10 najlepších videoprehrávačov pre Windows (od XP do 10)

Ahoj!

Ľudová múdrosť: koľko ľudí - toľko názorov!

Bez ohľadu na to, ako sa program Windows Media Player (zabudovaný do systému Windows) dokončuje, stále nie je ani zďaleka dokonalý a s najväčšou pravdepodobnosťou to nebude čoskoro. Preto neprekvapuje, že mnoho používateľov (ktorí otvárajú miestne video viac ako raz ročne ✌) chce nájsť pohodlnejší prehrávač multimediálnych súborov.

Všeobecne je lepšie mať 2-3 hráčov pre rôzne potreby (podľa mňa):

 • napríklad sledovanie online videí - v jednom programe;
 • sledovať filmy z pevného disku - na druhý.

Všeobecne je dnes rozmanitosť prehrávačov videa jednoducho úžasná! A v tomto článku som chcel nielen uviesť zoznam tých najlepších z nich, ale aj ich rozdeliť do 3 kategórií, dnes najrelevantnejších. Myslím, že materiál bude užitočný pre všetkých milovníkov videa ...

Poznámka!

Tiež vám odporúčam nainštalovať jednu z dobrých súprav kodekov - //ocomp.info/kodeki-dlya-video-i-audio.html

*

10 najlepších videoprehrávačov

Hráči, ktorí v systéme nepotrebujú kodeky

Títo hráči uľahčili život všetkým používateľom bez výnimky. Predstavte si predtým, že na to, aby ste si mohli prehrať nejaký film, musíte mať okrem prehrávača vo svojom systéme aj kodek (ktorý ste si museli stiahnuť a nainštalovať samostatne). Samozrejme, často sme sa stretli s nejakými videami, počas ktorých nebol žiadny zvuk ani obraz (zakaždým sme museli „premýšľať“, kde zohnať ten či onen kodek).

S príchodom hráčov so zabudovanou sadou kodekov tento problém zmizol (okrem toho si niektorí z nich môžu automaticky načítať požadovaný kodek, ak narazia na niečo neznáme ...).

Všeobecne odporúčam mať v počítači aspoň jeden z týchto programov (pre všetkých ... ?).

PotPlayer

Webové stránky: //potplayer.daum.net/?lang=ru

Screenshot hlavného okna

Multifunkčný videoprehrávač s veľkým počtom zabudovaných kodekov (tj. Pri jeho používaní sa nemusíte obťažovať a „premýšľať“, či prehrávate konkrétny film).

Samostatne stojí za zmienku aj veľmi flexibilný systém nastavení: sú ich stovky! Prehrávač uspokojí potreby aj tých najnáročnejších používateľov.

Poskytuje vysoký výkon pri pomerne skromných systémových požiadavkách (implementovaných pomocou DXVA, CUDA a QuickSync).

Nemožno nespomenúť podporu pre rôzne modely 3D okuliarov (v poslednej dobe tak populárne).

Zoznam podporovaných video a zvukových formátov je taký rozsiahly, že ho tu neuvádzam celý: 3G2, 3GP, 3GP2, 3GPP, AAC, AC3, AMV, APE, ASF, ASX, AVI, CUE, DAT, DIVX, DPG , DPL atď.

Ohromujúci dizajn, schopnosť prispôsobiť a zmeniť vzhľad. Všeobecne nie také dôležité, ale predsa ...

Všeobecne sa právom považuje za jedného z najlepších hráčov. Určite odporúčam použiť!

Prehrávač médií Gom

Webové stránky: //www.gomlab.com/

Poznámka: pozorne skontrolujte všetky začiarkavacie políčka, ktoré sa zobrazia pri inštalácii programu (prehrávač je v poslednej dobe dodávaný s reklamou).

Skvelý obrázok (prehrávač Gom)

Vynikajúci prehrávač pre video a zvukové súbory pre Windows (špecializuje sa skôr na prvé). Mimochodom, mnohí sú z jeho názvu zmätení - môžete ho ignorovať ?.

Jeho hlavným rozdielom od mnohých iných prehrávačov je obrovská vstavaná sada kodekov a pohodlný katalogizátor hrateľných súborov (tj. Môžete ľahko nájsť všetky súbory v požadovanom priečinku, napríklad ich zoradiť podľa veľkosti súboru a sledovať jeden po druhom ).

Schopnosti:

 • Hladké prehrávanie multimediálnych súborov (obzvlášť viditeľné na starších počítačoch);
 • Možnosť prenosu videa do televízora alebo monitora;
 • Pohodlný ekvalizér;
 • Filtre zvukových efektov;
 • Schopnosť vytvoriť zoznam skladieb otvorením ľubovoľného priečinka na disku;
 • Podpora veľkého množstva video súborov: FLV, MP4, MOV, MPG, TS, AVI, DIVX, ASX, WMV, M4V, IFO, VOB, 3GP, 3GP2, RM, RMVB, MKV, OGM, MP3, M4A, AAC , OGG, SMI, SRT, RT, SUB, ASX, PLS atď .;
 • Je možné nastaviť klávesové skratky a pod.

KMPlayer

Webové stránky: //www.kmplayer.com/

KMPlayer - ukážkový obrázok

Prehrávač videa pre Windows a smartphony úplne zadarmo (bez adware!). Mimochodom, na jeho základe bol vyrobený PotPlayer (prvý v mojom zozname).

Hlavné výhody:

 • dostupnosť špeciálneho filtre, čo sú spôsoby, ako mierne vylepšiť obraz prehrávaného videa (niektoré filmy v ňom vyzerajú inak ...);
 • podpora 3D videa;
 • podpora skinov (prehrávač si môžete prispôsobiť sami);
 • Obal albumu - rýchlo si vytvorte vlastnú knižnicu;
 • schopnosť zapamätať si bod prehrávania súboru (t. j. keď znova otvoríte ten istý súbor - prehrávač začne hrať od okamihu, keď zatvoríte program);
 • schopnosť hrať pokazené a nestiahnuté až do konca súborov;
 • automatické vypnutie počítača (možnosť mega cool pre tých, ktorí zaspávajú pri počúvaní svojich obľúbených filmov alebo televíznych seriálov).

Splash HD Player Lite (je tu filter na vylepšenie obrazu)

Stránka vývojára: //mirillis.com/

Splash HD Player Lite

Tento prehrávač nie je taký populárny ako tie predchádzajúce, ale má veľmi zaujímavé vlastnosti, ktoré nenájdete v iných analógoch ...

Hlavné výhody:

 • schopnosť vylepšiť kvalitu prehrávaného videa vďaka svojmu jedinečnému kodeku: v niektorých prípadoch sa kvalita zvyšuje rádovo (pozri obrazovku nižšie)!
 • pomerne nízke systémové požiadavky;
 • schopnosť prehrávať MPEG-2 s vysokým rozlíšením a AVC / H. 264 bez cudzích kodekov v systéme;
 • štýlové a užívateľsky prívetivé rozhranie;
 • úspora energie batérie je ekonomickejšie plytvanie poplatkom (obzvlášť dôležité pre notebooky);
 • Podpora operačného systému Windows: XP, 7, 8, 10.

Splash HD Player Lite - vylepšenie obrazu pred a po

Univerzálny

Prehrávač médií Classic

Webová stránka: //mpc-hc.org/

Media Player Classic - sledovanie karikatúry

Jeden z najlepších bezplatných prehrávačov médií pre Windows! Program sa svojho času považoval takmer za referenčný a nainštaloval sa takmer do všetkých domácich multimediálnych počítačov. Teraz jeho popularita trochu poklesla, ale stále funguje skvele na starých aj nových počítačoch ...

Výhody:

 • Podpora pre takmer všetky formáty zvukových a obrazových súborov: WAV, WMA, MP3, OGG, SND, AU, AIF, AIFC, AIFF, MIDI, MPEG, MPG, MP2, VOB, AC3, DTS, ASX, M3U, PLS, WAX, ASF, WM, WMA, WMV, AVI, CDA, JPEG, JPG, GIF, PNG, BMP, D2V, MP4, SWF, MOV, QT, FLV atď .;
 • podpora takýchto formátov (so všetkými funkciami!), ako sú: OGM a MKV (mnoho ďalších hráčov pri ich prehrávaní zamrzne);
 • úplná podpora ruského jazyka;
 • schopnosť prispôsobiť klávesové skratky;
 • prehrávanie videa (a snímanie) z rôznych modelov televíznych tunerov;
 • schopnosť prehrávať poškodené video súbory (nie všetci hráči sa tým môžu pochváliť);
 • ľubovoľné prispôsobenie videa;
 • podpora titulkov a ďalšie!

Poznámka!

Tento prehrávač je súčasťou balíka kodekov K-lite (ďalšie informácie nájdete tu - //ocomp.info/kodeki-dlya-video-i-audio.html#K-Lite_Codec_Pack).

Prehrávač 5K (schopný sledovať 4K, 5K, 8K, UHD video)

Webové stránky: //www.5kplayer.com/

5KPlayer - sledovanie filmu

5KPlayer je pohodlný multifunkčný videoprehrávač (akýsi kombajn). Kombinuje nasledujúce prvky: video a audio prehrávač, prevodník, rádioprehrávač, organizér, mediálna knižnica.

Podporuje zvukové formáty: MP3, WMA, AAC, APE, FLAC, AC3, ALAC atď.

Podpora video formátu: MP4, MOV, M4V, MKV, FLV, AVI, WMV, AVCHD, M2TS, DVD atď.

Za zmienku tiež stojí, že prehrávač umožňuje sledovanie videa vo vysokom rozlíšení: 1080p, 4K, 5K, 8K, UHD (to nedokáže každý hráč!).

Ďalšou super vecou na prehrávači je  AirPlay . S ním môžete organizovať vysielanie z iPhone, iPad, iPod napríklad do vášho počítača.

Môžete si tiež všimnúť knižnicu médií : tu to nie je len ono - s ňou môžete rýchlo usporiadať a triediť svoju zbierku videí (navyše sa to deje veľmi pohodlne a rýchlo).

Všeobecne môžem hráča pokojne odporučiť úplne každému!

Prehrávače, ktoré je možné inštalovať vrátane. a na starých „slabých“ autách

Pojem „staré“ je samozrejme trochu svojvoľný. Jedná sa o to, že títo hráči fungujú veľmi dobre napríklad na Pentiu IV s 1 GB RAM (t.j. na počítačoch nie starších ako 10 - 15 rokov). V každom prípade sú ich hardvérové ​​požiadavky o niečo nižšie ako u väčšiny ostatných programov v tomto článku (aj keď jednoduchšie a dizajnovejšie - ale tu buď, alebo ...).

BS.Player

Webové stránky: //www.bsplayer.com/

BS.Player

Najobľúbenejší videoprehrávač - používa ho viac ako 70 miliónov ľudí na celom svete! Vyznačuje sa predovšetkým nízkymi systémovými požiadavkami, „všežravosťou“, veľkou flexibilitou (mnoho nastavení).

Hlavné výhody:

 • veľmi nízke systémové požiadavky (pravdepodobne jeden z najnižších spomedzi ostatných programov, ktoré som uviedol). Na uistenie vývojárov - špeciálne. algoritmus, ktorý využíva najmenej CPU (čo najviac);
 • podpora veľkého množstva video a audio súborov: WebM, Xvid, avi, mpg, mpeg-1, mpeg-2, mpeg-4, 3ivx, streamovanie videa z YouTube, AVC HD, QT QuickTime mov, RM Real media, OGM , Matroska, mkv, asf, wmv, DV, m1v, m2v, mp4, mpv, swf, vob a wav, mpa, mp1, mp2, mp3, Ogg, aac, aif, ram, wma, flv a mnoho ďalších;
 • pokročilá práca s titulkami: môžete si dokonca stiahnuť titulky v jazyku, ktorý potrebujete;
 • po prvej inštalácii prehrávač skontroluje vaše kodeky a ponúkne stiahnutie tých, ktoré neexistujú (v zásade veľmi výhodné!);
 • je podporovaných veľa OS Windows: ME, 2000, XP, 7, 8, 10.
Ľahká zliatina

Stránka vývojárov: //www.light-alloy.ru/ (od 1.08.2019 ešte nie je k dispozícii)

Alternatívny odkaz: //light-alloy.ru.uptodown.com

Ľahká zliatina

Veľmi obľúbený videoprehrávač pre Windows, ktorý podporuje všetky najrôznejšie video a zvukové súbory, ktoré nájdete na internete.

Hlavnou vlastnosťou programu je jednoduchosť a jednoduché použitie s možnosťou dostatočne flexibilného a doladenia programu.

Prehrávač je dobre optimalizovaný, preto vytvára minimálne zaťaženie systému.

Hlavné výhody:

 • WinLIRC - schopnosť ovládať prehrávač pomocou diaľkového ovládača (podľa môjho názoru bol tento program jedným z prvých, ktorý to implementoval);
 • Podpora IPTV - schopnosť sledovať video cez internet, lokálnu sieť atď .;
 • Internetové rádio - schopnosť počúvať stovky rozhlasových staníc na internete;
 • Podpora Blu-Ray a DVD;
 • Malá sada zabudovaných kodekov;
 • Plná podpora ruského jazyka;
 • Podpora Windows: XP, 7, 8, 10.

Prehrávače na sledovanie videí zo siete, internetu

Hovorí sa im aj streamovacie videoprehrávače.

Prehrávač médií VLC

Webová stránka: //www.videolan.org/vlc/

Prehrávač médií VLC

Jeden z najlepších videoprehrávačov na prehrávanie streamovaného videa (t. J. Akékoľvek online vysielanie na internete alebo v lokálnej sieti!). Možno práve vďaka tomu sa stal tak populárnym!

Hlavné výhody:

 • Jednoduché rozhranie v štýle minimalizmu (ale napriek tomu dostatočne flexibilné s množstvom nastavení);
 • rýchle: súbory sa otvárajú okamžite, dokonca aj na relatívne starých počítačoch;
 • môže prehrávať: súbory, priečinky, disky, sieťové vysielanie;
 • niektoré súbory je možné vôbec prehrať bez nepotrebných kodekov: MPEG-2, MPEG-4, H.264, MKV, WebM, WMV, MP3;
 • podporuje všetky populárne platformy: Windows, Linux, Android, Mac OS X, iOS;
 • program dokáže zosilniť zvuk o 125% (užitočné pre súbory, kde je zvuk slabý a tichý);
 • aj napriek bezplatnému programu neexistujú žiadne ďalšie reklamné moduly, žiadny spyware alebo iné prísady!

Skutočný hráč

Webové stránky: //www.real.com/ru

Skutočný hráč

Kedysi veľmi populárny prehrávač zvuku a videa (áno, v zásade aj teraz, pri sledovaní niektorých formátov videa, napríklad „.rm“ a „.rmvb“ - bez neho „a nie tam, a nie tu“ ?). Mimochodom, RealPlayer úzko súvisí s webovým portálom RealNetwork, vďaka ktorému hráč informuje používateľa o všetkých novinkách.

Hlavný smer prehrávača: vysielanie streamovaného videa a zvuku, navyše podporované: súbory QuickTime, Windows Media, MPEG, DVD a VCD.

Je tiež potrebné poznamenať, že RealPlayer sa integruje do prehľadávačov a umožňuje im prehrávať videá a hudbu na rôznych stránkach.

Nevýhody: na niektorých systémoch sa program správa nestabilne, zamrzne.

*

Za ďalšie odporúčania a tipy - budem vďačný.

Veľa štastia!

?

Prvé zverejnenie: 27.11.2016

Oprava: 1.07.2019