Ako znížiť vysoký ping - 10 spôsobov. Čo určuje ping a ako ho zistiť ...

Otázka používateľa

Ahoj.

Môžete mi povedať, ako môžete znížiť vysoký ping vo World of Warcraft? Keď len beháte a zabíjate davy, potom je všetko v poriadku, ale keď začnete bojovať s inými ľuďmi, hra dlho reaguje na moje kliknutia. Ping sa pohybuje od 200 do 300ms.

Skúsil som vyčistiť Windows, optimalizovať ho, ale aj tak to nepomohlo. Môžete ešte niečo urobiť?

Všetko najlepšie!

Vo všeobecnosti je to len jedna otázka z desiatok. Všetci používatelia, ktorí hrajú online hry: tanky, WOW, Counter-Strike atď., Si myslím, že viackrát alebo dvakrát narazili na oneskorenia a oneskorenia (to znamená, že ping sa stal veľmi vysokým) počas hry.

V tomto článku vám priblížim hlavné body toho, od čoho ping závisí, ako ho zistiť a ako ho môžete znížiť. Myslím si, že tento príspevok bude zaujímať všetkých fanúšikov sieťových hier.

*

? Pomoc!

Ak chcete poznať svoju skutočnú rýchlosť internetu - prečítajte si tento príspevok.

*

Ako zistiť váš ping

Čo to je: dôležité body

Na začiatok uvediem definíciu pingu (jednoduchá a výstižná), aby každý pochopil všetko správne.

Ping  je čas potrebný na odoslanie „bloku“ údajov z vášho počítača do druhého a prijatie odpovede od neho.

Celkom to preháňajte: ak položíte otázku človeku a dostanete od neho odpoveď - potom bude čas od začiatku otázky do konca odpovede na ňu - to bude ping.

Ping sa meria zvyčajne v míľach (ms) alebo ms. V hrách často píšu po anglicky: Latency alebo Ping .

Samozrejme, čím vyšší je pingtým horšie pre vás: vaša reakcia v hre bude zanechávať to najlepšie, pokiaľ stlačíte tlačidlo a bude to fungovať - ​​uplynie značný čas, čo znamená, že za to môžete jednoducho vyhrať . Je to zvlášť viditeľné pri aktívnych hrách, kde je potrebná dobrá reakcia.

Ako určiť ping na server

Ping je premenná v reálnom čase a okrem toho sa bude líšiť pre rôzne servery. Tých. na jeden server môže byť ping 100 ms a na ďalší 500 ms.

Najčastejšie sa vyžaduje naučiť sa ping na jednom alebo dvoch serveroch. Je nepravdepodobné, že by vás táto hodnota zaujímala pre všetky servery bez výnimky ...

Ak chcete zistiť príkaz ping, potrebujete adresu IP servera (alebo názov jeho domény, napríklad  ocomp.info ).

Potom musíte otvoriť príkazový riadok: stlačte kombináciu klávesov Win + R, zadajte CMD a stlačte kláves Enter.

Ako spustiť príkazový riadok - univerzálny spôsob pre Windows 7, 8, 10

? Pomoc! 

Ďalšie spôsoby, ako otvoriť príkazový riadok v rôznych operačných systémoch Windows.

Ďalej na príkazový riadok napíšte nasledujúci text:

  1. ping ocomp.info  - odošlú sa 4 pakety, podľa ktorých sa určí priemerný čas odozvy v ms (viď screenshot nižšie);
  2. ping 176.114.4.148  - podobne ako v predchádzajúcom príkaze, ako adresa IP je uvedená iba adresa.

CMD - detekcia ping

V hrách

? Pokiaľ ide o samotné hry  , vo veľkej väčšine online zásahov sa táto hodnota zobrazuje automaticky!

Napríklad vo WOW, aby ste zistili svoj ping - jednoducho umiestnite kurzor myši na ikonu s počítačom ? (mimochodom, jeho farba môže byť iná: zelená - všetko je v poriadku, žltá - je tu oneskorenie, červená - bude ťažké alebo nemožné hrať). Na snímke obrazovky nižšie je latencia 132ms (ak máte anglickú verziu, pozrite si latenciu ).

Ping na WOW

Pokiaľ hovoríme o Counter-Strike, potom sa ping všeobecne zobrazuje ako pri pripojení k serveru, tak aj priamo v hre samotnej. Všeobecne tu nevidím ťažkosti s jeho definíciou ...

Counter Strike - ping na servery

*

Ako znížiť ping: čo hľadať!

1) Poskytovateľ internetových služieb

Váš ISP hrá obrovskú úlohu v kvalite vášho internetového pripojenia (vrátane ping).

Stáva sa, že ping vášho suseda je na rovnakom serveri, na ktorom hráte, desaťkrát nižší - a jediný rozdiel je v poskytovateľovi služieb.

Preto prvá rada - skúste sa opýtať svojich známych, priateľov, susedov - ak majú podobný problém, možno sa dokonca pokúste spustiť požadovanú hru na ich PC a porovnať oneskorenia. Ďalej urobte rozhodnutie o zmene poskytovateľa.

? Mimochodom , osobne viem, že pár chalanov, ktorých poznám, „sedí“ na drahších tarifách od nie najpopulárnejších poskytovateľov internetu len kvôli dobrému spojeniu s niekoľkými hernými servermi.

2) Typ pripojenia

Veľký význam môže mať aj typ pripojenia: napríklad 3G modem stratí spojenie ping s bežným káblovým (optickým) pripojením k internetu (ktoré dnes podľa môjho skromného názoru poskytuje najlepšie hodnoty ping).

Mimochodom, ak máte nainštalovaný smerovač, nezabudnite, že niektoré lacné modely nemusia zvládať zaťaženie siete a spomaliť sa (to tiež ovplyvní oneskorenie a oneskorenie v hrách).

V takom prípade môžete odporučiť odpojiť smerovač a pripojiť sieťový kábel priamo k sieťovej karte počítača a skontrolovať, ako bude hra prebiehať.

? Napríklad

Keď sa pripojím k smerovaču cez Wi-Fi, môj príkaz ping v CS 1.6 je asi 40-50 ms.

Po pripojení. k rovnakému smerovaču pomocou sieťového kábla - ping sa zníži na 20 - 30 ms (t.j. o 10 - 20 ms).

Sieťový kábel priamo do portu notebooku

3) Odľahlosť servera od hry

Druhým a tiež veľmi dôležitým bodom je miesto, kde sa nachádza server s hrou: vo vašej miestnej sieti, vo vašom meste, vo vašej krajine alebo dokonca v zahraničí?

Je pravidlom, že čím ďalej je server je vyššia ping bude (ale toto pravidlo nemusí vždy fungovať).

Samozrejme chápem, že herný server nemusí mať vždy vôľu zmeniť sa (hlavne keď sa objavili priatelia, začala komunikácia), ale aj tak - niekedy sa server zmení, ping sa dá výrazne znížiť! Môžete prepnúť na hranie na inom serveri ako celý klan naraz (najmä ak ste všetci z rovnakého mesta ...).

4) Rýchlosť pripojenia, tarifa

Existuje mýtus, že čím vyššia je rýchlosť pripojenia, tým nižší je ping! V skutočnosti to nie je pravda ...

Ak rýchlosť pripojenia na internet nie je dostatočná na prenos dát medzi vami a herným serverom, v hre budú aj brzdy, oneskorenia atď. Ale nesúvisia priamo s pingom - teda zmätok.

Všeobecne platí, že rýchlosť  je parameter, ktorý určuje, ako dlho vám trvá, než obdržíme požadované dáta (merané v MB / s). Ping je na druhej strane čas strávený reakciou servera, t.j. čím nižší je ping, tým rýchlejšie sa začne sťahovanie, ale čas sťahovania bude závisieť od rýchlosti.

Posolstvom tejto časti článku je vo všeobecnosti zistiť, aká by mala byť rýchlosť pre pohodlnú hru, a potom skontrolovať rýchlosť svojho pripojenia ( skutočnú , a nie tú, ktorú ste určili v zmluve s poskytovateľom internetu) .

? Pomoc! 

Ako zistiť skutočnú rýchlosť pripojenia k internetu.

5) Zaťaženie internetového kanála

Ak sťahujete niečo paralelne s hrou, potom môže ping znateľne poklesnúť.

Mnoho, mimochodom, si ani neuvedomuje, že ich systém Windows dokáže sťahovať aktualizácie, uTorrent distribuuje súbory a niekedy si ich od vás stiahnu aj iní používatelia, pozrite sa aj na ďalšie počítače / notebooky (ak máte k internetu pripojených niekoľko počítačov) , atď ...

? Pomoc!

Ako zakázať aktualizácie v systéme Windows - pozri poznámku.

Ak chcete skontrolovať, ktoré aplikácie načítajú sieť - otvorte správcu úloh (klávesová skratka Ctrl + Shift + Esc) a pozrite sa na stĺpec „sieť“ (podľa toho načítajte).

? Pomoc!  Akými a akými programami je načítaná moja internetová sieť, kam smeruje prevádzka? Obmedzenie rýchlosti sťahovania a nahrávania pre ktorýkoľvek z programov

Správca úloh - zaťaženie siete

Dôležité!

Je možné, že konkrétne vo vašom byte nebude žiadne externé zaťaženie v sieti - ale internetový kanál vášho poskytovateľa bude načítaný inými používateľmi (nie ste sami v dome a v okolí ?).

Obzvlášť je to viditeľné večer, keď sú všetci doma a zvyšuje sa zaťaženie siete. Tu sú odporúčania týkajúce sa poskytovateľa internetu vhodné (pozri bod 1 vyššie).

6) Problém s ovládačom na sieťovej karte

Ovládače môžu mať veľký význam pre činnosť sieťového adaptéra (v zásade ako u každého iného zariadenia).

Napríklad na mojom pracovnom notebooku, po tom, čo som zbúral predvolené ovládače nainštalované systémom Windows a nainštaloval ich z webu výrobcu zariadenia, sa rýchlosť pripojenia Wi-Fi zvýšila 1,5-krát!

Všeobecne je téma ovládačov pomerne rozsiahla, nižšie uvediem niekoľko odkazov na články, z ktorých sa dozviete, ako správne nájsť ovládače a ako ich aktualizovať.

? Pomoc!

1) Najlepší softvér na automatické aktualizácie ovládačov.

2) Ako nainštalovať, aktualizovať alebo odstrániť ovládač pre sieťový adaptér (napríklad adaptér Wi-Fi).

7) Je váš počítač 100% nabitý nepotrebnými úlohami?

Možno sa vaša online hra spomalí nie kvôli príkazu ping, ale napríklad kvôli veľkej záťaži na procesor a ten jednoducho nemá čas, zamrzne.

Toto možno pozorovať aj pri vysokom zaťažení pevného disku, RAM. Toto všetko som podrobne analyzoval v článku o počítačových brzdách a odporúčam vám, aby ste sa s tým oboznámili, aby ste diagnostikovali a optimalizovali fungovanie vášho OS Windows.

? Pomoc!

1) Procesor je načítaný na 100% bez zjavného dôvodu.

2) Prečo sa počítač spomalí, ako môžete urýchliť jeho prácu.

 

8) Konfigurácia plánovača balíkov (Windows Tune 1)

Program QoS Packet Scheduler (alebo QoS Packet Manager) ticho vyhradzuje určitú časť internetovej šírky pásma pre aktualizácie operačného systému, zasielanie štatistík, e-mailov atď. Atď.

Táto rezervácia niekedy dosahuje 10 - 20% kapacity kanála, čo nie je málo, súhlasíte?! Je preto logické, že musí byť deaktivovaný ...

Ako to spraviť:

  1. choďte do miestneho editora zásad skupiny - musíte stlačiť kombináciu klávesov Win + R , do riadku „Otvoriť“ zadať gpedit.msc a stlačiť kláves Enter;
  2. potom choďte do sekcie: Konfigurácia počítača / Šablóny pre správu / Sieť / Plánovač balíkov QoS (alebo Správca balíkov QoS);
  3. potom posuňte posúvač do polohy „Povolené“ a nastavte hodnotu na „0“. Uložte nastavenia a reštartujte počítač.

Vyhradená šírka pásma

Poznámka: Nie každá verzia systému Windows môže otvoriť nastavenia editora zásad skupiny (táto možnosť je v pôvodnej a domácej verzii vypnutá).

8.1) Inštalácia skriptu Leatrix Latency Fix (vylepšenie systému Windows 2)

Web pre vývojárov skriptov: //www.leatrix.com/leatrix-latency-fix

Tento skript (mimochodom, bol napísaný fanúšikom hry World of Warcraft) je navrhnutý tak, aby odstránil oneskorenie v reakcii systému na spracovanie paketov (v systéme Windows to tak v predvolenom nastavení nefunguje!). Vďaka tomu sa potvrdenie odošle okamžite, čo mierne znižuje oneskorenie.

Mimochodom, dá sa to urobiť aj bez špeciálnych skriptov - prehrabávanie sa v registri však bude trvať dlho (čo nedokáže každý). A takýto program funguje v automatickom režime, je ľahko použiteľný, nevyžaduje sa žiadna inštalácia. Čo je ešte potrebné? ?

Po stiahnutí skriptu rozbaľte archív a spustite spustiteľný súbor (sú potrebné práva správcu).

Ďalej uvidíte, čo budete mať napísané v okne:

  1. ponuka na inštaláciu ( Inštalovať ) - inštalácia a reštart počítača;
  2. návrh na odstránenie ( Odstrániť ) - ak áno, radšej sa ho nedotýkajte, potom už boli zmeny v registri urobené (kliknutím na Odstrániť odstránite nastavenia do pôvodného stavu).

9) Firewall a antivírus

Ďalším bodom, na ktorý by som chcel upriamiť vašu pozornosť, je práca antivírusu a brány firewall (často sa kombinujú do jedného bezpečnostného programu s názvom antivírus).

Brána firewall je predvolene podozrivá z neznámych programov a v predvolenom nastavení sa vás pýta, či chcete konkrétnemu programu povoliť prístup do siete.

Zakážte antivírus Avast na 1 hodinu

Všetky tieto kontroly často ovplyvňujú výkon hier. Odporúčam: buď pridajte hru do zoznamu dôveryhodných aplikácií, alebo počas hry vypnite bránu firewall (a antivírus). Mnoho moderných antivírusov už našťastie má herný režim ...

? Pomoc!

Ako zabrániť ľubovoľnému programu v prístupe na internet, nastavenie brány firewall.

10) Inštalácia špeciálneho. nástroje, ktoré zvyšujú prioritu hier

A nakoniec, teraz existuje pomerne veľa nástrojov, ktoré môžu nastaviť maximálnu prioritu hry (počas jej spustenia), uvoľniť RAM, ukončiť nepotrebné procesy - na hru sa teda použijú všetky prostriedky počítača (a nie na nadbytočné úlohy) ).

Vďaka tomu je možné nielen znížiť pár pingov, ale aj urýchliť prácu samotnej hry. O týchto pomôckach som hovoril v jednom zo svojich predchádzajúcich článkov, odkaz nižšie ?.

? Pomoc! 

Akcelerácia hry: najlepšie programy a pomôcky.

*

Dúfam, že po vykonaní súboru opatrení sa váš ping zníži.

To je pre mňa všetko, veľa šťastia všetkým!

?

Prvé zverejnenie: 21.05.2017

Oprava: 1. 5. 2020