Programy na čistenie systému Windows 10 od odpadkov: 5 najlepších programov v ruštine

Všetko najlepšie!

Prečo Windows vždy beží inou rýchlosťou? Otázka je pravdepodobne rétorická ...

Keď iba nainštalujete systém, zdá sa, že „letí“: načítava sa rýchlo, priečinky sa otvárajú okamžite a bez oneskorenia, nič nezamŕza - všetko funguje tak, ako má!

Ale prejde týždeň alebo dva, mesiac a zdá sa, že Windows sa zmenili: v prehliadači sú oneskorenia, zamrznutia, dokonca aj spomalenie kariet. Čo s tým všetkým robiť? ?

Stáva sa to kvôli tomu, že systém začne hromadiť „smeti“: nesprávne a chybné položky v registri, zvyšné dočasné súbory, vyrovnávacia pamäť v prehľadávači, prázdne priečinky, skratky vedúce „nikam“ atď. To všetko vytvára záťaž pre OS a z tohto dôvodu klesá výkon.

V tomto článku chcem uviesť niekoľko rozumných programov na čistenie Augeanských stajní systému Windows od odpadkov, aby počítač / laptop fungoval rýchlejšie (všetky programy sú kompatibilné s Windows 10 a podporujú 100% ruštinu!).

*

Advanced SystemCare ?

Web: //ru.iobit.com/advancedsystemcarefree.php

Koľko ľudí - toľko názorov ...

Ale verím, že Advanced SystemCare je jedným z najlepších programov na optimalizáciu a čistenie Windows od najrôznejších odpadkov (ktoré som uviedol vyššie v článku).

Čo je navyše obzvlášť potešujúce, program nie je plný zložitých tinktúr, vývojári ho vytvorili tak, aby mu každý používateľ ľahko a ľahko porozumel a rýchlo vyčistil svoj počítač.

A tak pri prvom spustení vás program automaticky vyzve na kontrolu stavu vášho PC (viď príklad na snímke obrazovky nižšie). Musíte iba stlačiť jedno tlačidlo - ŠTART! ?

SystemCare - hlavné okno

Poznámka : s výhľadom do budúcnosti poviem, že potom SystemCare bude monitorovať stav vášho systému Windows, varovať pred potenciálne nebezpečným softvérom, pred zmenou úvodnej stránky v prehliadači a spustením atď.

A okrem toho vám pripomenie potrebu včasného čistenia a optimalizácie systému Windows. Všeobecne prevezme úplnú kontrolu nad stavom vášho systému. ?

*

Mimochodom, na mojom notebooku bolo nájdených asi 65 tisíc problémov. Okrem toho majú nevyžiadané súbory už 10 GB, čo je dosť významné ...

Mimochodom, program prehľadáva systém dosť korozívne, kontroluje:

 1. nakladacie prvky;
 2. nevyžiadané súbory;
 3. chyby skratiek, registra, disku;
 4. malware;
 5. problémy s internetom;
 6. problémy s výkonom atď.

Na vyriešenie všetkých týchto problémov stačí opäť stlačiť iba jedno tlačidlo - „Opraviť“ (pozri obrazovku nižšie ?).

Problémy zistené po skenovaní v aplikácii System Care (10,6 GB koša!)

No a k tejto recenzii by som ešte rád dodal o karte „Zrýchlenie“ .

Ak po vyčistení systému stále nie ste spokojní s jeho odozvou, má SystemCare špeciálnu kartu akcelerácie, vďaka ktorej bude váš systém ešte efektívnejší.

Váš počítač nefunguje s max. výkon // karta Akcelerácia starostlivosti o systém

Všeobecne odporúčam používať ho priebežne. Jedinou nevýhodou je snáď to, že program je platený a na odomknutie všetkých možností bude vyžadovať zakúpenie licencie. Bezplatná verzia ale tiež veľmi, veľmi dobre vyčistí váš operačný systém.

*

Múdra starostlivosť

Webové stránky: //www.wisecleaner.com/

Tento program je najlepší z hľadiska čistenia pevného disku (a, zdôrazňujem, z hľadiska čistenia!). Odstráni toľko odpadkov ako žiadny iný podobný nástroj!

Rozhranie nástroja je šialene jednoduché - v hornej časti okna je niekoľko kariet: rýchle čistenie, hlboké čistenie, čistenie systému, defragmentácia.

Od používateľa sa vyžaduje iba stlačenie jedného tlačidla -  „Skenovať“ (program má už nastavené všetky potrebné predvoľby pre optimálne čistenie OS).

Wise Care - kontrola disku

V porovnaní s CCleaner a SystemCare (ktoré našli asi 10-15 GB harabúrd) - Wise Disk Cleaner našiel takmer 40 GB harabúrd! Je čo porovnávať!

Registry Cleaner - múdra starostlivosť

Tento nástroj má tiež schopnosť mazať súbory s aktualizáciami a pomocou systému Windows, vyrovnávaciu pamäť inštalátora, odpadkové riadky v registri atď. Na to má program špeciálny. karta „Čistenie / optimalizácia“ (snímka obrazovky nižšie ?).

A ešte jedna vec - Wise Care môže defragmentovať pevný disk, čo bude mať ešte lepší vplyv na výkon systému. Mimochodom, defragmentácia sa odporúča po úplnom vyčistení systému.

Optimalizácia registra (kompresia + defragmentácia) - múdra starostlivosť

Ak potrebujete dobrý čistič diskov, potom neexistuje lepší program. Funkcionalitou samozrejme program stráca také analógy ako SystemCare alebo CCleaner.

*

CCleaner

Webová stránka: //www.piriform.com/

Kedysi bol jedným z najpopulárnejších nástrojov na čistenie harabúrd pre Windows. Tento nástroj „korozívne“ kontroluje, či vo vašom systéme Windows nie sú: dočasné internetové súbory, súbory v koši, staré a nepotrebné súbory z prehliadačov Firefox, Opera, Media Player, eMule, Kazaa a ďalších.

Navyše budú všetky tieto odpadky rýchlo nájdené a rovnako rýchlo odstránené. Mimochodom, chcem poznamenať, že tento nástroj odstráni iba skutočne odpadky, nemusíte sa báť o súbory, ktoré potrebujete - pri používaní viac ako 10 rokov som sa nikdy nestretol s tým, že by pokazil Windows (alebo akýkoľvek program ). ?

Ak chcete spustiť analýzu systému, jednoducho otvorte časť „Čistenie“ a potom kliknite na tlačidlo „Analýza“ . Do niekoľkých minút program odhadne, koľko odpadu dokáže odstrániť, a vy to musíte len potvrdiť ...

CCleaner - systémová analýza

CCleaner, mimochodom, s registrom dosť veľa pracuje: chybné položky, rôzne „chvosty“ vzdialených programov, rôzne dočasné udalosti atď. Budú odstránené. Screenshot nižšie zobrazuje kartu „Register“ , ktorá ukazuje, s čím program bude pracovať.

Hľadanie problémov v registri CCleaner

Okrem toho má CCleaner niekoľko veľmi užitočných funkcií:

 1. odinštalovanie programov: najskôr pomocou tejto karty môžete odstrániť aj tie programy, ktoré sa neodinštalujú obvyklým spôsobom; po druhé, tento odinštalačný program odstráni aplikácie čistejšie ako tie, ktoré sú súčasťou systému Windows;
 2. autoload: pomôže vám byť informovaní o tom, čo sa načítava namiesto z vášho systému Windows (niektorý softvér je možné deaktivovať pre rýchlejšie načítanie operačného systému);
 3. duplicitné vyhľadávanie: vyhľadajte a odstráňte duplicitné identické súbory na disku (zbierky hudby, obrázkov, fotografií atď.);
 4. obnova systému (bez komentárov);
 5. analýza disku: pomáha vám nájsť priečinky a súbory, ktoré na pevnom disku zaberajú veľa miesta.

Ďalšie funkcie v CCleaner

Všeobecne je program oprávnene považovaný za jeden z najlepších na čistenie systému od zbytočných „harabúrd“. Odporúčam použiť!

*

Reg organizátor

Webová stránka: //www.chemtable.com/

Na rozdiel od iných programov uvedených v tejto recenzii je program Reg Organizer multifunkčnejším balíkom nástrojov v jednej fľaši! Obsahuje všetko, čo potrebujete na optimalizáciu operačného systému, jeho jemné doladenie a čistenie.

Po spustení programu vykoná Reg Organizer expresnú kontrolu vášho systému s cieľom identifikovať problémy: s registrom, s nepotrebnými súbormi na disku, s automatickým spustením systému Windows, analyzuje vaše internetové pripojenie (je možné ho zrýchliť) atď.

Všeobecne platí, že napriek počiatočnému umiestneniu programu pre skúseného používateľa môže v súčasnosti modernú verziu balíka používať aj úplne začiatočník.

Reg Organizer: hlavné okno programu // expresná kontrola systému

Hlavné funkcie balíka Reg Organizer:

 1. funkcia čistenia disku od odpadkov (vrátane starých verzií systému Windows, aktualizácií, pomoci atď.);
 2. čistenie a optimalizácia registra;
 3. defragmentácia a kompresia registra;
 4. editor registratúry;
 5. funkcia na odinštalovanie programov (ktorá skontroluje, či po odstránení programu v systéme nezostali nejaké „stopy“ - a odstráni ich, ak sa nájdu);
 6. funkcia optimalizácie autorun: kontroluje, či v autorun nie je niečo zbytočné, čo spôsobuje, že sa váš počítač zapína oveľa dlhšie;
 7. jemné doladenie systému (také nástroje sa tiež nazývajú tweakers ). Pred ich použitím odporúčam vytvoriť kópiu systému Windows (aby sa v prípade niečoho dalo obnoviť).

Mimochodom , chcel by som v tejto recenzii zdôrazniť funkciu čistenia disku (poznámka: pretože kľúčové posolstvo tohto článku): program skontroluje staré súbory ovládačov, dočasné priečinky v systéme Windows, správy o zlyhaní a chybách programu, miniatúry prieskumníka , chybové správy atď. atď.

Všeobecne je množstvo odstránených harabúrd porovnateľné s Wise Disk Cleaner (ktorý som nazval najlepšou kvalitou čistenia!).

RegOrganizer - Vyčistenie disku

Záver je jednoznačný: odporúčam na použitie. Program bol opakovane testovaný na Windows 7, 8, 10 (vo všetkých operačných systémoch - jeho práca nespôsobuje žiadne sťažnosti, pokiaľ neberiete do úvahy tweery ...).

*

JetClean

Webová stránka: //www.bluesprig.com/

Napriek „jednoduchému“ vzhľadu a dizajnu tohto nástroja je JetClean dostatočne výkonný program na odstraňovanie rôznych „odpadkov“ z Windows: chybné položky v systémovom registri, „chvosty“ programov, história v prehľadávačoch atď.

Tiež by som rád poznamenal, že mnoho ďalších podobných nástrojov tohto druhu sú platené programy (alebo aspoň požadujú platbu za všetky funkcie), JetClean je zadarmo!

JetClean - odvoz odpadu jedným kliknutím

Kľúčové vlastnosti JetClean:

 1. čistenie Windows od odpadkov;
 2. čistenie registra;
 3. čistiace aplikácie a skratky;
 4. čistenie RAM;
 5. zníženie počtu zlyhaní systému, chýb, zamrznutí atď .;
 6. optimalizácia spustenia OS;
 7. internetový akcelerátor;
 8. v dôsledku predchádzajúcich krokov - zvýšenia výkonu počítača ako celku.

Nástroje v JetClean

Mimochodom, JetClean má nástroje na „jemné doladenie“ samotnej utility, napríklad na vykonávanie automatického čistenia (a zabudnite na manuálnu kontrolu a samostatnú inštrukciu).

Po nakonfigurovaní nástroja teda môžete úplne zabudnúť na čistenie systému Windows a vždy pracovať v „čerstvom“ rýchlom operačnom systéme!

Nastavenia v JetClran

Všeobecne si JetClean zaslúži pomerne vysoké hodnotenie a odporúčanie na použitie. Mimochodom, program podporuje ruský jazyk v plnom rozsahu, je 100% kompatibilný s Windows 7, 8, 8.1, 10.

*

Správa skončila, ďakujeme za pozornosť.

Čo mimochodom čistíte Windows „Stajne Augean“?

Pekný deň!

?

Prvé zverejnenie: 2. 4. 2017

Oprava: 15.11.2020