Najlepší softvér na optimalizáciu systému Windows

Ahoj!

Väčšina používateľov si chce kúpiť nový počítač - nemá však túto možnosť; majú schopnosť optimalizovať Windows - ale nie každý vie ako (a mnohí tomu nepripisujú náležitú dôležitosť, ale márne! ✌)

Medzitým sa aj dva identické počítače s rovnakým softvérom môžu správať odlišne: jeden spomalí, pri prístupe „zamyslí“, zatiaľ čo s druhým sa bude pracovať príjemne a rýchlo. Všetko je o nastavení a údržbe Windows ... ?

V tomto článku by som sa chcel zamerať na špeciály. pomocné programy a programy, ktoré sú navrhnuté tak, aby udržovali pevný disk čistý a uprataný (včas odstránili „odpadky“), nastavili optimálne nastavenia a optimalizovali Windows (napríklad na zlepšenie výkonu), blokovali nežiaduci adware atď.

? Poznámka!

Všetky programy sú zoskupené do niekoľkých tabuliek pre ľahší výber a hľadanie požadovanej. 

*

Výber programov

Optimalizácia a čistenie systému Windows

Nasledujúca tabuľka zobrazuje programy, ktoré sú akýmsi „zberačom“: oba čistia disk od nepotrebných súborov a optimalizujú operačný systém Windows, blokujú a odstraňujú malvér (čo klasický antivírus nevidí); defragmentovať disk; vládnuť registru a pod.

*

Tabuľka 1: programy z neho sú relevantné pre Windows 7, 8, 10.

Č. Program / stránka pre vývojárov Opis programu
jeden Advanced SystemCare ✔

Webové stránky:  //ru.iobit.com/

Obrazovky:

 1. Obrazovka 1 (čistenie a optimalizácia);
 2. Screen 2 (obrana);
 3. Obrazovka 3 (karta akcelerácie).
Advanced SystemCare je, nebojím sa povedať, najlepší program na zrýchlenie systému Windows a optimalizáciu vášho počítača. ?

Podľa nezávislých ratingových agentúr si táto „softinka“ získala čestné miesta už viackrát. Po jeho použití začnú slabé počítače pracovať rýchlejšie - uvidíte ich iba na oko!

Všeobecne platí, že pre tých, ktorí ho nikdy nepoužívali, jednoznačne odporúčam vyskúšať! Takéto zrýchlenie už v žiadnej inej utilite nezískate!

Hlavné výhody:

 • Úplne v ruštine;
 • Moderný, minimalistický dizajn s intuitívnym rozhraním;
 • Plná podpora pre Windows 7, 8, 10;
 • Odstránenie škodlivého softvéru: trójske kone, vírusy, skripty, ktoré menia úvodnú stránku v prehliadači;
 • Odstraňovanie nevyžiadaných a dočasných súborov;
 • Oprava skratiek, úprava registra;
 • Defragmentácia disku;
 • Turbo akcelerácia: program má svoje vlastné skripty (vývoj), vďaka ktorým môže počítač jednoducho rádovo zrýchliť (najmä ak ste svoj počítač nevyčistili a dlhší čas ste nevykonávali optimalizáciu)!
 2 Glary Utilities ?

Webové stránky:  //www.glarysoft.com/

Obrazovky:

 • Obrazovka 1 (moduly, funkcie);
 • Obrazovka 2 (čistenie jedným kliknutím!).
Toto je obrovský balík nástrojov na optimalizáciu akejkoľvek verzie systému Windows (7, 8, 10). Tento balíček je užitočný pri všetkých príležitostiach (a nepreháňam to!). Podľa môjho osobného názoru - tento balík si zaslúži byť na každom počítači!

Kľúčové vlastnosti:

 1. Práca s registrom: čistenie starých a nepotrebných záznamov, defragmentácia, obnova, zálohovanie;
 2. Práca s diskovým priestorom: mazanie kópií súborov, čistenie disku od odpadkov, dočasné súbory, odstraňovanie pokazených skratiek atď .;
 3. Optimalizácia OS Windows (pomocou optimálneho nastavenia, automatického čistenia odpadu atď.);
 4. Odstránenie škodlivého softvéru, spywaru a iného „dobrého“ obsahu, ktorý je možné vyzdvihnúť na internete;
 5. Zálohovanie a obnova ovládača;
 6. Obnova súborov, ktoré boli omylom odstránené;
 7. Defragmentujte pevný disk;
 8. Pomôcka na odstránenie programov, ktoré sa neodstránia obvyklým spôsobom;
 9. Práca so spustením - môžete vypnúť všetko, čo pri zapnutí spomaľuje počítač;
 10. Schopnosť pracovať s plánovačom úloh atď. (screenshot so všetkými funkciami je uvedený nižšie).
 3 Wise Care 365 ?

Webová stránka:

//www.wisecleaner.com/

Obrazovka 1 (hlavné okno programu pri čistení PC)

Wise Care 365 - komplexná sada nástrojov na optimalizáciu systémového registra, čistenie počítača od nepotrebných a zastaraných súborov, vykonávanie optimalizácie atď.

Sada nie je veľmi zlá, je určená aj pre nepripraveného používateľa. Pekný dizajn a vo všeobecnosti farebná schéma nebolí oči a je úspešne kombinovaná.

V hornej časti okna je niekoľko kariet, ktoré sú vhodné na prepínanie funkcií a výber. Program pracuje vo všetkých verziách Windows 7, 8, 10, ruský jazyk je plne podporovaný.

 4 CCleaner

Webová stránka:

//www.piriform.com/

Obrazovka 1 (oprava registra, oprava chyby)

Obrazovka 2 (čistenie odpadu)

Bezplatný, ale výkonný nástroj na čistenie počítača od rôznych odpadkov: dočasné súbory, staré chybné položky v registri, história prehľadávača, výmenné súbory atď.

Pravdepodobne jeden z najslávnejších a ocenených optimalizačných nástrojov pre Windows! Mimochodom, dnes už existujú verzie pre Android a Mac.

Používanie obslužného programu je šialene jednoduché: nainštalujte ho, spustite, stlačte tlačidlo „vyčistenie“ - obslužný program potom všetko naskenuje a ukáže, koľko miesta môže uvoľniť, ak toto a toto odstránite. Musíte len súhlasiť a o chvíľu sa váš pevný disk stane voľnejším!

Mimochodom, okrem čistenia vám tento nástroj umožňuje „opraviť“ systémový register v systéme Windows, odstrániť „neodstrániteľné“ aplikácie, vymazať históriu prehliadania v prehľadávačoch atď. Všeobecne vynikajúci nástroj!

 5 Comodo PC TuneUp

Webová stránka:

//ru.comodo.com/

Obrazovka 1 (skenovanie systému Windows na problémy)

Vynikajúci program na čistenie počítača od dočasných súborov, medzipamäte, optimalizáciu a kompresiu registra. Program pracuje rýchlo, rozhranie je užívateľsky prívetivé, zamerané viac na skúsených používateľov.

Programu chýba podpora ruského jazyka (aj keď nie je také ťažké sa s ním vyrovnať, aj keď ste angličtinu vôbec neštudovali).

Kľúčové vlastnosti:

 • obnova poškodených položiek a nastavení v systéme Windows (často dochádza k zlyhaniu a konfliktom programov a ovládačov kvôli takýmto „chvostom“ starých programov);
 • čistenie disku od dočasných súborov a duplicitných súborov;
 • zvýšenie rýchlosti počítača nastavením špeciálnych nastavení v systéme (vývojári tento okamih tajia, ale mnoho používateľov skutočne potvrdzuje, že počítač PC začína pracovať nielen stabilnejšie, ale aj rýchlejšie);
 • prítomnosť funkcie safeDelete (bezpečné odstránenie) vykonáva hĺbkové čistenie vášho systému (čo je dôležité, netýka sa dôležitých údajov, ktoré niekedy iné čistiace prostriedky tohto druhu prepisujú).

Funguje vo všetkých verziách Windows: XP / Vista / 7 32 alebo 64 bitov. Požadované: RAM: 32 MB RAM, miesto na pevnom disku: 20 MB.

 6 AVG PC TuneUp

Webová stránka:

//www.avg.com/

Obrazovka 1 (výsledky analýzy operačného systému)

Program na optimalizáciu počítača, notebooku. Početné výsledky testov ukazujú, že tento program nielen zvyšuje výkon vášho zariadenia, ale aj dobre čistí pevný disk od všetkých druhov odpadkov (staré dočasné súbory, chybné položky atď.).

Okrem toho program optimalizuje softvér tak, aby sa zvýšila životnosť batérie!

Uvediem niekoľko funkcií programu:

 1. vyhľadávať duplicitné súbory (ak máte veľa zbierok hudby alebo obrázkov, môžete vyčistiť veľa miesta, pretože v mnohých zbierkach sa skladby opakujú! Niekedy hovoríme o desiatkach GB);
 2. hľadanie veľkých súborov a informovanie o nich (mnohí na ne časom zabudnú alebo dokonca nevedia);
 3. uvoľnenie disku z nevyžiadaných súborov (história v prehľadávačoch, dočasné súbory, zvyšné súbory zo vzdialených programov);
 4. odstránenie odpadu z viac ako 200 aplikácií (napr. Word, Excel, Nero, instant messenger, Skype, hráči atď.);
 5. schopnosť používať režim turbo akcelerácie (aj keď je potrebná pokročilejšia verzia);
 6. existuje špeciálna. režimy šetrenia batérie (užitočné, najmä pre majiteľov notebookov, ktorí pracujú mimo siete).
 7 Auslogics BoostSpeed

Webová stránka:

//www.auslogics.com/

Obrazovka 1 (výsledky diagnostiky systému)

Jeden z najlepších programov na zlepšenie výkonu počítača so systémom Windows (mimochodom, sú podporované všetky populárne verzie systému Windows: 7, 8, 10). Hneď chcem poznamenať, že vysoký výkon sa dosahuje nastavením „jemného“ nastavenia OS, vyčistením registra od chybných vetiev, vyčistením disku.

Mimochodom, program plne podporuje ruský jazyk (a vyberá sa automaticky po inštalácii aplikácie).

Ak chcete začať čistiť počítač, stačí iba spustiť diagnostiku stlačením jedného tlačidla. Potom program prehľadá počítač a poskytne výsledok, napríklad: „ Stav počítača je zlý, veľa harabúrd a chýb, 2 400 problémov. Eliminovať? “ ...

Príklad je uvedený na snímke obrazovky (vľavo). Na odstránenie problémov - stačí stlačiť iba tlačidlo 1 ...

8 Ashampoo WinOptimizer

Webová stránka:

//www.ashampoo.com/

Obrazovka 1 (napriek anglickému jazyku je všetko jasné vďaka vynikajúcemu grafickému rozhraniu. Poznámka: od 17. verzie roku 2020 je v jazykovom balíku zahrnutá ruština !)

Komplexná sada nástrojov navrhnutá na zrýchlenie, optimalizáciu a ochranu vášho počítača pred väčšinou hrozieb a problémov.

Program nielenže uvoľní miesto na vašom HDD (pevnom disku), ale aj zvýši výkon systému ako celku (a potom ho udrží na správnej úrovni), eliminuje neoptimálne nastavenia systému, včasne vymaže rôzne dočasné a odpadky súbory, „chvosty“ zo vzdialených programov, čistí register atď.

Mimochodom, vývojári tohto programu sú veľmi slávni a ak ste niekedy používali ich produkty (a majú ich veľa), pravdepodobne ste si všimli, že všetky sú veľmi jednoduché a zamerané na používateľa. Tých. vyrábajú ich tak, aby to ľahko a rýchlo zistil aj školák alebo človek vo veku, ktorý si pred pár dňami sadol za počítač.

deväť WinUtilities

Webová stránka:

//hi.ylcomputing.com/

Obrazovka 1 (funkcie programu; všetky pomôcky zabudované do tohto softvéru).

Veľký balík nástrojov na optimalizáciu a údržbu systému Windows.

Distribuuje sa v niekoľkých verziách: bezplatná a platená verzia (líši sa počtom možností). Na vyhodnotenie odporúčam začať s bezplatným a potom ...

Je celkom pohodlné, že vývojári rozdelili všetky pomôcky do kategórií, a nie na všeobecný zoznam, ako je to v prípade niektorých programov. Celý balík sa automaticky aktualizuje bez toho, aby to používateľa zaťažovalo.

Niektoré funkcie balíka:

 • čistenie pevného disku a systémového registra;
 • odstránenie programov (aj tých, ktoré nemožno odstrániť obvyklým spôsobom a inými aplikáciami);
 • optimalizácia RAM;
 • mazanie histórie na internete (vymaže všetky naraz zo všetkých prehľadávačov);
 • schopnosť obnoviť zmazané súbory;
 • hľadať duplicitné súbory;
 • schopnosť rozdeliť súbor na kúsky a zapísať tak veľký súbor na viac médií;
 • Zálohovanie a obnova systému Windows;
 • možnosť konfigurovať rozvrhnutie počítača (napríklad vypnúť ho v zadanom čase) a tak ďalej, tak ďalej ...
desať Kerish lekár

Webová stránka:

//www.kerish.org/ru/

Obrazovka 1 (hlavné okno programu)

Tento program je skutočným lekárom pre váš počítač, má len obrovskú škálu možností!

Tu tiež budete musieť vyčistiť disk od odpadkov, upraviť register od chybných záznamov, optimalizovať nastavenia internetu, pracovať s hrami (dôležité pre hráčov) atď.

Program okrem iného zabraňuje haváriám a chybám v systéme Windows, čo vám ušetrí čas (a mimochodom, veľmi výrazne). Do 15 dní je možné program využívať úplne zadarmo (potom je nutná aktivácia).

Podporované: Windows: Xp, Vista, 7, 8, 10 (32/64 bitov); plne preložené do ruštiny. Obslužný program môžu používať skúsení používatelia aj tí, ktorí si včera sadli k počítaču, a iba tí, ktorí poznajú základy jeho vlastnenia.

Mimochodom, mnoho používateľov počítalo s tým, že program pri pravidelnom používaní ročne vyčistí na najbežnejšom počítači asi 200 - 400 GB odpadkov ...

jedenásť JetClean

Webová stránka:

//www.bluesprig.com/

Obrazovka 1 (hlavné okno programu - čistenie systému Windows jedným kliknutím myši)

Výkonný nástroj na odstraňovanie rôznych „odpadkov“ systému (zvyšky, ktoré zanechali vzdialené programy; chybné položky vo vetvách registra; história v prehľadávačoch a skutočne stopy po tom, že sú v sieti).

Navyše, mnoho nástrojov tohto druhu (takpovediac konkurencia) sú platené programy, ale sú bezplatné. Možno je to vážny a závažný argument pre jej výber!

Stručne o možnostiach:

 1. čistenie systému Windows od starých a nepotrebných súborov;
 2. čistenie systémového registra od starých pobočiek, ktoré sa už nepoužívajú;
 3. optimalizácia nastavení systému Windows;
 4. zlepšenie výkonu počítača;
 5. zníženie počtu systémových chýb a zlyhaní;
 6. zvýšenie stability systému ako celku;
 7. Zrýchlenie spustenia počítača po zapnutí (t. J. Program zakáže aplikácie, ktoré spomaľujú načítanie, nakonfiguruje Windows v tomto ohľade na najlepšiu možnosť).
12 Pokročilý optimalizátor systému

Webová stránka:

//www.systweak.com/

Obrazovka 1 (automatická analýza systému)

Obrazovka 2 (zálohovanie a obnovenie)

Ucelená zbierka rôznych nástrojov, ktoré vám pomôžu udržiavať operačný systém Windows včas a efektívne.

Vďaka komplexu získate prístup k mnohým skrytým nastaveniam, ktoré bežný používateľ OS nevidí. Program má príjemné a pohodlné rozhranie, podporu ruského jazyka, vysoký výkon.

Stručne o schopnostiach komplexu:

 1. Optimalizácia registra: mazanie starých a chybných záznamov, komprimácia registra;
 2. optimalizácia a čistenie disku od „smetí“;

  bezpečnosť osobných údajov: môžete napríklad vymazať celú históriu navštevovaných stránok, navyše vo všetkých prehľadávačoch naraz, jedným kliknutím myši;

 3. zálohovanie a obnova dát (ako vždy, disky sa ešte nestali tak spoľahlivými, aby nemysleli na bezpečnosť svojich súborov).

*

Na zrýchlenie hier

Poznámka: je logické používať tieto programy popri programoch z prvej tabuľky - t.j. kombinovať. 

Mimochodom! Ďalej tu nájdete výber programov na zlepšenie výkonu počítača v hrách ?  .

Okrem toho by som vám rád odporučil, aby ste sa oboznámili s materiálmio pretaktovaní počítača / notebooku.

*

tabuľka 2

Č. Program / stránka pre vývojárov Opis programu
jeden Razer Game Booster

Webová stránka:

//ru.iobit.com/gamebooster/

(V roku 2019 je tento nástroj súčasťou System Care)

Obrazovka 1 (PC hry v Razer Game Booster)

Jednoduchý a bezplatný nástroj na zlepšenie vášho herného výkonu iba 1 KLIKNUTÍM! Okrem toho umožňuje nahrávanie videa v reálnom čase. Aký ďalší program to kombinuje?!

Pred začatím hry je vaša pamäť RAM často nabitá nepotrebnými aplikáciami. Vďaka Razer Game Booster môžete do hry nasmerovať všetku silu svojho počítača, takže bude hranie pohodlnejšie, hra sa spomalí menej (a v niektorých prípadoch sa zastaví úplne).

Mimochodom, program zaznamenáva video celkom dobre. Nehanbite sa to zdieľať so svojimi priateľmi a ukázať svoje výsledky. Všeobecne to vyskúšajte, váš počítač sa tým nezhorší!

 2 Razer Cortex

Webová stránka:

//www.razerzone.com

Obrazovka 1 (príklad programu)

Vynikajúci program pre hráčov (t. J. Milovníkov hier), ktorý zrýchľuje počítač a zvyšuje jeho výkon počas hier (pardon za tautológiu).

Po nakonfigurovaní program automaticky upraví nastavenia počítača pri každom spustení hier, aby ste v hrách dosiahli maximálny výkon!

Okrem toho vám umožňuje vysielať hru na internete alebo ju zaznamenávať na video.

Mimochodom, v tej istej aplikácii môžete vidieť všetky najnovšie hry, akcie a ceny pre ne (vo všeobecnosti sa zoznámiť s aktuálnou reklamou a novými hrami v hernom priemysle). Čo v zásade nie je vždy mínus - keďže ak sa zaujímate o hry, takáto reklama bude dokonca plusom ...

 3 Oheň hry

Webová stránka:

//smartpcutilities.com/

Obrazovka 1 (hlavné okno)

Celkom zaujímavá aplikácia na zvýšenie snímkovej frekvencie (teda FPS) v hrách (dá sa použiť aj na slabých PC (podľa moderných štandardov)).

Ako program funguje: pridáte doň hru. Ďalej, keď spustíte hru, program automaticky vyčistí RAM, deaktivuje momentálne nepotrebné služby a pre túto hru použije všetky prostriedky PC. Vďaka tomu hra začína pracovať o niečo rýchlejšie ako predtým.

Existujú 2 verzie programu: bezplatná (k dispozícii sú iba základné možnosti zrýchlenia) a platená (všetko je k dispozícii!).

 4 RivaTuner

Vývojár:

//www.guru3d.com/

Obrazovka (okno nastavení)

Malý program, ktorý umožňuje doladiť grafické karty založené na čipoch NVIDIA. Umožňuje vám získať prístup dokonca aj k nastaveniam grafickej karty, ktoré sú skryté a nie sú k dispozícii v „normálnych“ verziách ovládačov.

Program má predinštalovanú verziu nastavení, editor skriptov, editor registrov, schopnosť pretaktovania GPU na nízkej úrovni, diagnostický modul. Všeobecne platí, že pre majiteľov grafických kariet NVIDIA - tento nástroj je len vec!

 5 EVGA Precision X

Vývojár:

//ru.evga.com/

Obrazovka (hlavné okno)

Špecializovaný softvér na pretaktovanie a jemné doladenie grafických kariet pre maximálnu akceleráciu! Funguje s grafickými kartami EVGA a GeForce založenými na čipoch Nvidia.

Schopnosti:

 • zmena frekvencie GPU;
 • zmena frekvencie pamäte;
 • nastavenie rýchlosti ventilátora;
 • nastavenie napätia;
 • podpora extrémneho pretaktovania;
 • funkčnosť a úplnú podporu rozhrania Microsoft DirectX 12 API a oveľa viac.
 6 3D analýza

Domovská stránka autora:

//www.tommti-systems.de/start.html

Obrazovka (všetky softvérové ​​funkcie)

Tento nástroj umožňuje konfigurovať a emulovať niektoré parametre grafických kariet. Napríklad, ak máte dostatočne výkonnú grafickú kartu, môžete emulovať konkrétne zariadenie: napríklad fungovanie starej grafickej karty GeForce FX 5900 Ultra alebo ATI Radeon 9800 (vyžadované pre niektoré hry!).

Môžete ho tiež použiť v inom „kľúči“: ak vaša grafická karta nepodporuje žiadne nové „zvončeky a píšťalky“ a chcete hru spustiť - program 3D-Analyze vám umožní „podvádzať“ hru a ukázať jej, že máte novú grafickú kartu!

Poznámka: Aplikácia 3D-Analyze opraví súbor EXE (s ktorým program pracuje), aby ste pri ďalšom spustení tejto aplikácie nemuseli spustiť program 3D-Analyze. Tých. akonáhle nastavíte požadovanú hru, nemusíte už nikam liezť a nemusíte nič spúšťať!

 7 PowerStrip

Vývojár:

//www.entechtaiwan.com/

Obrazovka (okno nastavení)

Program s obrovským počtom nastavení pre režim videa grafickej karty a monitora. Napríklad: nastavenie farebného režimu, frekvencie skenovania (relevantné pre staré CRT monitory), nastavenie rozlíšenia atď. (Celkovo viac ako 500 parametrov pre nastavenie!).

Ak chcete zrýchliť grafickú kartu, program dokáže pretaktovať čip a pamäť na grafickej karte a pridať tak rýchlosť až 15 - 20%!

Dôležité! Pretaktovanie nie je bez rizika, s neobratným prístupom môžete ľahko deaktivovať grafickú kartu. Robíte to - na svoje vlastné nebezpečenstvo a riziko.

*

Defragmentácia disku

Defragmentácia je operácia usporadúvania informácií na pevnom disku. Ak to robíte pravidelne, bude váš disk pracovať o niečo rýchlejšie. Platí to najmä pre súborový systém FAT 32 (NTFS netrpí tak veľmi fragmentáciou a je potrebné defragmentovať disk pod týmto súborovým systémom oveľa menej často).

Dôležité! Jednotky SSD nedefragmentujte (zníži sa ich životnosť). 

*

Tabuľka 3

Č. Program / stránka pre vývojárov Opis programu
jeden Inteligentná defragmentácia IObit

Webová stránka:

//ru.iobit.com/

Obrazovka 1 (hlavné okno)

Smart Defrag je jeden z najlepších softvérov na defragmentáciu bezplatných pevných diskov (HDD). Nie je prekvapením, že vďaka svojej ultrarýchlej práci si program získal dôveru viac ako 30 miliónov ľudí po celom svete!

Ako hovoria výrobcovia tohto softvéru, svoje algoritmy priblížili k dokonalosti, vďaka čomu výkon stúpa na maximum (čo sa dá dosiahnuť iba defragmentáciou).

Mimochodom, program je ideálny pre vysokokapacitné pevné disky (výrobcovia zohľadnili moderné trendy). Smart Defrag môže navyše fungovať, keď ste preč od počítača alebo robíte niečo „ľahké“.

 2 Defraggler

Webová stránka:

//www.piriform.com/

Obrazovka 1 (defragmentácia pevného disku)

Jednoduchý defragmentátor disku, ktorý robí svoju prácu perfektne. Program je úplne zadarmo. Dizajn je vyhotovený v štýle minimalizmu (nič nadbytočné, žiadna reklama, žiadne otravné okná a pripomienky).

Mimochodom, defragmentácia, ak sa vykonáva pravidelne, má mimoriadne pozitívny vplyv na výkon počítača.

To platí najmä pre súborový systém FAT 32 (NTFS nie je na tento jav taký náchylný, a preto je možné disky pod jeho kontrolou defragmentovať oveľa menej často).

 3 Auslogics Disk Defrag

Webová stránka:

//www.auslogics.com/

Obrazovka 1 (proces defragmentácie disku)

Zadarmo (na domáce použitie) defragmentátor disku. Veľmi kompaktný a rýchly. Vďaka optimalizácii súborového systému počítača je možné ho trochu zrýchliť - nie je preto náhodou, že program využíva viac ako 11 miliónov používateľov po celom svete!

Schopnosti:

 1. ultrarýchla defragmentácia súborov (vrátane systémových súborov, mnohých ďalších programov sa ich nedotýka, preto nie je možné dosiahnuť maximálnu akceleráciu);
 2. schopnosť pracovať na pozadí (aby neprekážal používateľovi pri podnikaní).

Požiadavky na systém:

 1. Windows 10, 8, 7, XP (s aktualizáciou SP3);
 2. 25 MB miesta na pevnom disku HDD;
 3. 32 MB RAM;
 4. Rozlíšenie obrazovky 800 × 600.
 4 O&O Defrag

Webová stránka:

//www.oo-software.com/en/free

Obrazovka 1 (hlavné okno)

Jeden z najvýkonnejších programov na defragmentáciu pevných diskov (HDD). Predstavte si, že podporuje takmer všetky súborové systémy, ktoré sa nachádzajú v počítačoch používateľov: FAT, FAT32, NTFS, NTFS5, sady zväzkov / pruhov.

Okrem toho môže pracovať podľa plánu (musíte si ho vopred nakonfigurovať), ako aj pracovať na pozadí, keď je zaťaženie počítača minimálne. Predstavte si, že máte chuť tráviť čas defragmentáciou? Mnohí ho nemajú a program môže pracovať v POZADÍM REŽIME (t. J. Keď napríklad pozeráte film, ticho, bez toho, aby vás rušil, všetko defragmentuje). A vy len po sledovaní budete pokračovať v práci v rýchlom systéme ...

 5 WinMend Defrag registra

Webová stránka:

//www.winmend.com/

Obrazovka 1 (výsledky programu, správa)

Malý bezplatný nástroj určený na defragmentáciu a čistenie registra Windows. Program bezpečne vyčistí register od „odpadkov“ (staré programové kľúče, ktoré boli odstránené, chybné položky atď.).

Vďaka tomu systém Windows a ďalšie programy vo všeobecnosti nájdu rýchlejšie potrebné údaje a podľa toho je v počítači menej brzdení.

Z mínusov: neexistuje podpora pre ruský jazyk (aspoň oficiálne. Videl som rusifikátory niekde v sieti, ale teraz ich neviem nájsť ...).

 6 Puran defrag

Webová stránka:

//puransoftware.com/

Obrazovka 1 (prevádzka programu)

Bezplatný program na defragmentáciu pevných diskov. Program sa vyznačuje predovšetkým vysokou rýchlosťou práce. Preto, ak vás už unavuje čakanie na vykonanie defragmentácie, skúste vymeniť svoj nástroj za tento. Nechajte sa prekvapiť, keď tento program dokončí rovnakú operáciu rýchlejšie!

Program dokáže defragmentovať celý pevný disk ako celok alebo ju vykonať vo vzťahu k jednotlivým súborom a priečinkom (môžete napríklad vybrať všetky najčastejšie používané priečinky).

Niektoré funkcie:

 1. inteligentný defragmentátor s rýchlym algoritmom;
 2. schopnosť automaticky defragmentovať bez toho, aby ste používateľa rušili čímkoľvek zbytočným;
 3. podpora príkazového riadku;
 4. schopnosť vypnúť počítač po vykonaní postupu defragmentácie.

*

Vyčistiť register

Poznámka

Register je veľká databáza so všetkými nastaveniami a parametrami operačného systému Windows. Napríklad pri inštalácii programu sa informácie o ňom zapíšu do registra.

Má to však jeden háčik: po odstránení tohto programu v registri zostanú „chvosty“ - tj. akékoľvek záznamy o tomto softvéri. Postupom času sa v registri nahromadí veľa takýchto „nevyžiadaných“ informácií (čo ovplyvňuje výkon).

Register je samozrejme potrebné vyčistiť, aby mohol systém Windows bežať rýchlejšie. Na zvládnutie tejto úlohy sú v skutočnosti potrebné programy uvedené nižšie ...

*

Tabuľka 4

Č. Program / stránka pre vývojárov Opis programu
jeden Múdry čistič registrov

Webová stránka:

//www.wisecleaner.com/

Obrazovka 1 (hlavné okno: čistenie registra, optimalizácia a kompresia)

Tento program pomáha vyčistiť systémový register Windows od rôznych druhov nesprávnych položiek (napríklad „chvostov“, ktoré zostali po odinštalovaných programoch), v dôsledku čoho váš počítač nestráca výkon a pracuje, akoby ste ho kúpili včera a priniesli to domov.

Program funguje jednoducho: po spustení vytvorí kópiu registra (pre každý prípad!), Potom skenuje register, po ktorom vám poskytne množstvo chýb a problémov - ak budete súhlasiť, potom sa program Wise Registry Cleaner zbaví ich.

V prípadoch, keď sa niečo pokazilo, máte vždy k dispozícii záložnú kópiu a môžete ju vrátiť späť (úprimne povedané, za niekoľko rokov používania tohto nástroja - to sa nikdy nestalo!).

Je tiež potrebné poznamenať funkcie kompresie systémového registra a optimalizácie systému. Vďaka nim môžete vytlačiť ešte viac voľnej rýchlosti počítača a zvýšiť výkon.

Mimochodom, existuje automatický režim: vtedy sa obslužný program automaticky spustí v pravý čas a vyčistí (+ optimalizuje) váš počítač od najrôznejších problémov. Automatický režim vyžaduje predbežné nastavenie. Všeobecne sa táto utilita oplatí aspoň vyskúšať (a po teste sa s ňou sami nebudete chcieť rozlúčiť!).

 2 Auslogics Registry Cleaner

Webová stránka:

//www.auslogics.com/

Obrazovka 1 (hlavné okno programu)

Freeware program, ktorý vám pomôže vyčistiť register Windows (podporované sú všetky verzie systému Windows: 7, 8, 10).

Nie je žiadnym tajomstvom, že pri práci (najmä ak často sedíte za počítačom) máte v registri príliš veľa chybných záznamov (napríklad staré záznamy z programov alebo hier, ktoré už boli dávno vymazané). To všetko časom začne ovplyvňovať výkon vášho počítača.

Pomocou programu Auslogics Registry Cleaner môžete rýchlo a ľahko vyčistiť počítač od týchto nesprávnych a chybných údajov. Používanie obslužného programu je šialene jednoduché - po inštalácii a spustení stačí stlačiť jedno tlačidlo „skenovať“.

Potom nástroj poskytne správu a vy sa budete musieť rozhodnúť, či systém vyčistíte, alebo budete sedieť a čakať „pri mori na priaznivý vietor“ ...

 3 Oprava registra Vit

Webová stránka:

//www.vitsoft.net/

Obrazovka 1 (hlavné okno)

Malý nástroj na opravu registra z najrôznejších chýb a zastaraných údajov.

Mimochodom, v tomto ohľade nemá program Vit Registry Fix obdobu - nachádza v registri asi 50 variantov typov nesprávnych záznamov.

Okrem toho môže program pracovať v manuálnom režime a nezávisle mazať určité kľúče a vetvy v registri. Pred zmenami v registri - program vytvára zálohy. Všeobecne vynikajúci nástroj pre vašu konkrétnu úlohu.

 4 Reg organizátor

Webová stránka:

//www.chemtable.com/

Obrazovka 1 (hlavné okno: veľa možností!)

Multifunkčný program na upratovanie registra Windows (podporované sú verzie od XP do 10!).

S jeho pomocou nielen upratujete samotný systémový register, ale aj optimalizujete operačný systém, vďaka čomu zrýchľujete a zvyšujete výkon svojho počítača.

Niektoré funkcie programu:

 1. čistenie registra a oprava chýb v ňom (čistenie chvostov z programov, ktoré už boli dlho odstránené z PC);
 2. optimalizácia registra: defragmentácia a kompresia;
 3. čistenie pevných diskov - odstránenie „nevyžiadaných“ dočasných súborov, odstránenie prázdnych adresárov, neplatných skratiek atď .;
 4. odstránenie nepoužívaných programov (program vám ich zobrazí a vyberiete. Mnoho používateľov zabudne, že keď už tam raz budú, raz potrebovali program - ten však zostane v pamäti a zožerie vaše prostriedky);
 5. úprava automatického zavedenia systému Windows;
 6. úprava registra (táto možnosť je pre pokročilých používateľov, pretože s ním môžete tiež položiť počítač - to znamená, že budete musieť preinštalovať OS).
 5 Životnosť registra

Webová stránka:

//www.chemtable.com/

Obrazovka 1 (zistené problémy ...)

Jednoduchý a bezplatný program na čistenie a optimalizáciu systémového registra.

Pomôcka opraví chyby v registri, optimalizuje ich, vďaka tomu bude váš systém pracovať stabilnejšie a rýchlejšie a minimalizuje sa počet chýb.

Mimochodom, pravdepodobne si všetci používatelia všimli, keď si nainštalovali nový Windows alebo si kúpili nový počítač - ten „vyletel“, žiadne brzdy ani zamrznutie. Ale po určitom čase sa dokonca priečinky začnú otvárať s určitou nechuťou. Prečo?

Je to len v registri. V priebehu času sa hromadí veľké množstvo „smetných“ záznamov, „zvyškov“ zo starých a odstránených programov atď. Všetky tieto nesprávne položky začínajú negatívne ovplyvňovať výkon.

 6 RegScanner

Webová stránka:

//www.nirsoft.net/

Obrazovka 1 (vyhľadávacie pole)

Bezplatný nástroj na skenovanie systémového registra. V súlade so zadanými kritériami vyhľadávania je schopný prehľadať celý register a poskytnúť zoznam nájdených pobočiek (pohodlné, keď niečo hľadáte, ale neviete ani sekciu, kde hľadať).

Z nájdených výsledkov - môžete okamžite prejsť do editora registra v požadovanej vetve na požadovaný parameter, aby ste ho mohli upraviť.

Môžete tiež vytvoriť súbor reg s potrebnými kľúčmi, aby ste ho mohli preniesť na niekoho iného (napríklad na niekoho, kto sám nevie zadať potrebné hodnoty do registra). Musíte iba spustiť takýto súbor a súhlasiť s pridaním hodnôt do registra. Ľahko a rýchlo!

 7 O&O RegEditor

Webová stránka:

//www.oo-software.com/

Obrazovka 1 (otvorený register: nájdenie požadovanej vetvy)

Je to bezplatný program na úpravu registra Windows s pohodlným a intuitívnym rozhraním. Vďaka nej rýchlo nájdete všetky kľúče, vetvy, môžete ich editovať a zadané nastavenia je možné importovať do samostatného xml súboru.

Ak máte pobočky a kľúče, na ktoré musíte často odkazovať, potom má O&O RegEditor funkciu obľúbených položiek (to znamená, že prejdete na požadovanú adresu jedným kliknutím!). Mimochodom, program nie je potrebné inštalovať, môžete ho nosiť so sebou na flash disku a spustiť ho na problémových PC ...

8 Registračná dielňa

Webová stránka:

//www.torchsoft.com/

Obrazovka 1 (príklad práce)

Pokročilá verzia programu namiesto štandardných programov Regedit a RegEdt32.

Podľa vývojárov ich tvorba vyhľadáva pobočky a kľúče rádovo rýchlejšie ako akýkoľvek iný editor registrov (najmä štandardný zabudovaný do systému Windows).

Aplikácia Registry WorkShop vám tiež umožňuje vytvárať záložky (rýchlo prejsť na potrebné klávesy), zálohovať register a obnoviť ho (v takom prípade).

Okrem všetkého, čo bolo povedané, môže program defragmentovať register, čo má pozitívny vplyv na rýchlosť počítača ako celku.

Mimochodom, všetky vaše zmeny v registri, ktoré v programe vykonáte, sa uložia do histórie a môžete meniť akékoľvek úpravy (t. J. Vrátiť všetko späť do pôvodného stavu), aj keď ste počítač reštartovali už 10-krát.

*

Na kontrolu spustenia (procesov)

Tabuľka 5

Č. Autorský program / stránka Opis programu
 jeden Organizátor automatického spustenia

Webová stránka:

//www.chemtable.com/

Obrazovka 1 (zoznam programov, odporúčania pre nastavenie)

Bezplatný a jednoduchý program určený na doladenie nastavení spustenia v systéme Windows. Vďaka tomu je možné urýchliť spustenie počítača. Samotný Windows navyše funguje o niečo lepšie, a to vďaka tomu, že RAM nie je obsadená procesmi, ktoré nepotrebujete.

Program je okrem iného vybavený malou antivírusovou databázou, ktorá je zameraná na boot vírusy. Preto je použitie tohto nástroja dvojnásobne oprávnené!

Požiadavky:

 1. Operačný systém: Microsoft Windows XP - 10 (32- a 64-bit);
 2. RAM: od 256 MB;
 3. Miesto na disku: 50 MB;
 4. Práva správcu.
 2 Správca úloh AnVir

Webová stránka:

//www.anvir.net/

Obrazovka 1 (veľa informácií - hlava sa mi točí ?)

Bezplatný program určený na nahradenie štandardného Správcu úloh systému Windows. Umožňuje vám (mimochodom dosť šikovne) spravovať automatické načítanie, ovládače, spustené procesy. Taktiež vyhľadáva a odstraňuje niektoré typy vírusov a škodlivého softvéru. Program optimalizáciou niektorých nastavení umožňuje zrýchliť počítač.

Mimochodom, program sa stal hrdým miestom v rôznych hodnoteniach viackrát ako jeden z najlepších programov pre správcu systému.

Čo je v ňom pohodlné ovládať:

 1. najaktívnejšie procesy, ich zaťaženie CPU;
 2. teplota pevných diskov;
 3. zaťaženie pevných diskov vytvorených rôznymi aplikáciami;
 4. monitorovať sieťový prenos;
 5. sledovať stav batérie notebooku;
 6. sledovať stav pamäte.
 3 Autoruns

Webová stránka:

//technet.microsoft.com/

Obrazovka 1 (spracováva sa jedným pohľadom!)

Bezplatný nástroj od spoločnosti Microsoft, ktorý umožňuje správu spúšťania programov, služieb, modulov, ovládačov a ďalších systémových komponentov.

Žiadny iný nástroj navyše nemôže spravovať spôsob, akým to robí! Pozrite sa na snímku obrazovky nižšie: sú tu kodeky, súbory DLL, programy, služby, ovládače, procesy, súbory tlačiarní, monitorov, prehľadávačov atď.

Program zobrazuje ABSOLÚTNE VŠETKO, čo sa spustí po zapnutí počítača. V súlade s tým dostanete príležitosť všetko toto „dobré“ upraviť.

Okrem toho môžete prehľadať celý systém a hľadať programy, ktoré sa dajú spustiť. Po nájdení môžu automatické spustenia zobraziť vlastnosti ľubovoľného objektu, jeho cestu k fyzickému súboru, parametre, ktorými sa začína.

 4 Spracujte laso

Webová stránka:

//bitsum.com/

Obrazovka 1 (procesy v systéme sú online!)

Malý sharewarový program, ktorý umožňuje ovládať a monitorovať všetky spustené procesy a programy v počítači.

Monitorovaním procesov (a deaktiváciou niektorých z nich, napríklad tých, ktoré nepracujú správne alebo sú zmrazené), môžete dosiahnuť vyšší výkon vášho počítača a znížiť počet chýb a zlyhaní operačného systému.

Každý proces je k dispozícii na úpravy a prezeranie podrobných informácií o ňom. Jedným kliknutím myši môžete zmeniť prioritu procesu.

Mimochodom, prioritu je možné uložiť a pri ďalšom spustení tohto procesu (napríklad po reštartovaní počítača) sa spustí znova s ​​rovnakou prioritou (to nie je možné pomocou bežného správcu úloh systému Windows). !

Pomôcka tiež uchováva protokol, ktorý zobrazuje podrobné štatistiky: kedy, čo a ako bolo spustené. Tento protokol je možné exportovať do iných formátov pre ďalšie štúdium.

*

Článok sa ukázal ako dosť rozsiahly, ale o pár rokov nestratí na aktuálnosti. Mimochodom, odkazy na softvér, popisy a snímky obrazovky sa pravidelne aktualizujú!

Na tomto simíku to vyzerá ako všetko ...

*

Ak má niekto čo dodať, vopred ďakuje.

Šťastnú prácu!

?

Prvé zverejnenie: 06.11.2016

Oprava: 15.11.2020