Ako zistiť model notebooku: kde vidieť presnú úpravu

Otázka používateľa.

Ahoj.

Povedzte mi, prosím, jednu otázku. Mám notebook SAMSUNG RV508. Faktom však je, že potrebujem vedieť jeho presnú úpravu, pretože RV508 je iba modelová rada a (pokiaľ viem dnes) môžu existovať tri typy!

Kde teda môžete vidieť presnú 100% úpravu zariadenia?

Dobrý deň!

V skutočnosti nie každý prenosný počítač má vedľa klávesnice štítok, pomocou ktorého môžete zariadenie okamžite identifikovať, niekedy musíte venovať trochu viac času ✌.

Presná úprava však môže byť potrebná, keď sa rozhodnete pre aktualizáciu zariadenia, aktualizáciu ovládačov (najmä pri riešení konfliktu ovládačov), aktualizáciu systému BIOS, kúpu krytu atď.

V tomto článku vám ukážem niekoľko spôsobov, ako môžete vyriešiť podobný problém. Takže ...

*

Kde vidieť presný model notebooku

Metóda číslo 1: nálepky na tele, doklady k zariadeniu

Je logické, že najjednoduchšie a najočividnejšie, kde začať, je preskúmanie dokumentov dodaných s vaším zariadením (ak samozrejme zostali) a nálepiek na puzdre na notebook. Mimochodom, veľa ľudí sa mylne domnieva, že na notebooku sú 1-2 nálepky, ktoré vidia vedľa klávesnice (ako v príklade nižšie). A ak model nie je uvedený na takejto nálepke, potom je to ono, musíte si vyhľadať tie ochraňované programy ...

Nálepka na puzdre vedľa klávesnice - nie je na nej vyznačená žiadna zmena // Lenovo B70

Ďaleko od toho! Ak notebook vypnete a prevrátite, vo väčšine prípadov (99%) budú na zadnej stene ďalšie nálepky od výrobcu zariadenia. Spravidla obsahuje veľmi podrobné informácie: presný model a úpravy vášho notebooku (príklad nižšie).

Presný model notebooku: štítok na zadnej strane zariadenia / Lenovo B7080, model: 80MR

Napriek tomu nižšie uvediem niekoľko ďalších spôsobov, ak nálepka náhle vybledla alebo tam nebola (alebo nie je čas vypnúť zariadenie a otočiť ho ?) ...

*

Metóda číslo 2: použitie informácií v systéme Windows

MSINFO32 - Informácie o systéme

Celkom informatívny spôsob funguje vo všetkých populárnych verziách systému Windows: XP, 7, 8, 10. Na otvorenie informácií o systéme potrebujete:

  1. stlačte kombináciu tlačidiel Win + R ;
  2. zadajte príkaz msinfo32 ;
  3. stlačte Enter.

msinfo32 - Zobraziť informácie o počítači

Ďalej v okne, ktoré sa otvorí, venujte pozornosť karte „Informácie o systéme“ , na ktorej je uvedený výrobca a model vášho zariadenia (príklad na snímke obrazovky nižšie).

Systémové informácie

DXDIAG - informácie DirectX

Prostredníctvom diagnostického nástroja DirectX môžete tiež zistiť niektoré informácie o vašom zariadení (vrátane tých, ktoré sledujeme v tomto článku ☺).

Na začiatok tiež zavolajte do okna „Spustiť“ (kombinácia tlačidiel Win + R) a zadajte príkaz dxdiag .

Spustite diagnostický nástroj DirectX (DxDiag)

Potom sa po chvíli zobrazí diagnostické okno DirectX. V zásade by ste na prvej obrazovke mali zobraziť informácie o systéme: medzi ktorými bude aj model a výrobca vášho zariadenia (príklad nižšie).

Diagnostický nástroj DirectX

CMD - príkazový riadok

Prostredníctvom príkazového riadku môžete stále získať veľa informácií o vašom počítači / notebooku, spravovať ich a nastavovať také nastavenia, ktoré nie sú k dispozícii z iných miest ...

Ak chcete otvoriť príkazový riadok: stlačte kombináciu klávesov Win + R , potom zadajte príkaz CMD a stlačte kláves Enter  (príklad nižšie).

cmd - spustiť príkazový riadok

Pomôcť!

Ďalšie spôsoby otvorenia príkazového riadku v rôznych operačných systémoch Windows - //ocomp.info/kak-otkryit-komandnuyu-stroku.html

Potom použite jeden z dvoch príkazov, ktoré sú uvedené nižšie.

1) SYSTEMINFO

Tento príkaz ( poznámka: SYSTEMINFO ) vám umožňuje získať pomerne veľa informácií o vašom operačnom systéme Windows, procesore, modeli zariadenia atď. Screenshot nižšie ukazuje, kde nájdete model a výrobcu systému (teda notebook).

2) meno produktu wmic csproduct

Ďalší príkaz, ktorý zobrazí priamo iba model notebooku. Podľa môjho názoru to nie je úplne informatívne (najmä pri niektorých zariadeniach) - môžete vidieť iba úpravu vášho zariadenia, nie však výrobcu a model (ako v príklade nižšie).

*

Metóda číslo 3: použitie špeciálnych nástrojov

Všeobecne osobne odporúčam, aby ste mali v počítači aspoň jeden obslužný program, ktorý dokáže zobraziť čo najviac informácií o vašom systéme, teplote, hardvéri atď. V prípade mnohých problémov vám takýto obslužný program pomôže viackrát. O takýchto utilitách som písal v jednom zo svojich článkov (odkaz uvediem nižšie).

Pomôcť!

Ako zistiť vlastnosti počítača (notebooku) - najlepšie nástroje: //ocomp.info/harakteristiki-kompyutera.html

Jedným z najlepších nástrojov (podľa môjho názoru) je AIDA 64 (Everest). Umožňuje vám zistiť čo najviac informácií o vašom notebooku, o hardvéri nainštalovanom v počítači. Pokiaľ ide o model zariadenia: môžete otvoriť kartu „Počítač / súhrnné informácie“ (alebo časť s informáciami o základnej doske). Príklad je uvedený na snímke obrazovky nižšie.

AIDA 64 - súhrnné informácie

Pre tých, ktorí z tohto alebo z iného dôvodu nie sú s touto utilitou spokojní, kliknite na odkaz vyššie a nájdite jej analógy: Speccy, CPUZ, Astra 32 atď.

*

Metóda číslo 4: použitie systému BIOS

Ak vstúpite do systému BIOS, potom by sa spravidla na prvej obrazovke (zvyčajne v angličtine nazýva Main alebo Information ) mali zobraziť informácie o hardvéri a jeho výrobcovi. Môžete nájsť nasledujúce informácie: názov produktu (model zariadenia), sériové číslo, verzia systému BIOS, model procesora, model pevného disku, množstvo pamäte RAM atď. Príklad je uvedený na fotografii nižšie.

Presný model notebooku v BIOSe // Foto z notebooku Lenovo B70-80

Tu je niekoľko článkov pomocníka, ktoré vám budú užitočné, ak neviete, ako vstúpiť do systému BIOS, ako ho nakonfigurovať, čo treba urobiť a kam kliknúť ...

Pomôcť!

Ako vstúpiť do systému BIOS (UEFI) v počítači alebo notebooku [pokyny] - //ocomp.info/kak-voyti-v-bios.html

Klávesové skratky pre vstup do ponuky BIOS, Boot Menu, obnovenie zo skrytého oddielu - //ocomp.info/goryachie-klavishi-dlya-vh-bios-boot-menu.html

Ako vstúpiť do systému UEFI (BIOS) z rozhrania Windows 8, 10 - //ocomp.info/kak-voyti-v-bios-iz-windows.html

PS 

Mimochodom, narazil som na notebooky HP, v ktorých všetky vyššie uvedené spôsoby nefungovali (t. J. Presnú úpravu nebolo možné určiť). V takom prípade buď vyhľadajte dokumenty pre zariadenie, alebo použite automatické vyhľadávanie ovládačov na webovej stránke výrobcu. Pozri snímku obrazovky nižšie.

Umožnite spoločnosti HP identifikovať váš produkt

Automatická detekcia úpravy zariadenia na webových stránkach spoločnosti HP funguje dobre, pozri príklad nižšie ? ...

Bola identifikovaná zmena - snímka obrazovky z webovej stránky spoločnosti HP

*

Myslím si, že vyššie uvedené metódy sú viac ako dostatočné na presnú identifikáciu a viacnásobné krížové kontroly výrobcu vášho zariadenia.

Týmto sa správa končí.

Veľa štastia!

?

Článok prepracovaný: 2. 10. 2019