Nedostatok miesta v telefóne (Android), málo pamäte. Čo sa dá robiť?

Dobrý čas.

Takmer každý tretí používateľ čelí nedostatku pamäte v zariadeniach Android ...

Zdá sa, že som toho veľa neurobil: Stiahol som si päť alebo dva programy, pár stoviek fotografií, nahral som niekoľko prázdnin na video - a jaj, náhle sa objaví chyba, že nie je dostatok pamäte (mimochodom môže sa zobraziť aj v prípadoch, keď pamäť ešte nie je prázdna a dostupná!). ?

V tomto článku chcem dať niekoľko odporúčaní, ktoré pomôžu zbaviť sa tejto chyby (na snímke nižšie je zobrazený jeden z výkladov takejto správy).

A tak poďme na vec ...

*

? Dodatok!

Ďalším veľmi populárnym problémom v smartfónoch je rýchle vybíjanie batérie. Ako môžete zvýšiť prevádzkovú dobu vášho smartphonu, sa dozviete v tomto článku.

*

Náhľad je typická chyba

*

Čo môžete urobiť, ak v telefóne dôjde pamäť

Tip 1: skontrolujte, koľko pamäte zostáva a čo sa jej „odsekalo“

Možno, bez ohľadu na to, aké to je bláznivé, ale musíte začať rozumieť kontrolou zvyšnej voľnej pamäte. Ak chcete zistiť podrobné štatistiky, v najnovších verziách systému Android stačí otvoriť nastavenia v sekcii „Pamäť“ (pozri snímky obrazovky nižšie ?).

Ak máte k dispozícii menej ako 500 MB voľnej pamäte, nie sú vylúčené najrôznejšie chyby pri práci a inštalácii nových aplikácií (faktom je, že aj pri inštalácii aplikácie na kartu SD potrebuje interná pamäť telefónu práca).

Skontrolujte dostupnú pamäť / Android 5.0 (6.0)

Pamäť - Android 8.0

Okrem toho , ak je to možné, venujte pozornosť tomu, aká pamäť bola „odseknutá“ pre súbory: jedná sa o fotografiu alebo video, aplikácie, súbory na stiahnutie alebo niečo iné ...

Samozrejme je lepšie odstrániť všetky nepotrebné aplikácie (ktoré nepoužívate)!

*

Tip 2: Vymažte vyrovnávaciu pamäť a aktualizácie

Aplikácie v smartfóne (na zrýchlenie svojej práce) ukladajú časť svojich dát do medzipamäte vo vnútornej pamäti (poznámka: keď ich vymažete, nebudú to mať vplyv na užívateľské dáta!).

Časom môže vyrovnávacia pamäť vážne narásť do veľmi pôsobivej veľkosti: až niekoľkých. gigabajt! Okrem toho je možné uložiť medzipamäť aj z tých programov, ktoré ste dlho nepoužívali (alebo sa nepoužívali vôbec, iba telefón, ktorý bol pôvodne dodaný s týmto softvérom).

Ak chcete vymazať vyrovnávaciu pamäť, stačí otvoriť sekciu „Pamäť“ v nastaveniach systému Android. Ďalej uvidíte riadok s údajmi o vyrovnávacej pamäti (v mojom prípade takmer 600 MB!): Kliknutím na ňu sa zobrazí správa s výzvou na jej odstránenie (pozri niekoľko snímok obrazovky nižšie ?).

? Tiež pomôžte!

Ako vyčistiť vyrovnávaciu pamäť v systéme Android (populárna otázka používateľov) - pozrite si pokyny

Údaje medzipamäte

Vymazať vyrovnávaciu pamäť

Mimochodom , ak prejdete do zoznamu aplikácií, môžete odstrániť jeho vyrovnávaciu pamäť aj aktualizácie pre každý vybraný softvér.

V tejto súvislosti by som odporúčal venovať pozornosť prehliadačom, Google Play, fotografiám (a skutočne aj službám od Google), mapám. Niekedy ich aktualizácie a vyrovnávacia pamäť rastú až na niekoľko gigabajtov!

Odstraňujú sa aktualizácie, vymazáva sa vyrovnávacia pamäť

Mimochodom , ak sa v jednej konkrétnej aplikácii vyskytne chyba o nedostatku pamäte, skúste vymazať vyrovnávaciu pamäť a aktualizácie tohto konkrétneho softvéru! Takéto chyby sa často vyskytujú v dôsledku rôznych dočasných súborov, ktoré sa hromadia v pamäti telefónu.

Mapy Google - odstránenie medzipamäte

*

Tip 3: Odstráňte nepoužívané aplikácie, staré fotografie a videá

Nie je žiadnym tajomstvom, že ľudská pamäť je veľmi selektívna: to, čo nepoužívate, je veľmi rýchlo zabudnuté a vymazané ...

To je to, čo smerujem k tomu, že po roku alebo dvoch používaní Androidu môže v pamäti prístroja zostať veľa aplikácií a hier. Niektoré z nich ste možno už dlho nepotrebovali alebo nepoužívali.

Posolstvo tejto myšlienky je jednoduché: skontrolujte zoznam stiahnutých aplikácií a odstráňte všetko, čo ste dlho nepoužívali. Pozri snímku obrazovky nižšie.

? Pomoc!

Ako odinštalovať aplikáciu z telefónu Android (aj keď nie je k dispozícii žiadne špeciálne tlačidlo „vymazať“ ...).

Odstraňujú sa nepoužívané aplikácie

Mimochodom, staré fotografie a videá možno tiež vymazať alebo preniesť na pevný disk počítača.

? Pomoc! 

Ako nahrávať fotografie a súbory z telefónu do počítača - 6 spôsobov

*

Tip 4: Preneste niektoré aplikácie a súbory na kartu SD

Ak máte v telefóne nainštalovanú kartu SD (ak je to tak - je dokonca pravdepodobné, že už ju máte) - môžete * preniesť niektoré aplikácie z internej pamäte telefónu na kartu.

Ak to chcete urobiť, stačí otvoriť sekciu „Aplikácie“ v nastaveniach systému Android, otvoriť vlastnosti jednej z aplikácií zo zoznamu a kliknúť na tlačidlo „presunúť na kartu SD“.

? Pomoc!

Najlepšie čínske online obchody v ruštine (môžete si na nich objednať všetko od flash disku po telefón)

Presuňte aplikáciu na SD kartu

*

Tip 5: Využívajte cloudové úložisko na fotografie, videá a dokumenty, napríklad disk Yandex

Ak nemáte slot na SD kartu (alebo chcete ešte viac uvoľniť pamäť), môžete využiť cloudové úložisko .

Záverom je, že si do telefónu nainštalujete špeciál. aplikácia, ktorá automaticky nahrá všetky vaše fotografie a videá do cloudu . Vďaka tomu získate niekoľko výhod:

 1. budete môcť prezerať fotografie a videá z ľubovoľného počítača, smartphonu, notebooku atď. pripojeného k internetu (t. j. nebude potrebné nahrávať súbory z telefónu do počítača);
 2. ušetrite veľa miesta v pamäti telefónu;
 3. k cloudu môžete pripojiť niekoľko smartfónov naraz (a vytvoriť zdieľané úložisko);
 4. potrebné fotografie sa dajú rýchlo zdieľať s blízkymi (t. j. poslať im odkaz, aby si ich mohli jedným kliknutím nahrať).

*

Všeobecne platí, že ak pôjdeme do praxe, potom jedným z lídrov v tomto segmente je dnes Yandex Disk. Po inštalácii aplikácie ju môžete ľahko a rýchlo zadať (zadaním kódu PIN zadaného počas inštalácie) a prezerať si / pracovať s vašimi fotografiami, videami, dokumentmi (akoby boli v pamäti vášho telefónu).

? Pomoc! 

Disk Yandex: ako ho používať, nahrávať a sťahovať súbory, fotografie - pozrite si pokyny

*

V nastaveniach disku Yandex môžete tiež nastaviť automatické sťahovanie fotografií z pamäte telefónu (okrem toho tu môžete tiež určiť, kedy to urobiť: s akýmkoľvek pripojením na internet alebo iba cez Wi-Fi).

Disk Yandex na smartfóne

*

Tip 6: Skúste chodiť s „čističom odpadu“ (špeciálna aplikácia)

Teraz existuje pomerne veľa softvéru na automatické čistenie pamäte Android (niekedy také aplikácie nájdu toľko „smetí“, ako si len neviete predstaviť ... ?).

Napríklad nasledujúca snímka obrazovky ukazuje prácu aplikácie AMC: pre niektorých takmer 500 MB „neviditeľného odpadu“. sekundy práce! Vlastne o nej poviem pár slov nižšie.

Mimochodom, namiesto AMC môžete vyskúšať aj nasledujúce produkty: Clean Master, AVG Cleaner, Phone Cleaner atď.

Zabezpečenie AMC

Odkaz na kontrolu: //ocomp.info/dlya-uskoreniya-i-chistki-android.html#AMC_Security

477 MB za čistenie! Pokračovať (práca s AMC)

AMC Security je vynikajúca aplikácia, ktorá dokáže nájsť „odpadky“, ktoré nie je možné vždy pravidelne vyčistiť. Okrem toho vám umožňuje sledovať stav systému, zlepšovať jeho zabezpečenie, optimalizovať a zrýchliť telefón. Právom sa považuje za jedného z lídrov vo svojom segmente.

Vlastnosti:

 • vyhľadá a odstráni vyrovnávaciu pamäť väčšiny aplikácií;
 • odstráni informácie z priečinkov na stiahnutie;
 • čistí históriu prehliadačov;
 • vymaže schránku;
 • vyhľadá a odstráni zastarané a zvyškové súbory (ktoré kedysi používal systém, ale teraz ich už jednoducho nikto nepotrebuje);
 • riadi, ktoré aplikácie spotrebúvajú internetový prenos;
 • kontroluje, ktoré z aplikácií a ako spotrebúvajú energiu batérie;
 • ukáže, ktoré z aplikácií sa dlho nepoužívali;
 • monitoruje zaťaženie CPU a RAM a ďalšie ...

*

Tip 7: ako posledná možnosť - môžete resetovať telefón

Hlavným spôsobom riešenia problému je resetovanie nastavení telefónu (dôležité! Týmto sa odstránia všetky vaše súbory: kontakty, hudba, fotografie, dokumenty atď. To znamená, že pred touto operáciou je vhodné ? vytvoriť zálohu všetkých potrebných údajov).

Upozorňujeme, že vynulovanie nastavení často pomáha vyriešiť tie „najnevyriešiteľnejšie“ problémy (vrátane problémov s chybou nedostatku miesta).

Obnovenie: stačí otvoriť sekciu „Obnoviť a obnoviť“ v nastaveniach systému Android, potom zvoliť možnosť „Obnoviť nastavenia“ a vyjadriť súhlas s týmito zmenami. Pozri snímku obrazovky nižšie. ?

? Pomoc!

Ako resetovať telefón do továrenského nastavenia [úplné obnovenie v systéme Android]

Obnovte nastavenia telefónu

PS

Posledný tip (zrejmejší ako zrejmý): ak to finančné prostriedky umožňujú - kúpte si nový telefón s priestrannejšou pamäťou ... ?

Poznámka: v článku som neuvažoval o „konfliktných“ metódach, pre ktoré je potrebné získať práva root a „dotknúť sa“ niektorých systémových priečinkov a nastavení (koniec koncov, také metódy nesú určité riziká a vy môžete niečo pokaziť. Obchodné - hlavná vec je „neubližujte!“ ?).

*

To je zatiaľ všetko ... Ostatné riešenia sú vítané!

Šťastné nastavenie!

?

Prvýkrát zverejnené: 18.09.2018

Oprava: 10/12/2020