Ako môžem distribuovať internet: z počítača, notebooku a telefónu [prostredníctvom Wi-Fi, USB a kábla LAN]

Dobrý čas všetkým!

Mnoho moderných zariadení je jednoducho nemožné si predstaviť bez pripojenia k internetu. Nie všetci používatelia ale vedia, že ak je jedno zo zariadení pripojené k internetu, môže byť distribuované (t. J. Získaný prístup k sieti) na ďalšie počítače, notebooky, tablety atď. ?

V skutočnosti som v tomto článku chcel zvážiť rôzne možnosti, ako môžete distribuovať internet na niekoľko zariadení naraz. Akýsi súhrnný článok niektorých ďalších pokynov v mojom blogu.

Upozorňujeme, že v článku neuvažujem o spôsoboch priameho pripojenia na internet (dočítate sa o nich tu).

A teda, teraz k veci ... ?

*

Ako distribuovať internet: spôsoby

Z telefónu (v systéme Android)

Možno je to jedna z najpopulárnejších možností, pretože Môžete ho použiť v mnohých prípadoch: keď váš hlavný poskytovateľ nefunguje, keď ste pri dači, na výlete (t. J. Mimo domova), ak žijete v oblasti, kde nie je káblové pripojenie atď.

Čo ešte uchváti metódu: všetko, čo potrebujete na pripojenie, je obyčajný smartphone so systémom Android (teraz má takéto zariadenia absolútna väčšina).

*

Kábel USB (režim modemu)

Poznámka: Kábel USB je súčasťou telefónu (telefón je zvyčajne vždy vybavený káblom USB, zdrojom napájania. Niektoré ďalšie modely obsahujú disk CD s ovládačmi a slúchadlami).

1) Najprv musíte pripojiť kábel USB k počítaču a telefónu (myslím, že tu nie je nič ťažké).

Mimochodom, ak máte moderný notebook, môžete sa stretnúť s tým, že má iba USB Type-C a neexistujú „obvyklé“ USB porty (alebo nestačia). V takom prípade si môžete kúpiť špeciály. adaptéry v ? čínskych online obchodoch.

Telefón pripojíme k počítaču pomocou kábla USB

2) Ďalej v nastaveniach systému Android (časť o bezdrôtových sieťach) otvorte kartu „Režim modemu“ a posuňte posúvač do režimu „zapnutý“. oproti položke „USB-modem“. Pozri snímku obrazovky nižšie. ?

Tethering cez USB je povolený

3) Potom by sa na vašom počítači (v zásobníku vedľa hodín) mala objaviť ikona siete, ktorá signalizuje prístup na internet (bez červených krížikov, žltých výkričníkov).

stav ikony v sieťovom zásobníku: pripojenie na internet

Všeobecne je to celé nastavenie, môžete použiť sieť ...

*

Wi-Fi

Táto metóda je pohodlnejšia, pretože nebudú žiadne ďalšie káble (vďaka nemu môžete zdieľať internet nielen s notebookom (PC), ale aj s inými smartphonmi).

1) Najprv musíte tiež otvoriť sekciu „Režim modemu“ , potom aktivovať funkciu „Wi-Fi hotspot“ a určiť názov siete, heslo.

Bol vytvorený hotspot Wi-Fi

2) Potom z iného zariadenia (napríklad som použil prenosný počítač) by sa pri vyhľadávaní sietí Wi-Fi na pripojenie mala zobraziť iba vytvorená sieť.

Zostáva len pripojiť sa k nemu zadaním hesla, ktoré ste nastavili v predchádzajúcom kroku.

Pripojíme sa k vytvorenej sieti Wi-Fi

*

? Dodatok!

Ak sa vaša sieť Wi-Fi „ukázala byť“ bez prístupu na internet, odporúčam vám, aby ste sa s týmto materiálom oboznámili.

*

Z notebooku / počítača

Wi-Fi

Možnosť č. 1: pre Windows 10

Ak máte Windows 10, potom je všetko nastavenie hotové doslova v priebehu niekoľkých sekúnd.

1) Najskôr otvorte nastavenia systému Windows (odkaz v ponuke ŠTART alebo použite klávesovú skratku Win + i ), časť „Sieť a internet“ , pododdiel -  „Mobilný hotspot“ .

Potom musíte posúvač prepnúť do režimu „Zapnuté“. a zapamätajte si názov siete, heslo.

Mobilný hotspot

2) Ďalej sa môžete pripojiť k vytvorenej sieti Wi-Fi (všimnite si fotografiu nižšie). Stačí kliknúť na názov našej siete, zadať heslo a zabezpečí sa prístup k internetu v telefóne.

Sekcia nastavení v systéme Android: nastavenia -> bezdrôtové siete -> Wi-Fi

Telefón má sieť Wi-Fi, ktorú sme vytvorili ...

Možnosť číslo 2: univerzálna

Ako univerzálnu možnosť by som navrhol použiť špeciálnu. inžinierske siete. Pomocou nich môžete zdieľať prístup cez Wi-Fi na takmer akomkoľvek systéme (Windows XP, 7, 8, 10) pomocou 2 - 3 kliknutí myšou. Napríklad v tomto ohľade je utilita ? mHotspot veľmi jednoduchá a spoľahlivá (odkaz na oficiálnu stránku).

Po spustení mHotspotu stačí uviesť názov siete, heslo, internetový zdroj, ktorý budeme zdieľať (číslo 3 na obrazovke nižšie ?), a stlačiť tlačidlo „Spustiť hotspot“ .

Potom sa môžete pripojiť k vytvorenej sieti na akomkoľvek inom zariadení, ktoré podporuje Wi-Fi.

Screenshot nižšie zobrazuje sieťové nastavenia v aplikácii mHotspot.

*

Sieťovým káblom LAN

Jedna z najťažších možností z hľadiska nastavenia (v porovnaní s inými metódami uvedenými v článku). Je tu niekoľko vecí, ktoré musíte urobiť ...

1) Najprv musíte mať nakonfigurovanú lokálnu sieť ? (tj. Nielen jeden počítač / laptop je pripojený k ďalšiemu pomocou kábla LAN, ale rovnaká pracovná skupina, rôzne názvy počítačov, nakonfigurované sieťové pripojenie).

2) Ak je nakonfigurovaná lokálna sieť , otvorte sieťové pripojenia (stlačte kombináciu klávesov Win + R a v otvorenom okne Spustiť použite príkaz ncpa.cpl) na počítači, na ktorom máte internet .

3) V okne sieťových pripojení musíte mať aspoň 2 pripojenia:

  1. jeden - poskytuje lokálnu sieť (t. j. s iným počítačom, na ktorom chcete zdieľať internet);
  2. druhá je s internetom.

Musíme otvoriť vlastnosti internetového pripojenia (v mojom príklade má dokonca rovnaké meno - vo vašom prípade to s najväčšou pravdepodobnosťou nebude).

Otvorenie vlastností internetového pripojenia

4) Ďalej na karte „Prístup“ musíte začiarknuť políčko, ktoré umožňuje iným počítačom v lokálnej sieti používať toto pripojenie k internetu.

Umožnite ostatným používateľom používať toto pripojenie k internetu

5) Uložte nastavenia a skontrolujte fungovanie siete. Pokiaľ nie je internet distribuovaný, odporúčam ešte raz ? tento podrobný návod - hovorí o všetkých „maličkostiach“, ktoré môžu spôsobiť problémy.

*

Pomocou smerovača

Možno je to najpohodlnejší spôsob pripojenia všetkých zariadení v domácnosti (alebo malej spoločnosti) k internetu. Vďaka tejto malej „krabičke“ (smerovač *) nie je potrebné, aby bol váš počítač / laptop (ktorý distribuuje internet) vždy zapnutý.

Okrem toho je internet okamžite distribuovaný do všetkých domácich zariadení: telefónov, tabletov, počítačov, notebookov, televízorov atď. (Hlavnou vecou je jednorazové nastavenie siete Wi-Fi).

Všeobecne je téma nastavenia routeru dosť rozsiahla. Preto vám odporúčam prečítať si jeden z mojich predchádzajúcich pokynov (odkaz na neho nižšie).

? Pomoc!

Ako sa sami pripojiť a nakonfigurovať nový smerovač Wi-Fi - pokyny s obrázkami

Na voľbe a umiestnení routera v byte

*

To je pre dnešok všetko, úspešné spojenie. ?

Dodatky k tejto téme sú vítané ...

?

Prvýkrát zverejnené: 26.08.2018

Oprava: 10.10.2020