Ako zistiť model môjho monitora, jeho rozlíšenie, frekvenciu skenovania

Otázka používateľa ...

Dobrý deň.

Pomôžte prosím, chcem si kúpiť monitor presne taký istý ako mám teraz, ale neviem jeho presný model. Na tele zariadenia sa nachádza iba štítok, na ktorom je uvedená iba jeho značka (Samsung).

Ako zistím model svojho monitora bez toho, aby som ho rozobral a odniesol do obchodu k pánovi (a je to možné)? 

Ahoj.

Existuje niekoľko spôsobov, ako určiť model vášho monitora, a všetky sú pomerne jednoduché ?. A mimochodom, mal by som poznamenať, že model monitora je niekedy potrebný nielen v prípadoch, keď ho chcete vymeniť, ale aj kvôli poznaniu jeho schopností a prípustných prevádzkových režimov.

Zvážte niekoľko spôsobov uvedených nižšie ...

Určenie modelu vášho monitora

Metóda číslo 1: nálepka na tele

Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako zistiť, aký druh monitora máte, je nájsť na zariadení nálepku. Ak na prednej strane nie je ani štítok, ani nápis, potom je to vo väčšine prípadov na zadnej strane zariadenia, vedľa VGA (D-Sub), HDMI atď.

Nasledujúci príklad je uvedený na fotografii: model monitora AOC F22s +. V skutočnosti, keď poznáte model monitora, môžete ľahko zistiť všetky jeho vlastnosti na internete (na rovnakom trhu Yandex) ...

Nálepka na zadnej strane monitora

Metóda číslo 2: použitie špeciálneho. verejné služby (AIDA, Everest, Astra 32)

Niekedy nie je na puzdre monitora žiadna nálepka (napríklad by sa to mohlo jednoducho odlepiť z dôvodu rokov používania zariadenia ...).

V takom prípade odporúčam použiť na určenie charakteristík vášho počítača niektorý z nástrojov. Teraz ich je pomerne veľa, ale nie každý môže získať najviac informácií o vašom monitore. Odporúčam použiť Everest alebo AIDA 64 (odkaz na ne nižšie).

? Pomoc!

Ako zobraziť vlastnosti počítača.

V programe EVEREST stačí otvoriť kartu „Zobrazenie / Monitor“ , potom uvidíte nasledujúce informácie: názov monitora, ID, model, typ monitora, sériové číslo, jas, rozlíšenie. pomer strán, počet snímok za sekundu (zametanie) atď.

Všeobecne sa vyžadovalo všetko!

EVEREST Ultimate Edition

Program AIDA 64 funguje podobným spôsobom: musíte otvoriť rovnakú kartu „Display / Monitor“ : uvidíte približne rovnaké informácie (mimochodom, zobrazené informácie stále závisia od modelu vášho monitora, obrazovka dole zobrazuje vlastnosti notebooku Dell Inspiron 3542 - LG Philips LP156WHB (Dell DCR74)).

AIDA 64: Podrobnosti o monitore

Niektoré ďalšie rozšírené informácie môže zobraziť program ASTRA 32 . Má celú časť venovanú monitorom pripojeným k vášmu počítaču (notebooku).

Keď do toho vstúpite, zistíte takmer všetky údaje, ktoré môžete o svojom monitore získať (pravdepodobne toľko, koľko je v pase tohto produktu).

ASTRA 32 - monitor: výrobca, dátum vydania, faktor gama, pomer strán, sériové číslo, ID monitora, typ displeja, vstupný signál, blikajúci výrobca, stav vodiča atď.

Metóda číslo 3: vo vlastnostiach (prostredníctvom ovládacieho panela systému Windows)

Môžete tiež získať čiastočné informácie o monitore v systéme Windows. Ak to chcete urobiť, otvorte ovládací panel управления na nasledujúcej adrese:

Ovládací panel / Hardvér a zvuk / Zariadenia a tlačiarne

Ovládací panel / Hardvér a zvuk / Zariadenia a tlačiarne

Ďalej by ste medzi zariadeniami mali vidieť svoj monitor. Musíte na ňu kliknúť pravým tlačidlom myši a prejsť na jej vlastnosti alebo parametre .

Zistíte teda aktuálne rozlíšenie (a maximálne možné), frekvenciu skenovania, model monitora (niektoré informácie nemusia byť k dispozícii, ak nemáte na monitore nainštalované ovládače (nezamieňajte s ovládačmi grafickej karty) !)).

*

Mám všetko na tomto simíku, za dodatky - osobitná vďaka vopred.

Šťastná definícia typu a modelu!

?

Prvé zverejnenie: 1. 4. 2017

Oprava: 1. 5. 2020