Internet je pravidelne odpojený. Prečo? Aké dôvody?

Typická otázka

Ahoj.

V počítači je pravidelne odpojený internet (asi raz za pol hodinu až hodinu). Musíte ho reštartovať, aby ste obnovili pripojenie.

Skontroloval som prítomnosť vírusov, všetko je v poriadku (Kaspersky 2019). Môj OS je Windows 7, 64 bit. Mimochodom, internet zmizne nielen cez drôt, ale aj cez Wi-Fi (testoval som to na notebooku a telefóne). Čo radíte, aké sú dôvody?

Ahoj.

Otázka je príliš mnohostranná a je ťažké na ňu konkrétne odpovedať (existuje niekoľko dôvodov: existuje hardvér aj softvér). Ďalej uvediem niekoľko z nich, s ktorými som sa často stretol sám (aspoň odporúčam začať týmto, našťastie, vo viac ako polovici prípadov je to dôvod) ...

Pomôcť!

Ako zistiť rýchlosť internetu na počítači - //ocomp.info/kak-uznat-skorost-interneta.html

*

Čo treba hľadať, ak je internet často odpojený

? Moment 1

Mnoho používateľov používa pre svoje domáce siete Wi-Fi rozpočtové smerovače od D-Link, TRENDnet atď. Pri vysokom zaťažení siete (napríklad pri aktívnom sťahovaní torrentov) to nemusí zvládnuť a reštartovať. Internet bude samozrejme odpojený na 20 - 40 sekúnd. (čas, ktorý router potrebuje na nadviazanie nového sieťového pripojenia).

V niektorých prípadoch sa navyše niečo také stane s drahšími zariadeniami od spoločností Tenda, TP-LINK atď.

Čo môžete poradiť:

 1. obmedziť rýchlosť sťahovania v torrentovom klientovi, napríklad v uTorrent (určené experimentálne, v závislosti od povahy práce vášho smerovača);

  Obmedzenie sťahovania UTorrent

 2. zmeniť nastavenie šifrovania vo webovom rozhraní smerovača (tým znížime zaťaženie čipu smerovača a všeobecne to funguje stabilnejšie). Viac podrobností nájdete tu;
 3. zmeniť firmvér smerovača (t. j. firmvér). V niektorých prípadoch je možné výrazne zlepšiť kvalitu siete;

  Obrazovka z nastavení smerovača Tenda

 4. vymeňte smerovač za efektívnejší model (podrobnosti o výbere smerovača).

? Moment 2

V niektorých prípadoch môže sieťový adaptér počítača prejsť do režimu spánku a samozrejme je prerušené pripojenie na internet ... (to platí najmä pre notebooky). Na vylúčenie tejto možnosti by som odporučil úplné vypnutie adaptéra.

Ako to spraviť: 

 1. ísť do správcu zariadenia;
 2. otvorte kartu „Sieťové adaptéry“ ;
 3. kliknite pravým tlačidlom myši na adaptér a otvorte vlastnosti (ak neviete, ktorý adaptér si zvoliť, urobte to postupne pre všetky zariadenia);

  Vlastnosti adaptéra - Správca zariadení

 4. na karte Správa napájania zrušte začiarknutie políčka vedľa položky Povoliť vypnutie tohto zariadenia z dôvodu úspory energie ;

  Správa napájania - zrušte začiarknutie políčka a zakážte vypnutie tohto zariadenia

 5. uložte svoje nastavenia a reštartujte počítač.

Mimochodom, ak máte prenosný počítač, upozorňujeme, že v nastaveniach ovládača môžu byť nejaké zvláštnosti. režimy pre úsporu energie a automatické prispôsobenie množstva parametrov (pozri snímku obrazovky nižšie, Lenovo Control Center). Samozrejme, musíte vypnúť úsporu energie a nastaviť štandardný prevádzkový režim (alebo produktívny).

Napájanie - notebook LENOVO

? Moment 3

Ak sa problémy s internetom vyskytnú iba v určitých hodinách (napríklad večer alebo cez víkendy), môže to byť spôsobené infraštruktúrou poskytovateľa internetu. Faktom je, že počas dopravnej špičky chodí veľa ľudí online a môže dôjsť k preťaženiu: rýchlosť v sieti klesá, sťahovanie je často prerušené atď.

V každom prípade určite stojí za to objasniť si na technickej podpore, čo sa deje a či existujú preventívne práce ...

? Moment 4

Skontrolujte, či ste nainštalovali „natívne“ ovládače z webových stránok výrobcu vášho zariadenia (najmä ak sa sieť prerušuje iba v tomto konkrétnom počítači a v ostatných zariadeniach všetko funguje ako obvykle).

Nie je nezvyčajné, že vybraný a nainštalovaný ovládač systému Windows pre sieťovú kartu nefunguje správne (neumožňuje stabilnú prácu adaptéra).

Ako skontrolovať a aktualizovať:

 1. ak máte prenosný počítač: určite presný model zariadenia a stiahnite požadovaný ovládač z webovej stránky výrobcu;
 2. ak PC: ako nájsť a aktualizovať ovládač pre radič Ethernet;
 3. môžete tiež použiť pomôcky Driver Booster alebo Driver Pack Solution a automaticky aktualizovať ovládače.

Driver Booster - nájdených 9 zastaraných ovládačov a 4 herné komponenty

Riešenie Driver Pack - okno s ukážkami odporúčaných aktualizácií

? Moment 5

S týmto problémom by som tiež odporučil skontrolovať prácu antivírusu. Niektoré výrobky, ak sú vystavené max. úroveň ochrany (Norton, Panda) naraz zablokovala nielen prístup na internet, ale aj pripojenie flash diskov, otváranie súborov ☝ ...

V čase diagnostiky a hľadania dôvodov: vypnite antivírus. Našťastie to nie je ťažké urobiť s väčšinou moderných produktov (stačia 1 - 2 kliknutia myšou na ikonu zásobníka ...).

Zakážte antivírus Avast na 1 hodinu

? Moment 6

No a posledná vec, ktorú by som odporúčal venovať pozornosť, je verzia OS Windows. Mnoho ľudí často čelí pomalému fungovaniu v sieti a výpadkom hneď po preinštalovaní operačného systému (výberom nejakého druhu montáže od „ľudových“ remeselníkov, kde je napríklad niekoľko služieb deaktivovaných).

Dnes si môžete stiahnuť ISO obraz pre Windows 10 z oficiálneho webu spoločnosti Microsoft. Ako je to možné, je popísané v jednom z mojich predchádzajúcich článkov, na ktorý odkaz uvádzam nižšie.

? Pomoc! 

Ako stiahnuť ISO obraz z OS Windows 10 [oficiálne a legálne] - //ocomp.info/kak-skachat-win10-legalno.html

*

Ak máte čo dodať - napíšte pár slov do komentárov ...

Všetko najlepšie!