Ako vstúpiť do systému BIOS na laptopoch ACER (UEFI)

Dobrý deň!

Notebooky ACER sú veľmi populárne (najmä ich možnosti rozpočtu). A musím poznamenať, že vždy o nich bolo veľa otázok a BIOS nie je výnimkou  .

Všeobecne platí, že ak sa dotkneme tohto výrobcu a dnešnej témy, všimol by som si dve veci:

  1. ACER mal notebooky so širokou škálou klávesových kombinácií pre vstup do systému BIOS: F1, F2, Ctrl + F2, Ctrl + Shift + Esc atď. (pravdepodobne v tomto sú to vodcovia, samozrejme so znamienkom mínus);
  2. majú dobrú sprievodnú dokumentáciu, v ktorej je samostatná časť o systéme BIOS - je to však plus (takže ak vám zostane dokumentácia, môžete kedykoľvek špehovať potrebný kľúč).

V skutočnosti v tomto článku zvážim niekoľko spôsobov, ako vstúpiť do systému BIOS v prenosných počítačoch od tohto výrobcu (a tiež to, ako zistiť tento najviac „cenený“ kľúč na oficiálnych stránkach výrobcu).

Takže ...

*

Vstup do systému BIOS [ACER]

Všeobecná možnosť

  1. najskôr vypnite prenosný počítač (ak ho máte „zavesený“ a nereaguje na príkaz „Vypnúť“ - podržte stlačené tlačidlo napájania po dobu 4 - 7 sekúnd, aby sa vynútilo vypnutie);
  2. stlačte tlačidlo napájania;
  3. Ihneď potom stlačte niekoľkokrát kláves F2, kým sa nezobrazí obrazovka s nastaveniami systému BIOS / UEFI (príklad nižšie).
  4. poznámka: na starších notebookoch je možné namiesto klávesu F2 použiť F1 alebo Del .

Po zapnutí - niekoľkokrát stlačte kláves F2

Rad Acer Aspire

V zásade (väčšina zariadení) použite kláves F2 (alebo alternatívnu kombináciu klávesov Ctrl + F2 ). V rade S7 (notebooky S7-191, S7-391 a S7-392) sa používa kombinácia tlačidiel  Fn + F2 (musíte stlačiť súčasne, keď sa zobrazí úvodná obrazovka ACER!).

Linky TravelMate, Extensa, Swift, Nitro

Prevažná väčšina notebookov v týchto riadkoch používa kláves F2 ( Fn + F2 ). Keď sa zobrazí logo, stlačte ihneď po zapnutí zariadenia (príklad nižšie).

Logo ACER pri zapnutí notebooku Acer Extensa 5210

Alternatívne riešenia

1) Ctrl + Alt + Esc, Ctrl + Alt + Del, Ctrl + Alt + B

Podnadpis obsahuje alternatívne kombinácie tlačidiel pre vstup do systému BIOS na zariadeniach ACER (to platí pre staré notebooky, teraz sú zriedkavé). Súhlasím s tým, že nie sú príliš výhodné, a nie je jasné, podľa čoho sa vývojári riadili ...

2) Pozeráme sa na tlačidlo na oficiálnej webovej stránke ACER

Odkaz na stránku s hľadaním ovládačov a dokumentácie: //www.acer.com/ac/ru/RU/content/drivers

(Ak chcete vyhľadávať, musíte poznať model prenosného počítača)

ACER celkom dobre sprevádza svoju techniku ​​dokumentáciou (aj v ruštine). Ak ste stratili papierovú kópiu dokumentácie, môžete nájsť špecifikáciu v kancelárii. stránky. Všeobecne platí, že na vyhľadávanie stačí poznať model zariadenia. Pozri snímku obrazovky nižšie.

Zadajte model zariadenia

Ďalej nahrajte požadovanú verziu dokumentov (spravidla je k dispozícii anglická a ruská verzia).

Rozbaľte kartu Dokumenty

Potom otvorte sekciu BIOS - a nájdete tlačidlo, ktoré chcete zadať špeciálne pre vaše zariadenie.

Otvorte dokumentáciu a pozrite sa na sekciu BIOS

3) Do systému BIOS môžete vstúpiť pomocou špeciálnej možnosti zavedenia (OS Windows 10)

Ak používate Windows 10, potom môžete vstúpiť do BIOSu pomocou špeciálneho. funkcie systému. Ak to chcete urobiť, otvorte nastavenia systému (kombinácia tlačidiel Win + i), časť „Aktualizácia a zabezpečenie / obnova“ a použite špeciálnu možnosť reštartu (pozri príklad nižšie).

Obnova - reštartujte teraz

Ďalej vyberte možnosť diagnostiky a prejdite na nastavenia firmvéru (príklad nižšie) - týmto spôsobom môžete zadať nastavenia systému BIOS / UEFI.

Vstup do systému BIOS bez použitia špeciálnych príkazov kľúčov bol vykonaný

Doplnenie!

Môže byť užitočný článok pomocníka s „horúcimi“ klávesmi pre vstup do ponuky systému BIOS, ponuky Boot, obnovenia zo skrytého oddielu - //ocomp.info/goryachie-klavishi-dlya-vh-bios-boot-menu.html

*

To je zatiaľ všetko ...

Doplnky sú ako vždy vítané.

Veľa štastia!