Print Screen nefunguje, nemôžem urobiť screenshot

Pozdravujem všetkých!

Screenshoty sú neoddeliteľnou súčasťou práce za počítačom a každý z nás si ich niekedy potrebuje urobiť. A je úplne smutné, keď Print Screen z nejakého dôvodu nefunguje - chcete len rozbiť klávesnicu. To však prípadu nepomôže ... ?

Obrazovku môžete samozrejme odfotiť telefónom alebo fotoaparátom, kvalita obrazu však bude horšia. Môžete to urobiť ešte radikálnejšie, ako napríklad blondínka na ukážke vľavo (ale to je úplne smiešne ☝).

V tomto článku ponúknem niekoľko možností, ako môžete práve tento problém vyriešiť jednoduchšími a rozumnejšími spôsobmi. Aj keď je váš gombík úplne „vytrhnutý“ od koreňov a jednoducho fyzicky chýba - každopádne by vám tento článok mal pomôcť!

Takže ...

*

Čo môžete urobiť, ak máte problémy s funkciou Print Screen

1) Najskôr skontrolujte špecifikáciu. kľúče

Na niektorých klávesniciach (viditeľné iba na PC) je špeciálna  klávesa F Lock . Po jeho stlačení sa zmení hodnota niektorých špeciálov. a funkčné tlačidlá. Ak máte podobný kľúč, skúste ho deaktivovať ...

Kláves F Lock (najbežnejšie sa nachádza na klasickej klávesnici)

*

Pokiaľ ide o notebooky, často majú všetky tieto klávesy (F1 - F12, Print Screen, Pause atď.), Ktoré majú dvojitý význam, ktorý je možné aktivovať pomocou klávesu Fn (niekedy Alt ). Skúste teda stlačiť nasledujúcu klávesovú skratku:

  • Fn + Print Screen (a potom otvorte program Skicár a skontrolujte, či je vložená obrazovka);
  • Alt + tlač obrazovky

Fn + Esc - zmena režimu Fn

Ďalším bodom je, že  kľúč Fn nemusí fungovať! Môže byť napríklad deaktivovaný v systéme BIOS (skontrolujte, či funguje s ostatnými funkčnými klávesmi).

? Pomoc!

Hlavné príčiny problémov s klávesom Fn popísané v tomto článku.

Venujte tiež pozornosť tomu, či ste deň predtým nainštalovali nejaké programy, napríklad snímky obrazovky Yandex (súčasťou balenia s diskom Yandex), OneDrive, Dropbox, nástroj na vystrihovanie atď.

Faktom je, že môžu „zachytiť“ vytvorenie snímky obrazovky, aby ju mohli automaticky uložiť na cloudovú jednotku. Ak taký softvér existuje, otvorte jeho nastavenia   (pozri obrazovku nižšie ?) a zakážte odpočúvanie klávesu Print Screen.

Snímky obrazovky Yandex

Disk Yandex - vytvorte snímku obrazovky / Nastavenia

2) Môžete nainštalovať špeciálne. nástroj na vytváranie snímok obrazovky

Myslím si, že mnohí so mnou budú súhlasiť, že stlačenie tlačidla Print Screen a následné otvorenie programu Paint (alebo iného editora) nie je vždy pohodlné a rýchle.

Je oveľa pohodlnejšie inštalovať špeciálnu aplikáciu, v ktorej môžete jedným kliknutím vytvoriť a uložiť obrazovku priamo na disk (alebo ju automaticky nahrať do siete alebo pridať do editora).

Navyše vo všetkých programoch na vytváranie snímok obrazovky (v 99%) - môžete ich kliknutím zmeniť! Odporučil by som nasledujúci softvér: GreenShot, FastStone Capture, Snagit, PicPick, Light Shot.

? Pomoc!

Najlepšie programy na vytváranie snímok obrazovky nájdete v mojom výbere.

Klávesové skratky Light Shot

3) Môžete priradiť jeden kľúč k druhému

Ak sme v predchádzajúcej metóde jednoducho priradili „horúcu“ klávesu pre jeden program, potom v tomto navrhujem radikálnejšiu - zmeniť obrazovku tlače globálne pre všetky programy a systém, povedzme na Shift alebo Home. Tu sa sami presvedčte, ktorý kľúč by sa vám viac hodil namiesto nepracovného.

? Pomoc!

Pokyny na zmenu jedného kľúča na druhý.

Zmena je dostatočne rýchla, stačí spustiť jeden z nástrojov:  Key Remapper, KeyTweak, MapKeyboard .

MapKeyboard: iba tri kroky na výmenu kľúča

4) Zavolajte klávesnicu na obrazovke

Nie každý vie, že Windows majú špeciálne centrum so zaujímavými nástrojmi: lupu, klávesnicu na obrazovke (môžete na ňu kliknúť myšou) atď.

Táto časť sa nachádza na adrese:

Ovládací panel -> Prístupnosť -> Centrum zjednodušenia prístupu

(otvorte ovládací panel - stlačte kombináciu klávesov Win + R a zadajte ovládací príkaz) .

Ovládací panel - Prístupnosť - Centrum zjednodušenia prístupu (klikateľné)

Klávesnica na obrazovke má v skutočnosti všetky tlačidlá ako na bežnom (fyzickom). Môžete kliknúť na požadovaný kľúč a používať počítač ako obvykle ...

Klávesnica na obrazovke obsahuje všetky klávesy, ktoré potrebujete najviac

5) Pokúste sa vyčistiť klávesnicu, ak nemá žiadny efekt, vymeňte ju za novú

Klávesy vo väčšine prípadov prestanú pracovať a začnú zle pracovať kvôli prachu, drobkom a iným zvyškom, ktoré sa hromadia pod nimi. Existuje niekoľko spôsobov čistenia klávesnice:

  • stačí ho otočiť a zaklopať: vyletia z neho všetky omrvinky a prach (ak to chcete urobiť s notebookom, najskôr odpojte klávesnicu od zariadenia!);
  • existujú špeciálne klávesové vysávače - pod kľúčmi môžu rýchlo zhromaždiť všetko nepotrebné (mimochodom môžete použiť bežný vysávač);
  • v predaji sú špeciálne "slizy" - čističe klávesníc. Princíp ich práce je jednoduchý: prilepíte ich ku klávesnici, roztiahnu sa a potom „odtrhnú“ spolu s prachom a nečistotami.

Vysávanie drobkov a prachu z klávesnice

Ďalší staromódny spôsob čistenia klávesnice z „kolektívnej farmy“:

  • demontujte klávesnicu (odpojte od počítača);
  • opláchnite ju v teplej vode a saponáte (napr. Fairy);
  • dobre ho vysušte;
  • zhromažďovať, pripájať a skúšať v akcii. Aj v najsmutnejších prípadoch (napríklad keď je klávesnica zaplavená džúsom alebo kávou) - metóda pomáha! Je pravda, že urobím rezerváciu, robíte všetko na svoje vlastné nebezpečenstvo a riziko, nemôžem dať žiadne záruky ...

Ak všetky vyššie uvedené nepomohli, existuje iba jedna cesta von, kúpiť si novú klávesnicu (aby neboli také drahé).

? Pomoc!

Objednaním klávesnice z čínskeho internetového obchodu môžete veľa ušetriť.

*

Ako vždy som rád za konštruktívnu kritiku a doplnky ...

Šťastnú prácu!

?

Prvýkrát zverejnené: 25.05.2018 

Oprava: 1. 5. 2020