Ako nahrávať fotografie a súbory z telefónu do počítača - 7 spôsobov!

Otázka používateľa

Ahoj.

Chcem nahrať fotografiu z telefónu BQ 4800 do počítača, ale počítač telefón tvrdohlavo nevidí (používa sa Windows 10).

Vyskúšal som prenosný počítač so systémom Windows 7 - ale tiež nemohol vyzdvihnúť ovládače telefónu a vidieť ho. Pomôžte nastaviť telefón tak, aby kopíroval všetky fotografie ...

S pozdravom Vladimír.

Dobrý deň.

Konkrétne ? je ťažké povedať, prečo váš telefón nevidí počítač (najpravdepodobnejšie je, že ovládače jednoducho nie sú nainštalované - musíte ísť na oficiálnu webovú stránku výrobcu telefónu a pokúsiť sa ich na nej nájsť).

Všeobecne vám a všetkým ostatným odporúčam, aby ste nezavadzali pri žiadnom spôsobe prenosu súborov. Teraz si môžete stiahnuť rovnaké fotografie z telefónu do počítača a z počítača do telefónu pomocou desiatok rôznych služieb a aplikácií.

Nižšie zvážim niekoľko metód, ak vám jeden nefunguje, skúste použiť iný. Pre kohokoľvek nájdete ten, ktorý sa vám a telefónu bude „páčiť“ ? ...

*

Spôsoby prenosu súborov z telefónu do počítača (vrátane fotografií)

Priame pripojenie pomocou USB kábla

Táto metóda je v skutočnosti najpopulárnejšia a najočividnejšia. Telefón je možné pripojiť pomocou bežného kábla USB (takmer vždy dodávaného s telefónom) k portu počítača (notebooku).

Telefón pripojíme k počítaču pomocou kábla USB

Po nainštalovaní ovládača (a Windows 7-10 to často robí automaticky) môžete potom bezpečne otvoriť „Tento počítač / Tento počítač“ a zadať pamäť telefónu, akoby to bola bežná jednotka USB flash (pozri obrazovku nižšie ?) .

Tento počítač: telefón je pripojený!

Fotografie a obrázky sa najčastejšie nachádzajú v adresároch „Na stiahnutie“ a „Obrázky“ (ak používate povedzme Viber, pozrite sa tiež na priečinok s rovnakým názvom).

? Dodatok!

1) Počítač nevidí telefón cez USB: prečo a čo je možné urobiť?

2) Skúste okrem prvej inštrukcie aktualizovať aj ovládač. O najlepších pomôckach, ktoré automaticky detekujú hardvérový model a nájdu preňho ovládač, som hovoril v tomto článku.

*

E-mailom (e-mailom)

Pomerne často, najmä keď potrebujem preniesť iba tucet alebo dve fotografie (alebo súbory), používam e-mailovú adresu (tj. Posielam fotografie do e-mailovej schránky, takže dnes je kapacita schránok desiatky gigabajty!).

? Dodatok!

Ak nemáte poštovú schránku alebo ju máte príliš „malú“, odporúčam si zaobstarať e-mail na nasledujúce poštové služby

Povedzme, že chceme hodiť nejaké fotografie. Prejdeme do galérie v systéme Android, vyberieme potrebné fotografie a klikneme na tlačidlo „Zdieľať“ .

Zdieľajte fotografie

Ďalej vyberte možnosť odoslania: buď e-mail, alebo Yandex-mail. Tých. Často používam Yandex-mail, potom je pre mňa druhá možnosť výhodnejšia ...

Poslať fotografiu na mail

Ďalej zadajte svoju adresu a stlačte tlačidlo „Odoslať“ .

Komu posielame list ...

Ak nie je veľa fotografií a máte rýchle pripojenie na internet, potom doslova za minútu alebo dve dostanete svoju e-mailovú správu s pripojenými fotografiami. Potom ich možno stiahnuť do vášho počítača naraz (aspoň z pošty Yandex ?).

*

Používanie cloudovej jednotky

V poslednej dobe si cloudové úložisko (u bežných ľudí „cloud“) získava na popularite. Teda v skutočnosti je to váš „disk“ na internete, ku ktorému máte prístup z telefónu aj z počítača.

To znamená, že po stiahnutí súborov z jedného zariadenia ich môžete zobraziť na inom.

? Dodatok!

O cloudových diskoch (najlepšie služby, ako s nimi pracovať, kde a ako ich najlepšie vytvárať atď.) Som hovoril v tomto článku.

*

V skutočnosti sa po nainštalovaní aplikácie Yandex Disk na ňu automaticky umiestnia všetky snímky obrazovky a fotografie nasnímané na smartphone (v zásade rovnaká práca s diskom Mail.ru).

Disk Yandex

Dodám, že akékoľvek ďalšie súbory, ktoré chcete preniesť do iného zariadenia z telefónu, môžete na disk Yandex nahrať ručne. No, a potom z cloudovej jednotky nebude ťažké načítať dáta ...

Jednotka je pripojená k telefónu

*

Cez sieť Wi-Fi

Mnoho ľudí má dnes doma routery, takže všetky zariadenia (počítač, notebook, telefón, televízia atď.) Sú pripojené k internetu.

Upozorňujeme, že ak sú napríklad váš telefón a prenosný počítač pripojené k rovnakej sieti Wi-Fi, môžete dáta prenášať prostredníctvom siete Wi-Fi!

Najvýhodnejšie je nainštalovať do telefónu špeciálnu aplikáciu, ktorá vytvára server FTP (to znamená, že bude možné pracovať s pamäťou telefónu ako s bežným úložiskom FTP).

Odporúčam používať aplikáciu FTP server Wi-Fi - je to jednoduché, spoľahlivé a na začiatok stačí stlačiť tlačidlo 1!

Ako príklad je uvedená ilustrácia nižšie:

  1. skontrolujte, či existuje pripojenie Wi-Fi;
  2. stlačte tlačidlo "Štart" ;
  3. získame adresu URL, ktorú je potrebné zadať v prehliadači (alebo napríklad v FTP klientovi, File Zilla) v počítači. Uvádza sa tiež heslo a prihlasovacie meno, ale zvyčajne sa nevyžadujú.

Spustíme server FTP v telefóne

V mojom prípade je adresa ako ftp://192.168.0.103:2221 (všimnite si, že musíte do panela s adresou zadať všetko až po bod!). Ak ste zadali adresu správne (rovnako ako svoje užívateľské meno a heslo), uvidíte všetky telefónne priečinky. Teraz môžete niečo bezpečne vymazať, niečo skopírovať do počítača.

Venujte pozornosť priečinkom "Stiahnutie", "Obrázky", "Viber" - najčastejšie sú v nich fotografie.

Zobraziť dostupné súbory na serveri FTP

*

Používa sa karta SD

Ak váš telefón podporuje karty MicroSD, môžete ho pripojiť k telefónu, preniesť doň všetky dáta a potom ho pomocou adaptéra MicroSD pripojiť k čítačke kariet laptop / počítač a skopírovať všetko, čo potrebujete (môžete tiež spätný chod).

Pripojíme microSD kartu k telefónu

Adaptér MicroSD

Upozorňujeme, že niektoré moderné prenosné počítače (a počítače PC) nemajú zabudovanú čítačku kariet. V takom prípade si môžete kúpiť malý univerzálny adaptér, ktorý obsahuje veľa portov naraz: USB, Ethernet, HDMI, čítačku kariet atď.

Vložte SD kartu do čítačky kariet na notebooku

? Dodatok!

Ak sa stretávate s tým, že počítač nerozpoznáva alebo nevidí kartu flash (microSD, miniSD, SD), prečítajte si tento článok.

*

Pripojením USB kľúča

K telefónu alebo tabletu môžete pripojiť bežnú jednotku USB flash, ak používate špeciálny adaptér z Micro-USB do bežného USB portu (poznámka: USB OTG adaptér).

Existuje veľa možností pre tieto adaptéry: existuje vo forme malého adaptéra a vo forme kábla (pozri fotografiu nižšie ?). Nedávno sa však začali objavovať špeciály. univerzálne flash disky: majú dva porty - klasický USB a Micro-USB.

? Pomoc!

Podobné univerzálne jednotky flash (pre telefón aj počítač) a adaptéry je možné zakúpiť v čínskych online obchodoch.

USB OTG adaptéry

Vzhľad univerzálneho flash disku

Samotný proces pripojenia a používania je vo všeobecnosti dosť jednoduchý. Po pripojení jednotky USB flash k takémuto adaptéru a prechode do prieskumníka systému Android (telefón / tablet) sa zobrazí externá jednotka USB (jedná sa o jednotku flash).

K tabletu je pripojená obyčajná jednotka USB flash

V skutočnosti sa práca s jednotkou flash v programe Explorer na smartfóne nelíši od práce vo Windows (podľa môjho názoru ...).

Jednotka flash sa zobrazuje v prieskumníkovi systému Android - môžete kopírovať, mazať, prenášať informácie

? Dodatok!

Podrobnejší popis procesu pripojenia jednotky flash k tabletu / telefónu nájdete tu.

*

Cez bluetooth

Súbory môžete prenášať aj cez Bluetooth. Preto samozrejme musí mať počítač aj telefón vhodný adaptér.

Na spustenie prenosu je spravidla potrebné kliknúť na ikonu Bluetooth na paneli Windows (poznámka: nachádza sa dole, vedľa hodín) a spárovať zariadenia (dobre, a teda prenášať súbory).

Viac o tejto metóde sa dozviete v jednom z mojich článkov (odkaz na ňu nižšie ?).

? Pomoc!

Ako prenášať súbory cez Bluetooth medzi telefónom a notebookom (počítačom).

Pridanie zariadenia do systému Windows 10

*

PS

Myslím si, že aj keď vám jeden alebo dva alebo tri spôsoby nebudú vyhovovať, dostanete sa k tomu, ktorý dokáže fotografiu preniesť!

Podľa môjho názoru je oveľa dôležitejšie vyriešiť samotný problém ľubovoľným spôsobom, ako sedieť a premýšľať, čo je zlé na káblovom pripojení ... (a neskôr, ak existuje vôľa, zaoberať sa dôvodmi nefunkčnosť ...).

*

Ak ste otázky vyriešili iným spôsobom, dajte mi vedieť v komentároch (vopred ďakujem!)

No, to je zatiaľ všetko, veľa šťastia všetkým!

?

Prvýkrát zverejnené: 15. 3. 2018

Oprava: 9. 7. 2020