Bezdrôtová myš nefunguje, čo mám robiť?

Dobrý deň všetkým!

Zdá sa, že len včera bolo všetko v poriadku: kurzor myši bežal svižne po pracovnej ploche, okamžite sa spustili kliknutia, žiadne zamŕzanie ani oneskorenie. Ale dnes sa zdá, že bola myš vymenená (za chybnú? ..).

Ak prestane fungovať aj vaša bezdrôtová myš - neponáhľajte sa do zúfalstva, pretože vo väčšine prípadov sa dá všetko napraviť svojpomocne!

V tomto príspevku rozoberiem najbežnejšie príčiny tohto problému a tiež spôsob ich odstránenia. Zvážilo sa tiež, kde a ako stlačiť klávesnicu, aby sa otvorilo určité menu - inak je to pre mnohých základný kameň (zjavne ľudia nie sú zvyknutí pracovať s klávesnicou, hm ... ale predtým ...).

Dobre, posúvam sa bližšie k riešeniu ...

Pomôcť! 

Možno vám bude užitočný článok o správnom pripojení bezdrôtovej myši - //ocomp.info/podklyuchit-besprovodnuyu-myish.html

*

Príčiny a odstránenie

Dôvod č. 1: myš „zaspala“

Začnem banálnym (žiadna irónia!  )

Z dôvodu úspory energie batérie sa veľa myší po určitej dobe nečinnosti vypne (akoby „zaspalo“). A ak ju v tejto chvíli začnete posúvať po stole, kurzor na monitore na ňu nebude nijako reagovať!

Na prebudenie z režimu spánku obyčajne stačí stlačiť ľavé (alebo pravé) tlačidlo myši. Na niektorých zariadeniach môžu byť zvláštne. tlačidlo (nad kolesom, viď foto nižšie).

Oživenie bezdrôtovej myši po spánku

Spravidla po jeho stlačení (ak je všetko v poriadku s myšou) uvidíte, ako sa kurzor začal „rozbiehať“. Môžeš pracovať!

Dôvod č. 2: batérie sú vybité

Druhá vec, ktorú by som odporučil, je skontrolovať batérie (aj keď ste ich druhý deň práve vložili do myši). Faktom je, že sa dajú vysadiť aj „nové“ batérie (nie je známe, ako dlho strávili v sklade obchodu a ako boli uskladnené ...).

Dbajte tiež na stav samotných batérií. Jeden z mojich známych veľmi „zodpovedne“ utrel stôl (a zjavne po utretí okamžite položil klávesnicu aj myš na miesto bez toho, aby nechal povrch zaschnúť). Vlhkosť prechádzala cez ochranný kryt na batériách a tie oxidovali - myš sa musela meniť ...

Batéria na vlhkom stole oxidovala

Ak sa niečo podobné stane s vašou myšou: vyberte batérie a zlikvidujte ich. Potom skúste vziať starú zubnú kefku, navlhčiť ju v alkohole a vyčistiť všetky tie „biele“ zvyšky (najmä na medených kontaktoch, s ktorými prichádzajú do styku batérie).

Po nainštalovaní nového páru batérií skontrolujte funkčnosť. Ak myš nefunguje, bude jednoduchšie a lacnejšie ju vymeniť za novú ...

Dôvod č. 3: „zmrazenie“, zlyhanie

Niekedy môže myš zamrznúť (niekedy sa hovorí, že stratila kontakt s rádiovým prijímačom). Čo môžete poradiť:

 1. vyberte batérie z myši;
 2. odpojte rádiový adaptér od USB portu (ak máte myš Bluetooth, potom odpojte adaptér Bluetooth: je to možné prostredníctvom možností ikony na paneli * (ak ikonu Bluetooth nemáte)). 

  Otvorte možnosti Bluetooth

 3. reštartujte počítač / notebook;
 4. pripojte rádiový adaptér (zapnite adaptér Bluetooth);
 5. vložte batérie do myši a skontrolujte funkčnosť.

* Poznámka!

Ak vaša myš nefunguje, prejdite na ikonu Bluetooth takto:

 1. stlačte klávesovú skratku Win + D - minimalizujete tým všetky okná a uvidíte plochu;
 2. stlačte niekoľko. akonáhle sa klávesom TAB (možno klávesom Enter otvoríte kartu so skrytými ikonami), dostanete na ikonu Bluetooth;

  zobraziť skryté ikony - vstúpte!

 3. potom pomocou šípok vyberte ikonu Bluetooth a stlačte na nej Shift + F10 - zobrazí sa ponuka vlastností. Potom si myslím, že to zvládnete ...

  Zariadenia Bluetooth: Stlačte Shift + F10

V mnohých prípadoch vám takáto jednoduchá kombinácia umožňuje obnoviť správnu činnosť myši.

Dôvod č. 4: Problém s portom USB

Skúste rádiový adaptér vybrať z USB portu a zapojiť ho do iného portu (ak máte klasický počítač: zapojte adaptér do USB portov umiestnených na zadnej strane systémovej jednotky).

Vo všeobecnosti nebude nadbytočné kontrolovať samotný port: skúste k nemu pripojiť nejaké iné zariadenie: USB flash disk, telefón atď. - ako reaguje? ..

Predné USB porty často nie sú pripojené vôbec ...

Všeobecne je veľmi vhodné skontrolovať výkon myši na inom počítači / notebooku (platí to minimálne pre rádiovú alebo Bluetooth myš).

Dôvod č. 5: neprítomnosť (alebo nesprávna obsluha) vodiča

V drvivej väčšine prípadov po pripojení myši k PC nainštaluje Windows „štandardný“ ovládač myši a všetko funguje. V niektorých prípadoch (keď už máte zastaraný OS alebo „prefíkanú“ myš s ďalšími funkciami) sa to nemusí stať ...

Odporúčam skontrolovať, ako sa myš zobrazuje v správcovi zariadení . Otvorenie pomocou klávesnice:

 1. stlačte kombináciu Win + Pause Break (vlastnosti systému sa otvoria);
 2. potom niekoľkokrát stlačte kláves TAB - kým nie je vybraný dispečer (pozri obrazovku nižšie);
 3. stlačte Enter.

Systém - Správca zariadení

V správcovi zariadení najskôr aktualizujte konfiguráciu hardvéru (vykonáte to tak, že stlačíte ľavú klávesu ALT a v ponuke „Akcia“ vyberiete aktualizáciu ).

Správca zariadení - aktualizácia hardvéru

Potom vyhľadajte kartu „Myši a ďalšie ukazovacie zariadenia“ a skontrolujte, či sa tam zobrazuje vaša pripojená myš (karty rozbaľte pomocou šípok na klávesnici a klávesu TAB) .

Pokúste sa spustiť aktualizáciu ovládača (urobíte to tak, že zo zoznamu vyberiete myš, potom na ňu stlačte kombináciu klávesov Shift + F10 a v zobrazenej ponuke zadajte požadovanú operáciu).

Aktualizujte ovládač

Ak sa vaša myš nenachádza v sekcii „Myši a ďalšie ukazovacie zariadenia“ , skontrolujte kartu „Ostatné zariadenia“ . V ideálnom prípade, ak je s ovládačmi v systéme Windows všetko v poriadku, nemalo by to obsahovať zariadenia so žltými výkričníkmi (ako v príklade nižšie).

Ostatné zariadenia: nie je nainštalovaný žiadny ovládač (ako príklad)

Pomôcť!

Pomôcky na automatickú aktualizáciu ovládačov - //ocomp.info/update-drivers.html

Odporúčanie č. 1

Windows má zabudovaného sprievodcu pre riešenie rôznych druhov problémov (mnohí si to nevážia, márne ...). V mnohých prípadoch doslova šetrí!

Ak ho chcete spustiť, najskôr otvorte ovládací panel OS: urobíte to tak, že stlačte kombináciu klávesov Win + R , zadajte ovládací príkaz a stlačte kláves Enter.

Win + R - otvorte ovládací panel (ovládací príkaz)

Ďalej pomocou klávesov TAB a Enter - otvorte sekciu „Hardvér a zvuk / Zariadenia a tlačiarne“ .

Potom pomocou toho istého klávesu TAB vyberte myš medzi zariadeniami a stlačte na nej kombináciu Shift + F10: v rozbaľovacej ponuke otvorte funkciu „Riešenie problémov“ . Príklad je uvedený nižšie.

Riešenie problémov - hardvér

Ďalej sa spustí sprievodca, ktorý skontroluje váš systém na chyby a nesprávne nastavenia, reštartuje potrebné služby a adaptéry. Funguje v poloautomatickom režime (nemusíte nikam liezť a nič nastavovať, čo je dobré ).

V mojom prípade sprievodca riešením problémov rýchlo vyriešil problém so zaspávaním myši. Pozri príklad nižšie.

Diagnostika dokončená - zariadenie USB mohlo prestať reagovať

PS

Ak všetko uvedené nepomôže, je pravdepodobné, že sa vaša myš stane nepoužiteľnou (porucha sa zvyčajne objaví v prípade pádu zo stola, zaplavenia vodou, oxidácie batérií, nadmerného stlačenia tlačidiel atď.). Nebolo niečo také? ..

*

Doplnky sú vždy vítané ...

Všetko najlepšie!