Ako vstúpiť do systému BIOS na notebooku Lenovo

Dobrý deň!

V poslednej dobe sa vyskytlo veľa otázok s BIOSom ohľadne značky notebookov Lenovo. Faktom je, že na notebookoch tejto značky (na niektorých modeloch) je do systému BIOS dosť neštandardný vstup (z tohto dôvodu niekedy ani tí používatelia, ktorí to majú, nie sú prvými notebookmi, ktorí upadnú do beznádeje ).

Všeobecne možno budete musieť zmeniť nastavenia systému BIOS z rôznych dôvodov. Napríklad ak potrebujete nainštalovať Windows, aby ste získali informácie o pevnom disku, sériovom čísle notebooku, zapnite / vypnite zariadenie (napríklad zvuková karta alebo funkčné tlačidlá).

V tomto článku zvážim niekoľko možných možností vstupu do systému BIOS na notebookoch tejto značky. Myslím si, že článok bude užitočný pre všetkých používateľov, ktorí sa stretli s týmto problémom ...

*

Metódy prihlásenia do systému BIOS [Lenovo]

1) Štandardné „horúce“ klávesy na prihlásenie

Na prevažnej väčšine notebookov tejto značky by malo pôsobiť tlačidlo F2 alebo F1  (musíte stlačiť ihneď po zapnutí notebooku. Modelová rada: ThinkPad, IdeaPad, 3000 Series, ThinkCentre, ThinkStation).

U niektorých modelov - môže byť potrebné stlačiť kombináciu klávesov Fn + F2 (napríklad v G50) .

Doplnok . Kláves F12 (Fn + F12 - vstúpte do ponuky Boot Menu) je veľmi zriedkavý - vstúpte do systému BIOS (model Lenovo b590). Tiež odporúčam vyskúšať.

Fn + F2 - klávesnica notebooku Lenovo

Ak nemôžete vstúpiť týmto spôsobom, prečítajte si nasledujúce odporúčania.

Poznámka. Tento článok vám povie viac o klasickom vstupe do systému BIOS: //ocomp.info/kak-voyti-v-bios.html#__BIOS

2) Špeciálne tlačidlo obnovenia „so šípkou“

Niektoré modely notebookov Lenovo majú na zariadení špeciálne tlačidlá na vstup do systému BIOS. Hovoríme napríklad o týchto modeloch: g505, v580c, b50, b560, g50, g500, g505s, g570, g570e, g580, g700, z500, z580, Z50, B70 a ďalšie.

Keď je zapnutá, nemusí vôbec reagovať na vaše stlačenie tlačidiel F2. Ak chcete vstúpiť do systému BIOS, v tomto prípade musíte použiť špeciálne tlačidlo Obnovenie (so šípkou) . Musíte ho stlačiť namiesto vypínača (t. J. Keď je laptop vypnutý).

Tlačidlo Obnova sa nachádza  na tele zariadenia vedľa vypínača (u niektorých modelov je toto tlačidlo na bočnej strane).

Lenovo G700 - tlačidlo na vstup do nastavení zariadenia (vrátane systému BIOS)

Lenovo B70 - tlačidlo vstupu do systému BIOS vedľa vstupu napájania. Najvýhodnejšie je tlačiť ceruzkou alebo perom

Po kliknutí na toto tlačidlo „so šípkou“ - laptop sa zapne a uvidíte malé servisné menu (obvykle pozostáva z niekoľkých položiek): Normálne spustenie (bežné spustenie), Bios Setup (nastavenie systému BIOS), Boot Menu ( bootovacie menu, napríklad na zavedenie z USB flash disku bez zmeny poradia sťahovania) atď.

Ponuka tlačidiel // Lenovo

Po výbere nastavenia systému Bios Setup prejdete na najbežnejšie nastavenia systému BIOS (ako v iných prenosných počítačoch) a môžete nastaviť potrebné parametre.

3) Tlačidlo ThinkVantage

Ak máte na zariadení modré tlačidlo ThinkVantage - musíte ho stlačiť ihneď po zapnutí notebooku - zatiaľ čo je uvítacia správa stále zapnutá a je zobrazená značka výrobcu zariadenia (pozri fotografiu nižšie).

Tlačidlo ThinkVantage

Ďalej uvidíte ponuku niekoľkých položiek, medzi ktorými bude záznam do systému BIOS - tlačidlo F1 (pozri šípku-1 na snímke obrazovky nižšie).

Lenovo Model SL510 - Prihlásenie pomocou ThinkVoltage

4) Diera namiesto tlačidla obnovy a ThinkVantage ...

Mnoho modelov notebookov Lenovo nemá vôbec žiadne tlačidlá, ale na boku zariadenia je malý otvor (zvyčajne tam, kde je pripojené napájanie).

Napríklad laptop Lenovo 100 nemá vôbec tlačidlo na obnovenie (ktoré je so šípkou). Je tam malý otvor (vedľa otvoru je šípka). Samotné tlačidlo je umiestnené v tomto otvore, aby ste ho stlačili - musíte použiť napríklad sponku na papier alebo ihlu na pletenie.

Lenovo 100 - vstupný otvor systému BIOS

Výrobcovia sa zjavne snažia eliminovať náhodné stlačenie tlačidiel - koniec koncov, drvivá väčšina používateľov musí vstúpiť do systému BIOS veľmi zriedka.

O niektorých chybách ...

1) Niektoré modely notebookov neumožňujú vstup do systému BIOS, ak je napájaný z batérie. Nemôžem povedať, že ide o 100% závadu - ale nastavenie je veľmi kontroverzné. Pre istotu skontrolujte - pripojte zariadenie k sieti a pokúste sa vstúpiť do systému BIOS pomocou vyššie popísaných metód.

2) Model Lenovo v580c má niekedy veľmi nepríjemnú závadu: ak ste vyčistili disk a nainštalovali nový Windows, tlačidlá vstupu do systému BIOS vám prestanú fungovať.

Ak chcete znova vstúpiť do systému BIOS (pokyny pre pokročilých používateľov!) - vypnite prenosný počítač, odpojte ho a vyberte batériu. Ďalej odstráňte kryt a vyberte malú batériu z podložky. dosky. Po 5 - 10 minútach zariadenie zostavte.

Ak je táto možnosť povolená, systém BIOS sa načíta automaticky, aby sa nastavili základné parametre. Musíte otvoriť kartu „Startup“: v položke s nastavením „UEFI / Legacy boot“ existujú tri parametre (Both, UEFI Only, Legacy Only) - musíte zvoliť „Both“. V položke „UEFI / Legacy Boot Priority“ musíte nastaviť „Legacy“. Ďalej uložte svoje nastavenia a reštartujte laptop. Všetko by malo fungovať podľa očakávaní.

*

Dodatky k tejto téme sú vítané ...

To je všetko, veľa šťastia!