Svár: čo je to? Registrácia a konfigurácia programu: vytvorenie a pripojenie k serveru, pridanie priateľov, komunikácia [Analogue of Skype and TeamSpeak]

Dobrý deň!

Nemôžem si nevšimnúť jednu z komunikačných služieb, ktorá si za posledných pár rokov rýchlo získala (a získava) popularitu ( najmä keď sa ma pýtajú na analógy Skype  ) . V dnešnom článku si povieme niečo o tejto službe - o Discord (pôvodný názov Discord).

Začnem jednou populárnou otázkou: „Čo je to vlastne Discord?“ Toto je bezplatný program na výmenu textových a hlasových správ (v skutočnosti ho môžete použiť ako internetový telefón, akýsi druh analógového servera Skype). Navyše, ak sú niektoré z funkcií v Skype (alebo v inom analógovom programe - TeamSpeak) platené, potom je v aplikácii Discord takmer všetko zadarmo (ibaže, s výnimkou niektorých ďalších „priblud“, ktoré väčšina nepotrebuje).

Spravidla bol program pôvodne umiestnený ako chat pre hráčov. Ale teraz, keď sa to vyvíja, podľa môjho názoru to už prerástlo - je to vhodné na riešenie najrôznejších úloh!

Posúďte sami, tu sú hlavné výhody Discordu:

 1. vytváranie miestností (chatov) s rôznymi prístupovými právami a rolami (navyše, osobný chat s priateľom je možné vytvoriť jedným kliknutím myši!);
 2. hlasová komunikácia: osobne aj v konferenčnom režime (všetci účastníci v miestnosti môžu hovoriť);
 3. schopnosť pracovať so službou v prehliadači aj v aplikáciách pod Windows, Android, Mac, Linux, iOS (t. j. služba je dostupná ako z PC, tak z tabletov, telefónov, netbookov atď.).
 4. dobre vyvinutý motor: zvuk nezakoktáva, netrasie sa, rýchle pripojenie, menej problémov s pripojením, program nevisí na žiadnej z vašich akcií (ten istý Skype často načíta CPU až na 50% a viac, hlavne v prípade výpadku siete);
 5. hodnotenie akejkoľvek správy v chate (pomáha vyjadriť postoj k myšlienkam človeka);
 6. ukážky obrázkov, videí, animácií pri vkladaní odkazov (to je veľmi výhodné!);
 7. pridávanie robotov do chatu;
 8. schopnosť pripnúť viac správ v chate;
 9. vytváranie odkazov na pozvánky (to znamená pozvánok, ktoré môžete posielať iba ľuďom, ktorých potrebujete);
 10. umožňuje vysielať vašu obrazovku (so všetkým, čo sa na nej deje) ostatným používateľom. Môžete tiež uskutočňovať videohovory (poznámka: ak máte webovú kameru) ;
 11. synchronizácia skupín s telegramom a oveľa viac!

Myslím si, že aj to, čo som už spomenul vyššie, je viac než dosť na to, aby sa objavil motív lepšie spoznať program?! Najmä ak máte problémy so Skype alebo TeamSpeak ...

*

Základy práce v Discorde

Registrácia a prihlásenie

Registračná stránka: //discordapp.com/register

Registrácia v službe je štandardná: musíte uviesť svoj pracovný e-mail (dostanete potvrdzovací kód registrácie), používateľské meno (t. J. Vaše prihlásenie) a heslo. Registračný formulár je uvedený na snímke obrazovky nižšie.

Účet sváru

Po vyplnení formulára sa automaticky otvorí okno vášho profilu (t. J. Vstúpite na web), niektoré z týchto funkcií však nebudú dostupné, kým nepotvrdíte e-mail. V hornej časti okna bude správa o tom, že je to potrebné urobiť (príklad nižšie).

Skontrolujte e-mail

Mimochodom, svoj účet na Facebooku môžete prepojiť s programom Discord, aby ste mohli rýchlejšie vyhľadávať priateľov.

Svoj účet na Facebooku môžete okamžite prepojiť

Aplikácie pre Windows, Android atď.

Možno stiahnuť pre úradníka. stránka: //discordapp.com/download

Odkaz na Google Play: //play.google.com/store/apps/details?id=com.discord

Ak je pri práci na počítači pohodlné používať verziu prehliadača Discord aj aplikáciu, potom v telefóne musíte nainštalovať špeciálnu verziu. Dodatok. Všeobecne je inštalácia štandardná, nič zložité samo o sebe (odkaz na Google Play je uvedený vyššie).

Aplikácie

Ako nájsť a pridať priateľov do obľúbených

Služba Discord je v zásade veľmi priateľská, rozhranie je jednoduché a nie je rušivé (okrem toho je úplne v ruštine). Mimochodom, mnohí ho považujú za „tínedžera“ (podľa mňa je všetko dosť vážne).

A tak môžete pridať priateľa / priateľov rôznymi spôsobmi. Ďalej uvádzame niekoľko najobľúbenejších.

Možnosť číslo 1

Povedzme, že ste sa s priateľom zaregistrovali na serveri Discord. Ako sa teraz môžete nájsť? 

1) Upozorňujeme, že v spodnej časti okna (na ľavej strane) je uvedená vaša prezývka a ID. Napríklad na snímke obrazovky nižšie je prezývka „alexandr_br“, ID „# 6527“. Tieto údaje musia byť prenesené vášmu priateľovi (napríklad prostredníctvom SMS, sociálnych sietí atď.).

Prezývka a ID používateľa

2) Ďalej váš priateľ na svojom počítači klikne na sekciu „Priatelia“, klikne na tlačidlo „Pridať priateľa“ a zadá vaše používateľské meno a ID. Príklad: „alexandr_br # 6527“ (bez úvodzoviek). Pozri snímku obrazovky nižšie.

Priatelia - pridať priateľa (svár)

3) Ďalej od neho dostanete žiadosť o priateľstvo: ak žiadosť potvrdíte, ste navzájom kamaráti (v obľúbených). Takéto bezpečnostné opatrenie je nevyhnutné, aby sa spameri nepridávali k vašim priateľom.

Súhlasíme s pridaním priateľa do obľúbených

Priateľ bol pridaný

Začnite chatovať (vytvorte chat pre dvoch)

4) Ak chcete začať komunikovať (vytvoriť chat pre dvoch), stačí kliknúť na prezývku priateľa.

Ak chcete začať konverzáciu - stačí kliknúť na prezývku svojho priateľa

5) Potom môžete písať správy a rozprávať sa cez sieť (ak máte nainštalovaný mikrofón). Mimochodom, program Discord pri prijatí správy vydá malé zvukové upozornenie (takže ak je okno prehliadača minimalizované, stále budete vedieť, že vás niekto obťažuje ...   ).

Chatujte s priateľmi

Možnosť číslo 2

Ak ste už boli pozvaní do nejakej skupiny / miestnosti, potom vľavo uvidíte zoznam členov tejto komunity. Ktorékoľvek z nich môžete pridať medzi svojich priateľov - stačí kliknúť pravým tlačidlom myši a v zobrazenej ponuke zvoliť možnosť „Pridať k priateľom“.

Pridanie k priateľom (prepísané prezývky)

Ako vytvoriť a pripojiť sa na server (chatovacie miestnosti podľa záujmu)

Server je potrebný, aby ste mohli zhromaždiť všetkých svojich priateľov na jednom mieste (tj. V jednej „miestnosti“). Toto je druh všeobecného rozhovoru, v ktorom môže každý spolu komunikovať. Okrem toho môžu byť na rovnakom serveri vytvorené rôzne kanály (t. J. Okrem hlavného kanála, kde sa budú diskutovať napríklad o všeobecných témach, môžete vytvoriť úzke kanály pre malé kanály). Všeobecne je to veľmi výhodné! Ďalej vám ukážem, ako vytvoriť server, ako poslať pozvánku a pripojiť sa k nej.

1) Po zadaní Discord - kliknutím na tlačidlo sa pripojíte k serveru (vľavo v ponuke to vyzerá ako „plus“).

Vytvoriť server

2) Ďalej vyberte možnosť „Vytvoriť server“.

Iný server

3) Po zadaní názvu servera vyberte charakteristickú ikonu (môžete použiť ľubovoľný z vašich obrázkov) a kliknite na tlačidlo „Vytvoriť“.

Názov servera

4) Ďalej v ponuke vľavo uvidíte vytvorený server. Umiestnením kurzora myši na ňu sa zobrazí jeho názov (pozri snímku obrazovky nižšie).

Server bol vytvorený

5) Kým nepozvete ďalších ľudí (priateľov, známych, rovnako zmýšľajúcich ľudí), nikto nebude o vašom serveri vedieť. Ak chcete pozvať, vyberte server a kliknite na tlačidlo „Pozvať ľudí“. Pozri príklad nižšie.

Pozvať ľudí

6) Ďalej budete mať krátky odkaz, pomocou ktorého môžete prejsť na svoj server. Skopírujte ho (oproti je tlačidlo „Kopírovať“).

Kopírovať odkaz na server

7) Potom môžete tento odkaz tiež umiestniť do chatu Discord alebo do sociálnej siete. sietí, v rôznych posloch. Potom na to choďte (kliknite na tlačidlo „Pripojiť sa“) a ste na serveri. Všeobecne je všetko jednoduché ...

Pripojte sa

8) Čo sa týka vytvárania kanálov: je to ešte jednoduchšie. Stačí kliknúť na názov vášho servera v hornom menu a z ponuky zvoliť „Vytvoriť kanál“. Pozri príklad nižšie.

Vytvorenie kanála

9) Spravidla sa po zadaní názvu kanála objaví v zozname dostupných kanálov (pozri v dolnej časti okna nad vašou prezývkou).

Rôzne kanály

O pridávaní emotikonov do četu (emodži)

Kedysi, na úsvite stvorenia, mal Discord problém s emotikonmi (a tie sa museli všelijakými dômyselnými spôsobmi znovu nainštalovať samostatne). Teraz ich vývojári pridali. Teraz s ich pomocou môžete prejaviť takmer všetky emócie a stavy: sympatie, smiech, slzy, lásku, hnev atď.

Ak používate starú verziu aplikácie, ktorá neobsahuje emotikony (alebo ich obmedzený počet), jednoducho ju aktualizujte. Alebo použite verziu služby prehliadača. 

Napríklad ako ukážku stoviek dostupných smajlíkov ukážem obrazovku nižšie. Poznámka: Ak chcete do správy pridať smajlíka, jednoducho kliknite na ikonu „tváre“ v riadku na písanie správy a vyberte emóciu / akciu (nemusíte inštalovať nič navyše!). Po stlačení klávesu Enter sa správa odošle spolu so všetkými pridanými emotikonmi.

Pridanie emotikonu do rozhovoru Discord

Mimochodom, ešte jedna vec. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že vývojári optimalizovali aplikáciu Discord najlepšie pre prehliadač Google Chrome. Ak niektoré funkcie nepracujú (vrátane emotikonov), skúste v prehliadači Chrome spustiť webovú verziu služby.

Doplnenie!

Ak vám štandardné emotikony nestačia, môžete na svoj server nahrať ďalšie emodži (presne na svoj vlastný!). Vyzerá to veľmi neobvykle a chladne: dáva vášmu serveru určitú jedinečnosť!

Príklad rôznych skvelých emodži

Inštalácia: Prejdite do nastavení servera (pozri príklad nižšie).

Ladenie servera

Ďalej otvorte kartu „Emodži“ a kliknite na tlačidlo „Stiahnuť emodži“. Pozri snímku obrazovky nižšie.

Stiahnite si emodži

Ako sa rozprávať s priateľmi (pracovný režim je podobný Skype)

Budem predpokladať, že ste už pripojili a nakonfigurovali mikrofón a slúchadlá. Mimochodom, tu je jeden návod na túto tému, ktorý vám pomôže: //ocomp.info/kak-podklyuchit-naushniki.html

1) Potom je všetko celkom jednoduché! V zozname aktívnych priateľov (online) vyberte toho, ktorého potrebujete, a potom kliknite na telefón (začnite hlasový hovor).

Začnite hlasový hovor

2) Ďalej bude mať váš účastník rozhovoru správu, že sa s ním chce porozprávať. Je povinný kliknúť na tlačidlo „pripojiť sa k hovoru“ (ak súhlasí s konverzáciou   ).

Pripojte sa k hovoru

3) Všeobecne, ak účastník konania súhlasil - môžete hovoriť! Upozorňujeme, že mikrofón je vypnutý pri prvom rozhovore (musíte použiť povolenie na použitie programu Discord).

Mimochodom, program Discord vám umožňuje vysielať vašu pracovnú plochu (so všetkým, čo sa na nej deje). Pokiaľ ide o hry alebo učenie, je to veľmi užitočná možnosť. Prípadne môžete povoliť vysielanie z webovej kamery - t.j. uskutočňovať videohovory.

Povoliť zdieľanie fotoaparátu alebo obrazovky

4) Mimochodom, beriem na vedomie, že možnosť screencast je podporovaná iba v prehliadači Chrome (je to pre tých, ktorí používajú verziu prehliadača Discord).

Poznámka: Môžete vysielať nie celú obrazovku, ale iba konkrétne okno (v niektorých prípadoch veľmi užitočná možnosť).

Poskytnutie prístupu na obrazovku

Ak mikrofón nefunguje v aplikácii Discord (nie je vás počuť)

Najbežnejší problém s programom Discord. Faktom je, že prevádzka mikrofónu závisí od mnohých „bodov“: od dostupnosti ovládačov, od nastavení systému Windows, parametrov v programe Discord, od úrovne hlasitosti atď. Všeobecne dosť rozmarná vec ...

Ďalej uvediem najobľúbenejšie príčiny problémov.

1) Prvá vec, ktorú odporúčam venovať pozornosť, je okno hovoru. Faktom je, že pri prvom rozhovore so službou Discord je mikrofón predvolene vypnutý (pozri obrazovku nižšie - je prečiarknutý červenou čiarou).

Mikrofón je predvolene vypnutý

2) Ďalej odporúčam prejsť do používateľských nastavení (odkaz na parametre vedľa vašej prezývky, viď príklad nižšie).

Nastavenia používateľa

Potom otvorte sekciu „Hlas a video“ a skontrolujte:

 1. či je vstupné zariadenie správne vybrané (najmä ak ste pripojili (alebo ste boli pripojení predtým) niekoľko mikrofónov);
 2. skontrolujte hlasitosť mikrofónu (zvýšte ho na maximum);
 3. upravte citlivosť.

Hlas a video - Discord (klikateľné)

3) Ak vyššie uvedené nepomohlo, odporúčam otvoriť „Zvuky“ a skontrolovať nastavenia mikrofónu na ovládacom paneli systému Windows (na tento účel stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na ikonu zvuku v zásobníku, pozrite si obrazovku nižšie).

Znie to

Ďalej na karte „komunikácia“ venujte pozornosť tomu, či by ste mali počas konverzácie znížiť hlasitosť zvuku. Skúste zmeniť usporiadanie posúvača a vyberte možnosť 50 - 80%.

Nastavenie komunikácie počas konverzácie

Na karte „Záznam“ vyberte svoj mikrofón a otvorte jeho vlastnosti. Mimochodom, ak máte na tejto karte niekoľko mikrofónov: venujte pozornosť tomu, ktorý je predvolene vybratý (poznámka: je označený zelenou značkou) .

Jeden dôležitý bod! Ak na tejto karte nemáte zobrazené jediné záznamové zariadenie (a mikrofón je pripojený k PC / notebooku), pravdepodobne nemáte nainštalované ovládače. Pomôcky na automatickú aktualizáciu ovládačov nájdete tu: //ocomp.info/update-drivers.html

Vlastnosti mikrofónu

Ďalej sa na karte „Úrovne“ pokúste zosilniť signál mikrofónu, skontrolujte jeho hlasitosť.

Zisk mikrofónu

4) Ak máte Windows 10 - odporúčam prejsť do nastavení Windows (môžete použiť kombináciu tlačidiel Win + i), do sekcie „Systém / zvuk“. Potom prejdite nadol na kontrolný bod mikrofónu: tam môžete spustiť nástroj na riešenie problémov (pozri obrazovku nižšie). V niektorých prípadoch pomáha rýchlo vyriešiť problém!

Riešenie problémov so zvukom

Doplnenie! (ešte pár pokynov na pomoc)

Mikrofón nefunguje v systéme Windows 10 [riešenie] - //ocomp.info/ne-rabotaet-mikrofon-windows-10.html

Ako skontrolovať mikrofón na slúchadlách: vôbec ma nepočujete - //ocomp.info/kak-proverit-mikrofon.html

PS

Aby som zhrnul porovnanie aplikácie Discord so Skype, poviem, že z hľadiska funkčnosti a pohodlia je Discord rádovo vyšší (a čo sa týka kvality prenášaného zvuku a sieťovej prevádzky, aspoň pre dnešok). Existuje ale jedno veľké „ALE“ - Skype je oveľa populárnejší a inštaluje sa takmer na každý počítač alebo laptop ( ).

Okrem toho, ak používate program Discord iba výhradne na internetové hovory, sú jeho schopnosti identické so Skype (pokiaľ nie je pripojenie v niektorých prípadoch stabilnejšie).

Záver: Skype je stále mimo konkurencie, ale už tu existujú dôstojné analógy (napríklad pre telefón aj pre PC. Napríklad diskord ). A ak máte problém s pripojením k jednému z programov, môžete ho nahradiť analógovým ...

*

To je všetko. Šťastné nastavenie a dobrá komunikácia!

Veľa štastia!