Najlepšie programy na nahrávanie videa z webovej kamery (vrátane efektov: pod vodou, v lese, zmena tváre atď.)

Dobrý deň všetkým!

Dnes má každý notebook a každý ďalší počítač webovú kameru! Rovnaká konverzácia v programe Skype sa vedie oveľa príjemnejšie, keď vidíte partnera a zvuk môžete doplniť obrázkami. ?

Ale v niektorých prípadoch je potrebné zaznamenať video z webovej kamery (napríklad ak nemáte alternatívnu kameru, alebo sa chcete nejako odvolať, alebo ...).

A musím uznať, že vo Windows (až na možno desiatky ...) neexistuje žiadny zabudovaný nástroj na prácu s webovou kamerou (poznámka: hovorový názov).

Tento článok bude v skutočnosti o tom, ako a čo zaznamenať takéto video na ďalšie spracovanie vo videoeditéri alebo nahranie do siete. Myslím si, že tieto informácie budú užitočné pre mnohých a ušetria trochu času ...

? Dodatok!

1) Informácie o tom, ako spracovať video (úpravy pre začiatočníkov v jednoduchých príkladoch).

2) Ak váš fotoaparát nezobrazuje nič (alebo sa zobrazuje iba čierna obrazovka).

*

Programy na nahrávanie videa z webovej kamery

ManyCam

Webová stránka: //manycam.com/

ManyCam - okrem nahrávania aj výrazné rozšírenie príležitostí

Veľmi populárny program na prácu s webovou kamerou - jeho schopnosti už ocenilo viac ako 100 miliónov používateľov po celom svete!

Tento program je zadarmo, umožňuje vám nahrávať video z webovej kamery, fotografovať a transformovať vašu tvár na nepoznanie (k tomu v arzenáli obsahuje desiatky rôznych efektov, vrátane 3D!).

Vlastnosti:

 1. nízke zaťaženie systému vám umožňuje súčasne zaznamenávať video a vysielať ho do siete (brzdy nie sú brzdené ani na relatívne slabých počítačoch);
 2. program vám umožňuje vysielať videá na seriózne rokovania aj na komické a vtipné prenosy;
 3. veľa rôznych efektov: zmena tváre, pozadia, použitie efektov atď.
 4. pre mikrofón existujú efekty: môžete meniť svoj hlas súčasne s obrazom;
 5. do videa môžete pridať vlastný vodoznak.

*

fotoaparát

(Zabudovaný vo Windows 10)

Ak máte v počítači nainštalovaný moderný operačný systém Windows 10, potom je v jeho arzenáli špeciálny program „Fotoaparát“ (pre jeho spustenie otvorte ponuku ŠTART a nájdite všetky programy s písmenom „K“). Pozri snímku obrazovky nižšie. ?

Fotoaparát vo Windows 10

Aj keď tento program vo svojom arzenáli nemá širokú škálu funkcií, výborne si poradí s úlohou fotografovať a nahrávať videá z webovej kamery! Ak chcete spustiť nahrávanie, stlačte veľké tlačidlo fotoaparátu na pravej strane okna (pozri príklad vyššie ?).

*

WebcamMax

Webová stránka: //www.webcammax.com/

Zmeňte pozadie a vzhľad

Jeden z najfunkčnejších programov na prácu s webovou kamerou. Posúďte sami, okrem klasického záznamu videa a fotografií môžete zmeniť svoj vzhľad vo fotoaparáte takmer na nepoznanie!

Kľúčové vlastnosti:

 1. tisíce rôznych fantastických efektov: môžete sa umiestniť napríklad v oceáne (ako v príklade nižšie, že ste pod vodou), v lese, v knižnici atď. Je tu príležitosť zmeniť svoju tvár, pridať animácie, použiť filtre a oveľa viac (myslím, že program osloví všetkých tvorivých ľudí);
 2. zaznamenané video (s efektmi) je možné nahrať na akýkoľvek populárny hosting videa;
 3. aplikáciou rôznych efektov na váš obrázok vo webovej kamere - môžete ho vysielať v tejto podobe napríklad prostredníctvom Skype;
 4. program podporuje všetky populárne okamžité správy a programy na komunikáciu na internete: Windows Live Messenger, Skype, Yahoo Messenger, ICQ, Paltalk, Camfrog, YouTube, Ustream a oveľa viac ...

Mínus: program je platený, a ak využijete bezplatnú možnosť, vaše videá budú mať malé logo (môžete si to odmyslieť ...).

*

AlterCam

Webová stránka: //altercam.com/rus/

AlterCam - hlavné okno programu

Kompaktný, pohodlný a jednoduchý program na prácu s webovou kamerou. Po jeho nainštalovaní sa v systéme zobrazí virtuálna kamera. Túto novú kameru vo vašom systéme je možné pripojiť k akejkoľvek inej aplikácii a vysielať video s požadovanými efektmi.

Vlastnosti:

 1. existuje funkcia prenosu videa do niekoľkých programov naraz: t.j. program je schopný „rozdeliť“ video tak, aby nikde neexistovali chyby, aby bola kamera zaneprázdnená, či už je zobrazená čierna obrazovka;
 2. existujú rôzne efekty a prekrytia (pozri crin vyššie);
 3. schopnosť meniť hlas;
 4. možnosť pridať animáciu a ďalšie obrázky k videu živého vysielania.

*

Snap Camera

Stránka vývojára: //snapcamera.snapchat.com/

Príklad fungovania aplikácie Snap Camera

Veľmi zaujímavý program, ktorý umožňuje nielen nahrávať z kamery v reálnom čase, ale aj nahradiť niektoré objekty v obraze: napríklad „upraviť“ svoju tvár (?), pridať niekoľko zábavných animácií, vymeniť pozadie ( namiesto vašej tapety bude niečo tajomné ...) atď.

Vlastnosti:

 1. skupina všetkých druhov filtrov: na zmenu tváre aj na všeobecný plán;
 2. schopnosť vysielať spracované video do Skype, Zoom a ďalších podobných aplikácií;
 3. aplikácia je úplne zadarmo, kompatibilná s Windows 7/8/10.

*

SMRecorder

Vývojár: //www.video2down.com/

Softvér na softvérovom portáli: //www.softportal.com/

SM Recorder - hlavné okno

Táto aplikácia umožňuje snímať video z webovej kamery alebo obrazovky počítača (univerzálny program!). Okrem videa dokáže aplikácia súčasne nahrávať zvuk aj z reproduktorov (slúchadiel) + mikrofónu.

Podporované video formáty AVI a MP4. Rád by som poznamenal, že existuje veľa nastavení pre nahrávanie.

Vlastnosti:

 1. schopnosť zaznamenávať nie celý obrázok z webovej kamery, ale iba jej časť;
 2. synchronizácia videa a zvuku;
 3. simultánne nahrávanie z mikrofónu, zvukového výstupu a videa;
 4. rozhranie je vyrobené v štýle minimalizmu;
 5. schopnosť robiť si poznámky k videu.

Z mínusov: v tomto programe samozrejme nebudete môcť meniť svoj obraz z webovej kamery tak ako v predchádzajúcich verziách (to znamená, že sa nemôžete umiestniť napríklad do hlbín oceánu).

*

PS

Tiež vám odporúčam prečítať si článok o najlepších programoch na snímanie videa z obrazovky počítača (mnohé z nich dokážu zachytiť aj video z webovej kamery).

*

To je zatiaľ všetko. Doplnky prídu vhod!

Všetko najlepšie!

?

Prvýkrát zverejnené: 13.04.2018

Oprava: 15.11.2020