Ako preniesť kontakty zo starého telefónu do nového (Android)

Ahoj.

Začali sme žiť v dobe, keď informácie uložené v telefóne alebo PC zdraželi ako samotný hardvér. Vo všeobecnosti to možno pripísať kontaktom v notebooku ... ?

A pri kúpe nového telefónu - jednou z prvých úloh, ktorým musíte čeliť, je prenos kontaktov zo starého zariadenia. Ak máte veľa čísel (viac ako 20 - 30), potom je možné manuálnu voľbu okamžite zahodiť, pretože bude to trvať dlho a je ľahké urobiť chybu a zameniť číslo.

Všeobecne je pre túto úlohu oveľa pohodlnejšie použiť špeciály. Funkcia systému Android pre import / export notebooku. O niekoľkých možnostiach jeho použitia bude táto poznámka ...

*

Preneste kontakty zo starého telefónu

Poznámka: Screenshoty nižšie sú vytvorené v systéme Android 8.1

Používanie SIM karty

Táto metóda je vhodná predovšetkým pre svoju univerzálnosť (funguje, aj keď nemáte internet, nechýba slot pre SD kartu atď.). Je však potrebné poznamenať, že na SIM kartu sa toho nedá uložiť toľko - iba 50 - 150 čísel. Ak ich však máte veľa, môžete zoznam čísel preniesť po častiach?!

1) Takže pri prenose musíte najskôr otvoriť zoznam kontaktov, kliknúť na tlačidlo „Viac“ a zvoliť možnosť „Import / Export“ (ak máte staršiu verziu systému Android, táto možnosť nebude v menu, takže z kontaktov môžete okamžite otvoriť nastavenia).

Import-export kontaktov

2) Ďalej vyberte možnosť „Exportovať na úložisko SIM“ , potom zadajte, ktoré kontakty sa majú použiť (ktoré sa ukladajú do pamäte telefónu, aplikácií Viber, Telegram atď.), A kliknite na tlačidlo „Exportovať“ (so šípkou) .

Exportujte kontakty na SIM kartu

3) Po uložení kontaktov na SIM kartu - vložte ju do nového telefónu.

Vloženie SIM karty do telefónu

4) V novom zariadení opäť otvorte nastavenia exportu / importu kontaktov, vyberte možnosť „Import z jednotky SIM“ , potom zadajte kontakty, ktoré potrebujete, a kliknite na „Importovať“ . Nižšie uvedené snímky obrazovky slúžia ako pomôcka.

Import zo SIM karty

Všeobecne je prevod hotový! Spravidla všetko o všetkom trvá 2 - 3 minúty. čas ...

Používanie pamäťovej karty SD

Táto možnosť je vhodná, ak máte pomerne veľký notebook, ktorý sa jednoducho nezmestí na SIM kartu (alebo na SIM kartu jednoducho nemôžete uložiť nič). Okrem toho to nevyžaduje pripojenie na internet (čo je v niektorých prípadoch tiež kritické).

1) Najskôr tiež musíte otvoriť zoznam kontaktov a prejsť do ponuky „Import / Export“ . Pozri príklad nižšie.

Import-export kontaktov

2) Ďalej vyberte možnosť „Exportovať na úložné zariadenie (kartu SD)“ , zadajte kontakty (ktoré potrebujete) a súhlaste s ich uložením.

Ukladanie kontaktov na SD kartu / kliknutie

3) Ak všetko prebehlo dobre, na SD karte by sa mal zobraziť súbor s názvom „00001.vcf“ (s aktuálnym dátumom a časom).

Súbor kontaktov bol uložený

4) Ďalej musíte pripojiť kartu SD k novému zariadeniu.

Inštalácia karty MicroSD pre 128 GB do smartfónu

5) V novom telefóne prejdite do nastavení importu / exportu kontaktov a v ponuke vyberte možnosť „Importovať z úložiska“ . Potom telefón automaticky nájde všetky súbory kontaktov na SD karte a ponúkne vám ich pridanie do pamäte. Príklad nájdete na snímke obrazovky nižšie.

Import z úložiska - výber vCard

❸ 

Pomocou účtu Google

Táto metóda je najpohodlnejšia. Umožňuje prenášať nielen zoznam kontaktov (ktoré môžu mať ľubovoľnú veľkosť), ale aj mnoho ďalších súborov: dokumenty, položky kalendára, multimédiá atď. Okrem toho pri jeho používaní nemusíte robiť vôbec nič. okrem toho, čo vytvoriť účet a prihlásiť sa do neho ...

Poznámka: Registráciu účtu Google vynechávam, je to štandardné (stačí kliknúť na ponuku „Účty / Pridať nový účet Google“, potom zadať svoju e-mailovú adresu, telefónne číslo atď. - a woo-a- la, hotovo!

Ak máte účet Google, môžete zapnúť možnosť synchronizácie , ktorá každý deň uloží vaše kontakty na ich servery v cloude (čo znamená, že aj keď stratíte starý telefón, môžete všetky kontakty rýchlo obnoviť!).

Synchronizácia je povolená v sekcii „Nastavenia / Účty / Google“ . Upozorňujeme, že po zapnutí trvá istý čas, kým sa údaje synchronizujú.

Kontakty sú synchronizované

Po synchronizácii - môžete jednoducho zapnúť nový telefón, nastaviť internetové pripojenie a prihlásiť sa do svojho účtu - všetky vaše kontakty sa automaticky stiahnu zo siete. Pohodlne? Ešte viac!

S pomocou špeciálov. aplikácie

Teraz existuje pomerne veľké množstvo aplikácií na automatické vytváranie záloh (poznámka: zálohovanie je špeciálny súbor na obnovenie kontaktov, súborov, dokumentov atď. Údajov používateľa).

Napríklad je v tomto ohľade veľmi výhodné používať Easy Backup (odkaz na Play Market). Umožňuje vám uložiť zoznam kontaktov do súboru „.vcf“ a odoslať ho „kamkoľvek“: na e-mail, cloudovú jednotku, kartu SD atď.

Easy Backup - aplikácia na zálohovanie

*

To je zatiaľ všetko, veľa šťastia!