Hra sa nespustí v službe Steam: čo robiť?

Dobrý deň!

Čo je horšie * chytiť svoju obľúbenú hru počas predĺženého víkendu? Zdalo sa, že dúfal, že sa bude dobre baviť, že stretne starých priateľov, ale tu (všeobecne sa niečo také stalo s mojím susedom, ktorý požiadal o pomoc so spustením hry na Steame) ...

Všeobecne je klient služby Steam celkom pohodlná a spoľahlivá vec: pomáha nielen rýchlo nájsť a kúpiť hry (a veľa z nich nie je spokojných s príliš vysokými cenami, a tu s nimi súhlasím), ale aj stiahnuť všetky potrebné doplnky- komponenty a komponenty pre hry (navyše automaticky). Ale ako sa hovorí, v starenke je diera ...

V tomto článku chcem uviesť malý postupný plán obnovenia práce hier na Steame (pomôže to všetkým, ktorí sa stretli s podobným problémom a nevedia, čo majú robiť a s čím sú spojené). Takže ...

* Samozrejme, vychádzam iba z problémov s hrami ...

Ďalšia zaujímavá poznámka!

Mrazenie, zaostávanie a závady hier na notebooku [možné príčiny brzdenia aj na novom zariadení] - //ocomp.info/tormozyat-igryi-na-noutbuke.html

*

Prečo sa hra nespustí v službe Steam [dôvody]

1) Je narušená integrita herných súborov

Možno je to prvá vec, ktorú začneme. Pravda je, že niektoré herné súbory môžu byť poškodené alebo vymazané (napríklad počas vírusovej infekcie, pri použití viacerých nástrojov na čistenie a údržbu systému Windows, keď antivírus nefunguje správne atď.). Všeobecne to nie je také zriedkavé ...

Ak chcete skontrolovať, či je všetko v poriadku so súbormi hry, otvorte v službe Steam sekciu „Knižnica“ , potom kliknite pravým tlačidlom myši na požadovanú hru a prejdite na kartu „vlastnosti“ (pozri príklad nižšie).

Vlastnosti hry (Steam)

Potom na karte „Lokálne súbory“ kliknite na tlačidlo „Skontrolovať integritu herných súborov“ .

Skontrolujte integritu súborov

Kontrola by sa mala začať: v ideálnom prípade (ak je všetko v poriadku) by sa mala zobraziť správa, že súbory boli úspešne skontrolované (ako v príklade nižšie).

Všetky súbory boli úspešne overené

2) Zlyhanie súvisiace s vyrovnávacou pamäťou Steam

Niektoré dáta (aby sa nestiahli znova) ukladá klient Steam na HDD (hovorí sa im cache). Najčastejšie po aktualizácii klienta môže „stará“ vyrovnávacia pamäť spôsobiť nestabilné hry. Keď sa objavia najrôznejšie problémy, odporúča sa ich vyriešiť v „manuálnom“ režime.

Ako to spraviť:

 1. ukončite Steam (nielen zatvorte alebo minimalizujte, ale ukončite, pozrite si obrazovku nižšie);

  Odhlasuje sa zo služby Steam

 2. kvôli spoľahlivosti odporúčam tiež otvoriť správcu úloh (Ctrl + Shift + Esc) a skontrolovať, či nie je spustený proces „Steam“ (ak existujú procesy, stačí ich zavrieť).

  V Správcovi úloh neexistuje proces Steam

 3. potom prejdite do inštalačného priečinka Steam, v predvolenom nastavení je to  C: \ Program Files (x86) \ Steam . Mal by obsahovať priečinok „appcache“ : malo by sa z neho odstrániť všetko, čo tam bude.

  Steam cache

  Prípadne prejdite do  priečinka C: \ Program Files (x86) \ Steam \ Steam \ cached a tiež ho vyčistite.

 4. potom môžete otvoriť Steam a pokúsiť sa spustiť hru ...

3) Na spustenie hry nie sú potrebné žiadne knižnice

Aby veľa hier fungovalo, sú potrebné určité verzie komponentov a knižníc, ako napríklad DirectX, .NET Framework, Visual C ++ atď. Steam ich zvyčajne načíta a aktualizuje automaticky pri inštalácii konkrétnej hry. Stále to však stojí za kontrolu ... (najmä ak máte v službe Steam nainštalovaných 10 a viac hier)

Podľa môjho názoru najpohodlnejším spôsobom kontroly a inštalácie všetkých potrebných herných komponentov je použitie nástroja  Drive Booster . Tento nástroj okrem ovládačov vyhľadá a nainštaluje všetky potrebné knižnice (pozrite si niekoľko snímok obrazovky nižšie).

Stiahnite si Drive Booster:  //ocomp.info/update-drivers.html#Driver_Booster

Iba jedno tlačidlo Štart / Stop na kontrolu ovládačov a herných komponentov

Upozorňujeme, že Driver Booster automaticky nájde všetky balíčky potrebné pre hry!

Najzákladnejšie komponenty je tiež možné skontrolovať a predinštalovať ručne. Na svojom blogu mám niekoľko článkov, odporúčam:

 1. Aktualizácia DirectX - //ocomp.info/otsutstvie-d3dx9.html
 2. Microsoft Visual C ++ - //ocomp.info/oshibka-microsoft-visual-c.html
 3. Microsoft .NET Framework - //ocomp.info/microsoft-net-framework.html

4)  Ovládače videa sa neaktualizujú

Najčastejšie po inštalácii systému Windows väčšina používateľov neaktualizuje alebo neinštaluje grafický ovládač (používa to, čo má predinštalovaný samotný Windows). A to je často úlovok ...

Všeobecne sa na kontrolu a aktualizáciu ovládačov odporúča používať oficiálnu webovú stránku výrobcu grafickej karty (ak používate notebook, potom laptop) alebo špeciálny server. inžinierske siete.

Téma aktualizácie ovládačov videa je dosť rozsiahla, preto by som vám odporučil prečítať si jeden z mojich predchádzajúcich článkov (obsahuje všetky najobľúbenejšie otázky k tejto téme) - //ocomp.info/kak-obnovit-drayver-na-videokartu .html

5) Zastavenie procesu hry

Ak hru spustíte (alebo zatvoríte) nesprávne, môže sa stať, že jej proces zamrzne. A keď ho znovu spustíte, počítač počká na odpoveď z toho „starého“ (zmrazeného) procesu.

V takom prípade musíte otvoriť správcu úloh (kombinácia tlačidiel Ctrl + Shift + Esc) a skontrolovať, či už prebiehajú herné procesy (majú podobný názov, viď príklad nižšie). Ak sa takýto proces „nájde“, stačí naň kliknúť pravým tlačidlom myši a v zobrazenej ponuke zvoliť možnosť „Ukončiť úlohu“ .

Ukončiť úlohu (správca úloh)

Potom skúste hru reštartovať.

6) Vyskytol sa problém s kompatibilitou (napríklad stará hra nemôže fungovať v novom OS)

Ak sa pokúšate spustiť starú hru na novom počítači alebo notebooku, potom je problém s nekompatibilitou celkom možný (zvyčajne sa niektoré chyby stále zobrazujú ...).

Na začiatok môžete odporučiť otvorenie vlastností spustiteľného súboru hry (stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na ikonu hry na pracovnej ploche a vybrať ju v ponuke).

Spustiteľné vlastnosti hry

Ďalej na karte „Kompatibilita“ začiarknite políčko „Spustiť program v režime kompatibility“ a určite operačný systém Windows, v ktorom by hra mala presne fungovať (to je možné určiť v technických požiadavkách v ňom).

Spustite program v režime kompatibility

Po zmene nastavení kompatibility skúste hru reštartovať. V niektorých prípadoch pomáha vyriešiť problém tak jednoduchá vec ...

Pri niektorých hrách bude riešením buď nákup starého notebooku (špeciálny pre starý Windows 98/2000), alebo inštalácia virtuálneho počítača (umožní vám spustiť napríklad Windows 2000 v systéme Windows 10, a, podľa toho akékoľvek * hry tej doby).

Téma je tiež dosť rozsiahla, takže ak ste sa „stretli“ s veľmi starou hrou, odporúčam vám prečítať si jeden z mojich minulých článkov (odkaz nižšie).

Hra na hľadanie mín / spustenie systému Windows XP v systéme Windows 10

Pomôcť! 

Ako spustiť starú hru na novom počítači - //ocomp.info/kak-zapustit-staruyu-igru.html

7) Blokovanie antivírusovým softvérom

Toto je posledná vec, na ktorú by som vás rád upozornil ... Niektoré antivírusy (v tomto som si všimol Norton Antivirus, Avast, Panda) v túžbe chrániť vás ( ) môžu „prekročiť“ všetky hranice: môžu jednoducho zablokujte spustenie niektorých komponentov, aplikácií, hier (napríklad môžu požiadať o povolenie na spustenie, ale kým ho nedáte, proces hry sa skončí chybou ...).

Všeobecne platí, že samozrejme za posledných pár rokov antivírusy „umúdreli“ a majú herné režimy, ale aj tak ... Ak všetko vyššie uvedené nepomáha, skúste antivírusový program deaktivovať, znova vyčistiť medzipamäť Steam a reštartovať hra.

Zakážte antivírus Avast na 1 hodinu

Poznámka: Väčšina moderných antivírusov sa dá rýchlo a ľahko zastaviť na hodinu alebo dve kliknutím pravým tlačidlom myši na ich ikonu v zásobníku (ako v príklade na snímke obrazovky vyššie).

*

Ak ste hru a Steam „vyliečili“ iným spôsobom - zdieľajte v komentároch. Vopred ďakujem.

To je všetko, veľa šťastia!