Neidentifikovaná sieť bez prístupu na internet - dôvody a riešenia

Otázka používateľa

Dobrý deň.

Povedzte mi, ako môžete vyriešiť túto chybu. V zásobníku vedľa hodín svieti žltý trojuholník s výkričníkom. Ak na ňu umiestnite kurzor myši, zobrazí sa správa „Neidentifikovaná sieť. Bez prístupu na internet“. Sieť samozrejme nefunguje, stránky sa neotvárajú. 

Skúsil som nastaviť sieť, reštartovať PC, vytvoriť nové pripojenie, odpojiť a zasunúť napájacie káble - nepomohlo to.

Hovoril som s poskytovateľom, hovoria, že ak je problém, tak je to na strane klienta ...

Ponúkli platenú diagnostiku a konfiguráciu PC (rozhodol som sa nateraz skúsiť nakonfigurovať sám). Pomôžte mi zistiť, o čo by mohlo ísť?

Ahoj.

Všeobecne platí, že k vzniku takejto chyby môže viesť viac ako jeden dôvod a nie vždy je možné ľahko a rýchlo zistiť podstatu.

Napriek tomu v tomto článku uvediem najzákladnejšie z nich (+ možnosti ich riešenia), ktoré sa vyskytujú v 98% prípadov (podľa výpočtu - nepýtajte sa ✌).

Ako vyzerá chyba v nerozpoznanej sieti v systéme Windows 7 a 10

*

Príčiny a riešenia

? Dôvod č. 1: zlyhanie siete, chyba v systéme Windows

Všeobecne platí, že z času na čas v dôsledku rôznych sieťových chýb a samotného operačného systému Windows (napríklad operačný systém nemôže získať adresu IP, server DNS neodpovedá atď.) - táto chyba sa môže zobraziť u väčšiny poskytovateľov internetu a na akýkoľvek počítač.

Úplne prvým a spravidla najefektívnejším spôsobom je preto reštart počítača a smerovača Wi-Fi (ak je k sieti pripojené cez ňu).

V niektorých prípadoch po reštartovaní chyba zmizne ...

*

? Poznámka!

mimochodom, venujte pozornosť stavu vodičov a kontaktov konektorov (ak sú nejaké zalomené, zlomené atď. chyby). Mnoho náhodne preruší krútený pár, keď napríklad sťahujú nábytok.

Kábel ohnutý (skrútený)

*

? Dôvod č. 2: Zmena nastavení u vášho poskytovateľa

Ak ste vo svojom počítači / notebooku nenakonfigurovali sieť, nepreinštalovali ste systém Windows, nekúpili ste si novú sieťovú kartu, smerovač - a internet náhle bezdôvodne zmizol a objavila sa táto chyba, môže za to poskytovateľ .

Celkom typický prípad : internet bol nakonfigurovaný pre používateľa po pripojení, všetko pre neho funguje a všetko je v poriadku. Po určitom čase poskytovateľ zmení sieťové nastavenia a je potrebné ich upraviť v počítači používateľa.

Používateľ niekedy vinou poskytovateľa (napríklad nemohol nahlásiť alebo dať trochu času na konfiguráciu) a niekedy v dôsledku nepozornosti nezmenil parametre prístupu do siete. Vo výsledku sa zobrazí chyba s nerozpoznanou sieťou. ☝

Predpoklad je jednoduchý : ak reštartovanie smerovača a počítača nepomohlo, zavolajte na linku technickej podpory vášho poskytovateľa internetu a opýtajte sa, či majú na vašu adresu problémy so sieťou a či deň predtým zmenili nejaké nastavenia. .

*

# Dôvod č. 3: nesprávne nastavenie miestnej siete

Ak je všetko v poriadku so sieťou poskytovateľa, potom v takom prípade môže byť často na vine nesprávne nastavenie parametrov protokolu IPv4. Je možné, že ste ich sami nezmenili - malvér (vírusy, adware, trójske kone a pod.) Mohol vyskúšať za vás.

Ak chcete skontrolovať nastavenia protokolu IPv4, musíte najskôr otvoriť všetky sieťové pripojenia, ktoré sú v tomto počítači.

Toto sa deje takto:

 1. najskôr musíte stlačiť kombináciu tlačidiel Win + R;
 2. potom v okne v riadku "Otvoriť" zadajte príkaz ncpa.cpl;
 3. stlačte kláves Enter (metóda je relevantná pre Windows 7, 8, 8.1, 10).

ncpa.cpl - Zobraziť všetky sieťové pripojenia

Ďalej otvorte vlastnosti (stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na požadovaný adaptér) vášho adaptéra (cez ktorý ste pripojení k sieti).

Spravidla sú na moderných počítačoch / notebookoch 2 z nich: bezdrôtové (bezdrôtové) a pripojenie k miestnej sieti (Ethernet). Pracovné pripojenie - farba!

Vlastnosti sieťového pripojenia

Potom vyberte riadok „IP verzia 4 (TCP / IPv4)“ a prejdite na jeho vlastnosti . Vo vlastnostiach na karte „Všeobecné“ (otvára sa automaticky) - skontrolujte, či sa adresa IP a servery DNS vydávajú automaticky *. Uložte nastavenia a reštartujte počítač.

Vlastnosti siete - získajte IP a DNS automaticky

* Poznámka!

Vo väčšine prípadov musíte nastaviť automatické získavanie adries IP a DNS.

Je pravda, že treba poznamenať, že v ojedinelých prípadoch (u niektorých poskytovateľov) je potrebné nastaviť konkrétne hodnoty pre IP adresu a DNS. Ak sú hodnoty zadané nesprávne, sieť nebude fungovať.

Tieto parametre nájdete v zmluve o poskytnutí prístupu na internet, ako aj v technickej podpore vášho poskytovateľa.

*

# Dôvod č. 4: problém s ovládačmi sieťovej karty

Problém s ovládačmi sa najčastejšie objaví po preinštalovaní systému Windows, pri jeho aktualizácii, pri aktualizácii samotných ovládačov, pri inštalácii nového hardvéru (s ktorým môžu byť konflikty ovládačov na sieťovej karte).

Napríklad nie tak dávno som riešil podobnú chybu na notebooku Asus po inštalácii Windows 10. Samotný systém pri inštalácii OS našiel a nainštaloval „univerzálne“ ovládače pre sieťovú kartu ...

Výsledkom bolo, že karta nefungovala normálne, aj keď v správcovi zariadení neboli výkričníky.

Neznáme zariadenie bez ovládačov // správca zariadenia

Preto odporúčam skontrolovať a preinštalovať ovládače na sieťovej karte tak, že si ich stiahnete z oficiálnych webových stránok výrobcu vášho notebooku (sieťová karta). Navyše, ak ste ovládače našli automaticky pri inštalácii systému Windows.

Ďalej uvádzame niekoľko článkov, ktoré vám pomôžu aktualizovať ovládače.

? Pomoc!

1) Ako zistiť vlastnosti počítača (vrátane výrobcu a modelu sieťovej karty).

2) Programy na automatickú aktualizáciu ovládačov.

3) Ako nainštalovať, aktualizovať alebo odinštalovať ovládač Wi-Fi (adaptér bezdrôtovej siete)

*

Dôvod č. 5: problémy s TCP / IP

Dôvodom výskytu chyby v nerozpoznanej sieti sú tiež často interné problémy internetového protokolu v systéme Windows. V takom prípade pomôže resetovanie nastavení TCP / IP.

Ako ich resetovať:

 1. Najprv musíte spustiť ? príkazový riadok (ako správca). Toto sa deje takto: stlačte kombináciu klávesov Ctrl + Shift + Esc (zavolajte správcu úloh), potom stlačte súbor / novú úlohu , napíšte CMD  a stlačte kláves Enter (nezabudnite začiarknuť políčko, aby mala úloha práva správcu. ).

  Prevádzka CMD s právami správcu

 2. Ďalej zadajte príkaz netsh int ip reset resetlog.txt a stlačte kláves Enter;

  Resetujte príkazový riadok TCP / IP, administrátor

 3. Po niekoľkých sekundách uvidíte, že nastavenia boli resetované a aby sa mohli prejaviť, musíte počítač reštartovať. Toto robíme.

*

Dôvod č. 6: MAC adresa sieťovej karty, smerovača

Niektorí poskytovatelia internetu kvôli ochrane chránia ? MAC adresu sieťovej karty, ktorú ste mali v čase pripojenia (poznámka: každá sieťová karta má svoj vlastný, akýsi mini-pas).

MAC adresa je mimochodom kombináciou čísel a písmen latinskej abecedy.

Príklad označenia (prvé 3 hodnoty sú výrobcom, druhé sériové číslo)

Samozrejme , ak ste zmenili sieťovú kartu (alebo nainštalovali smerovač atď.), Zmení sa vaša adresa MAC a zablokuje sa prístup na internet (kým o tom neinformujete poskytovateľa a nebude vám pridávať na bielu listinu). nová MAC adresa).

? Mimochodom , ako voľba - môžete emulovať (klonovať) svoju starú adresu MAC na novom zariadení!

Preto , ak ste si kúpili nové zariadenie: najskôr zistite starú adresu MAC na starom adaptéri, potom zmeňte a nainštalujte novú kartu / smerovač a potom klonujte starú adresu MAC do nového zariadenia. Podnikajte 5-10 minút!

Ako nájsť MAC adresu:

 1. Najskôr spustite príkazový riadok. Stačí stlačiť tlačidlá Win + R, potom zadajte príkaz CMD do riadku „Otvoriť“ a stlačiť kláves Enter.

  cmd - spustiť príkazový riadok

 2. potom zadajte príkaz ipconfig / all a stlačte kláves Enter;

  ipconfig / všetko

 3. Potom musíte nájsť uvedený adaptér v predloženom zozname a pozrieť sa do stĺpca „Fyzická adresa“ (toto je adresa MAC). Mimochodom , dávajte pozor, ak máte v počítači niekoľko sieťových kariet - budete mať niekoľko fyzických adries, nezamieňajte ich!

  Fyzická adresa

*

Ako zmeniť MAC adresu

Prvý spôsob : použite odporúčania z jedného z mojich posledných článkov. Všetky typické otázky sú diskutované dostatočne podrobne.

Druhý spôsob :

 1. OPEN ? Device  manager (môžete použiť vyhľadávací panel v Ovládacom paneli systému Windows, ak neviete, ako ju otvoriť);
 2. potom prejdite na kartu „Sieťové adaptéry“ a otvorte vlastnosti požadovaného zariadenia;
 3. potom na karte  „Rozšírené“  vyhľadajte podsekciu „Sieťová adresa“ (poznámka: „sieťová adresa“, ak máte ruskú verziu);
 4. do stĺpca s hodnotami zadajte adresu, ktorú potrebujete (bez bodiek, pomlčiek, dvojbodiek atď.);
 5. uložte nastavenia a reštartujte počítač.

Zmena adresy MAC

*

To je na dnes všetko. Dodatky v komentároch sú vítané!

Všetko dobré a veľa šťastia ...

?

Prvé zverejnenie: 08.05.2017

Oprava: 30.01.2020