Ako vložiť heslo do priečinka, súboru alebo USB flash disku. Heslo všetko!

Otázka používateľa

Ahoj.

Povedzte mi, ako chrániť heslom priečinok, v ktorom mám svoje dokumenty. Priečinok je na jednotke USB flash, musíte ho však nosiť so sebou a pripojiť k rôznym počítačom a notebookom. Nerád by som bol, keby ich ktokoľvek videl alebo si ich sám pre seba skopíroval.

Malý dodatok: heslo musí byť vložené do priečinka, a nie do samotnej jednotky USB flash. Tých. na zobrazenie konkrétneho priečinka - zadajte heslo a všetko ostatné je bezplatné a otvorené na prezeranie. Vopred ďakujem!

Dobrý deň!

Úloha je celkom uskutočniteľná, nižšie uvediem niekoľko možností, ako vložiť heslo do svojich súborov (a na základe výhod a nevýhod jednotlivých metód si môžete zvoliť najlepšiu možnosť). ?

Chvíľku!

Niektorí používatelia (najmä začiatočníci) nastavujú heslá pre všetko: filmy, hudbu, hry atď. Spravidla všetky tieto mediálne súbory, ktoré ste práve stiahli zo siete, nikoho (okrem vás) nezaujímajú a ťažko to nemá zmysel. na ich ochranu (pokiaľ nechcete, aby niekto vedel, že máte o ne záujem).

Zároveň musíme sledovať, ako zahanbene zaobchádzajú s heslami, osobnými osobnými údajmi, skenmi pasov, DIČ atď. V prvom rade je potrebné tieto dokumenty chrániť!

? Pomoc! 

Mimochodom, odporúčam tiež chrániť váš telefón. Na nasledujúcom odkaze sa dozviete, ako vložiť heslo (vzor) do telefónu s Androidom.

*

Dali sme heslo

Na súbor (dokument, poznámkový blok)

Najjednoduchším, najrýchlejším a najefektívnejším spôsobom, ako zadať heslo do svojich priečinkov a súborov, je poslať ich do archívu chráneného heslom (a šifrovaného). Ak potrebujete získať prístup k súborom a priečinkom v archíve, musíte zadať heslo pre prístup a pokojne ich používať.

Od profesionálov: týmto spôsobom môžete chrániť všetky súbory: dokumenty Word, Excel, obrázky, textové súbory (notebooky), skeny atď. Na každom počítači alebo notebooku sa nachádzajú aj archivátory, čo znamená, že súbory môžete otvárať na ľubovoľnom počítači!

Existujú však nevýhody: ak zabudnete heslo, je veľmi ťažké takýto archív otvoriť (v niektorých prípadoch je to nemožné); nie je vhodné pracovať s veľkými súbormi (napríklad s priečinkom s videom).

Ďalej zvážim, ako vytvoriť taký šifrovaný archív v populárnych archívoch 7-Zip a WinRAR.

? Pomoc!

Analógy WinRAR: bezplatné archivátory pre Windows - najpohodlnejšie programy

7-Zip

Stránka: //7-zip.org.ua/ru/

Veľmi obľúbený archivátor, ktorý umožňuje komprimovať súbory silnejšie ako jeho konkurenti: WinRAR, WinZIP atď. Archivátor je bezplatný, pohodlný a minimalistický (nie je v ňom nič nadbytočné). Spravidla zaujíma popredné miesto ...

Po nainštalovaní sa vám v prieskumníkovi zobrazí rovnomenná ponuka: 7-Zip. Ak chcete vytvoriť archív, stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na požadovaný súbor alebo priečinok a v zobrazenej ponuke zvoliť možnosť „Pridať do archívu ...“ (pozri snímku obrazovky nižšie).

Pridať do archívu // 7-Zip

Potom existuje niekoľko dôležitých parametrov, ktoré je potrebné správne nastaviť. Označil som ich číslami na snímke obrazovky nižšie a teraz to vysvetlím podrobnejšie:

 1. (1) - musíte určiť názov svojho archívu a umiestnenie, kam sa má uložiť. Názov archívu môže byť vo všeobecnosti akýkoľvek a neskôr ho možno premenovať, napríklad bežný súbor;
 2. (2) - formát archívu. Najlepšiu kompresiu poskytuje formát 7-Zip, ktorý odporúčam zvoliť;
 3. (3) - SFX-archive - samorozbaľovací archív. To znamená, že ak začiarknete políčko vedľa tejto položky, vytvorí sa súbor EXE (ako bežný program), ktorého spustením môžete extrahovať súbory bez použitia archivátora (užitočná vec na extrahovanie súborov na ľubovoľnom počítači. , aj na tých, kde vôbec nie sú archivári);
 4. (4) zadanie hesla - heslo môže byť akékoľvek, archivátor tu nestanovuje žiadne obmedzenia. Pamätajte však, že heslá ako „12345“, „Boh“, „Láska“ atď. Spojené s vašim menom a dátumom narodenia sa dajú ľahko hacknúť! Nainštalujte niečo spoľahlivejšie (odporúča sa 6 - 10 znakov, s malými a malými písmenami, číslami a špeciálnymi znakmi);
 5.  (5) výber metódy šifrovania - odporúčam ponechať predvolený AES-256 a dodatočne začiarknuť políčko „Šifrovať názvy súborov“. Vďaka tomu vaše súbory v archíve nielenže nemožno otvárať, ale dokonca ani nevidíte, aké názvy súborov sa v archíve skrývajú!
 6. (6) - začať archivovať.

Vytvoriť archív // 7-Zip

Po vytvorení archívu sa ho môžete pokúsiť otvoriť. Pri tejto akcii vás ktorýkoľvek archivátor (dokonca ani 7-Zip) požiada o zadanie hesla na dešifrovanie. Ak o tom neviete alebo ste ich zabudli, zostanú vaše súbory neprístupné!

Pokúšam sa otvoriť archív chránený heslom

WinRAR

Webové stránky: //www.win-rar.com/start.html

Jeden z najslávnejších archivátorov poskytujúci dobrý kompresný pomer. Umožňuje vám otvárať a extrahovať súbory zo všetkých najpopulárnejších formátov archívov: ZIP, RAR, ACE, TAR, GZIP atď.

Ak chcete vytvoriť archív vo WinRAR, stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na súbor / priečinok a v zobrazenej ponuke prieskumníka zvoliť možnosť „WinRAR / Pridať do archívu“ (poznámka: pridať do archívu).

WinRAR - Pridať archív ... (Vytvoriť archív)

Ďalej je potrebné:

 1. (1) - nastavte názov archívu (Názov archívu), môže byť ľubovoľný;
 2. (2) - vyberte formát archívu (odporúča sa RAR);
 3. (3) - vyberte možnosť „Nastaviť heslo“ na šifrovanie archívu.

Základné nastavenie pri vytváraní archívu vo WinRAR

Potom zadajte samotné heslo ( riadok „Zadať heslo“ , to znamená zadanie hesla) a je veľmi žiaduce začiarknuť riadok „Šifrovať názvy súborov“ (tj. Zašifrovať názvy súborov).

Zadanie hesla - WinRAR

Potom môžete začať archivovať. Všeobecne je archív chránený heslom pripravený - môžete ho použiť ...

Ochrana hesla pre dokumenty Word / Excel atď.

Dokumenty vytvorené v balíku Microsoft Office je možné zašifrovať štandardnými prostriedkami bez ďalších programov. Je to veľmi výhodné, keď často potrebujete pracovať so šifrovaným dokumentom. Mimochodom, do takéhoto dokumentu je možné umiestniť aj obrázky ...

Pre nastavenie hesla: otvorte ponuku SÚBOR / INFORMÁCIE . Potom kliknite na funkciu „Ochrana dokumentu“ a vyberte, čo chcete: šifrovanie pomocou hesla (mimochodom, okrem toho môže byť napríklad dokument zakázaný na úpravy, obmedzený prístup atď.).

Súbor / Informácie // Microsoft Word

Upozorňujeme, že zadané heslo (ak ho zabudnete alebo stratíte) je takmer nemožné obnoviť! Mimochodom, samotný úrad je na to upozornený, keď je pridelený.

Šifrovanie dokumentu

Po zabezpečení dokumentu v časti „PODROBNOSTI“ uvidíte, že sa zobrazí kľúč s ikonou zámku a je napísaná poznámka, že na otvorenie súboru je potrebné heslo. Vlastne to je všetko, dokument je chránený!

Dokument je chránený heslom // Microsoft Word

*

Do priečinka / adresára

Nie vždy je vhodné nastaviť heslo pre konkrétny súbor. Napríklad ak máte katalóg s obrázkami, osobnými fotografiami, s ktorými často pracujete (úpravy starých, nahrávanie nových atď.) A ktoré by ste bez vášho súhlasu nechceli nikto vidieť.

V takom prípade nie je vhodné zakaždým vytvárať archív a musíte sa uchýliť k iným nástrojom. O nich nižšie ...

Chránený priečinok

Web: //ru.iobit.com/password-protected-folder.php

Chránený priečinok - snímka obrazovky hlavného okna

Veľmi užitočný nástroj na ochranu a skrytie vašich súborov a priečinkov pred ľuďmi mimo server. Ak chcete chrániť priečinok pomocou hesla, stačí ho presunúť do okna (do „trezoru“) - a všetko v ňom bude spoľahlivo chránené vašim heslom.

Výhody:

 1. umožňuje chrániť osobné a dôležité informácie pred krádežou programami;
 2. existuje niekoľko úrovní ochrany;
 3. veľmi pohodlné použitie: priečinok jednoducho presuňte myšou - a je chránený!
 4. úplne v ruštine;
 5. kompatibilný s Windows 7/8 / 8.1 / 10 (32/64 bitov).

Priečinok Anvide Seal

Webová stránka: //anvidelabs.org/programms/asf/

Veľmi jednoduchý a zároveň spoľahlivý program na ochranu šifrovania a ochrany heslom akýchkoľvek priečinkov: či už sú na pevnom disku, jednotke USB flash alebo na akomkoľvek inom vymeniteľnom médiu.

Každý priečinok, mimochodom, môže byť chránený samostatným heslom. Program je preložený do ruštiny a podporujú ho všetky populárne verzie systému Windows.

Výhody:

 1. je zbytočné udržiavať ho neustále v chode;
 2. neinštaluje žiadne špeciály. vodičov do systému;
 3. jednoduché, intuitívne rozhranie - to pochopí aj úplne nový používateľ počítača;
 4. sú tu klávesové skratky;
 5. program je kompaktný a nezaberie veľa miesta na disku;
 6. zadarmo pre domáce použitie.

Na príklade ukážem, ako môžete ľahko šifrovať a zavrieť priečinok pred zvedavými pohľadmi. Nainštalujte a spustite program. Potom pridajte priečinok (môžete použiť kľúč Ins).

Pridajte priečinok

Potom kliknite na ikonu zámku (alebo klávesu F5) - program vás vyzve na zadanie hesla a uzamkne priečinok.

Zatvoriť prístup k priečinku

Teraz, aj keď program zatvoríte alebo odstránite, váš priečinok zostane neprístupný (pokus o jeho zadanie (ak si pamätáte jeho meno a adresu) skončí chybou, ako na obrázku nižšie).

Mimochodom, priečinok nie je viditeľný, ani keď bootujete v núdzovom režime. Všeobecne je skrytý bezpečne!

Priečinok nie je k dispozícii

Ak chcete dešifrovať priečinok a súbory v ňom, musíte nástroj znova spustiť, kliknúť na ikonu s otvoreným zámkom a zadať heslo.

*

Na USB kľúči

Metóda číslo 1

Najjednoduchší spôsob, ako vložiť heslo na celú jednotku flash (alebo disk), je použiť funkciu, ktorá už v systéme Windows existuje - BitLocker. Umožňuje spoľahlivo a rýchlo chrániť informácie na USB flash disku

Poznámka! Šifrovanie BitLocker nie je k dispozícii vo všetkých verziách systému Windows. Ak máte Windows 7 Ultimate alebo Enterprise, Windows 8 / 8.1 / 10 - s najväčšou pravdepodobnosťou by ste ho mali mať.

Aby ste chránili jednotku flash týmto spôsobom - pripojte ju k portu USB, otvorte priečinok „Tento počítač“ (alebo „Tento počítač“) a kliknite na ňu pravým tlačidlom myši, v zobrazenej ponuke vyberte možnosť „Povoliť nástroj BitLocker“ . Potom postupujte podľa pokynov sprievodcu a nastavte heslo.

Povoliť nástroj BitLocker

Keď je heslo nastavené, pokúste sa vybrať jednotku USB flash z portu USB a potom ju znova pripojiť - uvidíte, že prístup k nej je zatvorený (a jeho ikona sa zmenila na zatvorený zámok). Kým nezadáte heslo na odomknutie, sú informácie o operátorovi spoľahlivo chránené!

Odomknite disk / flash disk

Metóda číslo 2

USB ochrana

Webové stránky: //www.usbsafeguard.com/download.html

Veľmi jednoduchý a pohodlný nástroj na ochranu flash diskov (funguje vo všetkých verziách systému Windows). Všetko, čo potrebujete na ochranu jednotky USB flash, je stiahnutie pomôcky a jej kopírovanie na jednotku USB (pozri obrazovku nižšie).

Akcia číslo 1 - skopírovala programový súbor na USB flash disk

Ďalej ponúkne naformátovanie média (dôležité! Najskôr skopírujte všetko z jednotky USB flash do samostatného priečinka na pevnom disku) - súhlasíme.

Potom môžete nastaviť heslo.

Akcia číslo 2 - spustila obslužný program z jednotky flash, naformátovala ho a zadala heslo

VŠETCI! Teraz, keď pripojíte jednotku flash, bude sa javiť prázdna (bude v nej viditeľný iba programový súbor USB Safeguard).

Ak chcete zobraziť súbory v ňom, musíte tento súbor spustiť a zadať správne heslo. Ak to urobíte, objaví sa disk Z , ktorý má rovnakú veľkosť ako váš flash disk - práve s ním musíte pracovať (a práve na ňom budú umiestnené všetky vaše súbory pridané na šifrovanie).

Všeobecne je všetko jednoduché, pohodlné a ľahko sa pracuje!

Analóg podobného nástroja: Rohos Mini Drive.

*

? DOPLNOK

Môžete tiež vytvoriť virtuálny šifrovaný disk (niečo ako obrázok), pomocou ktorého sa budete môcť pripojiť a zobraziť, ktoré z nich musíte zadať správne heslo. Táto technológia zaisťuje vaše súbory čo najbezpečnejšie pred cudzími ľuďmi. Na takýto disk možno navyše uložiť absolútne akýkoľvek typ súborov.

Príklady programov: TrueCrypt, CyberSafe, Rohos Disk atď.

? Pomoc!

1) Ako vytvoriť virtuálny pevný disk, zašifrovať ho a nastaviť automatické pripojenie po reštartovaní systému Windows.

2) Ako skryť diskovú oblasť (a dáta na nej sa stanú neviditeľnými! ?).

*

PS: nezabudnite na heslá! V opačnom prípade urobte súbory tak bezpečné, že si ich nebudete môcť sami ani pozrieť ...

Veľa štastia!

?

Prvé zverejnenie: 17.10.2017

Oprava: 30.01.2020