Čo robiť, ak na YouTube nie je zvuk

Otázka používateľa

Ahoj.

Pomôžte nám so službou YouTube - akékoľvek video, ktoré v tejto službe sledujete, je bez zvuku. Skúšal som už reštartovať notebook, zapol obnovenie (laptop Acer), skontroloval prítomnosť vírusov. Neúspešne ... Čo iné by na tom mohlo byť?

Dobrý deň!

Najprv sa musíte ubezpečiť, že je vo všeobecnosti zvuk: je zvuk pri prehrávaní zvukových a obrazových súborov umiestnených na pevnom disku, je zvuk pri prehrávaní multimediálnych súborov z iných zdrojov?

Ak existuje, už to nie je zlé a môžete na to prísť ďalej (v skutočnosti o čom bude tento článok ?).

? Dodatok!

Pre tých, ktorí majú zvuk v počítači  nie je vôbec  (tj PC / notebook je ako ryba), odporúčam, aby sa tu zoznámili s týmto článkom.

*

Obnova zvuku v 7 krokoch

? KROK 1: prekontrolujte viac videí

Možno prvá vec, ktorú by som odporučil urobiť, je otvorenie niekoľkých ďalších videí. Stáva sa, že problém súvisí iba s konkrétnym videom (okrem toho sú 2 - 3% videí YouTube buď bez zvuku, alebo s veľmi zlým soundtrackom!).

Okrem toho, ako je uvedené vyššie, skontrolujte, či máte zvuk pri prehrávaní videí z iných zdrojov (napríklad VK).

*

? KROK 2: Skontrolujte rozšírenia prehliadača (odstráňte Rutube)

Ďalej odporúčam otvoriť nainštalované rozšírenia a doplnky v prehliadači.

Nie raz som si napríklad všimol, ako nesprávne fungoval Adblock (toto je rozšírenie na blokovanie reklám), ktorý blokoval nielen reklamy, ale aj samotné prehrávanie online videa. To isté platí pre rozšírenie Rutube (kde sa zvyčajne preberá z počítača od ľudí, úprimne povedané, ešte som ho neodhalil ...).

Ak chcete napríklad zobraziť rozšírenia v prehliadači Google Chrome, musíte otvoriť stránku chrome: // extensions / (alebo nastavenia / ďalšie nástroje / rozšírenia).

Ďalej počas kontroly odporúčam odstrániť všetky rozšírenia, ktoré nepoznáte (a tie, ktoré môžu blokovať obsah stránok: Adblock, rozšírenia z antivírusov atď.).

Google Chrome - kontrola rozšírení

*

? KROK 3: nastavenie zvukového ovládača

Častejšie je, že ak sa vyskytnú problémy s audio ovládačmi, v počítači nie je vôbec žiadny zvuk. Stáva sa to však rôznymi spôsobmi, niektoré ovládače môžu mať rôzne filtre a ďalšie. nastavenia pre úpravu zvuku v rôznych programoch (napríklad môžete stlmiť zvuk v prehľadávačoch).

Na začiatok vám odporúčam, aby ste sa všeobecne presvedčili, či existuje zvukový ovládač. Môžete to urobiť v ? Správcovi zariadení (pre jeho spustenie stlačte kombináciu tlačidiel Win + Pause a vľavo uvidíte odkaz).

V Správcovi zariadení si všimnite dve karty: Zvukové, herné a videozariadenia a ďalšie zariadenia . Vaša zvuková karta by mala byť uvedená v zvukových zariadeniach, nemali by tu byť žiadne zariadenia označené žltým výkričníkom! Ak sú, potom nemáte niektoré z ovládačov.

Zvukové zariadenia

? Dodatok!

Ako nainštalovať ovládač zvuku. Vyhľadajte zvukové ovládače (napríklad Realtek).

Ak chcete nakonfigurovať zvukové ovládače, prejdite na ovládací panel systému Windows v sekcii „Hardvér a zvuk“ (ak existujú ovládače, mal by existovať odkaz na ich riadiace centrum. Venujte pozornosť aj podnosu, je tu tiež ikona pre rýchle spustenie vedľa hodín).

? Pomoc!

Žiadny odznak od správcu Realtek HD! Ako vstúpiť do ovládacieho panela Realtek, inak nemôžem nijako nakonfigurovať zvuk.

V ovládačoch dávajte pozor na konfiguráciu reproduktorov, zdroje zvuku, úroveň hlasitosti, filtre. Nie je možné poskytnúť konkrétne odporúčania pre každý prípad, ale napriek tomu - nižšie uvediem niekoľko príkladov, kde hľadať pozadie ...

Konfigurácia reproduktorov: Ak chcete získať zvuk, prepnite „5.1 reproduktor“ na stereo.

Realtek Manager - ďalšie reproduktory (zrušte začiarknutie)

*

? KROK 4: nastavenie hlasitosti pomocou mixéra (pre každý program zvlášť)

Windows má mixér hlasitosti, ktorý vám umožňuje nastaviť hlasitosť zvuku pre každý program zvlášť. Tých. môžete napríklad znížiť hlasitosť zvuku v prehliadači na nulu (zatiaľ čo v iných programoch ju nastaviť na 100%!).

Ak chcete otvoriť mixér hlasitosti, kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu zvuku na paneli a vyberte ju z ponuky, ktorá sa zobrazí (príklad je uvedený nižšie).

? Dodatok!

Ak ikona hlasitosti nereaguje alebo zmizla úplne, skontrolujte to

Otvorený mixér objemu

Ďalej venujte pozornosť úrovni hlasitosti v prehliadači (napríklad na snímke obrazovky nižšie bol zvuk vo Firefoxe jednoducho vypnutý! To je celý problém ...).

Preto nebol počuť žiadny zvuk - bol iba vypnutý

*

? KROK 5: Skontrolujte a aktualizujte aplikáciu Adobe Flash Player

Väčšina videí na internete je prepojená s prehrávačom Adobe Flash Player (Flash Player). V niektorých prípadoch to nemusí fungovať správne (pred 10 rokmi som vo Windows XP narazil na problém na viacerých počítačoch: po aktualizácii prehrávača Flash Player sa niektoré videá už nezobrazovali - musel som vrátiť systém späť a použiť stará verzia prehrávača flash).

Poznámka: YouTube v súčasnosti v niektorých videách používa html5 - ale o tom nižšie ...

Preto si myslím, že stojí za to pokúsiť sa aktualizovať prehrávač flash (a ak je k dispozícii najnovšia verzia, skúste nainštalovať staršiu na overenie). Ako na to, mám na svojom blogu samostatný článok, odporúčam ho.

*

? KROK 6: Pokus o deaktiváciu Html5

Aktualizácia (12.2019): Flash Player skončí v decembri 2020, čo znamená, že tento tip už nie je platný ...

Html5 má nahradiť Flash Player, je bezpečnejší, rýchlejší a všeobecne má teoreticky určité výhody. Medzitým v praxi často narazíme na zastavenie, spomalenie, nekompatibilitu atď. A niektoré z videí na YouTube sú usporiadané v html5 (možno ste sa práve s takým videom stretli).

Skontrolujte stránku, ktorú používate: //www.youtube.com/html5

Momentálne sa používa html5

Ak ju chcete zakázať, musíte si nainštalovať špeciálne rozšírenie prehliadača -  „Zakázať prehrávač Youtube HTML5 Player“  (podobné rozšírenia existujú aj pre ďalšie prehliadače).

Práce na rozšírení zakazujú html5

*

? KROK 7: Vymazanie vyrovnávacej pamäte prehliadača

Posledná vec, ktorú by som odporučil, je vymazanie vyrovnávacej pamäte prehliadača (celá história navštevovania rôznych stránok). Pri chybách prehliadača je často na vine cache: keď si prehliadač stiahne časť údajov zo siete a niektoré z cache vezme, často sa vyskytujú chyby ...

Na vymazanie medzipamäte (histórie) vo väčšine prehliadačov použite kombináciu klávesov Ctrl + Shift + Del . Okno na vymazanie histórie v prehliadači Chrome sa zobrazuje na snímke obrazovky nižšie - zostáva kliknúť na tlačidlo „Odstrániť údaje“ ...

Vymazať históriu (medzipamäť) v prehliadači Chrome

? Dodatok!

Ako vymazať históriu prehliadania (vyčistiť vyrovnávaciu pamäť)

PS

Ako ďalšiu dodatočnú možnosť skúste použiť iný prehliadač. V tomto článku som dal to najlepšie z nich ->

*

Doplnky sú vítané ...

Veľa štastia!

?

Prvýkrát zverejnené: 28.03.2018

Oprava: 10.02.2020