohotovostnom flash disku ...

*

Snappy Driver Installer

Webové stránky: //sdi-tool.org/?lang=ru

Ale táto sada ovládačov je ešte atraktívnejšia ako predchádzajúca. Je tiež distribuovaný v dvoch verziách:

 1. kompaktný: keď stiahnete malý súbor EXE, nainštalujete ho a potom analyzuje stav vášho systému a ponúkne stiahnutie všetkého, čo potrebujete, v automatickom režime (dôležité: potrebujete prístup na internet!);
 2. samostatná úplná zbierka: je spustiteľný súbor EXE s veľkým priečinkom (asi 19 GB), ktorý obsahuje ovládače. Keď spustíte tento súbor EXE, analyzuje tiež systém a nainštaluje potrebné ovládače. Pripojenie na internet - nie je potrebné!

Snappy Driver Installer / Driver Installation: Choice

Chcem poznamenať, že na rozdiel od riešenia DriverPack, Snappy Driver Installer neponúka inštaláciu ďalšieho softvéru (čo poteší).

Mimochodom, v inštalátore Snappy Driver Installer, aj oproti ovládačom, ktoré program odporúča aktualizovať, budete musieť zaškrtnúť políčka a súhlasiť s inštaláciou (to znamená minimum akcií bez vášho súhlasu - to vás teší!).

K dispozícii je tiež doplnok. možnosti:

 1. prepínanie skinov (zmena dizajnu);
 2. vytvorenie bodu obnovenia (aby bolo možné vrátiť systém do pôvodného stavu);
 3. získavanie informácií o systéme.

*

Sieť 3DP / čip 3DP

Webové stránky: //www.3dpchip.com/3dpchip/index_eng.html

Ale táto utilita sa radikálne líši od vašich prezentovaných programov. Napriek svojej malej veľkosti (iba 100 MB) vám umožňuje robiť nesmierne dôležité veci a v niektorých prípadoch je jednoducho nenahraditeľný! Všeobecne platí, že vývojár umiestňuje program ako 2 samostatné nástroje, od tohto sa nebudem odchyľovať a ...

3DP Net

Obslužný program špecializovaný na sieťové ovládače. Funguje autonómne (nie je potrebné pripojenie na internet), ticho a rýchlo. Pomôže aktualizovať ovládač pre takmer akýkoľvek sieťový adaptér.

Tento nástroj je najčastejšie potrebný po preinštalovaní systému Windows, keď nie je k dispozícii internet, a iné programy na aktualizáciu ovládačov nemôžu pomôcť.

Mimochodom, bude v ňom viac sieťových ovládačov ako v rovnakom riešení DriverPack, navyše v „zložitých“ prípadoch môže nainštalovať „univerzálny“ ovládač.

Aktualizácia ovládača sieťového adaptéra 3DP NET

Čip 3DP

V zásade, ako sa domnievam, bez prvého nástroja - tento je horší ako mnoho iných podobných programov. Posúďte sami: nechýba ani výdrž batérie, ani automatický režim.

Ako to funguje: stačí ho spustiť, analyzuje váš systém a poskytuje odkazy na ovládače pre stiahnutie pre toto alebo toto zariadenie. Tie ovládače, ktoré potrebujete - stiahnite si z odkazov a nainštalujte.

Čip 3DP podporuje aj vytváranie záložných kópií ovládačov a ich obnovu z neho. Robí to celkom dobre (funguje to rýchlo a efektívne).

3DP Chip - Nájdite ovládače

*

Geniálny vodič

Webové stránky: //www.driver-soft.com/

Jeden z najlepších nástrojov na vyhľadanie ovládačov pre vzácny hardvér (a nie pre zriedkavý ?). Program pracuje úplne v automatickom režime, je jednoduchý a zrozumiteľný každému používateľovi (dokonca aj včera sedel pri PC).

Po spustení programu sa od vás vyžaduje iba stlačenie jedného tlačidla „Spustiť kontrolu“ . Po analýze vášho systému sa zobrazí výzva na aktualizáciu niektorých zastaraných / chýbajúcich ovládačov.

Začnite kontrolovať aktualizácie ovládačov

Program obsahuje 7 častí (funkcií): 

 1. Domov . Základné informácie o programe, systéme, možnosti spustiť kontrolu a aktualizáciu ovládačov;
 2. Rezervácia. Kópiu ovládačov môžete uložiť do samostatného súboru EXE a potom ich použiť bez aplikácie Driver Genius!
 3. Obnova. Možnosti reštartu počítača počas obnovy a výstražné oznámenia;
 4. Odstránenie. Môžete odstrániť tie ovládače, ktoré už nepotrebujete;
 5. Aktualizácia. Výber priečinkov, do ktorých sa uložia načítané ovládače;
 6. Načítava. Nastavenie internetu na sťahovanie súborov. Vo väčšine prípadov nie je potrebné nič meniť;
 7. Bezpečnosť. Ak nemáte antivírus - Driver Genius skontroluje vaše stiahnuté súbory (ovládače), ak existuje antivírus - potom nebude skontrolované nič (všetko je ponechané na milosť a nemilosť vášho bezpečnostného softvéru).

Približne. : niektoré položky ponuky sa môžu líšiť v závislosti od verzie programu a verzie prekladu.

Informácie o hardvéri / Genius ovládača

Hlavné rozdiely sú:

 1. aktualizácia ovládačov: program podporuje viac ako 40 000 ovládačov pre širokú škálu hardvéru;
 2. schopnosť zakázať a odstrániť konfliktné / nepotrebné ovládače;
 3. podpora príkazového riadku;
 4. schopnosť vytvárať záložnú kópiu d ovládačov (vrátane jedného spustiteľného súboru EXE);
 5. obnovenie ovládačov zo zálohy.

*

závery

? Poznámka!

Podrobnejší prehľad softvéru ovládača (vyhľadávanie, aktualizácia, odinštalovanie) nájdete v tomto článku

Takže pomocou programov uvedených vyššie v článku som podľa svojich skúseností nikdy (aspoň si to nepamätám) nezostal bez ovládačov s nepracujúcim hardvérom ...

Všeobecne vám odporúčam, aby ste si všetky predtým uvedené programy zapísali na svoju pohotovostnú jednotku USB flash PRED.

DriverPack Solution a Snappy Driver Installer musia byť napísané ako samostatné aplikácie  (napríklad DriverPack Solution je dodávaný s ISO obrazom ~ 19 GB a Snappy Driver Installer ~ 18 GB je iba inštalátor s niekoľkými archívnymi priečinkami), pretože to vám umožní byť nezávislý od internetu.

Mimochodom, tiež by bolo pekné napísať program, ktorý otvára a pripája obrázky ISO na USB flash disk (napríklad nástroje UltraISO alebo Daemon).

? Poznámka: Často sa stáva, že po preinštalovaní systému Windows nie je k dispozícii žiadny ovládač pre sieťovú kartu a nefunguje internet.

Spustením riešenia DriverPack Solution alebo Snappy Driver Installer budete môcť inštalovať ovládače väčšiny zariadení (vrátane sieťovej karty) offline a potom za prítomnosti internetu môžete aktualizovať všetko, čo potrebujete.

3D Net sa hodí v prípadoch, keď nemôžete otvoriť veľký ISO obraz (napríklad z Driver Pack Solution), alebo ISO obraz nemá vzácny ovládač pre sieťový adaptér.

3D Net sa špecializuje na sieťové ovládače, a aj keď pre konkrétny hardvér neexistuje žiadny ovládač, program sa pokúsi nainštalovať „univerzálny“ ovládač, aby adaptér fungoval. Všeobecne nenahraditeľná vec v zložitej situácii ...

Pokiaľ ide o Driver Booster  , zvyčajne ho nainštalujem, keď už má počítač internet. Vďaka tomuto programu môžete rýchlo predinštalovať rôzne herné komponenty, knižnice, vytvoriť záložnú kópiu ovládačov a systémov, aktualizovať niektoré staré ovládače.

Všeobecne jeden z najpohodlnejších nástrojov na prácu s vodičmi. Všeobecne je škoda, že program nemá offline režim ...

Driver Genius , v poslednej dobe ho takmer nepoužívam, ale program má obrovskú zbierku ovládačov.

Kedysi sa vyskytoval prípad, že bol potrebný ovládač pre tlačiareň kórejskej výroby a tento hardvér zjavne nebol štandardom.

Ani v „manuálnom“ vyhľadávaní, ani v automatickom (skúšajúc od podpätkov obslužných programov) - nenašiel som vodiča. Vodič Genius to zvládol za pár minút. Preto som tento program predstavil v recenzii, snáď bude aj niekomu užitočný ... ✌

*

V tejto súvislosti zavŕšim všetko dobré!

?

Prvé zverejnenie: 31.01.2017

Oprava: 1. 5. 2020