Windows 10: Hlavný panel nie je pri sledovaní videa skrytý. Čo robiť, aby ŠTART zmizol v režime celej obrazovky

Otázka používateľa

Ahoj.

Povedzte mi, čo môžete urobiť, aby zmizol panel úloh. Keď začnem sledovať video a vytvorím obrázok na celú obrazovku, v dolnej časti je panel so všetkými ikonami a ponukou ŠTART.

Predtým to bolo vždy skryté automaticky, ale teraz to tak nie je. Zdá sa, že neexistujú žiadne chyby ako také, ale tento okamih je veľmi nepríjemný a zasahuje do bežného prezerania filmov.

To isté je, mimochodom, v prehliadači Chrome pozorované pri pokuse o sledovanie videí na internete.

PS: Môj OS je Windows 10 64 bit Pro (licencia). Posledná aktualizovaná verzia prehliadača Google Chrome.

Dobrý deň všetkým!

Sám na seba dodám, že nejde o ojedinelú otázku (a ešte viac, aj ja sám som na to narazil ?).

Stáva sa to, zjavne kvôli skutočnosti, že za starých dobrých čias niektoré aplikácie panel zablokovali, takže používateľ mohol vidieť blikajúce správy a upozornenia. Kvôli kompatibilite (alebo bohvie prečo ešte inému) - je táto funkcia (dá sa už nazvať mini-problémom) stále platná aj teraz a ešte nebola opravená. Riešenie uvediem nižšie ...

Foto č. Panel úloh nezmizne pri sledovaní filmu (príklad problému)

*

Skryť hlavný panel

Metóda číslo 1

Najjednoduchším a najefektívnejším spôsobom, ako skryť panel úloh pri sledovaní videa na celú obrazovku, je jednoducho reštartovať program File Explorer. Toto sa deje takto:

 1. stlačte kombináciu klávesov Ctrl + Shift + Esc (toto je volanie správcovi úloh);
 2. potom na karte „Procesy“ (je predvolene aktívna) nájdite „Prieskumník“, kliknite naň pravým tlačidlom myši a z ponuky vyberte funkciu „Reštartovať“ (snímka obrazovky je uvedená nižšie ?).

  Reštartujte program Explorer!

 3. vo všeobecnosti by po takomto jednoduchom postupe malo všetko fungovať podľa očakávaní. Je pravda, že v mnohých prípadoch (ako poznamenávajú používatelia) až do ďalšieho reštartu počítača. Preto vám odporúčam, aby ste sa oboznámili s inými metódami.

*

Metóda číslo 2

Windows 10 má funkciu, ako je automatické skrytie panela úloh. Tých. neuvidíte ho, kým neprejdete myšou na spodný okraj obrazovky (mimochodom, v mnohých prípadoch je to veľmi pohodlné, umožňuje vám to zväčšiť pracovnú plochu obrazovky).

Ak chcete povoliť túto funkciu, kliknite pravým tlačidlom myši na prázdne miesto na paneli úloh, v zobrazenej ponuke zvoľte možnosť „Možnosti“.

Kliknite pravým tlačidlom myši na panel úloh ...

Ďalej povoľte niekoľko možností:

 1. automaticky skryť hlavný panel v režime pracovnej plochy;
 2. Automaticky skryť hlavný panel v režime tabletu.

Automaticky skryť hlavný panel

V skutočnosti takým jednoduchým spôsobom môžete panel odstrániť z dohľadu a mysle ?.

*

Metóda číslo 3

Panel úloh je možné odstrániť zo spodnej časti obrazovky a presunúť doľava / doprava alebo nahor. Ak máte obrazovku na prezeranie videa (širokouhlý monitor), v niektorých prípadoch je veľmi výhodné umiestniť hlavný panel napríklad doľava.

Mimochodom, v tomto prípade veľa ľudí poznamenáva, že panel je vždy minimalizovaný a nezasahuje do sledovania videa alebo hrania hier.

Ako to spraviť:

 1. najskôr kliknite pravým tlačidlom myši na voľné miesto na paneli, v zobrazenej ponuke zrušte začiarknutie doku panelu (snímka obrazovky nižšie);

  Zamknite panel úloh - zrušte začiarknutie políčka

 2. potom podržte ľavé tlačidlo myši na paneli a potiahnite ukazovateľ doľava, doprava alebo hore na obrazovku - panel bude!

  Panel úloh vľavo! / jednoduchý príklad

*

Metóda číslo 4

Ako úplne funkčná možnosť môžete zmeniť predvolenú tému v systéme Windows 10.

Ak to chcete urobiť, prejdite do nastavení systému Windows (kombinácia tlačidiel  Win + i ) a potom otvorte kartu „Personalizácia“ .

Poznámka: Môžete tiež kliknúť pravým tlačidlom myši na voľné miesto na pracovnej ploche - a v zobrazenej ponuke zvoliť možnosť „Personalizácia“ .

Ako zmeniť tému v systéme Windows 10

*

Metóda číslo 5

A ešte jedna pracovná a rýchla možnosť. Vyskúšajte nasledujúce klávesové skratky:

 1. Win + B  - toto vynúti zobrazenie hlavného panela v systéme Windows (napríklad ak ho máte skrytý). V našom prípade je opak pravdou a napriek tomu stlačením tejto kombinácie pomôžeme aplikáciám a Windows vyvolať procedúru prekreslenia okna (ktorá obsahuje hlavný panel), ktorá problém vyrieši.
 2. Win + T  - prepínanie medzi ikonami na paneli úloh.

*

To je zatiaľ všetko, dodatky k tejto téme sú vítané ...

Veľa štastia!

?

Prvýkrát zverejnené: 29. 11. 2017

Oprava: 15.01.2020